İçeriğe Yönlendir

2019 Honda Civic 1.6 Eco Garanti Bozmadan Nasıl Servis Yapılır?

Ali Darbaz

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Cem Dilmen yazdı:

Ya ben anlamıyorum nasıl olur. 2018 Arteon, yetkili servis, ön 2 balata, arka tek tekerlek porya dahil 60 000 bakımı 2200 TL tuttu 3 ay önce . Bıjiler filtreler vs vs 

normal, bujileri standart tiptir. iridyum kullanan motorlarda pahalı ancak onlar da 100-120 bin km gitmekte zaten

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Ya ben anlamıyorum nasıl olur. 2018 Arteon, yetkili servis, ön 2 balata, arka tek tekerlek porya dahil 60 000 bakımı 2200 TL tuttu 3 ay önce . Bıjiler filtreler vs vs 
Geçen sene bana sadece arka balatalara 900 çekti pejo
Vw nasıl o fiyatı verdi şaşırtıcı
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ercüment Yıldırım yazdı:

mümkündür vw nin çoğu serisinde röno ile ortak parça var fren parçalarında. ucuza alınabliyor.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ali Darbaz yazdı:

Düzeltme yapayım. Buji değişimi + işcilik 950 tl fiyat vermişler. 50 bin kmde bujimi değişir :(

Fiestada 30binde bir.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Motor yağı 

Motor yağ filtresi

2 adet lpg filtresi 

Mazot filtresi

4 adet lpg buji

Hava filtresi 

İşcilik. 

4500 tl 

Araç LPG'li değil mi? Mazot filtresi herhalde yanlış yazıldı. Konuşulan benzin filtresi olsa gerek. :unsure2::unsure: 

tarihinde H.Cenk Bayrakçı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Çağlar Bayur yazdı:

teelfonda müşteriye ne kastırısak kıvamındalar. honda resmi tablosuna göre: 50 bin bakımı işçilik hariç 1007 TL tutmakta

şimdi arkadaşı 3000 TL lik bir paradan kurtardık, bize ne ısmarlar acaba?

Bence farklı yetkili servisler ile görüşmesinde fayda var. 

Bende arabayı servise götüreceğim 45k bakımı geçmiş. hepsi aynı bakımı yapacak ama 1300-1700 arasında fiyat verdiler. Servislerde kendilerine göre iskonto yapıyormuş.

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
Ercüment Yıldırım yazdı:

Valla açıkçası ben 4 ü gözden çıkarmıştım 60 bin bakımı olunca ben de şaşırdım. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Araç LPG'li değil mi? Mazot filtresi herhalde yanlış yazıldı. Konuşulan benzin filtresi olsa gerek. :unsure2::unsure: 

Yakıt filtresi :D Farketmemişim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Rakam normal. Bujiler değişecek ve Şanzıman bakımıda var diye hatırlıyorum. Garanti bozulmasın isteniyorsa mecbur yetkili servis.. Zamanında kampanya varken 128 bine alacaktık, yetişemedik. Şimdi 300 küsür oldu, hiç yetişemeyiz :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Şanzıman bakımı yok. 

3binli kten kurtardık arkadaşı, şimdi ne ısmarlıyor bize

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

3binli kten kurtardık arkadaşı, şimdi ne ısmarlıyor bize

Abi bakım yapmadan ödeme yapmadan fatura almadan , nasıl 3000 tl den kurtardık . 

Adama servis hizmetini almaz iseniz "müşteri isteği ile şu şu şu yapılmadı " şeklide  honda datasına işlenecek diyormuş. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Abi bakım yapmadan ödeme yapmadan fatura almadan , nasıl 3000 tl den kurtardık . 

Adama servis hizmetini almaz iseniz "müşteri isteği ile şu şu şu yapılmadı " şeklide  honda datasına işlenecek diyormuş. 

4500 e gidip yaptıracak idi mecburi, şimdi doğru bilgi ile donattık , 1350 tl ye yaptırabilir

Ali Darbaz yazdı:

Adama servis hizmetini almaz iseniz "müşteri isteği ile şu şu şu yapılmadı

onu diyen adam honda imzalı kağıda yazacak 50 bin bakımda şu şu şu yapılmalı diye, hukuk çift taraflı kılıçtır

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

4500 e gidip yaptıracak idi mecburi, şimdi doğru bilgi ile donattık , 1350 tl ye yaptırabilir

onu diyen adam honda imzalı kağıda yazacak 50 bin bakımda şu şu şu yapılmalı diye, hukuk çift taraflı kılıçtır

O kadar da dedim önden bı ödeme alıp bilgiyi öyle ver diye. Sonra müşteri cirkefe yatıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mert Gülkokan yazdı:

Ankara bayisinin 2.5 tl fiyat verdiği karter tapa pulunu bodrum bayisi bize 8 tl den saplamıştı

yahu ankara da mükellef taverna dan 1000 tl ye çıkıosun, bodrumda 4 lahmacun 4 ayran 1000tl. marka değil şehir kıyası olur o

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Ali Darbaz yazdı:

Şanzıman bakımı yok. 

