İçeriğe Yönlendir

Adaptif Sis Yapımı

Burak ışık

Recommended Posts

Burak ışık

Merhabalar. 2009 fiesta 1.4 collection aracımın sislerini dönüşlere göre yanması için ne gibi yol izlemem lazım. Bilgisi olan paylaşabilirmi acaba 

Yorum bağlantısı
Ferit Erken

Bendeki sisler OsramLedrivingFog özelliğinin birisi sağa veya sola sinyal verdiğinde o yöndeki sisi yakıyor, sinyal kesildikten sonra dimleyerek sönüyor. Buna benzer hazır bir ürün alırsanız uğraşmanıza gerek kalmaz. Ama illaki kendim yapacağım diyorsanız elektrik ve elektronik konusunu iyi bilmeniz gerekiyor. Fikir olarak aynı şekilde sağ veya sola sinyal verirken sinyallerden bilgi alarak birşey geliştirilebilir fakat burada da elektronik olarak mantık devreleri devreye giriyor. Çünkü her senaryoyu düşünerek çalışmasını sağlamalısınız...

https://www.osram.com.tr/am/şunun-için-ışık/led-aydınlatma/led-sis-lambaları/index-2.jsp

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sinyal ile aktif olacak şekilde yapılır. 2 röle 4 diod ve iki kondansatör iş görür. Ancak hıza göre duyarlı olmaz. Yumuşak yanma ve sönme istenir ise pwm sürücü gerekir.

Ha ben direksiyon açısı ile çalışan isterim dersen onun devresini vaktinde yaptım ama kafadan olduğu için şema beynimde hangi arşivde bulmam zaman alır. Bir de direksiyon miline dişli vs gerekiyor açı sensörü için.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...