İçeriğe Yönlendir

Beyaz Eşya Seti Hakkında Yardım

Emre Demir

Recommended Posts

Emre Demir
(düzenlendi)

A sınıfı özellikleri olan , çok pahalı olmayan :

Buzdolabı 

Çamaşır makinası

Bulaşık makinası 

almayı düşünüyoruz , öyle marka takıntımız yok az yaksın çok kaçsın sorun çıkarmasın yeter ; yardımcı olursanız sevinirim .

Örnek teşkil etmesi açısından .

https://www.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/siemens-xxl-beyaz-plus-ceyiz-paketi-siemens-dugun-paketi-xxl-beyaz-plus-set_pdp_702965818?utm_source=akakce&utm_medium=ocs&utm_campaign=standard&utm_content=standard&v=1.40

tarihinde Emre Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Siemens iyidir lakin çok fazla özellikli makinaya gerek var mı ona bakmak gerek.

Birde çamaşır makinasında kilodan ziyade hacim önemli. 10 kg makina alırsın ama battaniye atamazsın. 10 kg çamaşır biriktirecegim diye de kimse 1 ay beklemez :).

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mert Gülkokan yazdı:

Ben yerli malı tercih ettim beyaz eşyada

Türkiye’de montajının yapılıyor olması komponentlerinin tamamen yerli malı olduğu olması anlamına gelmez zira bir çok elektronik parça, kompresör, kart, pompa vs bizzat yurt dışından ithal ediliyor. Tabi öncelikli tercih sebebi olmalı mı kesinlikle evet 👍 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Beko Avrupa'da çok satan bir marka, özellikle Birleşik Krallık ta pazar lideri. Yorumlara da bakıyorum çok iyi olduğunu söylüyorlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
(düzenlendi)

Hocam ben evlendiğimde (2010) komple VESTEL inox setini almıştım. Vestel'de çalışan mühendis arkadaşım inox serisinden korkma çok kaliteli ve güzel demişti. Hepsine de 7 yıl garanti yaptım. Televizyonu da yanında hediye etmişlerdi 43". Hepsini hala kullanıyorum. Elektrik gidip gelme olayları burada çok oluyor bu sebepten bir kaç arıza verdiler ancak bunu normal karşıladım çünkü dediğim gibi ciddi şekilde kesintiler oluyor yaşadığım bölgede. Özellikle servis olayından memnunum Vestel'in. Hiç ikiletmiyorlar ve bekletmiyorlar. Parça yoksa da max 1-2 günde geliyor. Bir kaç kez benim hatam olmasına rağmen müşteri memnuniyeti kapsamında ücretsiz onarım da yaptılar.. Babamın evine siemens bulaşık mak. aldık. İnan bana bir boruyu takmak için para istedi ve o benim işim değil deyip gitti. Aynı zamanda Vestel'in dijital tost makinesi, mix-go, narenciye sıkacağı ve kahve makinesini de kullanıyorum. Hepsinden de memnunum...

NOT:2 sene önce çamaşır mak. ile kurutma mak. set aldım. Özellikle kurutma makinesi şahane. Benden gören 2 arkadaşım daha aldı. Vestel deki usta anlattı. Kurutma makinesine çok önem veriyorlar. Bir tane makine arızalandı bu zamana kadar onun için taa Manisa'dan teknisyen gönderip incelettiler. 20 senedir Vestel de çalışıyorum ilk defa gördüm demişti. Son zamanlarda gerçekten Vestel müşteri memnuniyetine çok önem veriyor ve ürünlerinin kalitesini arttırdı. 

tarihinde Tayfun Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mert Gülkokan yazdı:

Sonuçta dünyanın neresinde üretilirse üretilsin buna tüm firmalar dahil muhakak dış kaynaktan malzeme alacaklar
Arçelik beko altus grunding in avantajı Türk mühendisliği ve yerli üretim olması

Teslanın kullandığı somun ve civataları da Türk firması Norm civata üretiyor

İşte ben de tam onu diyordum %100 yerli ve milli değil. Yerli montaj kısmi Ar-Ge 😊

Seri araba üretiyor olacağımıza cıvatasına seviniyoruz o da ayrı konu tabi. 😕

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Enerji etiketleri yenilendiği için hiç bir markada A sınıfı buzdolabı yok sanırım. Eski a+++ etkiler bile c, d falan olmuş.

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir
Koray Demir
Evren Erakçora yazdı:

Beko Avrupa'da çok satan bir marka, özellikle Birleşik Krallık ta pazar lideri. Yorumlara da bakıyorum çok iyi olduğunu söylüyorlar. 

Beko ile Altus aynı ürün değil mi neden fazladan para verelim?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Koray Demir yazdı:

Beko ile Altus aynı ürün değil mi neden fazladan para verelim?

Detaylarda kalite farkı olduğu söyleniyor. Ayrıca bazı modellerde bir önceki nesil Beko özellikleri ile satılıyor diye biliyorum.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mert Gülkokan yazdı:

Burada amaç uyguna ürün çıkartarak maddi olarak parası arçelik bekoya yetmeyen kişilerin diğer firmalara kaçmasını engellemek amacıyla ürün çıkartıyorlar

Arçelik’in Çin üretimi aynı fiyat ekonomik kalite ürün gamı var Altus’a tercih edilemez mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Arçelik derim. Servis konusunda müthişler

Evimdeki beyaz eşyalar arçelik. 15 yıllık ve servis hala parça tedarik ediyor ve servis fiyatı çok uygun. Bulaşık makinesinin kartı yandı 350 tl dediler. Çamaşır makinesinin kazan amortisörü bozulmuştu 80 tl değiştirdiler geçen sene.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emre Demir
(düzenlendi)

Profilo desem fena durmuyor ; Vestel , Arçelik  yakın fiyatlar.

tarihinde Emre Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Gecen hafta bende baktim belirttiğiniz 3 lu sete.

