İçeriğe Yönlendir

Tiguan 2.0 TSI 4Motion Kalkışta Gaza Basıp Bırakınca Alttan Gelen Lakırtı Sesi

Ümit Bilgin

Recommended Posts

Ümit Bilgin

Denemedim itmeyi ama yapmıyor sanıyorum.

Fiziksel  bağlantı  noktaları  taşıyıcı aksamlar  hepsi 3 kez kontrol  edildi.

Motor şanzıman kulakları  v.s

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ümit Bilgin yazdı:

Şu ana kadar herşey  garanti kapsamında  değişti çok şükür 

o zaman mahkeme iptal, beleşe komple yeni şanzıman iyi olmuş, bende cepten yaptırdınız sandım, oh olmuş ama yazıkki servis yüzünden vw a olmuş olan... 

haldex olabilir, uzman Servet ona soralım....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ümit Bilgin
Ali Cihangiroğlu yazdı:

o zaman mahkeme iptal, beleşe komple yeni şanzıman iyi olmuş, bende cepten yaptırdınız sandım, oh olmuş ama yazıkki servis yüzünden vw a olmuş olan... 

haldex olabilir, uzman Servet ona soralım....

Ben yeniyim  platformda beni yönlendirin  kim uzmansa 🤣

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

karşıda olmasam gelip bakardımda az uzakta kaldım valla... Uzunköprüdeyim şuan...

Yorum bağlantısı
Ümit Bilgin
Mehmet Ozyurek yazdı:

Şaftı söküp denemek lazım. 

Salı yine gidecek servise bu defa başka Şubesi ama. Onlar 4 çeker kısmına egilmeyi  düşündüklerini  söylediler  ama bakalım .

Ali Cihangiroğlu yazdı:

karşıda olmasam gelip bakardımda az uzakta kaldım valla... Uzunköprüdeyim şuan...

Sağol abim ben zaten an itibarıyla almanyadayim  3 ünde yola çıkacam kısmetse gelince yazayım sana ben 

Sağol abim ben zaten an itibarıyla almanyadayim 3 ünde yola çıkacam kısmetse gelince yazayım sana ben 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ümit Bilgin yazdı:

Şu ana kadar herşey  garanti kapsamında  değişti çok şükür 

Kaç yıl garantili araç? 

Yorum bağlantısı
Ümit Bilgin

Aracı ikinci el aldım ben o nedenle yasal olarak 1 yıl garantisi var.

Sonrasında istenirse 6aylik periyotlar halinde uzatabiliyorum ücret karşılığı.

Aldıktan 3 ay sonra başladı  yada ben o zaman Fark ettim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Çağlar Bayur yazdı:

el freni çekip veya lastikleri bir yere yaslayıp teker dönemezken kalkış yapmaya çılışınca da ses var mı? hiç denediniz mi?

Süper 👍

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sadece dönüşte yapıyor olması aklıma fantastik bir sorunu getirdi. Akslar sağlam ise haldex aracı 4x4te tutuyor ve dönüşte doğal olarak kasma yapıyor araç. Birde direksiyon sağda mı?

Yorum bağlantısı
Ümit Bilgin
Servet Aydın yazdı:

Sadece dönüşte yapıyor olması aklıma fantastik bir sorunu getirdi. Akslar sağlam ise haldex aracı 4x4te tutuyor ve dönüşte doğal olarak kasma yapıyor araç. Birde direksiyon sağda mı?

Direksiyon sağda değil.

Birde dönüşlerde çok daha belirgin, geri vitste de yapıyor 

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
Servet Aydın yazdı:

Servet abi bunlarda önde difransjyel var mı? Arazi mantığı : Şanziman + yavru şanzıman öne arkaya şartlarla aktarma oradan difransjyelden akslara şeklinde mi?

Yorum bağlantısı
Ümit Bilgin
Cavit Çırakoğlu yazdı:

Servet abi bunlarda önde difransjyel var mı? Arazi mantığı : Şanziman + yavru şanzıman öne arkaya şartlarla aktarma oradan difransjyelden akslara şeklinde mi?

