İçeriğe Yönlendir

Peugeot 2008 Allure 1.2 Puretech 82 S&S ETG5

Selçuk Bakış

Recommended Posts

Selim Kaya
Emre Şimşek yazdı:

Burayı Alpay Sümır diye okuyan bir tek ben miyim?

O halde sabaha kadar dans :crazy:

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Siz hepiniz , ben Tek.  mi oynuyoruz 😂

Emre Şimşek yazdı:

Burayı Alpay Sümır diye okuyan bir tek ben miyim?

yazın doğmuşum ondan öyle olmuş 😂

Recep Selim Kaya yazdı:

O halde sabaha kadar dans :crazy:

Zabaha kadar burdaydık  😄

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Selçuk Bakış

Kırmızı ışıkta denk gelince çektim [emoji4]

8761c038214b1841346781bb958e610c.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)
Önder Özcan yazdı:

1 nükte 2 (şaka gibi) atmosferik araçlarnız değerinde alınmaz 😁

Turbon arızalandığı gün  bu sözlerin aklına gelsin hesabı öderken önder abi😂😂

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

C-Maxtan sonra biraz küçük gelebilir ama araba oturaklı bir araç, motor şanzıman yönünden sıkıntı olmaz bakımları düzgün ise, otomatik park ve Jbl ses sistemi yok sanırım koltuklar yarı deri ama zarar görebilecek veya terleten bir deri değil. Arka taraf biraz dar sanki ve kolçak arka da yoktur. Klima 500den sonra biraz yetersiz geldi ama genel anlamda arıza verebilecek bir araç değil. Facebook grubunda arıza paylaşımına denk geldiğimi hatırlamıyorum. Sadece fitil birleşim yerlerinde sorun paylaşanlar duydum ama kendi aracımı hiç incelemedim çünkü hanımda [emoji3]
Genel manada memnun kalırsınız 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Selçuk Bakış yazdı:

C-Maxtan sonra biraz küçük gelebilir ama araba oturaklı bir araç, motor şanzıman yönünden sıkıntı olmaz bakımları düzgün ise, otomatik park ve Jbl ses sistemi yok sanırım koltuklar yarı deri ama zarar görebilecek veya terleten bir deri değil. Arka taraf biraz dar sanki ve kolçak arka da yoktur. Klima 500den sonra biraz yetersiz geldi ama arıza verebilecek bir araç değil. Facebook grubunda arıza paylaşımına denk geldiğimi hatırlamıyorum. Sadece fitil birleşim yerlerinde sorun paylaşanlar duydum ama kendi aracımı hiç incelemedim çünkü hanımda 😀

Otomatik araç hasıl oldu. Bütçeme göre olabilir sanki. Grand C-Max ten sonra çoğu araç küçük gelebilir:) Hanım çoğunlukla kullanacağı için biraz küçülmesi avantaj gibi. 

1.5 ler EAT6 tam otomatik şanzıman kullanıyormuş, bu sebeple eski şanzımandaki silkeleme olayı çözülmüş. 300 Nm ve 120 beygir. Fazlasıyla yeterli duruyor. Yakıt tüketimine zaten değinmiyorum bile. Vergi bu yıl yüksek, seneye bir miktar daha düşer.

Sanırım Allure en dolu paket?

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Aydın Sert yazdı:

Otomatik araç hasıl oldu. Bütçeme göre olabilir sanki. Grand C-Max ten sonra çoğu araç küçük gelebilir:) Hanım çoğunlukla kullanacağı için biraz küçülmesi avantaj gibi. 

1.5 ler EAT6 tam otomatik şanzıman kullanıyormuş, bu sebeple eski şanzımandaki silkeleme olayı çözülmüş. 300 Nm ve 120 beygir. Fazlasıyla yeterli duruyor. Yakıt tüketimine zaten değinmiyorum bile. Vergi bu yıl yüksek, seneye bir miktar daha düşer.

Evet Allure en dolusu, şanzıman sıkıntısız cam tavanda var, hafiften yüksek olması da kullanırken avantajlı. @Çiğdem Kaya Bilgiçhocamda sanırım manuel dizeli var. O daha eski kullanıcı, adblue olayı bu modelde var bildiğim kadarıyla. Navigasyon otomatik park ses sistemi opsiyon olarak eklenebilen paketler.

Bendeki ETG5 şanzıman bunda bile silkeleme çok fazla değil

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Otomatik araç hasıl oldu. Bütçeme göre olabilir sanki. Grand C-Max ten sonra çoğu araç küçük gelebilir[emoji4] Hanım çoğunlukla kullanacağı için biraz küçülmesi avantaj gibi. 
Kuzende 2019 dizel otomatik var geçenlerde gezdik biraz güzel araba ama c max kadar oturaklı olmaz. Çoğunlukla yenge kullanacaksa güzel bir seçim olur. Motor+şanzıman güzel üstüne ne koysan gider :)

fd8774e1d1459b2f18f07e60f60c6613.jpg
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
Selçuk Bakış yazdı:

Evet Allure en dolusu, şanzıman sıkıntısız cam tavanda var, hafiften yüksek olması da kullanırken avantajlı. @Çiğdem Kaya Bilgiçhocamda sanırım manuel dizeli var. O daha eski kullanıcı, adblue olayı bu modelde var bildiğim kadarıyla. Navigasyon otomatik park ses sistemi opsiyon olarak eklenebilen paketler.

