İçeriğe Yönlendir

Klima Tavsiyesi

Osman Ünal2

Recommended Posts

Erhan Doruk
Sani Gerşon yazdı:

Inverter motorlar ayrıca 12v ile çalışıyorlar diye biliyorum. Böylelikle tüketim daha da düşüyor. Doğru muyum acaba?

Varsa karavanlarda vardır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Bizim toshiba klimanın kitapçığında soğuk havayı tavana yönlendirin diyor soğuk hava aşağıya çökecek ardından ısınıp tekrardan tavana yükselecek bu nedenle hava oda içinde sirküle olacak
Çalışma masam klimanın hemen önünde olduğundan en yükseğe ayarlı kullanıyorum
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

Daikin Mitsu veya Samsung alabilirsiniz.

Daha uygun fiyatlı ve performans ürünü olarak Vestel ürünlerine de bakabilirsiniz. Üzmez. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Osman Ünal2
Muhammet Ali Deli yazdı:

Daikin Mitsu veya Samsung alabilirsiniz.

Daha uygun fiyatlı ve performans ürünü olarak Vestel ürünlerine de bakabilirsiniz. Üzmez. 

Oyumu vestelden yana kullandım bakalım gelsin ürün yorum bırakırım

Yorum bağlantısı
Yunus Gökhan Ay
Mert Gulkokan yazdı:

Abi beko 24 bin a++ aldık en son seri
Bakteri virüs filtreleme falan da var
Perşembe kurulacak
Bu vakumlama yapılmaz ise ne olur ?
Vakit alan birşey ona göre bilgilendireceğim

Vakum yapmazsa gaz oksijenle tepkimeye girer ve bozulur, ayrıca sistem verimli çalışmaz, çoğu kişinin kolayına gelip vakum yerine süpürme işlemi yapıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)
Mert Gulkokan yazdı:

Perşembe kurulacak

Mantığı anlatayım sana.

klima sana sevk edilince sadece kompresör tarafında gaz oluyor. kompresör dışarı konuyor, iç ünite monte edilip, arasındaki bakır borular bağlanıyor. sonra kompresörün üzerindeki vana açılıp gaz iç ünitede dolaşıma giriyor.

Vakumlamada iç ünitedeki hava da boşaltılıyor ve , dolaşan klima gazı harici içeride gaz ve nem kalmıyor. burada ısı iletimi gazla sağlandığı için içindeki yabancı hava iletim performansını düşürüyor.

Vakumlama yapılmasa ne olur, belki 1-2 C farkeder üflemede ama imkanın varsa yaptırsan daha iyi olur.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Mert Gulkokan yazdı:

Perşembe kurulacak

Babama Arçelik aldık, kumandası çok güzel, yaşlı insanlar için harika, Türkçe ve çok anlaşılır, düğmeler anlaşılır. 

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Klimayı montaja gelenler genelde boruları bağladıktan sonra iç ünitenin rekorlarını gevşetip gaz vanasını açıyorlar kendilerince içindeki toz oksijen den arındırıp sıkıyorlar tekrar 😅
Aaaaabi içine fabrikada fazla gaz basıyorlar zaten diyede ekledimi tamamdır..

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Beko yada arçelik tavsiye ederim. Çok yaygın servis ağı ve alakalı müşteri hizmetleri ve servisleri var. Çok geniş bir ağ, bu nedenle daha avantajlı. Beko ve arçelikden daha kaliteli klimalar varmı? illa vardır. Bu marka pişman etmez. Ben 3 tane 12 lik ve 1 tanede 18 lik kullanıyorum. 18 lik olan 25 m2 bir alanı 2 dk içinde soğutuyor. 12 lik olanların ikiside devamlı açık. en düşük fan ve yumuşak hava modunda. Ev içinde tüm oda kapıları açık vaziyetde çalışıyorlar. 18 lik olanı koridora koyabilseydim tüm evi soğuturdu :) Bunlar bozulsa yine arçelik veya beko alırım. beyaz eşyadada arçelik ve beko alırım. En son hanımla anlaşamadık fırın ve ocağı siemens aldı. Dedim ne farkı varmış bekodan? Hiçbir farkı yok. Ben çocukkende arçelik vardı hala arçelik var. Bayide arkadaşım servisde arkadaşım. O nedenle arçelik ve bekodan şaşmam. Mümkün mertebe tabi. Bağzı şeyler bizim elimizde olmuyor.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

