İçeriğe Yönlendir

3 Ayda 10 Kilo Vermek

Nihat Palolu

Recommended Posts

Nihat Palolu

3 ay kadar önce anneme yemeğe gitmiştik, aklıma geldi bir tartılayım dedim ki ne göreyim, 101,5 kiloya çıkmışım.

Hayatımda görmediğim kiloya çıkınca, akşam atıştırmalarını kestim. Beyaz ekmek yerine tam buğday (ekşi maya) ekmeğe geçtim.

Kilom şu an 89-91 arasında geziyor. Hedefim 85'e düşmek. Kilo vermek isteyenler bu yöntemi deneyebilirler.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Beyaz ekmek, içeriği ve doyumsuzluk faktörü yönünden zaten malum. Bir diğer hatamız ise ekmeği porsiyonlamamak. Yani anam babam usül yemeğin başından sonuna, doyana kadar sınır gözetmeden ekmek tüketmek ayrı bir facia. Yemeğin başında, misal iki dilim almalı ve o miktara göre yemeğe eşlik ettirilmeli. Yani ekmek porsiyonumuz da tabağımız gibi baştan sınırlandırılmalı. (dedi kilolarından yakınan bir adam) 😅

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

Akşam atıştırmaları beni de  mahvetti 110'u gördüm noluyor dedim 95e düştüm şu an hala 95 hocam 2 aydır filan. Tabi istanbula taşınmanın da etkisi var Adanadaki bol mezeli kebaplı kaburgalı üstüne şırdanlı bol anasonlu sofralarımız yok burada :) Bilmiyorum kullanıyor musunuz ama alkol de iyi kilo yapıyor kullanımı kesince otomatikman 5-10 kilo da oradan veriyor insan. Tabi en önemli şey hareket az yeme dışında bu şart, salona gideyim istiyorum vakit yok. Sabah koşusuna çıkayım diyorum uyku tatlı geliyor. Neyse 90'a düşsem yeter az daha kısalım :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Bu sabah işyerinden arkadaşlarla 3 günlük su orucuna başladık, öğlen sonlandırdık :D

• Beğen 1
  • Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Muhammet Ali Deli yazdı:

Akşam atıştırmaları beni de  mahvetti 110'u gördüm noluyor dedim 95e düştüm şu an hala 95 hocam 2 aydır filan. Tabi istanbula taşınmanın da etkisi var Adanadaki bol mezeli kebaplı kaburgalı üstüne şırdanlı bol anasonlu sofralarımız yok burada :) Bilmiyorum kullanıyor musunuz ama alkol de iyi kilo yapıyor kullanımı kesince otomatikman 5-10 kilo da oradan veriyor insan. Tabi en önemli şey hareket az yeme dışında bu şart, salona gideyim istiyorum vakit yok. Sabah koşusuna çıkayım diyorum uyku tatlı geliyor. Neyse 90'a düşsem yeter az daha kısalım :D 

İçerim ama akşamcı değilim :) Fırıncı kilo aldırdı bana, raftan verin diyorum yok bekle şimdi çıkacak sıcak verelim diyorlar.

Bu sefer 1 yerine 2 alıyorum. Eve gidene kadar soğumayınca sıcak sıcak mideye inip kilo olarak geri dönüyor.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Aydın Sert yazdı:

Bu sabah işyerinden arkadaşlarla 3 günlük su orucuna başladık, öğlen sonlandırdık :D

Intermittent fasting var iyi kilo verdiriyormuş. Su orucunu tam uygulamada nasıl planladınız bilmiyorum ama bunu bir deneyebilirsiniz :) 16/8 şeklinde uygulayayım diyorum ama sadece niyet aşamasındayım şu an :D 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

0.1 Ton üstü olanların konusu burası dediler geldik. 72 kg ile çıkayım arka kapıdan

• Beğen 1
  • Mutlu 8
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Nihat Palolu yazdı:

İçerim ama akşamcı değilim :) Fırıncı kilo aldırdı bana, raftan verin diyorum yok bekle şimdi çıkacak sıcak verelim diyorlar.

Bu sefer 1 yerine 2 alıyorum. Eve gidene kadar soğumayınca sıcak sıcak mideye inip kilo olarak geri dönüyor.