Bendeki ETG5 şanzıman bunda bile silkeleme çok fazla değil

Evet adblue bunda var ehdilerde yok. Allure- Classic edition - active diye gidiyor. Classic özel seri olarak gelmişti otomatik yok. Eski kasasını biz severek kullanıyoruz siz de sevdiniz heralde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

Evet adblue bunda var ehdilerde yok. Allure- Classic edition - active diye gidiyor. Classic özel seri olarak gelmişti otomatik yok. Eski kasasını biz severek kullanıyoruz siz de sevdiniz heralde

Evet memnunum şimdilik start stop devreye girmedi bir tek oda çok mühim değil zaten kapatıyorum.

Birde ilk kalkışta seri kalkarsam patinaja düşüyor, düşmesin diye gaz kesince vitesi 2ye alıyor biraz apışıp kalıyordu ama sebebini çözdüm, dişleri güzel diye lastiklere bakmamıştım, lastikler 2014 üretimi imiş.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Aydın Sert yazdı:

Senin istediğin modelde (1.5 BlueHdi, EAT6) en dolusu GT-line diye biliyorum.. Allure'a ek olarak daha büyük çapta alaşım jant ve navigasyon olması lazım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Yurdaer Elay yazdı:

Senin istediğin modelde (1.5 BlueHdi, EAT6) en dolusu GT-line diye biliyorum.. Allure'a ek olarak daha büyük çapta alaşım jant ve navigasyon olması lazım.

Evet sonradan GT Line donanımları geldi, birde sanırım çamurluk dodikleri vs bu GT Line donanımında var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Evet sonradan GT Line donanımları geldi, birde sanırım çamurluk dodikleri vs bu GT Line donanımında var.

2015 idi sanırım bunların ilk çıktığı sene. O zaman astrayı almadan önce baya baya niyetlenmiştim. Sonra içi küçük geldi, astra aldım. O zamanki fiyatını net hatırlıyorum, sıkı dur: 65 bine Allure modeli dizel otomatik alınıyordu [emoji15]
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Oktay Göktaş yazdı:

2015 idi sanırım bunların ilk çıktığı sene. O zaman astrayı almadan önce baya baya niyetlenmiştim. Sonra içi küçük geldi, astra aldım. O zamanki fiyatını net hatırlıyorum, sıkı dur: 65 bine Allure modeli dizel otomatik alınıyordu emoji15.png

Çok sular aktı Hocam 😀 Fiesta yi 2013te 19a aldığım zaman 26 civarında sıfır araçlar vardı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Selçuk Bakış

Geçen hafta sonu @Ali Gökaldığım lastikleri taktırmak için sanayiye gittim, her şey yolunda giderken usta bijon sökülmüyor diye seslendi. Bijona zarar vermeden söküldü ama sökünce ne görelim bijonu silikon ile takmışlar, normalde bijon tutmuyor. 4 ay boyunca 3 bijonlu dolaşmışız.

qxzbobm.jpg

Hafta içi arka diskler sökülüp 2 tarafta da birer bijon yuvaları torna ile kendi bijonları takılacak şekilde torna edildi ve ön iki Z rot değişimi yapıldı. Bütün işlemler için 440 TL maliyetimiz oldu.

• Beğen 9
  • Şaşkın 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Silikon değilde, sanırım loctite benzeri bi yapıştırıcı olmalı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Silikonla bijonmu takmış

yapanı idam etmek tek çözüm

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Ali Gök yazdı:

Silikonla bijonmu takmış

yapanı idam etmek tek çözüm

Muhtemelen muayeneden kaldı, geçirmek için böyle yaptılar ama durumu gören sövdü güzelce 😅

Sani Gerşon yazdı:

Silikon değilde, sanırım loctite benzeri bi yapıştırıcı olmalı.

Silikon gibi yumuşak bir şey loctite yakından hiç görmedim, olabilir.

Çağlar Bayur yazdı:

yok artıkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk nöyyyy

3 günlük hayatımızda daha görecek günümüz varmış 😊

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

3 bijonla bişi olmaz. Gevşek bijon seti ile viraj kasıp disk balata porya degismisligimiz var  😛 öldürmeyen Allah öldürmüyor işte

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Mustafa Tüfekçi yazdı:

3 bijonla bişi olmaz. Gevşek bijon seti ile viraj kasıp disk balata porya degismisligimiz var  😛 öldürmeyen Allah öldürmüyor işte

Hakket bişey olmuyormuş 😅

Bu arada ekleme yapayım, araçta otomatik park vardı ama ne gerek var diye hiç kullanmamıştım. Hanıma öğretme amaçlı kullandım gayet güzel park ediyor 😊

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Emanet Turizm

Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Geçen hafta sonu [mention=52206]Ali Gök[/mention]aldığım lastikleri taktırmak için sanayiye gittim, her şey yolunda giderken usta bijon sökülmüyor diye seslendi. Bijona zarar vermeden söküldü ama sökünce ne görelim bijonu silikon ile takmışlar, normalde bijon tutmuyor. 4 ay boyunca 3 bijonlu dolaşmışız.

qxzbobm.jpg

Hafta içi arka diskler sökülüp 2 tarafta da birer bijon yuvaları torna ile kendi bijonları takılacak şekilde torna edildi ve ön iki Z rot değişimi yapıldı. Bütün işlemler için 440 TL maliyetimiz oldu.

Allah esirgesin, çok tehlikeli. İyi ki sorun olmamış. Demek ki ikinci el alınca bijona kadar incelemek lazım. İnsan bunu hangi akla hizmet yapar! En azından satarken söyleseydi de öyle dolaşmasaydın.
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Oktay Göktaş yazdı:

Allah esirgesin, çok tehlikeli. İyi ki sorun olmamış. Demek ki ikinci el alınca bijona kadar incelemek lazım. İnsan bunu hangi akla hizmet yapar! En azından satarken söyleseydi de öyle dolaşmasaydın.

Satanın haberi var mı acaba? Lastikçinin halt etmesidir büyük ihtimal.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...