senelerdir kullandığım klima Toshiba daisekai süper inverter bilmem ne modeli, gayet memnumum, kuvvetli sessiz ve acaip az yakıyor, hanım bir ara açık unutup gitmiş, alet 15 gün gece gündüz eko modda çalışmış, eve geliyor ohh ne güzel sep serin demiş sonra trink :D olay olalı 2-3 sene oldu sanırım, aha dedim fatura yaktı bizi, gelen faturaya şaşırmıştım gayet az gelmişti, o zaman ohh be doğru karara vermişim aldığımda öptü beni ama değdi dediydim,  adam gibi iverter A++ yada+++ klima alın, imkan varsa paraya kıyın...

Toshiba-Mitsu ikilisi ilk tercihim olurdu şahsen, tabii imkanlar dahilinde, eğer bunları alamazsam yine inverter ve bol + lı darçelik alabilirdim....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Cihangiroğlu yazdı:

adam gibi iverter A++

Geçen günkü klima / fatura faciasından sonra bugün Samsung 18kbtu inverter a++ teslim edilecek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Sani Gerşon yazdı:

Geçen günkü klima / fatura faciasından sonra bugün Samsung 18kbtu inverter a++ teslim edilecek.

Ne vardı siz de?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Evren Erakçora yazdı:

Ne vardı siz de?

Demrad.

Hemen satabiliriz :)

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:

Demrad.

Hemen satabiliriz :)

A+++ olmayan klimalar değerlendirilir. Duvara monte karşılığı alırım :D

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Darbaz yazdı:

A+++ olmayan klimalar değerlendirilir. 

1500'e el sıkışırız. Bakımı daha 3 ay evvel yapıldı.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Fatih Evcin

2-3 ay önce bu klimadan aldım. 
https://www.arcelik.com.tr/split-klima/18465-hp-klima

turbo modu açınca yan komşum rahatsız oluyor. Bize ses gelmiyor ama onlara rahatsızlık verdi, şu anlık turbo moda almadan kullanıyorum. Soğutmasında ses şikayeti yoktu ama ısıtmada oldu. wifi var diye almıştım ama sonradan aparat ile ekleniyormuş oradan da bir gol yedik. 3-4 gündür deniyorum kombiyi açmadan 60 m2 alanı net ısıtıyor. Almayı düşünenlere bilgi olması açısından yazdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Sani Gerşon

Samsung ve Baymak. Şaşmayın.

Bu arada, 3 klima 16 yıllık ise, 3'ünü de değiştirip elektrik parası farkı ile kısa sürede amorti edersin. Bizim evdeki de 15 yıllıktı, yeni Samsung aldık, tam yarı yarıya tüketim değişti.

Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

1 hafta oldu olmadi eve 3 tane baymak 12 BTU klima taktırdım. Aldığım zaman seg ile arasında 3 bin TL fiyat farkı vardı.  Ama o kadar çok öven oldu baymak'i ben de ondan alayım dedim. Bakalım elektrik faturasında gorecegiz farkı. Şimdilik Antalya sıcağında çok memmunuz. Açtıktan 1 2 dk içinde odayı soğutmaya başlıyor. Uyku modu ile çok sessiz çalışıyor. Gece rahatsız olmadan uyuyabiliyorsun. Biz şimdilik memmunuz 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Babamlar ve kardeşim baymak kullanıyor ve memnunlar

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Bu sıcaklarda artık ben de bu konuda tavsiye almalıyım dedim, foruma damladım :)

Mitsubishi, Daikin bakarım dedim, fiyatlar cep yakıyor...

40 bin tl den fazlalar.

Oda 37 mt kare. 18.000 BTU luk bakıyorum ama fiyatlar çok uçmuş durumda.

Şöyle alt markalara bakayım dedim, Alarko Carrier, İklimsa, Airfel, Baymak vs. derken liste uzadı gitti.

Bildiğim kadarıyla Airfel Daikin'in yan sanayisi. İklimsa'da mitsubishi var ama ordaki modeller Mitsubishi'nin kendi sitesinde yok.

Orayı anlayamadım...

25 bin tl ile 35 bin tl arasında 18000 BTU luk ne tavsiye edersiniz.

