İçeriğe Yönlendir

Yavru Insignia 2021 Corsa F

Çiğdem Bilen

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

Size bir tavsiye, bence dokunmayın böyle kalsın, özelliklede uzun süre kullanacaksanız....

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Hayırlı olsun Allah kaza bela göstermesin.
Araba gayet şık güzel duruyor.
Tek kapı Cabrio tarzı yapsalar çok hoş durur bu araba

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Size bir tavsiye, bence dokunmayın böyle kalsın, özelliklede uzun süre kullanacaksanız...

Ali Bey biz zaten standart kullanıcıyız sıfır alınca en az 5 sene kullanırız inşallah. Doğan Bey'in dediği gibi yaptırmayı peugeot 2008 için düşünmüştüm zamanında 92hp nasıl yükseltebiliriz diye servis turbodan başladı değişmesi gereken bir şeyler saydı vazgeçtim. Gerçi turbo olunca 92 hpnin yetmediğini hiç hissetmedim uzun yolda da kullandık yollarımız malum özellikle yakıt konfor konusunda çok memnun kaldım. Nasıl sürersen sür 5lt geçmeyen araba yapmışlar.

Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim.

1 aydır 308 kullanıyorum, anladığım kadarıyla PSA bazı şeyleri donanım olsun diye koyuyor galiba. Piyasa malı gibi duran ekran, vasat özellikleriyle hayal kırıklığı yaratan hayalet gösterge. Leonun küçük ama dünya kadar ayar, işlev, özellik sunan ekranından sonra yaklaşık 10 inç olan ekran ve hayalet gösterge heyecanlandırmıştı beni, hayal kırıklığı ile sonuçlandı.

Donanımlardan bağımsız olarak motor ve eat8 şanzıman gerçekten keyif veriyor. Spor modda vites geçişleri çok keyifli, Eco modda ise araba ben gitmem diyor resmen, ayrıca Eco mod normal moddan daha ekonomik değil. 1 aylık önizlemem bu yönde. 3 silindirin biraz gürültüsü ve titreşimi TSI motordan sonra hissettiriyor kendini.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim.

1 aydır 308 kullanıyorum, anladığım kadarıyla PSA bazı şeyleri donanım olsun diye koyuyor galiba. Piyasa malı gibi duran ekran, vasat özellikleriyle hayal kırıklığı yaratan hayalet gösterge. Leonun küçük ama dünya kadar ayar, işlev, özellik sunan ekranından sonra yaklaşık 10 inç olan ekran ve hayalet gösterge heyecanlandırmıştı beni, hayal kırıklığı ile sonuçlandı.

Donanımlardan bağımsız olarak motor ve eat8 şanzıman gerçekten keyif veriyor. Spor modda vites geçişleri çok keyifli, Eco modda ise araba ben gitmem diyor resmen, ayrıca Eco mod normal moddan daha ekonomik değil. 1 aylık önizlemem bu yönde. 3 silindirin biraz gürültüsü ve sesi TSI motordan sonra hissettiriyor kendini.

Size de hayırlı olsun.
Ben merak ettim açıkçası Leon da yaptığınız 308 yapamadığınız ne ayarlar var.
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

çok güzel, kullanım amacınıda belirlemişsiniz, uzun süre tık demeden çalışacaktır inşallah, şehir içi 5 lt. geçmeyen arabamı, hipermilciler kıskanacak şimdi :D

unutmadan, araç yeni eco modu hiç kullanmayın biraz motor km yapsın, sonrasındada bence kullanmayın, çünki anlamı yok, eco falan olmuyor...

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

çok güzel, kullanım amacınıda belirlemişsiniz, uzun süre tık demeden çalışacaktır inşallah, şehir içi 5 lt. geçmeyen arabamı, hipermilciler kıskanacak şimdi :D

unutmadan, araç yeni eco modu hiç kullanmayın biraz motor km yapsın, sonrasındada bence kullanmayın, çünki anlamı yok, eco falan olmuyor...

Şehir içi fabrika verisi 6,7lt olan arabayla 5lt’yi geçmemek.. eskiden fabrika verisi üstüne 2lt koyardık. Şimdi 2lt çıkaracağız demek. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Şehir içi fabrika verisi 6,7lt olan arabayla 5lt’yi geçmemek.. eskiden fabrika verisi üstüne 2lt koyardık. Şimdi 2lt çıkaracağız demek. 

bana biraz az geldi gerçi, fakat kullanıldığı yolu bilemiyorum tabiii, mesela ben sakin hızlanma ve normal sürüşte düz yol trafik yok falan hızda yok 50-70 arası . 3.8lt ile uzun süreler gidiyorum, ama dur kalk yok sürekli gidişte, trafik başladığı an 6 lt. leri rahat buluyor, extrem değerler 5 lt ve altı bu araçlar için, o değeler için kibrit korolla falan lazımki yakıt harcamasın şehir içinde...

