İçeriğe Yönlendir

Chevrolet Cruze - Kapı Altında Pütür

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhaba 

Bu kapı altlarındaki pütürlü boya mevcut. Bu kapıdaki pütürün maksadı nedir. Hatalı boyamamı yapılmıştır. Yoksa kapı altlarının sürtmelere ve kaldırım çarpmalarına direnç göstermesi için özelikle mi böyle yapılmıştır. Açıkcası merak ettim. Kapının orjinali böyle ise bilmek isterim. 

ACtC-3d2YjVhXZRHARjwbHtlisW1JEPdtiGpOC6H 

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Marşpiyel altlarında fabrikasyon olarak korozyonu geciktirmek amacıyla bulunur genelde ama kapıdaki bu pütürlü görünümün orijinal olmadığını düşünüyorum. Sonradan yapılan hatalı boyama işleminden kaynaklıdır sanırım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

marşbiyel harici, kapı eteğinde pütüre ben rastlamdım, daewoo ne düşünmüş bilemem. bütün kapılar bu şekilde mi? çok zor bir iş bu sonradan yapılması

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Dikkatli bakarsanzı kapıda var, ama arabanın bel altında yok :(. Hyundai i10 aracımda bel altı pütülü kapıları ise normaldi sanki hatırlıyorum. 

ACtC-3fqzGY6cIkjksVNOcJIYdmaZKJlxnP_2UC3

Çağlar Bayur yazdı:

marşbiyelde varmı ön kapıda vramı, cruze club ne diyor?

Cruze cluptan banlandım, Ustalar beni sevmiyor. İnsalara tamir işi öğretmemem karşılığında banımı kaldıracaklardı ama ben kabul etmedim. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Marşpiyel boyanırken kapıya gelmiştir gibi geliyor bana

pütürlü kapımı olur yahu

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Cruze cluptan banlandım,

sahte isimle gir herkes öyle yapıyor

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Geçmiş resimleride inceledim, tüm kapıların alt kenar bükük kısmında pütür var. 

Tarcanlar expertiz pütür uzak doğu arabalarının bazılarında olur demiş bu videoda. 

https://youtu.be/ulEQvCsJDgw?t=313

Çağlar Bayur yazdı:

sahte isimle gir herkes öyle yapıyor

İstenmediğim yerde durmam abi. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Bürün kapılarda var ise orjinal fabrikasyon pütürlü olma olasılığı yüksek. Kimse uğraşmaz yoksa.

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

aveoda kapılarda yoktu ,marşpiyellerde vardı .

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Ben bu arabayı nasıl aldığımı anlatayım. 

Boya takıntımız yoktu. Sahibinden üzerinden 40000 tl en ucuz LPG olmayan BENZİN yakan arabaları aradım. En üsten bizim Cruze çıktı. 

Ne ekspetriz yaptırdım, neden usta çağırdım. Babamı gönderdim, soğutma suyu içinden bir resim birde motordan resim çekti attı. 

Al bunu baba kaçmaz dedim, oda almış getirmiş. 5 kazası ve toplam 1750 tl hasar kaydı vardı. Beykozlu bir adamdan aldık. 

3 yıl oldu halen biniyoz. Can sıkıldıkca bakıyom kıyısına köşesine , yıkanınca pütürü farkettim. Şaşırdım ve sizlerle paylaştım. 

Arşivi okudumda orta konsolda sonradan takılmış ekranlı teyip varmı diye sormuşum. Onunda resimi atmış. 

Tamamen orjinal olması benim için yeterli idi. 

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Bunlar Opel Astra ile aynı banttan çıkan araçlar değil mi? Astra'nın marşpiyelinde de pütürlü boya vardı. Fakat kapılarda yoktu.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Eyüp Çetin yazdı:

Bunlar Opel Astra ile aynı banttan çıkan araçlar değil mi? Astra'nın marşpiyelinde de pütürlü boya vardı. Fakat kapılarda yoktu.

