İçeriğe Yönlendir

Mercedes Online Uzaktan* Kodlama - Başarımız

Furkan Avcı

Recommended Posts

Ahmet Hasan Şendağ

Ben şimdi burada ne yapılmış da iyi olmuş anlamadım. Gudicik neyi başarmış? 

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Önder Özcan yazdı:

Hangi konuda :)

Elinize sağlık Furkan.

ekledim linki abi.

Ahmet Hasan Şendağ yazdı:

Ben şimdi burada ne yapılmış da iyi olmuş anlamadım. Gudicik neyi başarmış? 

Özetle, Orjinal servis cihazını kullanarakAntartika'da ki araca bile bağlanıp, yetkili servisin içindeymiş gibi işlem yapabiliyoruz.

Arada bazı aparatlar ve benim yazılım var.

• Beğen 3
  • Teşekkür 3
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Furkan Avcı yazdı:

Özetle, Orjinal servis cihazını kullanarakAntartika'da ki araca bile bağlanıp, yetkili servisin içindeymiş gibi işlem yapabiliyoruz.

Anladığım kadarı ile, güzel ve faydalı olduğu kadar, herkesin hakkından gelemeyeceği kadar zor olan, fakat sizin başarıyla sonuca ulaşmış olduğunuz bir çalışma olmuş.

Tebrik ediyorum, elinize emeğinize sağlık.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Furkan, kodlamada aşmışsınız tebrikler, şu bizim Akbank ada bir el atsanıza 2 gündür kilit yapsa yapsa siz yaparsınız dedim, aman diyorum yardım :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Furkan sistemin mantığı nasıl? Obd ile laptopla  bağlanıp, gudikcik de o laptopa mı bağlanıyor kabaca?

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

valla benim merso içinde çok konuştum Gudicik abi ile araç yeni olduğu için işlemler astarı yüzünü geçer dedi, aracı değiştirsen daha iyi dedi iyi mi :) haklı da bizim paradaki değersizlikten adamın verdiği 6-7 bin eu birimi vermek mantık dışı kalıyor mağlesef, gıcı bklu bir touchpat bile 1000 eu ya yaptıramadık :( ancak içimizde patladı halbuki ne hayallerle almıştım arabayı sonradan ekletiriz opsiyonları fln die ama ne mümkün.

valla @Furkan Avcı ellerinize emeklerinize sağlık zaman geçtikçe fiyatlar ucuzladığında yaptırıcaz artık ne diyeyim.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Cem Işık yazdı:

Furkan sistemin mantığı nasıl? Obd ile laptopla  bağlanıp, gudikcik de o laptopa mı bağlanıyor kabaca?

Evet abim kabaca o şekilde, arada özel donanımlar var obd harici. 

Mesut Eyibil yazdı:

valla benim merso içinde çok konuştum Gudicik abi ile araç yeni olduğu için işlemler astarı yüzünü geçer dedi, aracı değiştirsen daha iyi dedi iyi mi :) haklı da bizim paradaki değersizlikten adamın verdiği 6-7 bin eu birimi vermek mantık dışı kalıyor mağlesef, gıcı bklu bir touchpat bile 1000 eu ya yaptıramadık :( ancak içimizde patladı halbuki ne hayallerle almıştım arabayı sonradan ekletiriz opsiyonları fln die ama ne mümkün.

valla @Furkan Avcı ellerinize emeklerinize sağlık zaman geçtikçe fiyatlar ucuzladığında yaptırıcaz artık ne diyeyim.

Evet hocam euro çok uçtu, Gudikcik sadece ve sadece orijinal Mercedes parça kullanıyor, vidayı, kablo soketini bile Mercedes ten sipariş ediyor. Ve yaptığı her işlem aracın fabrika da ki veri kartına işleniyor. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Bu gudikcik de mbclubtr nin bir nevi Servet Aydını, Çağlar Bayuru, Önder Özcanı gibi bişey benim anladığım :crazy:

• Beğen 2
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Furkan Avcı yazdı:

ekledim linki abi.

neleri kodlamak mümkün?

