İçeriğe Yönlendir

Hangi Mobil Operatörü Tercih Etmeliyim?

Ümit Türk

Recommended Posts

Ümit Türk
(düzenlendi)

Merhabalar; 

Şuan Turkcell kullanmaktayım. 2 ay sonra yıllık sözleşmem sona erecek. 60 TL tarife ücreti olmasına karşın en yüksek faturam ıvır zıvır sebebplerden 75 TL geldi. Tarife detayı 10 GB+1000 DK+100 SMS.

Yine de pahalı buluyorum. 2006'dan 2019 yılına kadar Türk Telekom olarak kullandım. Tabi bazı noktalarda çekmeme konusu canımı sıkınca Turkcell'e geçtim. Değiştirmek istememin sebebi pahalı tutar. Zaten evde İnternet var ofiste de wifi kullanıyoruz. Dışarı çok nadir çıkarım.Boşuna yüksek fatura ödüyorum. 

Şimdi Vodafone denemeyi düşünüyorum. Vodafone konusunda ne düşünüyorsunuz? Oldukça cazip teklifler var. Sizce Türk Telekom'u aratır mı? 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
(düzenlendi)
Ümit Türk yazdı:

Merhabalar; 

Şuan Turkcell kullanmaktayım. 2 ay sonra yıllık sözleşmem sona erecek. 60 TL tarife ücreti olmasına karşın en yüksek faturam ıvır zıvır sebebplerden 75 TL geldi. Tarife detayı 10 GB+1000 DK+100 SMS.

Yine de pahalı buluyorum. 2006'dan 2019 yılına kadar Türk Telekom olarak kullandım. Tabi bazı noktalarda çekmeme konusu canımı sıkınca Turkcell'e geçtim. Değiştirmek istememin sebebi pahalı tutar. Zaten evde İnternet var ofiste de wifi kullanıyoruz. Dışarı çok nadir çıkarım.Boşuna yüksek fatura ödüyorum. 

Şimdi Vodafone denemeyi düşünüyorum. Vodafone konusunda ne düşünüyorsunuz? Oldukça cazip teklifler var. Sizce Türk Telekom'u aratır mı? 

Ben vodafone kullanıyorum ve gayet memnunum. Kapsama ile ilgili sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar. 

tarihinde Murat Sahın tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

her sene operatörden operatöre geçmeden fatura düşmüyor, tüketiciyi koruyan herhnagi bir mekanizma da yok

Ümit Türk yazdı:

60 TL tarife ücreti olmasına karşın en yüksek faturam ıvır zıvır sebebplerden 75 TL geldi.

bu bölüm hemen herkesde var nasıl oluyorsa bilmene servisine üyesiniz diye para kesiyorlar, ne üyeliği deyince de biz bilmeyiz diyorlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Vodafone bana TT u aratmadı, son 1 yıldır köyde sadece Turkcell çektiği için onu kullanıyorum. 

Karamürselin köyündeki performansları

Turkcell : Her türlü aktif

Vodafone: Konuşma aktif, internet git-gel yapıyor

TT:Ne telefon ne internet çekmiyor.

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Turkcellde kalmanı öneririm, daha düşük gb’li faturasız tarifelere geçebilirsin. Ben vf’dan turkcelle geçeceğim, şebeke ve internet kalitesinde sorun yaşıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tufan Caliskan

Telefonunuz bir iş aracı ise kesinlikle turkcellde kalın. Yıllarca turkcell kullandım, iş değişikliği sebebi ile vodafona geçtim. Şehir merkezinden çok uzaklaşmıyorsanız vodafon tercih edilebilir. Şehir dışında kalite düşüyor. Küçük şehir ve ilçelerde de çekmeyen noktalar çok.