Önde diferansiyel varmı  bilmiyorum  ama şanzımana direk bağlı yavru şanzıman var  ona sağ ve sol akslar bağlı. 3. bağlantı noktası  şaft için. Şaftın arka ucu haldex e bağlı ve ordan da 2 aks çıkışı  arka tekerleklere.

Bi konuyu tekrar  edicem  sadece araç ısınınca  bu durum ortaya çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
Ümit Bilgin yazdı:

Önde diferansiyel varmı  bilmiyorum  ama şanzımana direk bağlı yavru şanzıman var  ona sağ ve sol akslar bağlı. 3. bağlantı noktası  şaft için. Şaftın arka ucu haldex e bağlı ve ordan da 2 aks çıkışı  arka tekerleklere.

Bi konuyu tekrar  edicem  sadece araç ısınınca  bu durum ortaya çıkıyor.

Yavru şanzımandan aks vasıtası ile tekere güç gidiyor demek ki. Benzer bir problem için olası önerileri buraya da yazayım  basitten zora doğru

1 - Lastik ölçü yada ön takım 

2 - Orjinal olmayan aks.

3-  Yavru şanzıman 

Ön akslar sokük vaziyette bir deneme yapmaya çalışın ses gitti ise yavru şanzıman ile aks bileşiminde hata olma ihtimali yüksek .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Önde tabiki defransiyel var olmak zorunda ancak şanzıman içinde. Düz kalkış yapınca ses yoksa araç kasılıyor. Kuru değilde kaygan zeminde bakmalı bir de.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Bilgin
Cavit Çırakoğlu yazdı:

Yavru şanzımandan aks vasıtası ile tekere güç gidiyor demek ki. Benzer bir problem için olası önerileri buraya da yazayım  basitten zora doğru

1 - Lastik ölçü yada ön takım 

2 - Orjinal olmayan aks.

3-  Yavru şanzıman 

Ön akslar sokük vaziyette bir deneme yapmaya çalışın ses gitti ise yavru şanzıman ile aks bileşiminde hata olma ihtimali yüksek .

Lastikler  jantlar  fabrika çıkışı olanlar 

Akslar orijinal 

Şanzıman serviste sıfırı ile değişti 

Yavru şanzımandan şüphe ettim bende ama ana şanzıman ile değişmiş. Üzerinde üretim tarihi var. O nedenle onu da eliyorum  mecburen.

Ses zaten daimi değil normal kalkış yapıp gidersem bir daha ses titreşim vs. Yok 

Ne zamanki park edicem yada sıkışık trafikte yarım metre ilerleyip  durmam gerekecek yani gaz verip birakicam düşük devirlerde o zaman ses tekrar duyuluyor.

Yada şöyle anlatmaya çalışayım, daire çizdiğimde bi boş alanda gaz verip bırakarak   en yoğun lakırtı o zaman ortaya çıkıyor 

Servet Aydın yazdı:

Önde tabiki defransiyel var olmak zorunda ancak şanzıman içinde. Düz kalkış yapınca ses yoksa araç kasılıyor. Kuru değilde kaygan zeminde bakmalı bir de.

Düz kalkarsam sorun yok.

Ağustos ayında da kaygan zemin sıkıntı 😁

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ümit Bilgin yazdı:

.. daire çizdiğimde ..

önemli bilgi.

arka diferansiyel pinyon bilyalarında kırık olabilir felan desem?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Düz kalkarsam sorun yok.
Ağustos ayında da kaygan zemin sıkıntı [emoji16]

Sıvı sabun dökün tekerlere denemek için ancak sonrasında sürüşte dikkatli olun
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Servet Aydın yazdı:

Sadece dönüşte yapıyor olması aklıma fantastik bir sorunu getirdi. Akslar sağlam ise haldex aracı 4x4te tutuyor ve dönüşte doğal olarak kasma yapıyor araç. 

Sorun bence de burada.. 

Sürekli 4 çeker mi bu araç. ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...