Ben de akşamcı değilim abi ama bir ara abartmıştım arkadaş ortamı filan bir gün iş bir gün ünideki bir gün lise bir gün çocukluk arkadaşlarıyla derken :D  Stabile döndük şu an.

3 beyaz muhabbeti var ya un tuz şeker. Ekmek benim de belalım zor oldu kesmesi ama 2-3 dilime düşürdüm. Gerçekten iyi kilo veriyor insan. Şeker kullanmam zaten çayda kahvede bile tuzu da hiç aramam :)

Siz o sıcak ekmeği kesin direkt kilo yapan o net :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

Bizim coin çakildiği gunden beri 12 mayis, bende rejim bisikletlede spor yapiyorum.

103kgdan 91e düştüm.

Kahvaltida ve aksamlari ekmek kesinlikle yemiyorum. Peynir yumurta zeytin atistirma yapiyorum akşamda fazla abanmadan devam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Servet Aydın yazdı:

0.1 Ton üstü olanların konusu burası dediler geldik. 72 kg ile çıkayım arka kapıdan

Sen nasıl patronsun, ben çırakken 72 kiloydum, patron dediğin kalın enseli göbekli olur :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sen nasıl patronsun, ben çırakken 72 kiloydum, patron dediğin kalın enseli göbekli olur [emoji3]

Lem hergün 18 saat çalışan ırgat patronum ben [emoji88]
  • Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Kulağa hoş gelmeyebilir ancak bir tanıdığım evine nargile takımı aldıktan sonra 2 ayda 7 8 kilo zayıflamıştı. Galiba sigara vs tütün türevi ürünler bayaa açlığı gideriyor, nikotin sakızı çiğnense oda açlığı giderir mi ? Nasıl olsa sigara değil. 

Yorum bağlantısı
Hamit inan

Bir tabak pilav 6 km tempolu yürüyüş ile ancak yakılıyor. Bol haslanmis yumurta kolayca veriliyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Karasu
Ebrar Tüfek yazdı:

Kulağa hoş gelmeyebilir ancak bir tanıdığım evine nargile takımı aldıktan sonra 2 ayda 7 8 kilo zayıflamıştı. Galiba sigara vs tütün türevi ürünler bayaa açlığı gideriyor, nikotin sakızı çiğnense oda açlığı giderir mi ? Nasıl olsa sigara değil. 

Nargile çok tehlikeli hocam, hem sağlık açısından hem de bağımlılık açısından.Bizzat tecrübe ettim ve sigaradan kat kat tehlikeli kalbe içimiyle beraber asenkron etki ediyor.

Ayda yılda birle başlar,,

Daha sıklaşır.

Sonra eve alınır.

Her gün içilmeye başlanır,

1 saatlik içimle 2 paketi geçkin sigara içmiş oluyorsunuz.Arkadaşınıza uzak durmanızı tavsiye edin.

Sabah kalkar kalkmaz ½ çaybardağı sirke, akşam yatarkende içilirse hem mideyi korur hem de kilo vermenize yardımcı olur.Yemeklerinizi aşırı kısmanıza gerek yok.Vücudun ihtiyacı olan vitaminleri almak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Osman Karasu yazdı:

Nargile çok tehlikeli hocam, hem sağlık açısından hem de bağımlılık açısından.Bizzat tecrübe ettim ve sigaradan kat kat tehlikeli kalbe içimiyle beraber asenkron etki ediyor.

Daha sıklaşır.

Sonra eve alınır.

1 saatlik içimle 2 paketi geçkin sigara içmiş oluyorsunuz.Arkadaşınıza uzak durmanızı tavsiye edin.

Sabah kalkar kalkmaz ½ çaybardağı sirke, akşam yatarkende içilirse hem mideyi korur hem de kilo vermenize yardımcı olur.Yemeklerinizi aşırı kısmanıza gerek yok.Vücudun ihtiyacı olan vitaminleri almak lazım.

Zaten o da mekanda otururken kokusu güzelmiş ile başladı, sonra kafede içmeye başladı, en son eve takım aldı, çok şükür öyle bişeye bulaşmadım, bende bide astım var bayaa kötü olurdu benim için. Yanımda içilirken etkilenmiyorum ama direk ciğerime çekersem nefesim daralır galiba, çocukluğumdan beri bitirdiğim ventolin tüpleriyle bi apartman dikerdim...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Osman Karasu yazdı:

Rahat nefes almak gibisi yok.Rabbim şifa versin inşallah.

