İçeriğe Yönlendir

ÖTV Matrahları Degişti

Onur Bulut

Recommended Posts

Evren Erakçora
Ali Cihangiroğlu yazdı:

hakkını vereceksin aldığın araçta, işe yarar modeli 436 bin, kendim için konuşayım en güzeli araç alacaksam dolusunu almaya çalışırım yada optimum ayarda olmalı, ben boşuna razıyım demem şahsen, yapsana indirimini dolusunda vw, haa birde fatura tutarını yazsınlar bakiiim, o ne, bizden aldıkları ne onuda bilelim, 240 binlik golfün fatura tutarını bilen varmı?

Boş moş golf bu, kellayn da olsa bir golf :) 240 bin nere 440 bin nere:)

Serdar Göktaş yazdı:

Honda bayisine gittim Civic için. Aksesuar kepirtoyorlar hemen. Aksesuar olmadan satış yapmayız dediler. Fiyat olarak da 285 bin lira çekiyor. Dün gelsen elimde araç vardı ama bugün elimde araç yok dedi. Eylül ayında gelir dedi. 

Ne takıyor mesela krom çıta falan mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş
Ali Cihangiroğlu yazdı:

o yüzden honda yı direk elemiştim, reno 3-4 bin kepirttiydi hadi dediydim, daha fazlasına yok arkadaş...

Maalesef Honda beni de kaybedecek. Yoksa ciddi ciddi düşünürdüm. 5 binlik aksesuara 20 bin fiyat cekiyor

Evren Erakçora yazdı:

Cam filmi. Spoyler, krom çıtalar, bagaj havuzu, ön arka LED lamba ve sinyalleri gördüğüm. Toplasan 5 6 bine dışarıda halledersin. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Evren Erakçora yazdı:

Hadi hayırlısı Fiesta gidiyor Golf geliyor diyelim mi?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Koray Demir yazdı:

Hadi hayırlısı Fiesta gidiyor Golf geliyor diyelim mi?

Zor biraz. Zaten plazaya gidince 300 bin lira derler Dsg falan var diye.

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

Merak ettiğim konu iki ay önce araç alım sözleşmesi imzalayıp bu haftalarda araçını teslim alacak müşteriler bu ötv indiriminden yararlanıyor mudur.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Evren Erakçora yazdı:

donanım farklarına iyi bak arka süspansiyon vs. sadece nikelaj değil, ayrıca golf bu evet, düz araba ne sandın :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağatay Kılınç yazdı:

Ben bu hondadaki aksesuar işini anlamıyorum arkadaş kime ne nasıl istersem öyle alırım. Ne var bu aksesuar paketinde? Fatura da edilmiyor sanırım.

Bu zamanda honda almak, ne bileyim. Araba pahalı, görünüşü apaçi, servis bakımı toyota, reno’nın en az iki katı. Geçen sene aksesuar zorunluydu. Ne kadar apaçi kiti varsa satıyorlardı. Arabaya takmıyor ama satıyorlardı. 40-50bin tl aksesuar koyan gördüm

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

görünüşü apaçi

Honda kullanıp düzgün süren görmedim, istisnalar kusura bakmasın. Hele yarasa ayna rüzgarlık tampon eki filan varsa genelde sol şeritte 70 ile gidiyorlar niyeyse. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

Honda kullanıp düzgün süren görmedim, istisnalar kusura bakmasın. Hele yarasa ayna rüzgarlık tampon eki filan varsa genelde sol şeritte 70 ile gidiyorlar niyeyse. 

Ben de hep çevirmede görüyorum. Polis hiç kaçırmıyor :) 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ben de hep çevirmede görüyorum. Polis hiç kaçırmıyor :) 

F30 ile yarışıyorlar. .) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

F30 ile yarışıyorlar. .) 

Haha aynen 😁

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hybrid corolla dream 288bin tl oldu. 346’dan indi bu fiyata

Bugün metalik rengine 295 bin TL fiyat verdiler.

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
Serkan Gülderen yazdı:
Cavit Çırakoğlu yazdı:

Araç teslimi peki?

Bir adet gri var dedi. Fakat bayi ana baba günü. Diğer türlü bayiler hep eylül ayı diyorlar. Bugün ÖTV muafiyetli araç için Toyota , VW , Nissan ,Citroen ,Hyundai ,Ford ,Renault ,Seat , Ssangyoung, Peugeot ve Honda bayilerini gezdik. Araba yok desek yalan olmaz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

eee normal, 1-2 tane yalandan sus payı satacaklar ondan sonra birilerine gidecek araçlar, hep dalavera...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

eee normal, 1-2 tane yalandan sus payı satacaklar ondan sonra birilerine gidecek araçlar, hep dalavera...

Model ismi söyleyip iki tane var diyen yok. Mutlaka 1 tane var yada gelecek .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Cavit Çırakoğlu yazdı:

Model ismi söyleyip iki tane var diyen yok. Mutlaka 1 tane var yada gelecek .

depodalar 1 er 1 er çıkarırlar, almayacaksın, zaten ben bundan sonra sıfır zor alırım gibi, alıpta sokakta doğanın parçalamasına içim elvermez çünki... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Bayiler araba doluydu. Ne olduda ÖTV den sonra arabalar birden yok oldu. Ucuza vereceğime Eylülde faiz indirimi olur dolar artar yine %80 ÖTV dilimine girer kitleriz diye düşünüyorlar herhâlde. Lanet olsun bu zihniyete !

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Cavit Çırakoğlu yazdı:

Aksesuar mı koyuyor? 7 bin tl aksesuar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Aksesuar mı koyuyor? 7 bin tl aksesuar.

Metalik boya diye hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

6sdicue.jpg

3ip1s9p.jpg

j6f8972.jpg

eihfj7g.jpg

Fiyatı degişenler bu şekilde. Bakalım 2. Ele yansıcakmı bu indirimli fiyatlar. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Bayilerde araç yok ki... Daciaya uğradım bugün. Dizel araç elimde yok, ekimden önce gelmez dedi. Forda uğradım focus ÖTV indirimine girmedi, puma ve ecosport var elimde dedi. Bayilere gün doğdu ..

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Onur Bulut yazdı:

Bayiler araba doluydu. Ne olduda ÖTV den sonra arabalar birden yok oldu. Ucuza vereceğime Eylülde faiz indirimi olur dolar artar yine %80 ÖTV dilimine girer kitleriz diye düşünüyorlar herhâlde. Lanet olsun bu zihniyete !

Bayi için değişen birşey yok ki niye öyle yapsın 🤔 devletin alacağı pay düştü.

Yorum bağlantısı
Onur Bulut
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Bayi için değişen birşey yok ki niye öyle yapsın 🤔 devletin alacağı pay düştü.

Aylarca dolar düştü diye gümrüklerde arabaları bekletip çekmeyen bayilerden her türlü hilekârlığı bekler oldum. Devletin alacağı düşsede kendileri nasıl fazla alır derdindeler. Dolar yükseldiği zaman vergisiz fiyatları degişcegi için öyle bir plan yapmış olabilirler. Ucuza vermek istemiyorlar hiç bir zaman. 1 ay daha bekletiriz Dolar yükseldigi zaman elden çıkarırız. Merkez Bankası faizleri düşürür dolar 9 olur öyle satarız diye düşünüyorlar sanırım. Şahsi düşüncem bu yönde.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...