İçeriğe Yönlendir

Trafik Cezası

Serdal Soysal

Recommended Posts

Serdal Soysal

Merhaba arkadaşlar,

08-Temmuz da 51/2-c maddesinden 1339₺ ceza yazılmış, yarım saate kalmadan e-mail geldi.

Vergi dairesinde görünmüyor, 3 Ağustos da da eve evrağı geldi.

Ben yapılandırma yapmak istiyorum fakat borcum görünmediği için yapamıyorum.

Sanırım hem taksit yapılıp hende %15 indirim olabiliyormuş.

Bu konu hakkında Bilgisi olan var mıdır.

Teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Beyanlı ödemede sorun yok, seri numarasını yazınca ceza çıkıyor fakat sadece ödeme var, yapılandırma yok.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yapılandırmaya yasasını inceledin mi.. belirli bir tarihten önceki borçları yapılandırabilirsin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Günü geçmiş olmalı yani abi, ya bırakacağım günü geçecek ya da peşin ödeyip 1000tl ödeyeceğim.
Yasayı web sayfalarımdan okudum ama dikkatimi çekmedi hiç günü geçmiş olması gerektiği.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Serdal Soysal yazdı:

Günü geçmiş olmalı yani abi, ya bırakacağım günü geçecek ya da peşin ödeyip 1000tl ödeyeceğim.
Yasayı web sayfalarımdan okudum ama dikkatimi çekmedi hiç günü geçmiş olması gerektiği.

Vardır tarih.. 

Ben bakmadım ama vardır.. Bu cezayı taksitlendiremezsin. 

Baktım şimdi.. 

7256 sayılı Kanun ile vadesi 31 Ağustos 2020 tarihine kadar borçlar yapılandırılırken, yeni kanun ile vadesi 30 Nisan 2021 tarihine kadar olan kapsama giren bütün borçlar 31.08.2021 tarihine kadar başvuru yapılarak ödenebilecek

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Vardır tarih.. 
Ben bakmadım ama vardır.. Bu cezayı taksitlendiremezsin. 

Abi yapma, kasko ve sigorta ayı beni ha arayacan ha arayacan diye bekliyorum :(
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Cihat yazdı:

abi beklet sürekli vergi affı geliyor af gelince taksitlendirir ödersin :)

31 ağustosta bile gelebilir yeniden

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Abi yapma, kasko ve sigorta ayı beni ha arayacan ha arayacan diye bekliyorum default_sad.png

Ben taksit yaparım, trafik 7, kasko 9.
Bir ay da ötelerim. :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bir ay da ötelerim. :)

lem benden peşin peşin niye aldın o zaman

• Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
lem benden peşin peşin niye aldın o zaman

Senin trafik cezası borcun mu var. Adam mağdur olmuş. Affa girmemiş.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Senin trafik cezası borcun mu var. Adam mağdur olmuş. Affa girmemiş.

sivilin dur ihtarına uymadan 160 la gazladım.. bilmem gelir mi ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
sivilin dur ihtarına uymadan 160 la gazladım.. bilmem gelir mi ?

Gelmez.
O müşteri olmak için durdurmak istemiştir.
Al benili araba
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Bir ay da ötelerim. default_smile.png
Eyvallah Mehmet abim, 96km/h hızla bu kadar ceza yedim ya bir daha 196km/h geçerim oradan anlarlarsa artık.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Geçmiş olsun.

Bana da 12 Haziran' da Mahmutbey hız koridorundan gelmiş. 51/2-a

E-Devletten kontrol edince öğrendim.

Daha evrak gelmedi.

15 günlük indirim süresi eve evrak teslim edildikten sonra mı başlar?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Geçmiş olsun.
Bana da 12 Haziran' da Mahmutbey hız koridorundan gelmiş. 51/2-a
E-Devletten kontrol edince öğrendim.
Daha evrak gelmedi.
15 günlük indirim süresi eve evrak teslim edildikten sonra mı başlar?

Tebliğle başlar.
Muhtara da tebliğ edebilirler gecikme.

Yada gecik.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Aynı şekilde cumartesi izmitten Düzceye yola çıktım eve geldiğimde edevletten ceza mesajı geldi. 51/2 İzmit kartepe 314 tl. Ceza Benden daha hızlıymış.

Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

25 Temmuz günü Bursa-Ankara arasın da seyir ederken radarı fark ettim ve yavaşladım. o sırada son sürat bir bmw yanımdan geçti adam ne güzel radara girdi diye kendi aramızda konuşurken çok değil tam 10 dk sonra e devletten bildirim geldi :) tebliğ evrağı dün geldi ben ertesi gün beyan ile ödememi yaptım. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu
Burak Kuşçu yazdı:

25 Temmuz günü Bursa-Ankara arasın da seyir ederken radarı fark ettim ve yavaşladım. o sırada son sürat bir bmw yanımdan geçti adam ne güzel radara girdi diye kendi aramızda konuşurken çok değil tam 10 dk sonra e devletten bildirim geldi :) tebliğ evrağı dün geldi ben ertesi gün beyan ile ödememi yaptım. 

Öncelikle geçmiş olsun.  Yeni radarların menzillerinin 2 km civarı olduğunu duydum. Genelde biz onu görmeden o bizi görmüş oluyor :) 

Metin Uzunoğlu yazdı:

Aynı şekilde cumartesi izmitten Düzceye yola çıktım eve geldiğimde edevletten ceza mesajı geldi. 51/2 İzmit kartepe 314 tl. Ceza Benden daha hızlıymış.

İzmit deyince bende bir korktum açtım baktım e-devleti. İzmit-Sakarya arası haftada en az 1 git-gel yapıyorum. Sembol Özdilek arasında 90'ı, E5'te ise 110'u geçmiyorum ama İzmit içi 70 tabelaları da korkutmuyor değil. 

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Benim karşılaştığım tüm radarlar ya rampa çıkışın bitişinde, ya viraj bitişinde ya da zor görünebilecek yerrlerdeler. 2km gerek kalmıyor bence.

Baha Kanberoğlu yazdı:

Öncelikle geçmiş olsun.  Yeni radarların menzillerinin 2 km civarı olduğunu duydum. Genelde biz onu görmeden o bizi görmüş oluyor [emoji4] 
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Bu gün çocuğun ateşi 38 olunca işten izin alıp eve geldim, ben gelene kadar 38,5 olmuş. Hastaneye giderken yemiş olduğumu düşündüğüm cezalar gelirse benim kaskoyu sigortayı emmi 5 sene öteler artık. Her yerde hız sınırı + %80, ileveten ışık ihlalleri, tehlikeli araç kullanma, hastane önünde park yeri bulamayınca arabayı yola bırakıp gitmek falan, iyi geçirmişlerdir...

@Mehmet Ozyurek aranızda para toplayıp bana destek olursunuz diye umuyorum :) 

İşin şakası bir yana, yaptığımın yanlış olduğunu biliyorum, hastaneye vardığımda 38,9 idi ateş, doktor direk serum bağlatıp içine ateş düşürücü eklettirdi. Çocuk 1 yaşına yeni girdi, serumu takmak için 6 deneme yaptı anestezi uzmanları, normal hemşireler denemedi bile. Düşmanımın bile başına gelmesin... 

• Beğen 2
  • Üzgün 6
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat
Murat Sahın yazdı:

hastaneye vardığımda 38,9 idi ateş, 

çok geçmiş olsun abi :( Allah acil şifalar versin, şuan durumu nasıl ?

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Murat Sahın yazdı:

Bu gün çocuğun ateşi 38 olunca işten izin alıp eve geldim, ben gelene kadar 38,5 olmuş. Hastaneye giderken yemiş olduğumu düşündüğüm cezalar gelirse benim kaskoyu sigortayı emmi 5 sene öteler artık. Her yerde hız sınırı + %80, ileveten ışık ihlalleri, tehlikeli araç kullanma, hastane önünde park yeri bulamayınca arabayı yola bırakıp gitmek falan, iyi geçirmişlerdir...

@Mehmet Ozyurek aranızda para toplayıp bana destek olursunuz diye umuyorum :) 

İşin şakası bir yana, yaptığımın yanlış olduğunu biliyorum, hastaneye vardığımda 38,9 idi ateş, doktor direk serum bağlatıp içine ateş düşürücü eklettirdi. Çocuk 1 yaşına yeni girdi, serumu takmak için 6 deneme yaptı anestezi uzmanları, normal hemşireler denemedi bile. Düşmanımın bile başına gelmesin... 

Geçmis olsun çok bir an önce miniğin sifasini versin beterinden korusun.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...