60 binde varmış şanzıman bakımı. Bu tutar yüksek geliyorsa, 10 bin km sonra ne yapacak :)

Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu
(düzenlendi)

Honda değişik bir marka. Zamanında civic bakıyordum. Bir bayi 74 binden aşağı hayatta olmaz derken 50 km ötedeki başka bir bayi aynı araca 66-67 bin fiyat vermişti. Hep bir soru işareti olmuştur bu yüzden Honda da. 

Fordda işçilik saat üzerinden yazılıyordu diye hatırlıyorum. Parça başı işçilik mi olurmuş. Tam soygun. 

tarihinde Baha Kanberoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Honda , sene olmuş 2021 . Nasıl 10 bin km de bir bakım olur. 10 bin dediği 6 ayda dolar.

Full + full araba al , 10 bin de bir seni servise soksun. 

Deri koltuk , hayalet ekran derken bakımdan bakıma 2000 2000 tl çeksin. 

Araba lpg alayım az yaksın, dersin . 2 bakımda bir 5000 tl masraf çıkarsın. 

Allah sıfır araba alanlara yardımcı olsun :D

Kara düzen araba alıp arkadaşlar, oyunlara gelmeyin. Benzinli olsun atmosferik olsun. 30 binde beraber bakıma gidelim :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

bakımdan bakıma 2000 2000 tl çeksin. 

belgesi ile bakım rakamı 1007-1350 tl ararsı. 2000 2000 nin kalem kalem listesi nedir?

Ali Darbaz yazdı:

2 bakımda bir 5000 tl masraf çıkarsın. 

2+2=5 mi oluyor?

Baha Kanberoğlu yazdı:

Bir bayi 74 binden aşağı hayatta olmaz derken 50 km ötedeki başka bir bayi aynı araca 66-67 bin fiyat vermişti. Hep bir soru işareti olmuştur bu yüzden Honda da. 

o tüm markalarda geçerli, bayini çeki dönmüştür stoğunu acilen nakite çevirmelidir o hafta sonuna denk gelen müşteri kazanır. doğuşta liste fiyatından %30-40 indirimi konuşmuştuk buralarda

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Cem Işık yazdı:

Bosch car servis ‘e götürün. Bildiğim kadarıyla garanti bozulmuyor orada yapılan bakımda.

Aynen hocam bu konuda dava bile açılmıştı geçmişte ve araç sahibi kazandı. Yetki belgesi olan her kuruluşta yapılabilir ve garantiyi bozmaz. Bununla ilgili haberi aşağıya bırakıyorum inceleyebilirsiniz..

Özel servis araç garantisini bozar mı? - Otomobil

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

belgesi ile bakım rakamı 1007-1350 tl ararsı. 2000 2000 nin kalem kalem listesi nedir?

Ali Darbaz yazdı:

3 ay önce yani arabayı aldığımız hafta servise götürdük. LPG olduğu için Subab ayar adı altında bakımla beraber ( lpg filtre bakımlarıda dahil ) 1800 tl verdik.

50 bin bakımında ise 4500 tl istediler. 

60 bin bakımında CVT yağını vs eklemeyecekleri ne malum. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Gülkokan yazdı:

Ekleyecekler zaten
20 binde bir cvt yağı değişiyor

E yuh Adamı ağlatacaz. Gerekirse Hatay servise gidecez. En ucuz orası yapıyormuş. Araba LPG zaten :( Hatay'ıda gezeriz artık. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

LPG olduğu için Subab ayar adı altında bakımla beraber

gagaıldaki bilgiler insanı yanıltıyor, honda motorlarında subap ayarı vardır, lpg ile ilgisi yok.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

gagaıldaki bilgiler insanı yanıltıyor, honda motorlarında subap ayarı vardır, lpg ile ilgisi yok.

Usta lpg olduğu için daha erken aralıklarla yapıldığı söylemiş. 60 binde yapılıyorsa lpg olunca 40 binde yapıyorlar. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...