İçeriğe Yönlendir

Skoda SuperB 1.5tsi 150hp Yağ Bitmesi

Sinan Akgöl

Recommended Posts

Ali Darbaz

Keşke, ea211 motorlu ibazam olsa. Onunla yedigöllere gidip, hanımla Bungolaw evde haftasonu tatili yapsak. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Selim Bilgin yazdı:

Daha fazla tsi savunamayacağım, küçük motorlar kötüdür, tü kakadır.

savunmak değilde neyse onu söylemek bizimkisi. motorların güç çıkışı süper. teknoloji iyi, basınca gidiyor filan ama mekanik güvenilirliği düşük.. bir tür mühendislik eksiği var. büyüğünde santrüfüj var küçüğünde yok mesela, aşırı besleme nedeniyle  ısınıp buharlaşan yağı geri toplayamıyor, niye ki? tamamen tasarım özürlerinden ötürü evin önünde kalan.servis bakımlı araba olurmu ya. neymiş yokuş yukarı sağ tarafı yukarıda park etmemek lazımmış. oluyor işte. tek ben de değilim bunu yaşayan. bak geçenlerde forumda yokmuydu, seat, az daha elinde kalıyormuş sesi duyup baktırmış motora.  @Cem Işık

Selim Bilgin yazdı:

Daha fazla tsi savunamayacağım, küçük motorlar kötüdür, tü kakadır.

PSA değildir.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Dogan Arsiray yazdı:

savunmak değilde neyse onu söylemek bizimkisi. motorların güç çıkışı süper. teknoloji iyi, basınca gidiyor filan ama mekanik güvenilirliği düşük.. bir tür mühendislik eksiği var. büyüğünde santrüfüj var küçüğünde yok mesela, aşırı besleme nedeniyle  ısınıp buharlaşan yağı geri toplayamıyor, niye ki? tamamen tasarım özürlerinden ötürü evin önünde kalan.servis bakımlı araba olurmu ya. neymiş yokuş yukarı sağ tarafı yukarıda park etmemek lazımmış. oluyor işte. tek ben de değilim bunu yaşayan. bak geçenlerde forumda yokmuydu, seat, az daha elinde kalıyormuş sesi duyup baktırmış motora.  @Cem Işık

Smiley koymamıştım da espri yapmıştım aslında. :D 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Dogan Arsiray yazdı:

PSA değildir.

Seat değil, skoda ama lütfen😜
işin komiği skodaya mail attım, lütfen yetkili bir servise gidin dedi kadın:)

• Mutlu 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Cem Işık yazdı:

Seat değil, skoda ama lütfen😜
işin komiği skodaya mail attım, lütfen yetkili bir servise gidin dedi kadın:)

Giderken yolda kalsak kullanıcı hatası 😅

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

O takır tukur sesle yürümek yürek isterdi. kullanıcı hatası olmasın diye motor uyarıyor sürücüsünü😬

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu
Çevre yolu dediğime bakmayın
Tüm şehir ssbah organize sanayiye gitmeye çalışıyor 3 şrrit full dolu
En yüksek hızınız 70 80 oluyor dur kalk olan yerlerde var
Ama ben kullanmadım
Belki 9 lt olan yeri hiç sıfırlamadı

Çok yakmış yahu, aynı yolu bende gidiyorum 6.5 gibi tamamlıyorum.
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

şu videoda hybrid auris ile yarım saatlik bir tırmanış videosu var. Yarım saatte 30-50km hız aralığında 1100m tırmanıyor. 16km sonunda 12lt/100km tüketim çıkıyor. Burada tüm yük 98 beygir benzinli motorda.

https://youtu.be/roQTZWCuzv8

burada 20dk’da 1000m tırmanmış. 14,5lt yakmış. Daha yüksek hızla bir sürüş var. 

https://youtu.be/qG9C0dbRHJ8

bi arkadaşımız erzurum şenkaya tırmanış videosu çekmiş. O da 11,5lt yakmış 15dk’da

https://youtu.be/I1pt9lnlp4o

Merak ettiğim ise 1,3t-1,5t ağırlık civarındaki araba ile 12lt-14lt tüketim yakalanmış. Acaba bir golf ya da başka c segment tsi motoru bu tırmanışı nasıl bir ortalama ile bitirirdi? Mesafe ve rakım belli. Benzer tecrübesi olanlar pls

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

yok mu tsi tırmanma videosu youtube’de

Çubuk geçidi. En dik düz yerlerinde 70-75’e kadar düştüm. Bazı keskin virajlarda daha da düşmüş olabilirim hatırlamıyorum

side tarafından yakıt aldım. boğazköy-uğurlu(sanırım çubuk geçidinin iniş tarafı oluyor) arası 132km, 1s 37dk, 4,7lt/100km tüketim olmuş. Pompada 5 eder bu oran. 

https://goo.gl/maps/xQBaoepFfWaKEzmx7

sahil yolu da yer yer trafik ışıklı biliyorsun. 

Sağ üst köşedeki foto

8-F6-FEACB-7-D9-E-4-A80-B10-A-D950-EC072

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Azalma
Ali Cihangiroğlu yazdı:

servis faturası aklına gelmiştir :D

Fatura aklına gelipte kızmayacak kimse yok :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Çubuk geçidi.

antalya çıkışı 110-132 arası çıklan yer, ibiza tsi

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

antalya çıkışı 110-132 arası çıklan yer, ibiza tsi

Öyle değil abi. Basınca hepsi çıkıyor. Ama kaç yakıyor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Öyle değil abi. Basınca hepsi çıkıyor. Ama kaç yakıyor

tırmanıyorsa 11.5 12.5 lara kadar çıkar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...