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Dogan Arsiray yazdı:

neleri kodlamak mümkün?

Her şeyi. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Kaç para ulen bi MB? 🤪

Fakirliğin gözü çıksın, skodaya mahkum olduk:)

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Furkan peki ben diyarbakırdayım diyelim, laptop ve obd cihazım var sadece.  Bana faydası olmayacak o halde? Kusur aramıyorum, mantığı çözmeye çalışıyorum sadece:)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Olayı ilk başta anlamadım ama teee alaman iline 8 mühendise ders vermeye gidiyorsanız çok şey başarmışsınız demek. Emeğinize sağlık. 

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Cem Işık yazdı:

Furkan peki ben diyarbakırdayım diyelim, laptop ve obd cihazım var sadece.  Bana faydası olmayacak o halde? Kusur aramıyorum, mantığı çözmeye çalışıyorum sadece:)

Cem bir tanede Mersedes gerekiyor. :crazy:

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Cem Işık yazdı:

Ha abi şuna açıklık getireyim, bu bende obd cihazı var mantığı ile değil, Gudikcik in yardımcı olduğu özel servisler üzerinden olabilecek, çünkü o aradaki obd cihazı farklı. Onu alırsan olur. 

Burda amaç uzak şehirlerde de bu işi başarabilmek. Asıl başarılan nokta Mercedes in obd hattında ki veriyi çözebilmek ve buna işleyebilmekti. 

Bu arada bunu Vw, BMW ve renault vs gibi hepsine uygulayabiliyorum :) onlarda daha basit

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Furkan Avcı yazdı:

Onu alırsan olur. 

Bu durumda tam olarak son kullanıcıya nasıl erişeceksiniz? Her yapmak isteyene cihaz mı yollayacak?

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Büyük başarı , tebrikler ikinize de :) ben kendi otoparkımda müdahale edilebilecek gibi algılamıştım, konu oturdu kafamda şimdi:)

Sani Gerşon yazdı:

Bu durumda tam olarak son kullanıcıya nasıl erişeceksiniz? Her yapmak isteyene cihaz mı yollayacak?

Bence müşteri ilgili Servise gidecek, o şekilde çözülecek konu. Cihaz gider dönmez vs tehlikeli o iş:)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
(düzenlendi)

Arkadaşlar olay kısaca şu şekilde anladığım kadarıyla. Sizin Mercedes'inizde command sistemi yok diyelim ki ve aracınıza bağlatmak istiyorsunuz. Türkiye'deki bir servise gidip satın almak isteseniz bile bu mümkün olmuyor. Bu işi orijinal şekilde kayıtlı kuyutlu yapan tek insan Gudikcik çünkü elinde sevislerde dahi olmayan ekipman var. Kimse paraya kıyıp bu orijinal yeni sistem cihazları almıyor yada alamıyor. Hal böyleyken aracını modifiye etmek isteyen  insanlar bir şekilde Gudikcik ile iletişime geçip  uygun zaman ve yeri ayarlayıp biraraya geliyor ve modifikasyon  olayı gerçekleşiyor. Tabi bu durumda herkese yetişmek mümkün değil çünkü adamın ayrıca kendi işi de var. Mercedes Gudikcik için bir tutkudan ibaret. Şimdi artık aracın başında olmasına gerek kalmadan gerekli işlemleri yapabilecek.  Bunun için de işçiliklerine ve dürüstlüklerine son derece güvendiği servislerle çalışıyor. Furkan'ın yaptığı yazılım basitçe söylemek gerekirse bir nevi team viewer benzeri bir şey olsa gerek. 