Not: otobanda bile (istanbul - ankara arası) bir çok kez telefonunuz kesilir. internet kesilir. Bi de utanmadan mesaj; atar şu şu tarihte kapsama alanı sebebi ile kesilen, şu kadarlık görüşmeniz ücretlendirilmeyecektir diye. Ula zaten sabit ücretli tarifeler kullanıyoruz. Kimin ücretini kime iade ediyorsun? Ay sonu yine aynı fatura :D 

TT hiç kullanmadım ama özelleştikten sonra Amerikan firma alınca sevinmiştim "oo şimdi çok büyük yatırım yaparlar büyük teknoloji getirirler falan diye" Batının olumsuz taraflarını gördük yine. Devleti kazıklayıp kaçtılar :( yatırım falan hak getire... Almam, aldırmam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Turkcelldeydiim fatura çok geliyor diye Turk Telekom'a geçtim. Çok büyük bir hataydı geri döndüm ama iyi de oldu daha fazla internet daha fazla konuşmayı daha ucuza aldım. Bilerek yapmadım ama iyi oldu :) 

+ olarak 10 gb internet 1000 dk 60 tl bence gayet makul.

Benim önerim Turkcell de kalın ; bir kaç ücretli ayar yapın faturanız istediğiniz rakamı geçemesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zeki Yelboğa

Başka bir operatöre geçip, tekrar geri Turkcell'e geçin, tarife olarak daha makul tarifeler sunuyorlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Selçuk Keleş yazdı:

Turkcellde kalmanı öneririm, daha düşük gb’li faturasız tarifelere geçebilirsin. Ben vf’dan turkcelle geçeceğim, şebeke ve internet kalitesinde sorun yaşıyorum.

5  GB 1000 Dk 69 TL fiyat veriyorlar. Şaka gibi. Seni istemiyoruz diye anladım ben :D 

Tufan Caliskan yazdı:

Telefonunuz bir iş aracı ise kesinlikle turkcellde kalın. Yıllarca turkcell kullandım, iş değişikliği sebebi ile vodafona geçtim. Şehir merkezinden çok uzaklaşmıyorsanız vodafon tercih edilebilir. Şehir dışında kalite düşüyor. Küçük şehir ve ilçelerde de çekmeyen noktalar çok.

Not: otobanda bile (istanbul - ankara arası) bir çok kez telefonunuz kesilir. internet kesilir. Bi de utanmadan mesaj; atar şu şu tarihte kapsama alanı sebebi ile kesilen, şu kadarlık görüşmeniz ücretlendirilmeyecektir diye. Ula zaten sabit ücretli tarifeler kullanıyoruz. Kimin ücretini kime iade ediyorsun? Ay sonu yine aynı fatura :D 

TT hiç kullanmadım ama özelleştikten sonra Amerikan firma alınca sevinmiştim "oo şimdi çok büyük yatırım yaparlar büyük teknoloji getirirler falan diye" Batının olumsuz taraflarını gördük yine. Devleti kazıklayıp kaçtılar :( yatırım falan hak getire... Almam, aldırmam.

Özel şahsi hattımdır.  Yılda en fazla 2 kere uzun yola çıkarım.  Ona da denk gelirse kötü. 

Fatih Evcin yazdı:

Turkcelldeydiim fatura çok geliyor diye Turk Telekom'a geçtim. Çok büyük bir hataydı geri döndüm ama iyi de oldu daha fazla internet daha fazla konuşmayı daha ucuza aldım. Bilerek yapmadım ama iyi oldu :) 

+ olarak 10 gb internet 1000 dk 60 tl bence gayet makul.

Benim önerim Turkcell de kalın ; bir kaç ücretli ayar yapın faturanız istediğiniz rakamı geçemesin.

Vodafone 20 GB internetli tarifeyi ilk 3 ay 55 TL diğer 9 ay 64 TL veriyor. Yani fiyat karşılaştırması yapınca pahalı :).  Hizmet konusunda çekincelerim var. 

Zeki Yelboğa yazdı:

Başka bir operatöre geçip, tekrar geri Turkcell'e geçin, tarife olarak daha makul tarifeler sunuyorlar.

Planım o şekilde şuanda. 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Ümit Türk yazdı:

5  GB 1000 Dk 69 TL fiyat veriyorlar. Şaka gibi. Seni istemiyoruz diye anladım ben :D 

Özel şahsi hattımdır.  Yılda en fazla 2 kere uzun yola çıkarım.  Ona da denk gelirse kötü. 

