İçeriğe Yönlendir

Takas Yapmalı mıyım?

Erkut Uysal

Recommended Posts

Erkut Uysal

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-mercedes-b-180-blueefficiency-sport-7g-dct-dusuk-km-li-938065928/detay

2016 İnsigniam 95 bin km oldu, aslinda full bi araç insignia otonom surusunden tutunda envayi çesit özellik var, bugunde arkadan hafif sürttüler tampona artık tepem attı... Satıyorum dedim...

Bu araçla takas yapmayı dusunuyorum... Oğlan 2.5 yaşına geldi, buyudu artik buyuk bir arabaya ihtiyacımda kalmadı...

İlandaki araç için yorum ve goruslerinizi rica ederim... Burdaki yorumlara göre aracı takasa vericem...

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Ben olsam düşünmem, hem model düşeceksiniz hemde özellik bakımından kayıp olacak. Üstüne ödeme yapacaksanız birde o var. 

Onun yerine aracınızın eksiklerini tamamlayın, paranızı farklı değerlendirin derim. 

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Benim düşüncem gereksiz bir takas olur. Insignia MPV ile değişmek için bir değil 3 çocuk felan olmalı bence.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Hacı Şenyurt yazdı:

Benim düşüncem gereksiz bir takas olur. Insignia MPV ile değişmek için bir değil 3 çocuk felan olmalı bence.

Çocuk buyudugu icin insigniayı gereksiz buluyorum artik... Fazla büyük gelmeye basladi insignia...

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Ü.Emre Kartal yazdı:

Ben olsam düşünmem, hem model düşeceksiniz hemde özellik bakımından kayıp olacak. Üstüne ödeme yapacaksanız birde o var. 

Onun yerine aracınızın eksiklerini tamamlayın, paranızı farklı değerlendirin derim. 

Ödeme yapmicam... Birebir takas... 2012 model B180 239 bin TL 2016 Insignia 239 bin TL o zaman kaybım bunun neresinde oluyor ? 

İnsignia 130 binde Triger zincir degisecek en az 15 Bin TL... Aks degisimi var 8 bin TL sağ arka camurlukra boya atma var tamponda boyanacak falan derken şuan insignianin ufukta görünen bir 30 bin TL si var 1 yıl içinde... :)

Önder Özcan yazdı:

Hemen uzaklaş o ilandan.

Neden abi ?

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Erkut Uysal yazdı:

Ödeme yapmicam... Birebir takas... 2012 model B180 239 bin TL 2016 Insignia 239 bin TL o zaman kaybım bunun neresinde oluyor ? 

İnsignia 130 binde Triger zincir degisecek en az 15 Bin TL... Aks degisimi var 8 bin TL sağ arka camurlukra boya atma var tamponda boyanacak falan derken şuan insignianin ufukta görünen bir 30 bin TL si var 1 yıl içinde... :)

4 model yılı daha düşük ve daha az donanım ve performans. 

Saydığınız masrafların rakamına yorum yapamam ama alacağınız araçta da bunlar olabilir. Araç küçültmek istiyorsunuz fakat bence bahsi geçen araç çok hedef odaklı gelmiyor bana. Mpv değilde hb veya sedan bir araç seçebilirsiniz. 

Hatta ben olsam madem bütçe bu civarda 3-4 yaş civarı bir şey bakardım, corolla focus civic gibi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Erkut Uysal yazdı:

Neden abi ?

Neden B serisi? C desen anlarım. Abimde var bundan, bunun Mercedesle alakası yok diyor. Bunu Mercedes diye alacaklar almasın diyor.

Ben hele hele insigniayı verip B 180  almazdım.

(triger zincir 15 bin mi, gerçek mi bu fiyat?)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
Çocuk buyudugu icin insigniayı gereksiz buluyorum artik... Fazla büyük gelmeye basladi insignia...
Sizin içinize sindi ise bir şey diyemem. Ama segment farkı model yılı farkı vs. Bir sürü değişken var. O yüzden banaantikli gelmedi. Bahsettiğiniz masraflar yildiz da da olsa rakam en az 2 katı olacak. Bence bu kisimi da bir arastirin isterseniz.
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Ü.Emre Kartal yazdı:

Saydığınız masrafların rakamına yorum yapamam ama alacağınız araçta da bunlar olabilir. Araç küçültmek istiyorsunuz fakat bence bahsi geçen araç çok hedef odaklı gelmiyor bana. Mpv değilde hb veya sedan bir araç seçebilirsiniz. 

