İçeriğe Yönlendir

Motorsiklet Tavsiyesi

Levent Güzelkalp

Recommended Posts

ibrahim yaman

Bmw az yakar ama yedek parça fiyatları oldukça pahalı. 
2017 yılında 1200 gs,yetkili serviste akord ayarı için 120 euro para istemişlerdi
f650 tek bujili olanlarda,statör problemleri çok çıkmıştı,Trasansalp 650 uzun yollar için tavsiye ederim,100 kmde 5.5-7 lt arasında yakıt tüketimi mevcut,temizini bulursan,torunlarına bırakırsın,sağı kurcalanmamış transalp,gemi gibidir,kesinlikle pişman ettirmez

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Erhan Doruk yazdı:

Arkadaşım da böyle bir motor arıyordu, sonra temiz hyosung gv 250 denk getird. Mutlu mesut 4-5 yıl kullanıp daha büyük birşey almıştı. Ancak sizin istediğiniz tarzdan birz farklı.

Böyle birşey, adam baya temiz bakmış. 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-cok-temiz-5600-km-de-943492437/detay

Ben bu tarz motorları pek beğenmiyorum abicim Bir dönem virago kullanmıştım pek içime sinmedi 

Yorum bağlantısı
ibrahim yaman
Levent Güzelkalp yazdı:

Ben bu tarz motorları pek beğenmiyorum abicim Bir dönem virago kullanmıştım pek içime sinmedi 

Hyosung yedek parçada büyük sıkıntı var almayı düşünürseniz,iyi araştırın

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hasan Aksüt

Selam,

Motorsiklet tavsiyesi için bir sorum olacak. Aslında sorum: "Honda CBF 600 önerir misiniz?" Bir arkadaşımın ilk motorsikleti ve satmadı. Otopark'ta dinleniyor. Kendisine 1-2 yıl önce BMW R1200 almıştı. Maliyet avantajı olacak ve güvenilir birinden almak adına düşünüyorum.

Araziye girmek vb hedeflerim yok. Gezi modunda yakın orman yollarına çıkarım. Nadiren de çocukları yanıma alırım diye düşünüyorum. Ne dersiniz? Yaz ayları için 14 yaşındaki çocuklarım için Honda ilk kur eğitimi planlıyorum. Bence kaçınılmaz ve eğitimli&kontrollü olmak adına başlangıç olacaktır. 

Biraz daha detay vermek gerekirse; A sınıfı ehliyetimi en sonunda aldım. Gerçi ilk sınavda hatasız bir seyirle aldım. Biraz lisans almak amaçlı oldu. Düzenli ve uzun dönem sürüş tecrübem olmasa da 20 yaşlarından beri (48 yaşındayım ve 105 kiloyum.) tatil dönemleri kiralık (daha çok vitessiz) motorlar kullandım. Hevesimi bu şekilde giderirken 2 yıl önce Honda ilk kur eğitimini de alarak biraz daha bilinçlendim. Hafta sonu Cumhuriyet&Polonezköy orman yollarında gezinti amaçlı düşünüyorum. Nadiren de olsa Çekmeköy&Maslak iş seyahatim olabilir. Yoğun trafikte kullanmayı düşünmüyorum. Bir süre sonra sakin seyir güzergahları için kısa yolcuklar düşünebilirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Çok gğzel motordur. 2008 den sonrası enjeksiyonluydu yanlışım yoksa. Gri bloklular. Ben ayvalıkta karbüratörlüsünü cesaret edip alamadım. İzmir ya da başka bir b.şehirde olsam alırdım.

Fakat pratik kullanıma gelmez. Marketten ekmek alayım geleyim gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt
Çok gğzel motordur. 2008 den sonrası enjeksiyonluydu yanlışım yoksa. Gri bloklular. Ben ayvalıkta karbüratörlüsünü cesaret edip alamadım. İzmir ya da başka bir b.şehirde olsam alırdım.
Fakat pratik kullanıma gelmez. Marketten ekmek alayım geleyim gibi.

Markete yürümek lazım bence. Biraz spor fırsatı olsun…[emoji106]

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Hasan Aksüt
Selam,

Motorsiklet tavsiyesi için bir sorum olacak. Aslında sorum: "Honda CBF 600 önerir misiniz?" Bir arkadaşımın ilk motorsikleti ve satmadı. Otopark'ta dinleniyor. Kendisine 1-2 yıl önce BMW R1200 almıştı. Maliyet avantajı olacak ve güvenilir birinden almak adına düşünüyorum.

Araziye girmek vb hedeflerim yok. Gezi modunda yakın orman yollarına çıkarım. Nadiren de çocukları yanıma alırım diye düşünüyorum. Ne dersiniz? Yaz ayları için 14 yaşındaki çocuklarım için Honda ilk kur eğitimi planlıyorum. Bence kaçınılmaz ve eğitimli&kontrollü olmak adına başlangıç olacaktır. 

Biraz daha detay vermek gerekirse; A sınıfı ehliyetimi en sonunda aldım. Gerçi ilk sınavda hatasız bir seyirle aldım. Biraz lisans almak amaçlı oldu. Düzenli ve uzun dönem sürüş tecrübem olmasa da 20 yaşlarından beri (48 yaşındayım ve 105 kiloyum.) tatil dönemleri kiralık (daha çok vitessiz) motorlar kullandım. Hevesimi bu şekilde giderirken 2 yıl önce Honda ilk kur eğitimini de alarak biraz daha bilinçlendim. Hafta sonu Cumhuriyet&Polonezköy orman yollarında gezinti amaçlı düşünüyorum. Nadiren de olsa Çekmeköy&Maslak iş seyahatim olabilir. Yoğun trafikte kullanmayı düşünmüyorum. Bir süre sonra sakin seyir güzergahları için kısa yolcuklar düşünebilirim.

En sonunda cesaretimi topladım. İlk köprü geçişi çok keyifli ama rüzgardan korkutucu da oldu. Şimdilik sabahları Caddebostan yürüyüşe giderken kullanıyorum. Motor uzun süre yattığı için bakım yapıldı. Tüm sıvılar ve lastikler değişti. 0752e4828c0b30da0e253ea8c7bc4d84.jpg
5900f173d2bb730b832106e34ca5a579.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Süper bir cbf 600 görüyorum. Yoksa 1000 mi?

hayırlı olsun. 4 silindir motor acayip keyifli. Fısır fısır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt
Süper bir cbf 600 görüyorum. Yoksa 1000 mi?
hayırlı olsun. 4 silindir motor acayip keyifli. Fısır fısır.

Cbf 600. Teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Hasan Aksüt
Hasan Aksüt yazdı:

En sonunda cesaretimi topladım. İlk köprü geçişi çok keyifli ama rüzgardan korkutucu da oldu. Şimdilik sabahları Caddebostan yürüyüşe giderken kullanıyorum. Motor uzun süre yattığı için bakım yapıldı. Tüm sıvılar ve lastikler değişti. 0752e4828c0b30da0e253ea8c7bc4d84.jpg
5900f173d2bb730b832106e34ca5a579.jpg

Yeni Motor aldığım için satmayı planlıyorum. Dönem içinde biraz daha toparladım. Sizlerin de bilgisi olsun. https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-temiz-46-bin-km-cbf-600-s-siyah-abs-ve-kombine-fren-1114247421/detay/

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...