İçeriğe Yönlendir

Bu Saatten Sonra LPG Kullanılır mı?

Muhammed Orak

Recommended Posts

Doğan Arşiray
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

İstanbul’da en ucuz 6 tl oldu. Anadolu’da 7 tl olmuştur. Ortalama 6,5 desen, bunu da %20 ile çarpsan litresi 7,8 tl’ye geliyor. Benzin 8,5 tl. Büyük hacimlide bile değmez bence

ankara istanbuldan ucuz oluyor. ama buyuk hacim benzin is degil normalde. dizel candir.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Doğan Arşiray yazdı:

ankara istanbuldan ucuz oluyor. ama buyuk hacim benzin is degil normalde. dizel candir.

Rav4 hybrid verelim :) şehir içi 5-6lt dolaşırsınız benzinle :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Doğan Arşiray yazdı:

sanayi esnafi bunu beğendi

Millet alıyor zaten. Pistonu krankı bilmemnesi hepsi var. Jetta gelmiyor orda eksiklik oluştu filolarda.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Millet alıyor zaten. Pistonu krankı bilmemnesi hepsi var. Jetta gelmiyor orda eksiklik oluştu filolarda.

İyi oldu iyi. Hybrid corolla sattı sayesinde :) 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Rav4 hybrid verelim [emoji4] şehir içi 5-6lt dolaşırsınız benzinle [emoji4] 
Alternatör? :blink2:
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay BAŞARAN yazdı:

Alternatör? :blink2:

2 tl fark ile büyük boy jeneratör verelim abime :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
2 tl fark ile büyük boy jeneratör verelim abime [emoji4] 
Mtv ödüllerini izlerken elektrik kesilirse kullanırım :crazy:
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Rav4 hybrid verelim :) şehir içi 5-6lt dolaşırsınız benzinle :) 

10 litre ile 3.0 dizel uygun bana.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Rav4 güzel ama çook pahalı. 

şu an en doğru karar corolla olur

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Göktürk yazdı:

Rav4 güzel ama çook pahalı. 

Benim müşteri de bula bula gidip pilli rav4 bulup çarpmış.. Rav4 pert.. Gitti benim primler :(

• Şaşkın 3
  • Üzgün 4
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Benim müşteri de bula bula gidip pilli rav4 bulup çarpmış.. Rav4 pert.. Gitti benim primler [emoji20]

Sende bizim gibi müşteri bul abi. Araba alıp kullanmayan müşteri bulman lazım. [emoji41]
Bak hanımın arabası kapalı otoparkta yatıyor. Kaza yapma şansı sıfır. Araba uzun yol yapmasaydı 2500 km yapmış olacaktı bir yılda.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Lpg nin bir kullanım maliyeti bakımı var problem çıkartmaya başlayıncada insanı yoruyor.Benzinli Symbolümü yıllarca benzinde kullandım araç hiç problem çıkartmadı gayet memnundum.Lpg kiti bağlattım motor mahvoldu aracın orjinalini değiştirdiğimiz için oldu , üstelik en uyumlu denen kiti bağlattık.

Bu arada bir konu daha var Bu sektörde çalışan insanlar var ve sektör ciddi kan kaybediyor inşallah geçici bir durumdur ve düzelir.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Ünlenmiş bir LPG firması derki "Gün gelecek LPG daha cazip hale gelecek. Bekleyin görünüz."

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

LPG baştan beri uygun bir yakıt değil diye düşündüm ben. maliyeti benzinden fazla idi. 

araç parkında oluşturduğu tahribat ise çok büyük.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Murat Sürücü yazdı:

Benzin kaç tl oldu bilmiyorum ama sanırım avantajı kalmadı gazın, tankı da daha yeni değiştirmiştim, tüh :)

Benzin ve mazota da lpg kadar zam gelir fiyat acısından bakıyorsanız merak etmeyın fakat lpg li aaraca oldum olası ben peksıcak bakanlardan degilim hiç lpgli aracım olmadı  bir akrabamın hondası orjinal lpgli idi ben dizel aldım o lpgli 150 binde motoru indirdiler tüm bakımlarda servisde yapılmısdı demesıne göre servis hatalıen eünlü marka takılı idi fabrikasyon kit fakat servısde tüm bakımlarda lpg kısmına hıc bakım yapılmamıs demiş niye motor yedi lpg den e bakımları yapılmadımı servısde biz lpg bakımı yapmıyoruz cevap olarak 

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Önceki C320 ye 220.000 km de takmışlardı LPG yi. 367.000 ye kadar ben kullandım, sadece lpg hortumları kurmuştu yeniledim, 15.000 de bir filtresini değiştim. Araba şimdi 410.000 de hala motor taş, orjinal ateşleme sistemi duruyor üstünde. 

Ama lpg yi bende sevmiyorum açıkçası fabrikasyon değil ise. 

Kaç kere niyetlendim sökmeye, ustam bırakmadı. Kullanma diyor, takılı olunca da kullanıyorsun :)

Şimdilik benzin lpg karışık kullanıyorum. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Lpgsiz araba kullanmadım. Hiçbirinde de bir sorun yaşamadım. Kitleri hep 4500 devir üzerinde benzine geçecek şekilde ayarlattım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Erkan Işık yazdı:

Benzin ve mazota da lpg kadar zam gelir fiyat acısından bakıyorsanız merak etmeyın fakat lpg li aaraca oldum olası ben peksıcak bakanlardan degilim hiç lpgli aracım olmadı  bir akrabamın hondası orjinal lpgli idi ben dizel aldım o lpgli 150 binde motoru indirdiler tüm bakımlarda servisde yapılmısdı demesıne göre servis hatalıen eünlü marka takılı idi fabrikasyon kit fakat servısde tüm bakımlarda lpg kısmına hıc bakım yapılmamıs demiş niye motor yedi lpg den e bakımları yapılmadımı servısde biz lpg bakımı yapmıyoruz cevap olarak 

lpg bakımı nedir? :)

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Mehmet Göktürk yazdı:

Filtreden hariç bir şey yok, bozulunca bak şeklinde :)

Ama standart bakımın dışında enjektörler sökülüp temizleniyor, ben C de yaptırmıştım, enjektörler bariz sessizleşmişti. 

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Mehmet Göktürk yazdı:

mehmet hocam bir parçası çalısmayıp araca hararet yaptırmıs ben lpg den anlamam sistem kontrülü yapmadan lpgnin sadece yag su vs degiştirip degiştirp yollamıslar üst kapak dahil degişdi araçda

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

2 tane arabama lpg taktırdım. İkisini de kit parası amorti edince sattım. Niye taktırdım ben de bilmiyorum ama binerken az yakması hoşuna gidiyor insanın. Daha rahat araba kullanıyorsun. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

lpg li atkinson pörtler mi?

Çok güzel olur :) taktıran var bedavaya geziyorum diyordu candan müh’te. 

ama benim için mantıksız. Motor bi çalışıp bi kapanıyor. motor benzinle çalıştı, lpg devreye girene kadar stop ediyor. Zaten ısınamıyoruz :) 

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Lpg taktırmak da artık oldukça maliyetli, lpg kit, montaj, muayene vs. ye harcanacak parayı döviz, altın, kripto gibi yerlere yatırsak, amorti meselesi kalmaz sanırım. En azından ağız tadıyla mis gibi benzinle binilir. Bu arada lpg montajı ortalama ne kadar.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

taktıran var bedavaya geziyorum diyordu candan müh’te. 

subab açıkken pistonun geriye basmasını nasıl halletiler acaba

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...