Hatta ben olsam madem bütçe bu civarda 3-4 yaş civarı bir şey bakardım, corolla focus civic gibi...

Valla Emre hocam çocuk doguca zaman gittik aldik insigniayı büyük araba diye, inan şuan bebek arabasını ordan oraya gezdiriyom bagajda 1 yıldır çocuk binmedi bile... :D Şehir içinde park etme sıkıntısı bezdirdi beni... Sedan araba şu zamandan sonra pek almaya niyetim yok ne kadar küçük araba o kadar iyi bana... Hatta Clio işimi fazla fazla görürde 2. Araba şuan hayatımızda fazlalık olur bize, şimaririz daha doğrusu... :D

B180 inide 1 veya 2 yıl kullanir satarım diye dusunuyorum, çok tutmam elde... Mekanik sorun elbet olur, kul yapımı sonuçta... İlan sahibi galerici tanidiğım kafaya vura vura alırım istedim fiyata... Zaten sorunu varsa satmaz banada, öylede iyi bir insan...

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Önder Özcan yazdı:

Neden B serisi? C desen anlarım. Abimde var bundan, bunun Mercedesle alakası yok diyor. Bunu Mercedes diye alacaklar almasın diyor.

Ben hele hele insigniayı verip B 180  almazdım.

(triger zincir 15 bin mi, gerçek mi bu fiyat?)

Abi C de kullandım, şehir içi, şehirler arası ve inanki B den pek bir farkı yok... Motor hariç...

İnsignianin büyük olmasından yoruldum artık hep bir mücadele arabanin burnu disarda kaldimi arkası sığdımı bezdirdi beni...

Zincir konusuna gelince Serviste aldığım rakam bu abi fiyat gerçek yani... Hatta şuan zincirde gevşemeler var zannedersem ilk çalıstirmalarda sanki zincir kaçırırmişcasina önce bir ses yapiyor sonra düzeliyor... 

Hacı Şenyurt yazdı:
Erkut Uysal yazdı:

Sizin içinize sindi ise bir şey diyemem. Ama segment farkı model yılı farkı vs. Bir sürü değişken var. O yüzden banaantikli gelmedi. Bahsettiğiniz masraflar yildiz da da olsa rakam en az 2 katı olacak. Bence bu kisimi da bir arastirin isterseniz.

Mekanik aksamda çıkarsa malesef elden bisi gelmicek sayin hocam... Katlanıcaz el mahküm dicez... :)

İçime sinmesinden ziyade, ben durumumu ve insignia'nın durumunu anlatarak fikir almak istedim sizlerden... 

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Ü.Emre Kartal yazdı:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-dogu-oto-astra-1.4-turbo-dynamic-150-hp-sunroof-led-far-orjinal-930665306/detay

Emre hocam sen böyle bir şey al demek istiyorsun aslında bahsetmek istedigini anladım ama 1.4T yi görünce bunlarda da içime bir ürperti geliyor... :D

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-mercedes-b-180-blueefficiency-sport-7g-dct-dusuk-km-li-938065928/detay
2016 İnsigniam 95 bin km oldu, aslinda full bi araç insignia otonom surusunden tutunda envayi çesit özellik var, bugunde arkadan hafif sürttüler tampona artık tepem attı... Satıyorum dedim...
Bu araçla takas yapmayı dusunuyorum... Oğlan 2.5 yaşına geldi, buyudu artik buyuk bir arabaya ihtiyacımda kalmadı...
İlandaki araç için yorum ve goruslerinizi rica ederim... Burdaki yorumlara göre aracı takasa vericem...
Kullanmasam dusunmeyin derdim ama son 1 yıldır cok kullaniyorum patronunda var hemen hemen aynisi gercekten güzel arac umarsarmisiniz bilmem ama bence tek eksigi yakit olarak fazla 10 lt asagi pek düşmüyor uzun yolda bile ama otomatigi falan cok guzel performansi trin kalitesi falan gercekten guzel yol sesi falan da hic almıyor
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Levent Güzelkalp yazdı:
Erkut Uysal yazdı:

