İçeriğe Yönlendir

Skoda SuperB 1.5tsi 150hp Yağ Bitmesi

Sinan Akgöl

Recommended Posts

Doğan Arşiray
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bir Japon markanın arabasında 15bin km’de yağ eksilmesi olsa, o motoru yapan japon mühendis çoktan harakiri yapmıştı bile 😁😁

bu konuda çok haklısın. bir nissan, bir toyota da asla yağ eksiltme vs gibi şeyler göremezsin.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Bir İtalyan atasözü der ki: "İtalyan arabasının altında yağ yoksa motorda yağ bitmiştir." 😛 

• Beğen 3
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Dogan Arsiray yazdı:

bu konuda çok haklısın. bir nissan, bir toyota da asla yağ eksiltme vs gibi şeyler göremezsin.

Vurdun mu öptün mü anlamadım :) 

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Sadece merakımdan soruyorum valla başka birşey aramayın arkadaşlar.

Bir araçın sorunu ile ilgili bilgi soruluyor, nasıl oluyorda konu birden Alman Japon Kore arabaları şöyle böyle diye konu bu noktalara geliyor. Alman araba şöyle japon araba böyle diye. [emoji6]
Herkesin arabası bence on numara sonuçta emek vererek aldık.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bir Japon markanın arabasında 15bin km’de yağ eksilmesi olsa, o motoru yapan japon mühendis çoktan harakiri yapmıştı bile 😁😁

corolla kullanım kitapçığında 1000 km de bir yağ seviyesi ölçülmeli yazdığı için, garanti içinde motorları yatak saranları ödememişti

Arda Bülent Güzel yazdı:

Sadece merakımdan soruyorum valla başka birşey aramayın arkadaşlar.

Bir araçın sorunu ile ilgili bilgi soruluyor, nasıl oluyorda konu birden Alman Japon Kore arabaları şöyle böyle diye konu bu noktalara geliyor. Alman araba şöyle japon araba böyle diye. emoji6.png
Herkesin arabası bence on numara sonuçta emek vererek aldık.

volvo vs. diğer arabalar algısı gibi olmakta, 1970 lerdn gelen bazı marka algıları hiç değişmez, sıfır ilk focus geldiğinde, taunus zamanından kalan rezil ön takım sorulurdu, bunlarda da açma yapıyor mu diye mesela.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

Şuan kullanmakta olduğumuz 2020 passat 2.0 240 hp de yağ eksiltiyor servis performanslı araç olmasından dolayı normal olduğunu söyledi.Yağ değişiminden yedi, sekiz bin km sonra yağ lambası yakıyor.Ekleyip bakımı gelene kadar devam ediyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mustafa Gökmen yazdı:

Şuan kullanmakta olduğumuz 2020 passat 2.0 240 hp de yağ eksiltiyor servis performanslı araç olmasından dolayı normal olduğunu söyledi.Yağ değişiminden yedi, sekiz bin km sonra yağ lambası yakıyor.Ekleyip bakımı gelene kadar devam ediyoruz.

Güçlü arabaları sıkıştırınca yağ eksiltmesini normal karşıların ama standart kullanımda da eksiltiyorsa bence mantık hatası var. Yesyeni passat kullanıyorsun ve sürekli yağ tamamlıyorsun. İlginç yani. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

servis bi kişi daha böyle arasa "bize daha önce de bi abi aramıştı benzer şikayet bi bakalım" diyecek mi? Yine "daha önce gelmedi böyle" diyecek.. umurunda mı dünya..marka...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Gökmen yazdı:

servis performanslı araç olmasından dolayı normal olduğunu söyledi.

dünya otomotiv sektörünü aşmış bir coğrafyada yaşıyoruz,, ustalar bakımından. bayılıyorum, herşeye bir sebep uydurma ihtiyaçlarına :f1:

Mehmet Göktürk yazdı:

servis bi kişi daha böyle arasa "bize daha önce de bi abi aramıştı benzer şikayet bi bakalım" diyecek mi? Yine "daha önce gelmedi böyle" diyecek.. umurunda mı dünya..marka...

ki bu yüzden boş işemri açar biriktirdim benzer şikayetleri, söz uçar yazı kalır.

sonra otosan dan fırça yerdik :rofl:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mustafa Gökmen yazdı:

acaba ne kadar eksiliyor? yani 5 litre yağ varsa 2 litre eksiliyorsa bence bu pek normal değildir. jeep deki yada benzer mercedeslerdeki om642 motorda mesela 10.5 litre yağ var 15 bin km de yaklaşık 1 litre eksiliyor buharlaşmadan dolayı. bu normal kabul ediliyor.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Dogan Arsiray yazdı:

acaba ne kadar eksiliyor? yani 5 litre yağ varsa 2 litre eksiliyorsa bence bu pek normal değildir. jeep deki yada benzer mercedeslerdeki om642 motorda mesela 10.5 litre yağ var 15 bin km de yaklaşık 1 litre eksiliyor buharlaşmadan dolayı. bu normal kabul ediliyor.