İşin içinden çıkamazsam paraya kıyıp mitsubishi alacağım ama onda da hangi model alınmalı onu bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Öner Kurukuz yazdı:

paraya kıyıp mitsubishi

Gerçekten gereksiz bir para. Samsung ya da baymak tercih edin. Bizim ofiste mesela 10 senelik samsung'lar var, sorunsuz. İlk tercihim Samsung'tur bundan sonra.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Mitsubishi heavy ile Mitsubishi electric farklı markalar, tutulanı electric olanıdır, çok vermeye gerek yok bence, baymak falan alıp geçin, hepsi aynı işi yapıyor, Gree diye bir marka var, uyguna bulursanız o da üretici.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Öner Kurukuz yazdı:

Bu sıcaklarda artık ben de bu konuda tavsiye almalıyım dedim, foruma damladım :)

Mitsubishi, Daikin bakarım dedim, fiyatlar cep yakıyor...

40 bin tl den fazlalar.

Oda 37 mt kare. 18.000 BTU luk bakıyorum ama fiyatlar çok uçmuş durumda.

Şöyle alt markalara bakayım dedim, Alarko Carrier, İklimsa, Airfel, Baymak vs. derken liste uzadı gitti.

Bildiğim kadarıyla Airfel Daikin'in yan sanayisi. İklimsa'da mitsubishi var ama ordaki modeller Mitsubishi'nin kendi sitesinde yok.

Orayı anlayamadım...

25 bin tl ile 35 bin tl arasında 18000 BTU luk ne tavsiye edersiniz.

İşin içinden çıkamazsam paraya kıyıp mitsubishi alacağım ama onda da hangi model alınmalı onu bilmiyorum.

Evde 2 daikin var. 10 yıl olmuşlardır ya da olmak üzerelerdir. Bir kere de taşındılar ev değişince. İlk gün performansları nasılsa aynılar. Filtresini temizlemekten başka da bakım yapmadık. Shira serisi. Çok memnunuz. Tüketim de baya düşük. Gece moduna alırsanız çalışıp çalışmadığını anlamak için kulak dayamak lazım. Plastik kalitesi e sınıfı araba gibi.

Uzun süre kullanacaksanız yani alıp o defteri kapatacaksanız alınır. Ama senede 1 ay kullanacağız derseniz bilmiyorum.

Yukarda dediğim gibi annem ve kardeşimde baymak var. Memnunlar. Fakat plastik kalitesi, verim ve faturada daikin dövüyor. Eksi 5 te daikin gayet iyi çalışırken baymaklar defrosta giriyor bu da bilgi olsun. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Sani Gerşon yazdı:

Gerçekten gereksiz bir para. Samsung ya da baymak tercih edin. Bizim ofiste mesela 10 senelik samsung'lar var, sorunsuz. İlk tercihim Samsung'tur bundan sonra.

Mustafa Yanar yazdı:

Mitsubishi heavy ile Mitsubishi electric farklı markalar, tutulanı electric olanıdır, çok vermeye gerek yok bence, baymak falan alıp geçin, hepsi aynı işi yapıyor, Gree diye bir marka var, uyguna bulursanız o da üretici.

İlkay Başaran yazdı:

Evde 2 daikin var. 10 yıl olmuşlardır ya da olmak üzerelerdir. Bir kere de taşındılar ev değişince. İlk gün performansları nasılsa aynılar. Filtresini temizlemekten başka da bakım yapmadık. Shira serisi. Çok memnunuz. Tüketim de baya düşük. Gece moduna alırsanız çalışıp çalışmadığını anlamak için kulak dayamak lazım. Plastik kalitesi e sınıfı araba gibi.

Uzun süre kullanacaksanız yani alıp o defteri kapatacaksanız alınır. Ama senede 1 ay kullanacağız derseniz bilmiyorum.

Yukarda dediğim gibi annem ve kardeşimde baymak var. Memnunlar. Fakat plastik kalitesi, verim ve faturada daikin dövüyor. Eksi 5 te daikin gayet iyi çalışırken baymaklar defrosta giriyor bu da bilgi olsun. 

Teşekkür ederim yanıtlar için.

Daikin ve Mitsubishi elektrik klimaların tüketimleri düşük ve uzun kullanımda kendini epey bi amorti ediyor diyorlar. Ne kadar doğru bilemiyorum.

Tahminim 3 ay kullanım olur yılda. Sıcaktan ziyade nem bunaltıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...