İçeriğe Yönlendir

Gaza Çok Geç Geçiyor

Mustafa Tuğ

Recommended Posts

Mustafa Tuğ

Arkadaşlar aracım kış aylarında sabahları hava 6-7-8 derece iken gaza yaklaşık 4 buçuk dk da geçiyor. Tabi bu hareket etmeden durduğu yerde. 

Bu normal mi sizce 

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
(düzenlendi)
Erdoğan Temur yazdı:

Sizin lpg ayarlarında motor kaç derece sıcaklığa ulaşınca gaza geçecek şekilde ayarlı? 

Örneğin benim araçta  35 derece ayarlı. 

https://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/298853-lpg-geçme-sıcaklığı-kaç-derece-olmalı/

Erdoğan, Benim 0.9 Captur'da 40 dereceye ayarlıydı. Geçerken sarsıntılı geçiyordu ve başlarda titreme, sarsıntı yapıyordu ara viteslerde. Önce 47 derece yaptırdım, gaza geçmesi baya uzun sürünce 44 dereceye ayarlattım. Şuan ideal oldu bence. 

Mustafa Tuğ yazdı:

Arkadaşlar aracım kış aylarında sabahları hava 6-7-8 derece iken gaza yaklaşık 4 buçuk dk da geçiyor. Tabi bu hareket etmeden durduğu yerde. 

Bu normal mi sizce 

Mustafa bey, lpg montajını yapan arkadaşım yaklaşık 5 dk içinde geçmesi normaldir demişti bana. Ben 1 dk. rolantide çalıştırıp hareket ediyorum, yaklaşık 4 dk sonrada gaza geçiyor. Benim aracın geçiş sıcaklığı 44 derece şuan. Ancak her motor için ideal sıcaklık farklıymış. 35-50 derece arası ideal sıcaklığı bulmak lazım. Bir de yazın yada kışın geçiş sıcaklığını değiştirmemek lazım, sonuçta yazın daha çabuk ısınacağı için daha çabuk gaza geçecektir. Önemli olan ideal sıcaklık ne ise o ısıya gelince gaza geçmesi. 

tarihinde Korhan Şenörer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Araç durduğu yerde çalışırsa motorun ısınması geç olur. Bu normaldir. LPG ye de bu yüzden bu şekilde geçer bence bu normal. Genel araç kitapçıkları da çalıştırdıktan sonra hemen harekete geçin der. Normal devirde araç isinana kadar kullanıp sonrasinda yüksek devirlere geçilebilir. Ha bende Malatya da soğuk bir yerdeyim bizim şirket aracıda aynı şekilde geç geçiyor. Ha durduğu yerde çalışsa motor kaç dakikada ısınır bilemedim.

Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI
Mustafa Tuğ yazdı:

Bu normal mi sizce 

Başlığı görünce 10 - 15 dakikada geçiyor galiba dedim. 4.5 dakikadan daha normal ne var hocam? 1 dakikada geçse sorun aranır zaten. Benim araç 40 derecede geçiyor. Ben çalıştırıp gitmeme rağmen 4 dakikayı bulabiliyor.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Rolanti de çok normal. Ben kontağı vurup yaklaşık 2km yol gidince geçiyor gaza. Yaklaşık 2-3 dk içinde geçiyor. Rolantide beklemek size zarar. Yolda yavaş düşük giderken daha çabuk ısınır. Gittiğiniz yoldanda zaman kazanmış olursunuz. 

Yorum bağlantısı
Turhan Onat

Bence araç çalıştıktan 30 saniye sonra düşük devirde yol alın. Benim kuga aracım 2 dakika sonra geçiyor. Bu süreci lpg servisinde ayarlatabilirsiniz. 2 dakika iyidir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...