İçeriğe Yönlendir

Takas Yapmalı mıyım?

Erkut Uysal

Recommended Posts

Metin Uzunoğlu
Erkut Uysal yazdı:

Insignia'nın üzerine 30 40 bin daha ekleyip Corolla gibi sıfır yada sıfıra yakın araçlar elbet var... Lakin bu aracın beni cezbeden tarafı derli toplu daha ufak olması... 3 kişilik bir aileyiz bizede kafi gelir artık.

Bu araçta c suv, corollada c segmenti bir araç. B serisi 439 cm boy ile corolla hb den daha uzundur.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Metin Uzunoğlu yazdı:

Bu araçta c suv, corollada c segmenti bir araç. B serisi 439 cm boy ile corolla hb den daha uzundur.

Corolla hb nin B serisi kadar piyasa tutmadı sanki Metin abi...

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Erkut Uysal yazdı:

Zincir konusuna gelince Serviste aldığım rakam bu abi fiyat gerçek yani... Hatta şuan zincirde gevşemeler var zannedersem ilk çalıstirmalarda sanki zincir kaçırırmişcasina önce bir ses yapiyor sonra düzeliyor... 

Bu 2020 İnsignia tanıtılırken Showroom sahibine soruldu. Motor karakteristiği bu şekilde tüm modellerde az çok gözlemlenebiliyor diye cevap verildi. Eğer daha önceden olmayan sonradan peydah olan bir problemse durum değişir.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Çağrı Alaf yazdı:

Bu 2020 İnsignia tanıtılırken Showroom sahibine soruldu. Motor karakteristiği bu şekilde tüm modellerde az çok gözlemlenebiliyor diye cevap verildi. Eğer daha önceden olmayan sonradan peydah olan bir problemse durum değişir.

Hep vardı ama şuan daha fazla olmaya başladı...

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

B180 nereden baktığınıza göre çok değişecektir. Söz gelimi, ben linea'dan baktığımda çok güzel araç, ama insignia'dan bakınca, ııhhhh, işime gelmez. 

Arkadaşta var, kullandım bir kaç kez. Donanımı bir kenara koyarak, mercedes olduğu hissiyatını yaşatmıyor. Mesela forumumuzdan @Ahmet Said Avşar arkadaşın 95 C'ye binince bile, araç ben mercedesim diyor, ama B180 benim üzerimde değişik bir mercedes arması var ama ben aslında mercedes değilim, başka bir şeyim diyor. 

Netice olarak sizi anlıyorum, büyük araç ihtiyaç değilse problem, ama insignia çok abartılacak ebatta bir araç değil. İlle küçültmek istiyorum diyorsanız da golf falan bakın. En azından TSI olur, performans olarak üzmez. Modeli de daha yüksek olur. 

Selamlar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Murat Sahın yazdı:

B180 nereden baktığınıza göre çok değişecektir. Söz gelimi, ben linea'dan baktığımda çok güzel araç, ama insignia'dan bakınca, ııhhhh, işime gelmez. 

Arkadaşta var, kullandım bir kaç kez. Donanımı bir kenara koyarak, mercedes olduğu hissiyatını yaşatmıyor. Mesela forumumuzdan @Ahmet Said Avşar arkadaşın 95 C'ye binince bile, araç ben mercedesim diyor, ama B180 benim üzerimde değişik bir mercedes arması var ama ben aslında mercedes değilim, başka bir şeyim diyor. 

Netice olarak sizi anlıyorum, büyük araç ihtiyaç değilse problem, ama insignia çok abartılacak ebatta bir araç değil. İlle küçültmek istiyorum diyorsanız da golf falan bakın. En azından TSI olur, performans olarak üzmez. Modeli de daha yüksek olur. 

Selamlar...

Murat hocam selamlar saygılar... :)

İşin Mercedes kısmına çok takılmıyorum hocam, bana getireceği faydayı önemsiyorum aslında... 

Yoksa her zaman söylenir ya Mercedes E den Bmw 5 ten başlar diye... :) Bu gerçektende böyle... :D

İnsignia'nın önümüzdeki 1 yıl içinde cebimden çıkartağı minimum 25 Bin TL si var hesaplarima göre bunun üzeri olur ama aşası olmaz... 

Yoksa bende B180 nin insignia donanimimda, performansinda olmayacagini biliyorum... 

Kafamdaki plan B180 1 veya 2 sene kullanip elden çıkarmak... Araç bana kâr ettirmesin ama çokta masrafa sokmasın derdindeyim...

Mekanik neyin ne olacaği belli değil elbette ama insigniadan daha düşük riski var şuan gözümde...

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

B 180 in bakım-masraf durumu nedir? Km düşük ama 10 yaşının içerisinde. Bunun da ağır bakımı gelmiştir, eski sahibi belki ondan vermiştir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Önder Özcan yazdı:

B 180 in bakım-masraf durumu nedir? Km düşük ama 10 yaşının içerisinde. Bunun da ağır bakımı gelmiştir, eski sahibi belki ondan vermiştir.