Yok hocam bunun fabrikası Kunsan Korede . 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Eyüp Çetin yazdı:

Marşpiyelde pütür olur çoğu arabanın ama sanki bu arabada kapıdaki pütür marşpiyelden de fazla

Ali abi bi boya makinesi denk gelirse komple bi boyasını ölçmekde fayda var 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Ali Darbaz yazdı:

Ustalar beni sevmiyor. İnsalara tamir işi öğretmemem karşılığında banımı kaldıracaklardı ama ben kabul etmedim. 

Bizim Clubda ustalar banlı transfer edelim abimizi temiz bir C kasa bulayım hemen 🤓

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Ali Gök yazdı:

Marşpiyelde pütür olur çoğu arabanın ama sanki bu arabada kapıdaki pütür marşpiyelden de fazla

Ali abi bi boya makinesi denk gelirse komple bi boyasını ölçmekde fayda var 

Arabayı alırken boyayı hiç önemsemedim, zaman geçtikce insanın aklına geliyor. Arabanın neyi var neyi yok bilmek iyi olur. 

Çağrı Alaf yazdı:

Bizim Clubda ustalar banlı transfer edelim abimizi temiz bir C kasa bulayım hemen 🤓

Valla param olsada a16xe alsam diyorum :D 50000 tl altı varmı.

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Ali Darbaz yazdı:

Valla param olsada a16xe alsam diyorum :D 50000 tl altı varmı.

Geçen A Clubda yaklaşık bu paraya C20XE satıldı çokta bakımlı değildi

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Ali Darbaz yazdı:

Dikkatli bakarsanzı kapıda var, ama arabanın bel altında yok :(. Hyundai i10 aracımda bel altı pütülü kapıları ise normaldi sanki hatırlıyorum. 

ACtC-3fqzGY6cIkjksVNOcJIYdmaZKJlxnP_2UC3

Cruze cluptan banlandım, Ustalar beni sevmiyor. İnsalara tamir işi öğretmemem karşılığında banımı kaldıracaklardı ama ben kabul etmedim. 

Bence kapıda pütür yok hatalı boyama, çünkü bazı çiziklerde direkt macun görünüyor e en altta paslanma mevcut.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Çağrı Alaf yazdı:

Geçen A Clubda yaklaşık bu paraya C20XE satıldı çokta bakımlı değildi

Çok güzel bir noktaya geldik. Daha da güzel günler göreceğiz Çağrı kardeşim :) 

50 bine hemde bakımsız A. Yazık bu millete, gerçekten yazık. 

Ali Darbaz yazdı:

Arabayı alırken boyayı hiç önemsemedim, zaman geçtikce insanın aklına geliyor. Arabanın neyi var neyi yok bilmek iyi olur. 

Tanıdık bir kaportacıya baktırıversene, niye düşünüyorsun :) 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Murat Sahın yazdı:

Tanıdık bir kaportacıya baktırıversene, niye düşünüyorsun :) 

Sanayi ile aşınamıyımki, nerden tanıdık kaportacım olsun. foruma sorduk hatamı ettik.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ali Darbaz yazdı:

Sanayi ile aşınamıyımki, nerden tanıdık kaportacım olsun. foruma sorduk hatamı ettik.

Niye hata olsun, o açıdan söylemedim. Hani bir kaportacı ya da boyacı görse net söyler, hem pütürden emin olursun hem aracın durumuna dair bilgi edinirsin diye dedim. 

Tanıdık kaportacı derken, hani servisi falan tanıyorsun ya, e kaportacı kaportacıdır. 2 dk bakıverir diye söylemiştim. Tamam söylemem bir daha. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Murat Sahın yazdı:

Tamam söylemem bir daha. 

Bir şeye kızdığım yok ki, mesajın sonunda gülmeyi unutmuşum :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Geçmiş resimleride inceledim, tüm kapıların alt kenar bükük kısmında pütür var. 

Tarcanlar expertiz pütür uzak doğu arabalarının bazılarında olur demiş bu videoda. 

https://youtu.be/ulEQvCsJDgw?t=313

İstenmediğim yerde durmam abi. 

kapı altları pütürsüz toyotolar öldüm değerine alınır o zaman

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...