Kullanmasam dusunmeyin derdim ama son 1 yıldır cok kullaniyorum patronunda var hemen hemen aynisi gercekten güzel arac umarsarmisiniz bilmem ama bence tek eksigi yakit olarak fazla 10 lt asagi pek düşmüyor uzun yolda bile ama otomatigi falan cok guzel performansi trin kalitesi falan gercekten guzel yol sesi falan da hic almıyor

Levent hocam, yorum ve degerlendirme için tesekkur ederim... 

Yakıt konusunu pek önemsemiyorum açıkçası... İnsignia'nın deposu 450 TL ye doluyor iş ve ev arasında 1 ay kullanıyorum o yakıtı... :D Şimdi birde bisiklet aldik artik arabayı hic kullanmiyoruz garajda yatiyor... :)

Sizin bildiginiz veya yaşadiginiz bir sorunu varmidir arabanın ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Eski kasa Tiguanı alırken buna da bakmıştım ve deneme sürüşü yapmıştım. Süspansiyonları biraz serttir, 122 HP’de Bana biraz turbo gecikmesi var gibi gelmişti. Ama yine de konforlu bir araç

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Levent hocam, yorum ve degerlendirme için tesekkur ederim... 
Yakıt konusunu pek önemsemiyorum açıkçası... İnsignia'nın deposu 450 TL ye doluyor iş ve ev arasında 1 ay kullanıyorum o yakıtı... [emoji3] Şimdi birde bisiklet aldik artik arabayı hic kullanmiyoruz garajda yatiyor... [emoji4]
Sizin bildiginiz veya yaşadiginiz bir sorunu varmidir arabanın ? 
Yok abi bir sorunu olmadi gayet memnun bizim patron 45 bin km de tek sikintisi her calistiginda direk eco modda basliyor dugmesine basmaniz gerekiyor eco modda iken start stop oluyor gaz tepkisi azaliyor birde klima performansi dusuyor . Belki bir yolu vardir ama biz bulamadik 250 bin civari arac aliyor olsam ciddi ciddi ilgilenirdim.
Eski kasa Tiguanı alırken buna da bakmıştım ve deneme sürüşü yapmıştım. Süspansiyonları biraz serttir, 122 HP’de Bana biraz turbo gecikmesi var gibi gelmişti. Ama yine de konforlu bir araç
Hocam emin değilim ama bu aracta galiba komperesor var dediğiniz gibi biraz sert
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Levent Güzelkalp yazdı:

Yok abi bir sorunu olmadi gayet memnun bizim patron 45 bin km de tek sikintisi her calistiginda direk eco modda basliyor dugmesine basmaniz gerekiyor eco modda iken start stop oluyor gaz tepkisi azaliyor birde klima performansi dusuyor . Belki bir yolu vardir ama biz bulamadik 250 bin civari arac aliyor olsam ciddi ciddi ilgilenirdim. Hocam emin değilim ama bu aracta galiba komperesor var dediğiniz gibi biraz sert

Eczacı arkadasin C200 D de eco modu araç ayarlarindan kapatabiliyoduk yanliş hatirlamiyosam... Menuden biraz karistirirsan kapatabilirsin onu... ;)

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Erkut Uysal yazdı:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-dogu-oto-astra-1.4-turbo-dynamic-150-hp-sunroof-led-far-orjinal-930665306/detay

Emre hocam sen böyle bir şey al demek istiyorsun aslında bahsetmek istedigini anladım ama 1.4T yi görünce bunlarda da içime bir ürperti geliyor... :D

Yani seçenek çok aslında, sedan düşünmüyorsanız hb versiyonları da olabilir. Ama ne kadar ihtiyaç kalmadı gibi olsada özellikle uzun yolda bagaj lazım oluyor. Birde genelde sedan versiyonlar bir tık daha uygun rakam olarak. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

5 yaz 5 kış gören araba ile 1 yaz 1 kış gören araba bir olmaz marka ne olursa olsun diyenlerdenim.