Bu bilgiyi service manualinde öğrenebiliriz . Mesela Cruze için 1000 kmde 0,62 litreye kadar normal demiş. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Bu bilgiyi service manualinde öğrenebiliriz . Mesela Cruze için 1000 kmde 0,62 litreye kadar normal demiş. 

10 bin km bakıma kadar kaç lt ilave ediliyor yani normal olarak?

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

yeni vag serilerinin devirdaim pompası sorununu cok okudumda yag fazla okumadım 1,4 tsilerinde piston kırdıgını..

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mustafa Gökmen yazdı:

Bu tür durumlarda ısrarla servis kaydı açtırmak lazım, hiç duymadım ben 2.0 tdi'ın bu kadar yağ eksilttiğini. Kullanımda ya da bakımında bir problem yoksa hiç normal değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Selim Bilgin yazdı:

Bu tür durumlarda ısrarla servis kaydı açtırmak lazım, hiç duymadım ben 2.0 tdi'ın bu kadar yağ eksilttiğini. Kullanımda ya da bakımında bir problem yoksa hiç normal değil.

2.0 benzinli değilmi?? 2.0 tdi mı? çift turbo filandır o halde. 240 hp nasıl çıkacak normal sedan araçta.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Dogan Arsiray yazdı:

2.0 benzinli değilmi?? 2.0 tdi mı? çift turbo filandır o halde. 240 hp nasıl çıkacak normal sedan araçta.

2.0 bitdi 4motion 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mert Gulkokan yazdı:

Arkadaşım 6800 km de 2020 model a3 1.5 tsi sattı
Satmadan hemen önce yağ bakımı yapıldı
Yağ uyarı lambası yanmamıştı
Tek şikayeti çok yakması idi

Çok yakmamıştır. Beklentisi farklıdır arkadaşın. Yoğun Şehir içi kullanımda at atmosferikten çok farklı tüketim olmaz. Ya da çok seri kullanmıştır arabayı

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mert Gulkokan yazdı:

Seri kullanamaz çevre yolundan işe gidiş geliş yapıyor
9lt yakan 1.5 tsi satıp aynı gün 1.0 tsi dsg leon aldı
Ertesi gün aynı güzergahı 5.5 lt ile geldim dedi

Aynı güzergahta bu motorlar bu kadar fark oluşturmamalı. Var bi olayı bakmak lazım. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Hep VAG savunuyormuşum gibi oluyor da, 1.5 tsi’a Çevreyolu’nda 9 yaktırmak için 180-200 gitmek lazım. Başka bir sorun vardır orada. 

Önceki versiyon 1.4 TSİ 150lik ile İstanbul içinde bile 9’u görmüyordu ortalamada benim ortak. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Murat Azalma yazdı:

Bizde müşteri böyle bir sorunla karşılaşmış olsa , olay çıkartır. 200bin kmde 13 yaşında garantisi çoktan bitmiş dizel araç yağ eksiltiyor diye ortalığı karıştıran müşteriler gördü bu gözler :)

seninki capan ama :) sağlam araçlardır ama bozuldumu.....

müşteri tabii kızar, çıkacak servis faturası aklına gelmiştir :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

1.5 tsi 9 yakması için ya araç sport modda kalmış olabilir ya da başka bir sorun yahut Mert'in dediği gibi sayaç ayarlarını bilememiş yanlış yorumlamış.  Ya da vale arabada kalimayı açıp oturuyor..bizim 1.2 a3    6 litrenin altında harcaması 100K yı da geçtik.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

1.5 tsi 9 yakması için ya araç sport modda kalmış olabilir ya da başka bir sorun yahut Mert'in dediği gibi sayaç ayarlarını bilememiş yanlış yorumlamış.  Ya da vale arabada kalimayı açıp oturuyor..bizim 1.2 a3    6 litrenin altında harcaması 100K yı da geçtik.

Çok rahat görür. Görüyor. Her gün bağcılar eminönü arası çalışan 1.5tsi 9,5lt yakıyor. Her gün bahçeşehir kağıthane arası gidip gelen 1.0tsi bile 9lt altına inmiyor. Siz çevreyollarında sürüyorsunuz. Yarı şehir dışı sayılır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Çok rahat görür. Görüyor. Her gün bağcılar eminönü arası çalışan 1.5tsi 9,5lt yakıyor. Her gün bahçeşehir kağıthane arası gidip gelen 1.0tsi bile 9lt altına inmiyor. Siz çevreyollarında sürüyorsunuz. Yarı şehir dışı sayılır

Araçlar nedir? Skoda mı?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

Araçlar nedir? Skoda mı?

1.0 rapid. 1.5 golf

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...