İçeriğe Yönlendir

ÖTV Matrahları Degişti

Onur Bulut

Recommended Posts

Ahmet Kiriş

İşin içinde maalesef bir de galerici güruhu var. Şahısları tenzih ederek söyleyebilirim, adamlar bayiye gelmeden satınalmasını yapıyorlar. Bir çok araç bayiden çekici üstünde galericilerin deposuna iniyor.

İndirim bitince, bindirim ile satıyorlar. Esnaf taş mı yesin? 😁

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ahmet Kiriş yazdı:

İşin içinde maalesef bir de galerici güruhu var. Şahısları tenzih ederek söyleyebilirim, adamlar bayiye gelmeden satınalmasını yapıyorlar. Bir çok araç bayiden çekici üstünde galericilerin deposuna iniyor.

İndirim bitince, bindirim ile satıyorlar. Esnaf taş mı yesin? 😁

Bayilerin kesinlikle galeriye satışı yasaklanmalı. Zaten resmiyette böyle bir şey olmuyor ama galericiler eş dost üstüne araba alıp yolunu buluyor. Denetleme şart. 

bu arada ben bu indirimden dolayı zararda olsam vergi iadesi için kesin dava açardım. Bir hafta önce araba alanın günahı neydi arkadaş

Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Skoda bayisi bana eğer düşünür iseniz 2020 model araçlarımiz anlaşmali galerimizde mevcut dedi. Bizim referansımız ile giderseniz indimli bir şekilde araçlarımızı satın alabilirsiniz dedi🤔

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Serdar Göktaş yazdı:

Skoda bayisi bana eğer düşünür iseniz 2020 model araçlarımiz anlaşmali galerimizde mevcut dedi. Bizim referansımız ile giderseniz indimli bir şekilde araçlarımızı satın alabilirsiniz dedi🤔

Maşallah bayilerde bu çirkefliğe ortak demek ki sorsaydınız araraki kârı da paylaşıyor musunuz diye

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş
Çağatay Kılınç yazdı:

Maşallah bayilerde bu çirkefliğe ortak demek ki sorsaydınız araraki kârı da paylaşıyor musunuz diye

Ya bayi ile ya da satış temsilcisi ile ortaklıkları var... Bayide superb den başka araç yoktu zaten. Model incelemek istesen yok... Bütün araçlar galerilere gitmiş maalesef....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Serdar Göktaş yazdı:

normal bir ülkede, bu bayinin son sözleri olurdu ve distribütör tarafından kapatılırdı ancak , denetlemesi gerken distribütörde bu işin içnde bizim ülkede

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Corolla dream takip etmeli. Vergisiz fiyatı 140bin tl idi. Satış 297 bin. Otomatik vites. Bu hali ile 247’ye inmeli

flame 250 bin tl den satışta reel rakam

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

normal bir ülkede, bu bayinin son sözleri olurdu ve distribütör tarafından kapatılırdı ancak , denetlemesi gerken distribütörde bu işin içnde bizim ülkede

Öyle bir araba yok ama. Gerçekten yok.  😁😁 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Öyle bir araba yok ama. Gerçekten yok.  😁😁 

dün satın alınan reel rakam. benzinli 1.5

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

dün satın alınan reel rakam. benzinli 1.5

Flame paketi bulup da alanı tebrik ediyorum. Hele ki şu son 2-3 günde. Zaten geneli xpact ile satılıyordu

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Flame paketi bulup da alanı tebrik ediyorum. Hele ki şu son 2-3 günde. Zaten geneli xpact ile satılıyordu

istanbul dışında hatır gönül ile yürüyor işler :friends:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bu düzenlemeler genelde satılmayan araçlar için olmuş, zaten adamın elinde stok yok, alayım demeye yıl sonu geliyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

sportage 1.6 132 ps manuel 244 bin, kasa değişimi öncesi son kalanlar, tabiii bulursanız...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Çağlar Bayur yazdı:

Bugün corolla dream mds almak için gittik.  Opsiyonları varmış 255 den satıyorlarmış.

Satış temsilcisi şuan 100 den fazla satış var her ay fabrika 25 - 30 araç  veriyor. Bugün alsanız teslimatı ocak ayını bulacaktır dedi.