Abi daha arabayı görmedim, galerici arkadaşım memleketine gitti, pazartesi bakabilicem bi aksilik olmazsa... Onun söylemesine göre arabada bir sorun yok... Tabi ben genede bi duzgün expertiz yaptiririm... 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Ben olsam yapmam. Daha konforlu bir araçtan daha konforsuz bir araca geçiş yapacaksınız

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Erkut Uysal yazdı:

Abi daha arabayı görmedim, galerici arkadaşım memleketine gitti, pazartesi bakabilicem bi aksilik olmazsa... Onun söylemesine göre arabada bir sorun yok... Tabi ben genede bi duzgün expertiz yaptiririm... 

Yani senin arabanda da sorun yok. (aksı kafaya takma, senden alacak adam 2-3 bin lira max. sanayide halleder) Sen B180 i alırsan ne bakım yapacaksın, ilk etapta cepten ne çıkacak bunu iyi bilmek gerek. İnsignianın masrafından kaçarken daha kötüsü olmasın. Ayrıca servisin 15 bin dediği iyi bir özel Opel servisinde yarıdan az fiyata bile çıkabilir. Neler var bu 15 binlik masrafın içinde?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mantıklı bir sebep görülmüyor. Mantıklı bir takas gibi de görünmüyor. 

Servis 15 bin lira dedi diye 15 bin lira harcanmak zorunda değil. Servisin 2000 lira dediği bakımı da dışarda 600 liraya yaptırıyoruz. 

Yorum bağlantısı
Gencay Bengli
Erkut Uysal yazdı:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-mercedes-b-180-blueefficiency-sport-7g-dct-dusuk-km-li-938065928/detay

2016 İnsigniam 95 bin km oldu, aslinda full bi araç insignia otonom surusunden tutunda envayi çesit özellik var, bugunde arkadan hafif sürttüler tampona artık tepem attı... Satıyorum dedim...

Bu araçla takas yapmayı dusunuyorum... Oğlan 2.5 yaşına geldi, buyudu artik buyuk bir arabaya ihtiyacımda kalmadı...

İlandaki araç için yorum ve goruslerinizi rica ederim... Burdaki yorumlara göre aracı takasa vericem...

Bazı insanlar vardır araç satmaya/değiştirmeye bir işaret bekler. (Benim gibi). Kendimi sizin yerinize koydum. Böyle bir değişimi uygun görmedim. Arz ederim :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir

İnsignianın bakımı yapılsa idi mesela 25 bin daha mı pahalıya giderdi fiyattan düşüldü mü bunlar yoksa bakım dahil fix fiyat mı?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Mb yerine pejo 2008 tarzı bi araç olmaz mı? Daha modelli olur en azından. Mb seçeneği tanıdıktan olması galiba

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu
Peki neden almazdınız, kriter olarak neye bakardiniz mesela... ?

Sınıf farkı var, model yılı düşücek sahip olduğunuz aracı tanıyorsunuz.B serisi bence alınacak en son Mercedes beğenmiyorum, bu şahsi fikrim.
2015 ten bu yana insigniada var ailede, tanırım aracı.
B serisinede bindim, insignia ile kıyaslamam bile.Birde üzerine para vereceksiniz sanırım.
Küçük araç ihtiyacınız var ise kendi aracınızı satın o şekilde bir arayışa girin, seçenek çok.
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Aracı bugün gittim gördüm... Dışında kozmatik olarak sorunları var... Ön tampon tırnaklarından atmış, çizikler mevcut boyanması gerekir, arka tampon cizikler mevcut boyanması gerekli, sol arka kapı ve camurlukta derin çizik ve ezik mevcut boyanmadan geçebilecek gibi degil... Sol arka kapi uzeri derin çizik mevcut, sol arka kapinin komple boyası şart... Dış için boya, pasta, cila işlemleri yapilmalı... İçerisinde herhangi bir yırtık bozukluk yok, teybin 2 ve 5 tuşları aşınmış o kadar calışmayan bozuk olan bir aksam yok... 

Aracı kullanmadım, hanımla birlikte baktık içinin ferah ve yuksek oluşuna bayıldı enden kuçük olduğunu belirtti... 

Araç ilk sahibi bayandan, bakımları konusunda bilgi malesef yok... 

Bayanlar başımızın tacı, gözümüzün nuru... :) Ama konu arabaya gelince malesef ilgi alanları olmadığı için biraz hor kullaniyorlar... 

Benide şüpheye düşüren tamda burası oldu... Bu yüzden de pek içime sinmedi...

Galerici soyledim gibi arkadaşım... İnsigniayı 242 bin TL ye alacagını ve B180 inide 232 bin TL ye verecegini soyledi 10 bin TL benimde cebime kalıyor... 

