İçeriğe Yönlendir

Mercedes Online Uzaktan* Kodlama - Başarımız

Furkan Avcı

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
Furkan Avcı yazdı:

ben o detayı bilmem ama uzaktan bağlanma ihtiyacı varsa arada ki yazılımı hallederim :D

oda olur, en azından yol yapmaktan kurtulurum, eleman uzaktan halleder, nasıl yapiciiz :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Ali Cihangiroğlu yazdı:

oda olur, en azından yol yapmaktan kurtulurum, eleman uzaktan halleder, nasıl yapiciiz :rolleyes:

Donanımı alacak mısın abi? 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Furkan Avcı yazdı:

Donanımı alacak mısın abi? 

o ney :D  

ben şöyle sandım, aracıma elm cihazını takıyorum ve bilgisayara bağlıyorum, sendeki yazılımla sen aracıma erişiyorsun ve elindeki o dediğin donanımla sisteme girip gerekeni yapıyorsun?

halbuki bu iş benim o donanımı alıp araca takmam ve senin bu donanıma uzaktan erişmen şeklindemi çalışıyor acep?

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Yurdaer Elay yazdı:

Arkadaşlar olay kısaca şu şekilde anladığım kadarıyla. Sizin Mercedes'inizde command sistemi yok diyelim ki ve aracınıza bağlatmak istiyorsunuz. Türkiye'deki bir servise gidip satın almak isteseniz bile bu mümkün olmuyor. Bu işi orijinal şekilde kayıtlı kuyutlu yapan tek insan Gudikcik çünkü elinde sevislerde dahi olmayan ekipman var. Kimse paraya kıyıp bu orijinal yeni sistem cihazları almıyor yada alamıyor. Hal böyleyken aracını modifiye etmek isteyen  insanlar bir şekilde Gudikcik ile iletişime geçip  uygun zaman ve yeri ayarlayıp biraraya geliyor ve modifikasyon  olayı gerçekleşiyor. Tabi bu durumda herkese yetişmek mümkün değil çünkü adamın ayrıca kendi işi de var. Mercedes Gudikcik için bir tutkudan ibaret. Şimdi artık aracın başında olmasına gerek kalmadan gerekli işlemleri yapabilecek.  Bunun için de işçiliklerine ve dürüstlüklerine son derece güvendiği servislerle çalışıyor. Furkan'ın yaptığı yazılım basitçe söylemek gerekirse bir nevi team viewer benzeri bir şey olsa gerek. 

Söylemeyi unutmuşum.. Ellerine, emeğine sağlık Furkan ☺️👍

Ali Cihangiroğlu yazdı:

o ney :D  

ben şöyle sandım, aracıma elm cihazını takıyorum ve bilgisayara bağlıyorum, sendeki yazılımla sen aracıma erişiyorsun ve elindeki o dediğin donanımla sisteme girip gerekeni yapıyorsun?

halbuki bu iş benim o donanımı alıp araca takmam ve senin bu donanıma uzaktan erişmen şeklindemi çalışıyor acep?

üstteki mesajda Yurdaer hocamın anlattığı gibi abi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Tebrik ediyorum. İlk sayfa da ben de tam olarak anlamamıştım. Emeğinize sağlık. Anlamadığım nokta mercedes merkezi bu durumdan memnun mu, yoksa bunu sistemin bi eksiği olarak mı algılıyor acaba.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Furkan Avcı yazdı:

Gudikcik gerçekten bir Mercedes tutkunu.. MB Türkiye ile de çok didişiyorlar. İstediği arabayı bir türlü getirtemiyor mesela. Ona rağmen başka markayı tercih etmiyor. Bir ara BMW almaya niyetlenmişti ama ne yaptı bilmiyorum :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Furkan Avcı yazdı:

anladım, şöyle olmuyor o zaman,  o ekipman sende var diyelim, benim aracı  internetten bağlandım, sende açtın laptopu netten benim araca bağlandın ecuyu görüyorsun,  işte şimdi sen elindeki o ekipmanı kullanıp uzaktan çözebiliyormusun kısmında olmuyor diyorsun yani....