Vodafone 20 GB internetli tarifeyi ilk 3 ay 55 TL diğer 9 ay 64 TL veriyor. Yani fiyat karşılaştırması yapınca pahalı :).  Hizmet konusunda çekincelerim var. 

Planım o şekilde şuanda. 

Ben evde de işte de wifi ile çalışıyorum, sadece dışarıda gerekiyor bu sayede 10 gb gayet yetiyor hatta son 4 ayda 5 gb geçemişimim (salla kazan vs. de geliyor. ) 

Özgürce kullanamadığım 20 gb internet olmaktansa kullanabildiğim 10 gb mı? :D 

+ olarak mutlaka çekim kalitesi , internet hızı farkı olacaktır.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Fatih Evcin yazdı:

Ben evde de işte de wifi ile çalışıyorum, sadece dışarıda gerekiyor bu sayede 10 gb gayet yetiyor hatta son 4 ayda 5 gb geçemişimim (salla kazan vs. de geliyor. ) 

Özgürce kullanamadığım 20 gb internet olmaktansa kullanabildiğim 10 gb mı? :D 

+ olarak mutlaka çekim kalitesi , internet hızı farkı olacaktır.

yok bana da yetiyorda ben 20gb interneti verdim ama fiyat bakımından verdim.  karşılaştırma için yoksa bende internetini beğeniyorum. 

Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

Vfone kullanıyorum 7 yıldır. Bundan önce 2 yıl Tcell kullandım. Tcell çok pahalı her yerde çeker mağarada bile çektiğine şahit oldum ama soyguncu bir operatördür. Kaşıkla verir dkyı interneti kepçeyle alır paranızı. Vfone iyidir tam bir f/p operatördür. Köyler filan harici genel olarak merkezi yerlerde çeker sıkıntı yaşatmaz. T.Telekom 1 ay kullandım şirket hattı olarak olmaz olsun öyle operatör basıyor dkyı interneti ama kullanamadıktan sonra istersen 500 gb internet ver neye yarar. Şirket hatlarını tcell yaptık kurtulduk.

Sonuç olarak: Köyde yani merkez dışı bir yerde yaşamıyorsan Vodafone her işini görür Tcelle gerek yok o kadar para vermeye hocam. Ttelekom hiç düşünme bile. 

10 GB+1000 DK+100 SMS = 60 lira demişsiniz. Ben 68 Tl'ye: 20 GB+2000 dk her yöne+ Vfone ve sabit hatlar sınırsız+500 sms+Wp ve FMessenger ücretsiz alıyorum :) 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Ümit Türk yazdı:

Merhabalar; 

Sözleşmenin son gününe kadar bekleyin,  en son 12 GB 1000 dk ve sms 60 tl ye turkcell de kaldım. Hane halkı vodafonda ben turkcell deyim hemen hemen her yerde turkcell daha iyi çekiyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

üç operatörü de yıllarca kullanmış birisi olarak : 

Şehir merkezinde oturuyor ve internetle fazla işiniz olmuyorsa ucuzluğu nedeni ile Türk Telekom (25 - 30 TL lik paketleri vardı )

Şehir merkezinde oturuyor Anadolu da kasabalara gidiyor ve yeterli bir internet performansı istiyorsanız Vodafon ( 33 TL ye 750 dk 5 Gb int. 750 sms kullanıyorum )

Dağ bayır geziyor çok ücra yerler de dahi telefonum çeksin ama bu nedenle de her ay 25 30 TL fazla ödemeye razıyım derseniz Türkcell ( En uygun tarifeleri 60 TL diye hatırlıyorum ) 

Sonuç olarak ben kamuda çalışan bir orman mühendisi olarak dağ bayır hemen her yeri geziyorum ve Vodafon yeterli oluyor )

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Ümit Türk yazdı:

Şikayetleri var mı ? 

Şöyle ki internet hızı düşük, şehirler arasında kapama alanı ve kalitesi fark ediyor. @Mustafa Erkanbey detaylıca yazmış aynen katılıyorum.