Yalnız şu bir gerçek aşırı beslemeli bu motorlar harbiden ekonomik, dizelleri aratmıyacak kadar az yakıyor sakin sürüşte...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yazıyı okursanız bu veriyi peugeot için yazdım Tansu Bey ehdi 92hp şehir içi fabrika verisi 4.1lt ben 5lt civarı yakıyorum. Corsada eko mod kullanmadığımı 7.5lt gösterdiğini yazdım zaten

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

aha bende düştüm aynı duruma, dikkatli okumamanın zararları :)  o araç için normal tabii ...

corsanın değerlerde normal sayılır, biraz fazla yakmış oda daha yeni motor, 1500 km yi geçin şehir içi 6-6.5 lt lere iner diye düşünüyorum....

benim überr fiesta 1.4 dizelde şehir içi sizinkine göre  birazdaha güçsüz motorla 5.7 lt. de geziyordu, çok dikkat edersem 5 olurdu, zaten motor psa idi, benzer karakterler...

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Size de hayırlı olsun.
Ben merak ettim açıkçası Leon da yaptığınız 308 yapamadığınız ne ayarlar var.

Teşekkür ederim. Aslında biraz yanlış ifade olmuş gibi, ayardan kasıt özellikler ve bilgilendirmeler. En basitinden, insan bi renk ve tema ayarı olmasını bekliyor.
Bir müddet daha kullanıp konusunu açmayı düşünüyorum. Bu konuda artılarını eksilerini, Leon ile her konuda karşılaştırmasını yapacağım. Araç inceleme konusu tarzında olması için.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Dizel içinmiş. Zincirleme yanlış anlama olmuş :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

kim nereden bilecekki? en kötü yeni yazılım yüklerler siz de gider yeniden kendi yazılımınızı yüklettirirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
Erdal Aydın yazdı:

Spor modda vites geçişleri çok keyifli, Eco modda ise araba ben gitmem diyor resmen, ayrıca Eco mod normal moddan daha ekonomik değil. 1 aylık önizlemem bu yönde. 3 silindirin biraz gürültüsü ve titreşimi TSI motordan sonra hissettiriyor kendini.

Sizin de aracınız hayırlı olsun 308 beğendiğim araçlardan yeni kasasını da merak ediyorum o gelince 2008i 308e dönüştürebilirim 👍corsada 7.5 litre daha da artacak gibi duruyorken biraz eko moda alayım dedim araba 1.2 atmosferik motora dönüştü  bıraktım hemen 😀 Ali Bey'in dediği gibi henüz 1500 kmde zamanla yakıtın biraz daha düşmesini ümit ediyorum. 3 slindirin sesine alışığım daha önce 2 tane ecoboost kullandım homurtusu hoşuma gidiyor bile diyebilirim.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

sesi güzel evet, motorsikletimsi bir homurtusu var, bende severim ama Motorsiklette :)   yakıt biraz azalır dediğim gibi, 6-6.5 lt. gibi olur şehir içinde, renk seçiminizde güzel olmuş, her renk gitmiyor bu araca...

bu arada 308 güzel olmuş bende meraktayım, gelsinde inceleyelim...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Taş

Hayırlı olsun, kazasız belasız keyifle kullanın.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bu arada, Çiğdem hanım gıyabınızda arkadaşlara sesleniyorum.. Siz de dahil forumda bir süre mesaj yazmayan üyeleri takip ediyorum ve ister istemez panik yapıyorum. Malum zamanda eyvah diyorum. Aman diyim. Nokta dahi olsa yorum yazın :friends:

• Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

ister istemez panik yapıyorum

derin bir nefes al ve kendini berbere tesilm et :mangal:

Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

hayırlı olsun,donanım vs olarak fiyat performans aracı olmuş

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Hayırlı olsun.

Sağlıklı günlerde kullanın inşallah.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
Servet Aydın yazdı:

Bu arada, Çiğdem hanım gıyabınızda arkadaşlara sesleniyorum.. Siz de dahil forumda bir süre mesaj yazmayan üyeleri takip ediyorum ve ister istemez panik yapıyorum. Malum zamanda eyvah diyorum. Aman diyim. Nokta dahi olsa yorum yazın :friends:

Teşekkür ederim Servet Bey iyiyiz çok şükür. Sık sık giriyorum foruma ama daha çok okuma modundayım nadiren cevap yazıyorum 

Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Hayırlı olsun çok beğendiğim bir araç, Tek dezavantaj opel in bursa servisi aşırı ilgisiz umarım sorun yaşamazsınız.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...