Aklımda ucuz yollu bir şey olsun diye Altus var di ama camasir makinesini içini açınca direk vazgectim. Kapak ve içindeki körük oldukça emanet duruyordu.

Buzdolabini beğendim göze çarpan rahatsızlık veren bir noktasını bulamadım. Kullanici yorumları iyi diyende var şikayet edende var.

Altus 3 lu sete 8500 tl dedi.

Arcelik, Bosch ve Siemens fiyat olarak kendilerini daha üstte konumlandiriyorlar.

3 lu seti uygun modeller olmak üzere bosch için 15500, Arcelik için 15300, Siemens 14800 tl fiyat aldim.

Profilo bana daha cazip geldi. Hem ozellik olarak daha üstündü, hemde fiyat olarak 10500 tl gibi bir rakam aldım. 370 lt net no frost buzdolabi, 7 veya 8 lt kapasiteli kisa programı olan camasir makinesi ve 4 programlı bulaşık makinesi.
Fiyatlar ağustos ayı eylülde zam var demişti bayii.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mert Gülkokan yazdı:

Hangi üretimler Çin olarak geçiyor Arçelikte ?
Biz ne aldıysak hep Türk etiketi var
Son aldığım grundig kurutma makinası çerkezköyde üretilmiş

Siz orta veya üst segment cihaz almışsınız demek ki. Ucuz olan ürünler var mağazalarda kapağını açınca Made in P.R.C yazıyor. Kaldı ki bazı fırınlar Romanya, küçük ev aletleri Çin veya Bulgaristan üretimi.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Siemens bosch profilo aynı fabrikada üretiliyor. Aynı ürünler sadece marka ve fiyat farkı var. Profilo marka olanlar bosh ve siemens ile aynı ancak daha uygun fiyatlı. 

Bizde buzdolabı bosch , ankastre siemens , çamaşır mak. Siemens ,  bulaşık makinası beko sorunsuz çalışıyorlar uzun zamandır. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yücel Metin

Arçelik fabrikasında çalıştım. Arçelik Beko Beyaz eşyalarının tamamı Türk malı yani üretimi. Sadece fabrikada montaj yapıldığı bilgisi yanlıştır, elektronik kartlarda dahil bizim ürettiğimiz ürünler. Altus markasında kalitesiz malzeme kullanımı bilgiside yanlış. Altus'ta  alt versiyon üretiliyor  ve özellikle izalasyon malzemeleri takılmıyor, diğer makinelerle motor şaşi gibi herşey aynı. Çin'den gelen ürünler genellikle küçük ev aletleri.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
(düzenlendi)
Erhan Doruk yazdı:

Siemens bosch profilo aynı fabrikada üretiliyor. Aynı ürünler sadece marka ve fiyat farkı var. Profilo marka olanlar bosh ve siemens ile aynı ancak daha uygun fiyatlı. 

Benim eşyalarımın çoğunluğu profilo. Fırınım ve buzdolabı bosch modelleriyle birebir aynı sadece bosch yerine profilo yazıyor hatta profilonun düğmeleri daha iyiydi

tarihinde Çiğdem Kaya Bilgiç tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

Önerim Vestelşn Avrupaya verdiğş markalar fiyat yönünden çok uygun ben Manşsa daki evimde profilocuyum ama 2 katlı bag evinde 2 kattada çamaşır, bulaşık, buzdolabı, her şey Vestelin İhraç markaları. Ayrıcaya köye değil bildiğin Ovaya gelip kurulum yapıyorlar. Ürünlere Vs outlet den bakabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
(düzenlendi)

Ben Arçelik'ten şaşmazdım. Arçelikten memnun olduğumuz kadar Bosch'un buzdolabından bu sene resmen eziyet çektik.

Burada Buzdolabı A+++ Fırınla beraber

Arçelik Sinerji Çeyiz Paketim

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

Arçelik Beko iyidir. En iyisi için Bosch öneririm. Ama yerlilere göre pahalı kalıyor. 

Daha uygun fiyatlı ve iyi ürün içinse Altus düşünebilirsiniz. Arçeliğin alt versiyonu. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Emre Demir yazdı:

Hocam çamaşır makinesini kullanıyorum. Benimki 10 kg 1200 devir olanı. Sıkma dışında makineden ses duyamazsın. İnverter motor. Diğerleri yeni model bilemiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Arçelik grubu kullanıyoruz çok memnunuz. Tv beko 12 yıllık hd ready :) arkasında grundik yazıyor hatta. Buzdolabının iç sırtı çatladı 5 yıllıkken. Evden alıp yenisini teslim ettiler hiçbir ödeme almaksızın. Hatta o seri kalkmış 2 üzeri verildi. Servis konusunda çok iyiler. Gerçi servis gerekmedi hiçbirine bu çatlama harici. Grundik saç kurutma makinası aldım 2 3 sene oluyor adamlar 3 metre kablo yapmış. Neye yarayacak demeyin çok rahat oluyor. Gerçi bana 25 metre kablo olsa ne olacak saç yok :crazy:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Koray Demir yazdı:

Türkiye’de montajının yapılıyor olması komponentlerinin tamamen yerli malı olduğu olması anlamına gelmez zira bir çok elektronik parça, kompresör, kart, pompa vs bizzat yurt dışından ithal ediliyor. Tabi öncelikli tercih sebebi olmalı mı kesinlikle evet 👍 

Kompresör, kart vb parçaların ithal olduğunu nereden biliyorsunuz? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...