İçeriğe Yönlendir

Civic Fc5 Akü Değişimi Sonrası CC Çalışmaması

Emrah Altun

Recommended Posts

Eyüp Çetin

Araba yıkamada karşılaştığım en büyük sorun paspasların değişimi. Arabanın arka tarafında ki paspasların biri diğerinden farklı çıktı benim yeni farkettim. Kimbilir ne zaman oldu. Arkaya binmeyince fark edilmiyor. Alırken kontrol etmek lazım. Eski opel de arka paspaslar hiç yoktu ve ben geç farketmiştim. Kime hesap soracan.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Yikamacilarin favorisi iç yikama yapilirken teyp acilip yuksek ses muzik dinlenmesi. Benimde akü bitmişti bu sebepten. Bmw de akü degisimi sonrasi dtc vs devreye girmesi icin 20km yol yapmistim. Esp vs devre disiydi. Yeni araçlarin kendini korumaya alma sistemi gibi.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Sinan Akgöl yazdı:

Yikamacilarin favorisi iç yikama yapilirken teyp acilip yuksek ses muzik dinlenmesi.

Yetkili serviste bu yüzden ortalığı ayağa kaldırmıştım. Adam bi de kendi cd'sini takmış, ismail yk dinliyordu.

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Bu yıl toplam 1 kere yıkamacıya verdim, düğüne gideceğim için üstüm kirlenmesin diye. Kuzenimin Almanyadan getirdiği WunderBaum kokuyu çıkarıp atmışlar kendilerinin isimli kokusunu asmışlar, birsürü tartışmıştık yalandan yere. Sonax Autoclub harici yıkatmıyorum artık, oda suriyeli ıraklı çalıştırmıyor ise... 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Sani Gerşon yazdı:

ismail yk

Bas gaza 😀

Anahtar bırakılan otoparklara girmiyorum, mümkünse. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Sani Gerşon yazdı:

Yetkili serviste bu yüzden ortalığı ayağa kaldırmıştım. Adam bi de kendi cd'sini takmış, ismail yk dinliyordu.

Bana öyle birsey olsa teybin icini de yikardim 😄 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kara Taşıtları Kasko Sigortası Genel Şartları’nın A.4.11 maddesi uyarınca; sigortalı araç anahtarlarının, sigortalının veya aracı kullanımına tahsis ettiği kişinin kendi ev veya işyeri niteliğindeki kapalı ve kilitli bir mekanda muhafazası esnasında, bu mekana; kırma, delme, yıkma, devirme, zorlama, öldürme, yaralama, zor ve şiddet kullanarak veya tehditle ya da araç gereç veya bedeni çeviklik sayesinde tırmanmak suretiyle ele geçirilerek aracın çalınması veya araç parçalarının çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi sonucu oluşacak zararlar teminat kapsamındadır.

Ev veya işyerindeyken oluyorsa ödüyor. 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Gasp bu... Teminat dışı 

Bu durumda ne oluyor? Polis yakalarsa dava açılır. Karşı taraf zararı karşılayamazsa gitti mi araba? burası kanunda eksik olmuş. Ha eve girip anahtar çalınmış, ha gasp olmuş. Gasp daha kötü. 

servise arabayı bırakınca, servisteki zararı, çalınmayı yanmayı karşılamıyor o zaman kasko, doğru mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

servise arabayı bırakınca, servisteki zararı, çalınmayı yanmayı karşılamıyor o zaman kasko, doğru mu?

Servislerin poliçeleri var bunun için. ;)

Poliçe kitapçığındaki metin şu şekilde

Aracın aşağıdaki koşullarda çalınması
durumunda, bu poliçe teminat dışıdır;
1. Sigortalı araca ait anahtarların; araç üzerinde veya araç içerisinde bırakılması nedeniyle meydana gelen hırsızlık veya hırsızlığa teşebbüs zararları, anahtarsız çalıştırılabilen araçlarda aracın çalışır vaziyette bırakılması veya çalıştırma amaçlı kullanılan kart veya aparatın araç içerisinde bırakılması veya bu cihazların, aracın kapılarını açma mesafesinde bulunması sonucu meydana gelen hırsızlık ve hırsızlığa teşebbüs zararları,
2. Sigorta ettireni, sigortalıyı veya sürücüyü, resmi sıfat takınarak veya güven oluşturan şekil, davranış, görüntü ve eylemlerle yanıltarak sigortalı aracın ve/veya anahtarlarının elde edilmesi suretiyle meydana gelen hırsızlığa teşebbüs veya çalınmasından doğan zararlar,
3. Cebir, fiziksel şiddet kullanılmaksızın araca ait anahtarları ele geçirerek yapılan hırsızlık veya hırsızlığa teşebbüs sonucu oluşan zararlar,
4. Otopark fişi/belgesi olmadan, aracın valeye/ otoparka teslim edilmesi sonrası oluşan hırsızlık veya hırsızlığa teşebbüs sonucu oluşan hasarlar,
5. Aracın vale veya otopark görevlisi tarafından çalınması neticesi ile oluşan hırsızlık veya hırsızlığa teşebbüs sonucu oluşan hasarlar,
6. Kendisine ait olmadığı halde gönül rızası ile kullanılmasına izin verilen veya kendisine emanet olarak teslim edilen aracın, bu kişilerce çalınmaya teşebbüs edilmesi veya çalınması neticesinde meydana gelen zararlar,
7. Sigorta ettiren/sigortalı/araç sahibi/sürücünün algılama yeteneğinin zayışamasında ve/veya içinde bulunduğu hal ve şartlardan yararlanarak sigortalı aracın anahtarlarının ele geçirilmesi sonucu meydana gelen hırsızlık veya hırsızlığa teşebbüs,
8. Aracın, aracı kiralayan kişiler tarafından çalınması.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Behlül Baş
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu normal.. Abs tüm tekerleri okur, birinden veri alamazsa hata verir ve yürüyünce normale döner. 

Bunu bilmiyordum abi o an biraz korkmuştum saçma sapan elektriksel bir şeyle mi uğraşıcaz diye :biggrin: Bilgi için teşekkür ederim :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

Simdi bizim garaj var göpgölge acayip serin hortumla devamli yıkıyorum ama artik buda yetmiyor bir lift lazim kaldirip alttanda yikamak istiyorum. Anahtar birakilan otoparka valeye felan araba vermem birakmam. Benim arabayi baskasi sürünce arabaya eski duzene alismam 3gun sürüyor vermiyorum yaninda ben yoksam kimseye. Ön tampon olmus 7bin tl karter korucusuda yok ön tampon yere yakin kimse bilmez bunlari.

Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Ebrar Tüfek yazdı:

Bu yıl toplam 1 kere yıkamacıya verdim, düğüne gideceğim için üstüm kirlenmesin diye. Kuzenimin Almanyadan getirdiği WunderBaum kokuyu çıkarıp atmışlar kendilerinin isimli kokusunu asmışlar, birsürü tartışmıştık yalandan yere. Sonax Autoclub harici yıkatmıyorum artık, oda suriyeli ıraklı çalıştırmıyor ise... 

Autoclub a vermiştim aracı Ebrar. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Emrah Altun yazdı:

Autoclub a vermiştim aracı Ebrar. 

Wpden hangi şube olduğunu yazarsın abi, bende gitmiyim oraya.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...