Bu paraya her ihtiyacı karşılayacak (Yakıt güvenlik tasarım donanım vs) sıfır veya daha yeni bir araç bakarım ( Insigniadan sonra tat verir mi bilemem :))

Sorun ağır bakımlar ise benim yağ sogutucu değişiminde servis sadece yağ soğutucuya işçilik hariç 3000 küsür dedi. 3500 e yağ soğutucu komple triger su bidonu antifriz yağ filtre değişimi işçilik verdim. Zincir için yetkili servise gitmem çünkü genelde şunu der servisten ayrılan ustalar, biz burada daha çok basit bakımlar görüyoruz ağır bakıma garanti bittikten sonra gelen müşteri çok olmuyor bu yüzden kendimizi geliştiremiyoruz.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Alacağınız araç insignia dan sonra sizi açmaz bence. Eski eskidir yeni yenidir c segmenti daha yeni bir araç bakardım.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Metin Akbal yazdı:

5 yaz 5 kış gören araba ile 1 yaz 1 kış gören araba bir olmaz marka ne olursa olsun diyenlerdenim.

Bu paraya her ihtiyacı karşılayacak (Yakıt güvenlik tasarım donanım vs) sıfır veya daha yeni bir araç bakarım ( Insigniadan sonra tat verir mi bilemem :))

Sorun ağır bakımlar ise benim yağ sogutucu değişiminde servis sadece yağ soğutucuya işçilik hariç 3000 küsür dedi. 3500 e yağ soğutucu komple triger su bidonu antifriz yağ filtre değişimi işçilik verdim. Zincir için yetkili servise gitmem çünkü genelde şunu der servisten ayrılan ustalar, biz burada daha çok basit bakımlar görüyoruz ağır bakıma garanti bittikten sonra gelen müşteri çok olmuyor bu yüzden kendimizi geliştiremiyoruz.

İnsigniadan sonra aynı tadı vermez zaten Metin abi bunun farkindayım... Şuan İnsignianin parasına insignia donanımında bir araçta malesef yok... Makam perdelerinden tut, şöför inis binişlerde yardimci olan koltuk geri çekilmesi, envai çesit ozellik var... Benim arabaya bakiş açım işime ne kadar yaradığı ile alakalı... İnsignia artik buyuk geliyor, zaten şehir kalabalığı, park sorunu, hic bir yere sığmaması falan insanı gercekten yoruyor... 

Eşimin okul açılmadı bu sene açılsaydi insigniayı ona verip kendime clio alacaktım... Şuan 2. Arabayı almak fuzuli bir olay benim icin... 

Masraf etmeden onumuzdeki 1 yıli kurtarma derdindeyim ben... Şuan görüyorum ki insignia 1 yılda getirisinden çok göturecek...

Abi ben servisten baska bir yere aracımı götürme taraftari degilim... İşinin ehli güzel ustalar mutlaka vardır onları tenzih ederim ama sanayide yapılan muamele, iş bilmezlik, kendisini uyarinca surat, tavir degisikligi benim hic haz etmedim şeyler... Serviste öyle degil, servise gidince ne islemler yapilacak soruyorum istediklerimi yaptiriyorum, istemediklerimi yaptirmiyorum... Hata yaptiklarinda vuruyorum suratlarına...

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Metin Uzunoğlu yazdı:

Alacağınız araç insignia dan sonra sizi açmaz bence. Eski eskidir yeni yenidir c segmenti daha yeni bir araç bakardım.

Insignia'nın üzerine 30 40 bin daha ekleyip Corolla gibi sıfır yada sıfıra yakın araçlar elbet var... Lakin bu aracın beni cezbeden tarafı derli toplu daha ufak olması... 3 kişilik bir aileyiz bizede kafi gelir artık... Zaten 2 yildir uzun yol yapmiyoruz görünen o ki daha bir kaç yıl gene uzun yol yapamicaz... Benim maksadim aracın boyutlarini kucultup, daha fazla konfor yakalamak... İnsignia'nın 19 jantları güzel duruyor ama konfordan pek eser bırakmiyor... 

Oğulcan Akıncıoğlu yazdı:

İnsignia verip bunu almazdım.

Peki neden almazdınız, kriter olarak neye bakardiniz mesela... ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...