anladığımsa şu, ben donanımı alıp aracıma bağlayacağım, sonra internetten sen bana ulaşıp o donanıma bağlanıp komutları vereceksin,   doğrumu anlamışım, bende tersini yapayım diyorum nasıl ama, araba ile donanım arasına interneti sokalım sen oradan hallet :D

sendeki sistem:

araç ----- donanım----internet----- ulaştın ve işi yaptın

benim istediğim:

araç----- internet---- donanım (sende evde çayını yudumluyorsun)---- zaten ulaşmış durumdasın

sonuç: ben sadece araca elm i takıp laptopa bağlıyıp internete giriyorum ve bekliyorum, oohhhh, yapta görelim :D

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

Tebrik ediyorum. İlk sayfa da ben de tam olarak anlamamıştım. Emeğinize sağlık. Anlamadığım nokta mercedes merkezi bu durumdan memnun mu, yoksa bunu sistemin bi eksiği olarak mı algılıyor acaba.

Eskik değilde, şaşkınlar çözüm mantığına. hemen önlem aldılar ama :) Gudikcik istisna.

Yurdaer Elay yazdı:

Gudikcik gerçekten bir Mercedes tutkunu.. MB Türkiye ile de çok didişiyorlar. İstediği arabayı bir türlü getirtemiyor mesela. Ona rağmen başka markayı tercih etmiyor. Bir ara BMW almaya niyetlenmişti ama ne yaptı bilmiyorum :)

yok hocam 10 tane aracı var hepsi mercedes.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Ali Cihangiroğlu yazdı:

anladım, şöyle olmuyor o zaman,  o ekipman sende var diyelim, benim aracı  internetten bağlandım, sende açtın laptopu netten benim araca bağlandın ecuyu görüyorsun,  işte şimdi sen elindeki o ekipmanı kullanıp uzaktan çözebiliyormusun kısmında olmuyor diyorsun yani....

anladığımsa şu, ben donanımı alıp aracıma bağlayacağım, sonra internetten sen bana ulaşıp o donanıma bağlanıp komutları vereceksin,   doğrumu anlamışım, bende tersini yapayım diyorum nasıl ama, araba ile donanım arasına interneti sokalım sen oradan hallet :D

sendeki sistem:

araç ----- donanım----internet----- ulaştın ve işi yaptın

benim istediğim:

araç----- internet---- donanım (sende evde çayını yudumluyorsun)---- zaten ulaşmış durumdasın

sonuç: ben sadece araca elm i takıp laptopa bağlıyıp internete giriyorum ve bekliyorum, oohhhh, yapta görelim :D

araç --- donanım -laptop - internet - laptop -donanım- Orjinal Servis Cihazı -- Çay kahve vs oluyor

burdaki donanım kıytırık ELM cihazları değil biraz daha farklı

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Furkan Avcı yazdı:

araç --- donanım -laptop - internet - laptop -donanım- Orjinal Servis Cihazı -- Çay kahve vs oluyor

burdaki donanım kıytırık ELM cihazları değil biraz daha farklı

hah şimdi oldu, senin donanım benim dandirik elm değil :)  keşke olsa, düşünsene olayı, oturduğun yerden çöz kasayı doldur :)

peki bu donanım kaç gayme gibidir, tahmini birşeyler diyebilirmisin.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Ali Cihangiroğlu yazdı:

hah şimdi oldu, senin donanım benim dandirik elm değil :)  keşke olsa, düşünsene olayı, oturduğun yerden çöz kasayı doldur :)

peki bu donanım kaç gayme gibidir, tahmini birşeyler diyebilirmisin.

O donanımların hepsini Gudikcik aldı bir tanede bende kaldı, ne verdi bilmiyorum, tahmin ediyorum, 100-300 € arası birşey olabilir.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Furkan Avcı yazdı:

O donanımların hepsini Gudikcik aldı bir tanede bende kaldı, ne verdi bilmiyorum, tahmin ediyorum, 100-300 € arası birşey olabilir.

araba merso olaydı şuan gönder diyordum :) şu zamanda ve durumda gerdi biraz beni..

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Önder Özcan yazdı:

Bu gudikcik de mbclubtr nin bir nevi Servet Aydını, Çağlar Bayuru, Önder Özcanı gibi bişey benim anladığım :crazy:

Teknik olarak birşey diyemem ama servet abi iyi niyeti ile yeter :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...