Amin Allah razı olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

ekmeği 1 haftadır tamamen kestik. 

3 kilo verdim. ayrıca acıkmıyorum. kepek sorunu yüzümdeki iltihaplı sivilceler geçti eklem ağrılarım geçti dinçleştim ayrıca acıkmıyorum. sadece ekmeği ve içinde buğday yulaf arpa olabilecek herşeyi kestim (makarna vs de tabi yahut bisküvi). başka birşey kesmedim. Pilav zaten yemezdim pek.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Ebrar Tüfek yazdı:

Yıllardır içerim ben neden kilo alıyorum :) Arkadaş hangi tütünü kömürü kullanıyor acaba :)

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Osman Karasu yazdı:

Daha sıklaşır.

Sonra eve alınır.

1 saatte 2 paket sigara içen kişi hastaneye bile yetişemez :)

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Erdem Doğan yazdı:

Yıllardır içerim ben neden kilo alıyorum :) Arkadaş hangi tütünü kömürü kullanıyor acaba :)

İstiyorsan sabah sorayım ama tütün markasının ve kömürün buna etkisi olmaz diye düşünüyorum :)

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Ebrar Tüfek yazdı:

Nikotinin metabolizmayı artırıcı etkisinin olduğu söyleniyor ancak bence en büyük etkisi iştahı baskılaması. Sigarayı bırakanlar bu yüzden kilo alıyorlar sanırım.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Nihat Palolu yazdı:

3 ay kadar önce anneme yemeğe gitmiştik, aklıma geldi bir tartılayım dedim ki ne göreyim, 101,5 kiloya çıkmışım.

Hayatımda görmediğim kiloya çıkınca, akşam atıştırmalarını kestim. Beyaz ekmek yerine tam buğday (ekşi maya) ekmeğe geçtim.

Kilom şu an 89-91 arasında geziyor. Hedefim 85'e düşmek. Kilo vermek isteyenler bu yöntemi deneyebilirler.

104 kg şu anda askere giderken 106 kg ile gidip askerde sürekli salata çorba ve protein yiyerek general mutfağından 78 kg düşmüştüm. Askerden dönünce 86 kg oldum 1 yıl içerisinde 2011 yılından beri ara ara 90 ile 100 arası git gel yapıyorum. Ocak ayından itibaren hergün yürüyordum ve ramazan ayı dahil ne güzel 110 kg dan 95 kg düştüm. Demir eksikliği vardiye ilaç verdiler 15 gün kullandım öyle bir iştah açtıki durdamadım kendimi 1 ayda 6 kg aldım. 2 hafta sonra diyetisyene giderek diyet uygulayacağım. 

Aydın Sert yazdı:

Muhammet Ali Deli yazdı:

Intermittent fasting var iyi kilo verdiriyormuş. Su orucunu tam uygulamada nasıl planladınız bilmiyorum ama bunu bir deneyebilirsiniz :) 16/8 şeklinde uygulayayım diyorum ama sadece niyet aşamasındayım şu an :D 

08.08.2021 ile 11.08.2021 arası kolonoskopi ve endoskopi olacağım için sadece su tavuk suyu çorbası et suyu çorbası tüketerek beslendim. 4 kg gitti 3 günde ama normal düzene girince 3 kg geri geldi :) 

Bu işlemi yaparken çok zinde olmam halsiz kalırım diye düşünüyordum ama hiç bir şey olmadı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Arif Aykın yazdı:

90 ile 100 arası git gel yapıyorum.

Gece gece pizzaları gömersen döküm tavayı ocağa koyarsan yükselir tabi :D 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bakanlar çekilsin konu kasıyor, başbakan geldi. 🤪

118-125 arası oynuyor kilom. Memnun değilim haliyle ama özellikle pandemi döneminde sürekli otomobil kullandığım için kilom arttı. Askere 110 kilo gibi gidip kontrollü beslenme ve sporla 80 kilo dönmüştüm 3 aylık acemi eğitimi sonunda. Bir süredir de insülin direnci denen bir sıkıntım var. Karnım tok bile olsa aniden şeker düşmesi sonucu deli gibi yemeğe saldırabiliyorum. Bakalım bi spor diyet planım var yakında. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...