Sizlere zahmet olacak durumu bir daha yorumlasak mi ne dersiniz ? :)

Yorum bağlantısı
Osman Ünal

Madem galerici arkadaşınız aynı galeride Golf var onu düşünün, çok fazla sürpriz de çıkarmaz.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Osman Ünal yazdı:

Madem galerici arkadaşınız aynı galeride Golf var onu düşünün, çok fazla sürpriz de çıkarmaz.

Km 100 bin de... 

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Galerici arkadaşınız madem, araçla bir sürüş yapın bence. Hatta bir kaç gün sizde kalsın. Böylece net karar verirsiniz. Birde Beylikdüzü'nde Mercedes yetkili servisi var. Oraya bir uğrayın aracın geçmişi hakkında bilgi alırsınız. Siz almaya kararlisiniz çünkü. Benim en iyi tavsiyem bu olur.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Aracı bugün gittim gördüm... Dışında kozmatik olarak sorunları var... Ön tampon tırnaklarından atmış, çizikler mevcut boyanması gerekir, arka tampon cizikler mevcut boyanması gerekli, sol arka kapı ve camurlukta derin çizik ve ezik mevcut boyanmadan geçebilecek gibi degil... Sol arka kapi uzeri derin çizik mevcut, sol arka kapinin komple boyası şart... Dış için boya, pasta, cila işlemleri yapilmalı... İçerisinde herhangi bir yırtık bozukluk yok, teybin 2 ve 5 tuşları aşınmış o kadar calışmayan bozuk olan bir aksam yok... 
Aracı kullanmadım, hanımla birlikte baktık içinin ferah ve yuksek oluşuna bayıldı enden kuçük olduğunu belirtti... 
Bayanlar başımızın tacı, gözümüzün nuru... [emoji4] Ama konu arabaya gelince malesef ilgi alanları olmadığı için biraz hor kullaniyorlar... 
Galerici soyledim gibi arkadaşım... İnsigniayı 242 bin TL ye alacagını ve B180 inide 232 bin TL ye verecegini soyledi 10 bin TL benimde cebime kalıyor... 
Sizlere zahmet olacak durumu bir daha yorumlasak mi ne dersiniz ? [emoji4]
Yapilacak masraf 10 bini geçecek :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Metin Akbal yazdı:

Koluman'da bir parça boya kaç para ki :D 

Erkut Uysal yazdı:

Bayanlar başımızın tacı, gözümüzün nuru... :) Ama konu arabaya gelince malesef ilgi alanları olmadığı için biraz hor kullaniyorlar... 

Sizlere zahmet olacak durumu bir daha yorumlasak mi ne dersiniz ? :)

Bakım geçmişi bilinmeyen mercedes halen makul gelmiyor. Aklınızdaki en büyük mesele insignia'nın bakımı gibi görünüyor, oysa neler ile karşılaşılacağı pekte belli olmayan bir araca yöneliyorsunuz. Sizi opelden fazla da yorabilir. Gerekçe mantıklı hale getirmiyor yani aracı. Deseniz ki "hanım bunu beğendi, istiyor" o zaman gayet mantıklı olurdu :D 

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Metin Akbal yazdı:

Yapacağım masraf geçecekse degişmenin bir mantığı... İnsignia dursun dizimin dibinde Metin abi... :)

Hacı Şenyurt yazdı:

Galerici arkadaşınız madem, araçla bir sürüş yapın bence. Hatta bir kaç gün sizde kalsın. Böylece net karar verirsiniz. Birde Beylikdüzü'nde Mercedes yetkili servisi var. Oraya bir uğrayın aracın geçmişi hakkında bilgi alırsınız. Siz almaya kararlisiniz çünkü. Benim en iyi tavsiyem bu olur.

Yok illa alacagim diye bir şey yok hocam... Ben işin 2 yıllik maddi boyutundayim ne getirir ne goturur....

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Murat Sahın yazdı:

Koluman'da bir parça boya kaç para ki :D 

Bakım geçmişi bilinmeyen mercedes halen makul gelmiyor. Aklınızdaki en büyük mesele insignia'nın bakımı gibi görünüyor, oysa neler ile karşılaşılacağı pekte belli olmayan bir araca yöneliyorsunuz. Sizi opelden fazla da yorabilir. Gerekçe mantıklı hale getirmiyor yani aracı. Deseniz ki "hanım bunu beğendi, istiyor" o zaman gayet mantıklı olurdu :D 

Kesinlikle hanımcılık kazanacak, günün birinde bunu inkar eden taş olur taş... :D

Bilinmeze gitmeyi bende sevmiyorum Murat hocam... İnsignia dursun kapıda... Şuan bildigimiz otu otlamak daha mantıklı... ;)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bakım geçmişi bilinmiyor kelimesi bence çok saçma. Ne demek bilinmiyor, kimsesiz mi bu araba. Kusursuz bakım yapılmış da olsa, satılırken bakım geçmişi belli olmayan arabadan kaçarım ben. Samimi gelmiyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...