Söylemeyi unutmuşum.. Ellerine, emeğine sağlık Furkan ☺️👍

tarihinde Yurdaer Elay tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Yurdaer Elay yazdı:

Arkadaşlar olay kısaca şu şekilde anladığım kadarıyla. Sizin Mercedes'inizde command sistemi yok diyelim ki ve aracınıza bağlatmak istiyorsunuz. Türkiye'deki bir servise gidip satın almak isteseniz bile bu mümkün olmuyor. Bu işi orijinal şekilde kayıtlı kuyutlu yapan tek insan Gudikcik çünkü elinde sevislerde dahi olmayan ekipman var. Kimse paraya kıyıp bu orijinal yeni sistem cihazları almıyor yada alamıyor. Hal böyleyken aracını modifiye etmek isteyen  insanlar bir şekilde Gudikcik ile iletişime geçip  uygun zaman ve yeri ayarlayıp biraraya geliyor ve modifikasyon  olayı gerçekleşiyor. Tabi bu durumda herkese yetişmek mümkün değil çünkü adamın ayrıca kendi işi de var. Mercedes Gudikcik için bir tutkudan ibaret. Şimdi artık aracın başında olmasına gerek kalmadan gerekli işlemleri yapabilecek.  Bunun için de işçiliklerine ve dürüstlüklerine son derece güvendiği servislerle çalışıyor. Furkan'ın yaptığı yazılım basitçe söylemek gerekirse bir nevi team viewer benzeri bir şey olsa gerek. 

Söylemeyi unutmuşum.. Ellerine, emeğine sağlık Furkan ☺️👍

Yurdaer hocam tam olarak izah etmiş, ellerine sağlık hocam :) 

Sani Gerşon yazdı:

Cem Işık yazdı:

Büyük başarı , tebrikler ikinize de :) ben kendi otoparkımda müdahale edilebilecek gibi algılamıştım, konu oturdu kafamda şimdi:)

Bence müşteri ilgili Servise gidecek, o şekilde çözülecek konu. Cihaz gider dönmez vs tehlikeli o iş:)

Aynen Cem abinin dediği gibi yoksa cihaz göndermek sakat :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Cem Işık yazdı:

Kaç para ulen bi MB? 🤪

Fakirliğin gözü çıksın, skodaya mahkum olduk:)

ne o Vag  kesmedi galiba :D

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Ali Cihangiroğlu yazdı:

ne o Vag  kesmedi galiba :D

Gözümüz yıldızlarda :) Vag kötü değil muhakkak ama yıldız Yıldızdır.. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Furkan Avcı yazdı:

Ha abi şuna açıklık getireyim, bu bende obd cihazı var mantığı ile değil, Gudikcik in yardımcı olduğu özel servisler üzerinden olabilecek, çünkü o aradaki obd cihazı farklı. Onu alırsan olur. 

Burda amaç uzak şehirlerde de bu işi başarabilmek. Asıl başarılan nokta Mercedes in obd hattında ki veriyi çözebilmek ve buna işleyebilmekti. 

Bu arada bunu Vw, BMW ve renault vs gibi hepsine uygulayabiliyorum :) onlarda daha basit

Renomu aha şimdi radarım zaten kilitliydide füzeyi attım sana :D şu renonun gıcık ecu ya erişimi ve yazmayı engelleyen sistemini nasıl hallederiz Furkan usta :rolleyes:

ddt4all ile aracı görüp ecu ya bağlanıyoruz fakat ecu ile obd arasında iletişimi denetleyen zımbırtı zımbırtı yazmamızı engelliyor kısaca...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Renomu aha şimdi radarım zaten kilitliydide füzeyi attım sana :D şu renonun gıcık ecu ya erişimi ve yazmayı engelleyen sistemini nasıl hallederiz Furkan usta :rolleyes:

ddt4all ile aracı görüp ecu ya bağlanıyoruz fakat ecu ile obd arasında iletişimi denetleyen zımbırtı zımbırtı yazmamızı engelliyor kısaca...

ben o detayı bilmem ama uzaktan bağlanma ihtiyacı varsa arada ki yazılımı hallederim :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...