Opel ford pejo citroen toyota ve hyundai bayileri ile görüştüm ellerinde araç yok. Söyledikleri eylülde gelecek.

Sonra galerileri gezdik hyundai kona almaya karar verdik haftaya sorun çıkmaz ise alacağız. Sıfır arabaların hepsi autopia da toplanmış. :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Muharrem Karagülle
Çağlar Bayur yazdı:

Abi 250ye alınan flame manuel mi otomatik mi? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Muharrem Karagülle yazdı:

Abi 250ye alınan flame manuel mi otomatik mi? 

otomatik

manuel kullanılabilse egea cross a gidiyorlardı

Erdoğan Temur yazdı:

hyundai kona almaya karar verdik

süper seçim, ben çok beğeniyorum. 1.0 mı 1.6 mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Çağlar Bayur yazdı:

süper seçim, ben çok beğeniyorum. 1.0 mı 1.6 mı?

1.6T 4WD elite smart modeli

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erdoğan Temur yazdı:

kaça anlaştınız? sıfır mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Erdoğan Temur yazdı:

süper, hayırlı olsun :nazar:

177mi 198 hp mi, bakiyorum 2 tip iki tip 4x4 çıkıyor karşıma, 0 km 4x4 baktım sitesinde satılmıyordu....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

177mi 198 hp mi, bakiyorum 2 tip iki tip 4x4 çıkıyor karşıma, 0 km 4x4 baktım sitesinde satılmıyordu....

N donanım 198 ps, şimdiye kadarkiler 177, 0-100 7,9 sn 4x4, şase C segmenti. isimsiz kahraman... vw logosu olsa 2 misli fiyata 3 misli satardı

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Çok sağol abi.

2018 model 177hp 47k km de.

240k dediler ama pazarlığımızı yapmadık daha :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

N donanım 198 ps, şimdiye kadarkiler 177, 0-100 7,9 sn 4x4, şase C segmenti. isimsiz kahraman... vw logosu olsa 2 misli fiyata 3 misli satardı

evet öyleymiş, 2021 lere bakıyorum tabii, 2. ellerede baktım, beni çeken kısmını söyliyim, 198 hp 4x4 kısmı, onun dışında kesmedi beni zaten 0 bakıyorum onunda 4x4 olanıyok , c şase falanda olsa bagaj daha küçük bendekinden nasıl iş bu yahu, arka diz mesafesi falan az geldi, bizimkiler sığamaz ki kilyoda zaten anca kurtarıyor, çok farklı değil buda....

vw logosu olan troc diyebiliriz,  aynı güçte motoru olacak ama dsg olmayacak tabii :) 

şimdi radarımda yeni sportage var bakalım o nasıl galiba 177 hp lik ayını motoru kullanıyorlar...

aslında konu dışında sana ne diyeceğim,  b-c bunların türevleri artık bu yaşta kesmiyor beni, bunu anladım, kilyo son küçük aracım belli oldu artık zaten birazda denk geldiği için ve hanım yüzünden aldıydım kendimi tatmin içinde 1.3  seçtiydim, kredi olayım olmasa satabilirdimde, sevmediğimde değil terchlerim değişti artk, yalnız gidişatta fena, artık araba düşünecek zamanlar geçiyor gibi geliyor bana, sonumuz hayır olur inşallah... 

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Erdoğan Temur yazdı:

Çok sağol abi.

ben üstte biraz şusunu falan beğenmedim dedim ama bu benim için geçerli tabii, yanlış anlama :)

4x4 güçte var, donanım yeterli araç yüksek bizim tırt yollara uygun, genel anlamda güzel araba, keyfini sür, pazarlıktada işler yolunda gider inşallah, sonrası bas gaza :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erdoğan Temur yazdı:

Çok sağol abi.

bir süredir takip ediyorum bu modeli, ötv öncesi rakamlar o. mantıken düşmesi lazım. en az 200-210 a. üstündeki şanzıman tuscon larda sorun çıkardı, durrduktan sonra boşa atıp lkalıyordu, kona da yazılım iyileştirme var olarak yazıldı çizlidi durumu nedir bilmiyorum. parasının üstü bir araç bence. şase elanttra.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...