İçeriğe Yönlendir

Peugeot 2008 Allure 1.2 Puretech 82 S&S ETG5

Selçuk Bakış

Recommended Posts

Çiğdem Bilen

Bizim de dışı kırmızı şeritli ama ışık beyaz çıkıyor.  hiç sorun yaşamadık bu konuda

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

Bizim de dışı kırmızı şeritli ama ışık beyaz çıkıyor.  hiç sorun yaşamadık bu konuda

Bende ışık kırmızı çıkıyor Hocam, sabah far tamiri yapan yere uğradım 500 TL deyince yaptırmadım. Merkezden gelecek yazıyı bekliyorum. Olmadı kendim tamir vs kalıcı bir çözüm için uğraşacağım.

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Selçuk Bakış yazdı:

Merkezden gelecek yazıyı bekliyorum

Önce bu yolu dene. Boşuna para harcama ve araca müdahale etme. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Önder Özcan yazdı:

Ben olsam arabayı değiştirirdim :tongue:

Yeminle aklıma gelmişti(10 sn önce) :D 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selçuk Bakış yazdı:

Bende ışık kırmızı çıkıyor Hocam, sabah far tamiri yapan yere uğradım 500 TL deyince yaptırmadım. Merkezden gelecek yazıyı bekliyorum. Olmadı kendim tamir vs kalıcı bir çözüm için uğraşacağım.

içindeki ampul nasıl bir şey? bu geri fites lambası kolayca çıkar mı eve masaya alınabilir mi bişi denesek?

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Çağlar Bayur yazdı:

içindeki ampul nasıl bir şey? bu geri fites lambası kolayca çıkar mı eve masaya alınabilir mi bişi denesek?

Söküp güneş ışığına direkt maruz bıraksak 2 senede rengi açılır denesek mi 😀

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek
Çağlar Bayur yazdı:

Benim aklıma da ampulun kırmızı renk olabileceği geldi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Emre Şimşek yazdı:

çok mantıklı rengi açılana kadar kumsalda eşilk edebilirm

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Emre Şimşek yazdı:

Çok iyi fikir. Değeri de artar.

1495400982_Annotation2023-05-18115500.jpg.e5b176aecbc9388f717950df99885e7d.jpg

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Çağlar Bayur yazdı:

Sen kararırken o beyazlıyor olacak. Allah’ın işi.

Bu arada google şöyle diyor ama sakın deneme muhtemelen siyah elde edersin 😂

Beyaz rengi elde etmek için kırmızı, mavi ve yeşil renkleri karıştırmak gerekir. Beyaz, diğer ismi ile ak olarak da bilinir. Beyaz Renk Nasıl Elde Edilir? Beyaz ışığın kırmızı, yeşil ve mavi ışıkları karıştırarak elde edilmesi mümkündür.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Emre Şimşek yazdı:

Beyaz rengi elde etmek için kırmızı, mavi ve yeşil renkleri karıştırmak gerekir. Beyaz, diğer ismi ile ak olarak da bilinir. Beyaz Renk Nasıl Elde Edilir? Beyaz ışığın kırmızı, yeşil ve mavi ışıkları karıştırarak elde edilmesi mümkündür.

Ne içmiş :yildizlar:

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Emre Şimşek yazdı:

tamam işte. Şu an ihtiyacın olan yeşil ve mavi ampül. Kırmızı da camdan katılır cümbüşe :) 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Çağlar Bayur yazdı:

İçindeki ampul sarı, hafta sonu eve alacam, cam boyası vs deneyecez hanımla, ben bunu beyaza çeviririm sen rahat ol pampa dedi :D

IMG_20230517_231600.jpg

Emre Şimşek yazdı:

böylelikle bir muayeneyi atlacaz diyecem de parası da ödendi yav :D

Evren Barış Özbek yazdı:

Benim aklıma da ampulun kırmızı renk olabileceği geldi.

Maalesef ampul sarı bildiğimiz ampulden

Çağlar Bayur yazdı:

Tek olamazdı zaten

Tamer Topaç yazdı:

Önce bu yolu dene. Boşuna para harcama ve araca müdahale etme. 

Nette 600 TL ye sıfırını buldum denesemde 600 TL'lik tecrübe kazanmış olurum :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Arkadaş boyamayla olur mu? Olay beyaza boyanması mı, o plastiğin beyaz (şeffaf) olması mı. Beyaz başka şeffaf başka, servisten orjinal kağıdı al git, Allah Allah :angry: (kağıdı da çoğalt, bulunsun sende)

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Önder Özcan yazdı:

Arkadaş boyamayla olur mu? Olay beyaza boyanması mı, o plastiğin beyaz (şeffaf) olması mı. Beyaz başka şeffaf başka, servisten orjinal kağıdı al git, Allah Allah :angry: (kağıdı da çoğalt, bulunsun sende)

Kırmızıdan beyaz renk elde edecez işte :crazy:

Bu arada sabah servise uğradım, dün telefonla konuşmuştum benden başka tek kişide bu sıkıntı olduğunu söylemişlerdi, öğrendim ki o araç benim araçmış zaten :D Eski sahibi gelip başka aracın lambasıyla muayeneden geçmiş.

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Selçuk Bakış yazdı:

sen rahat ol pampa dedi

Konunun gündeme bile gelmesine gerek yokmuş. Patrona bırak işi.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Kırmızı camdan beyaz renk alınmaz ki. Hangi kafayla geri vites lambasının camını kırmızı yapmıslar acaba? Dünyanın neresinde geri vites kırmızı renk ki? :) Aracın sonraki yıllar üretimi de bu şekilde mi? Beyaz camlısı üretilmişse servisin değiştirmesi gerekir. Bir şekilde muayneden geçse bile bu şekilde kullanmak doğru değil. Kimse anlamaz araç geri viteste mi diye.

Bu arada internetteki fotolarda kırmızı beyaz şeritli olarak gözüküyor. Tamamen kırmızı değil. Sizin araca üretimde yanlışlıkla arka sis lambası takmış olmasınlar? Sağ direksiyon arka sis lambası olabilir. Ama bildiğim kadarıyla ampüller farklı oluyor?

image.png.67405f60dc413d04d7deeb47fafa2f85.png

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

İkinci ihtimal, aracı sıfır almadıysanız önceki sahibi değiştirdi. Ya kırıldı, yanlış aldı. Ya da iki taraf aynı olsun diye böyle yaptı :) 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Erdem Doğan yazdı:

İkinci ihtimal, aracı sıfır almadıysanız önceki sahibi değiştirdi. Ya kırıldı, yanlış aldı. Ya da iki taraf aynı olsun diye böyle yaptı :) 

Beyaz çizgilerden bendekinde de var ama onlarda ilginç bir şekilde kırmızı, servis kayıtlarından baktık araç o kısımdan hiç darbe almamış, ampülleri bile yetkili servise değişim yaptıran bir bayan kullanıcı, bize kırmızısı denk gelmiş, benim gibi bir çok kullanıcı da bu sıkıntıyı yaşamış. Beyaz renge ulaşamazsam komple değişim yapacağım gibi duruyor. Ayrıca anayola geri geri çıkışlarda fark edemeyenler oluyordu.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

fransız montajda iken artık ne içti ise bulduğunu takmış arabaya, motor da 2.0 olmasın :crazy:

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Çağlar Bayur yazdı:

fransız montajda iken artık ne içti ise bulduğunu takmış arabaya, motor da 2.0 olmasın :crazy:

1.2 atmosferik gibi de gitmiyor hani :fiuw:

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...