Mustafa Erkan yazdı:

üç operatörü de yıllarca kullanmış birisi olarak : 

Şehir merkezinde oturuyor ve internetle fazla işiniz olmuyorsa ucuzluğu nedeni ile Türk Telekom (25 - 30 TL lik paketleri vardı )

Şehir merkezinde oturuyor Anadolu da kasabalara gidiyor ve yeterli bir internet performansı istiyorsanız Vodafon ( 33 TL ye 750 dk 5 Gb int. 750 sms kullanıyorum )

Dağ bayır geziyor çok ücra yerler de dahi telefonum çeksin ama bu nedenle de her ay 25 30 TL fazla ödemeye razıyım derseniz Türkcell ( En uygun tarifeleri 60 TL diye hatırlıyorum ) 

Sonuç olarak ben kamuda çalışan bir orman mühendisi olarak dağ bayır hemen her yeri geziyorum ve Vodafon yeterli oluyor )

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Çok eskiden Turkcell kullanırdım şu anda Vodafone kullanıyorum ve sözleşme bittiğinde en uygun hangi operatörse ona geçiyorum. Tabi TT veya VFone'dan birine geçiyorum çünkü TCell'in ucuz olma şansı yok. Hayatımın yüzde 99'u şehir merkezlerinde geçtiği için sorun değil her iki operatörde gayet iyi çekiyor. Eğer kırsalda fazla vakit geçiriyorsanız kesinlikle Turkcell derim. Ücret konusuna gelirsek ne kadar ekmek o kadar köfte. Turkcell A sertifikalı, VFone B sertifikalı, TT C sertifikalı operatör. Bunu da göz önünde bulundurmak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

İş teli vodafone , şahsi telefonum tt di. Bahçede ikisi de çekmediği ve şehirlerarası yollarda çok kesinti olduğu için turkcell e geçirdim ikisini de şimdi rahatım. Turkcell de şebeke yoğunluğundan evde zaman zaman geç bağlanma sorunu yaşatıyor. En iyi operatör, yaşadığınız yerde çeken opertördür. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Ümit Türk yazdı:

Planım o şekilde şuanda. 

faturalı tarife vodafone’da da pahalı. 24 ay taahhüt istiyor, 15. Aydan sonra promosyonsuz tarifeyi uygulama başlıyor ve taahhütlü olduğundan vazgeçemiyorsun.
İki telefon kullanıyorum aynı yerde hız testi yapıyorum turkcell 2-3 kat hızlı. Ormanda ücra yerlerde bile turkcellin çekmediği çok nadirdir ki vodafone çoğunlukla şebeke bile bulamıyor.
5/750 Turkcell rahat paketin 42 lira fiyatı var + 3 lira da vergi.

Hangisini kullanırsanız kullanın, maliyeti düşürmek için faturasız tarife şart.

Yorum bağlantısı
Doğukan Çoktay

5 yıldır bimcell kullanıyorum arada yazın iskenderunun gedik yaylasına gidiyorum ordada çekiyor. bır sıkıntı yaşamadım. her ay 42liraya 20gb intrenet ve dakika ve sms alıyorum fazlasıyla yetiyor.tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bimcell e geçip 3 gün sonra Turkcell e geri geçeceğim taahhüt vs yok Bimcell de :) Başka türlü Turkcell in etinden sütünden faydalanamıyoruz. Turkcell ve diğerleri derler ya, o bende sadece Turkcell dir. Diğerleri yoktur.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Metin Akbal yazdı:

Bimcell e geçip 3 gün sonra Turkcell e geri geçeceğim taahhüt vs yok Bimcell de :) Başka türlü Turkcell in etinden sütünden faydalanamıyoruz. Turkcell ve diğerleri derler ya, o bende sadece Turkcell dir. Diğerleri yoktur.

En az 3 aydan sonra başkasına geçilebiliyor diye biliyorum. 

Yaptığım hız testlerinde bimcell,  vodafone'dan daha iyi çıktı.
Elveda vodafone :) 

2 hattı bimcell'e, bir tanesini de turkcell'e geçirdim.
Salı akşam yapılan başvurular Cuma günü gerçekleşecek.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Mert Gulkokan yazdı:

Bimcell ile tt aynı değil mi

Evet.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...