İçeriğe Yönlendir

Biz Çok mu Zenginiz ?

Metin Mankal

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Eğitimin ticareti olmamalı. 

yunanistan 5-7500 avro ödüyor öğrenciye destek. amerika 15 bin dolardan başlar öğrenciden alır falan... belçika ile norveçe bakmayalım , başka dünyalar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

yunanistan 5-7500 avro ödüyor öğrenciye destek. 

Yunanistan bile öyle mi :shok:

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mehmet Ozyurek yazdı:

Batıyorlar ya ondan. Ölmüş eşek kurttan korkar mı hesabı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

üni çerçevesinde açıklanan bu, yerinde incelemdim? aşım tam gidip incelesek mi çocukların adına

Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş
Önder Özcan yazdı:

Benim de canımı en çok sıkan şey, devletin verdiği kitapların ders kitabı olarak kullanılmaması, dersin kaynak kitaptan işlenmesi, ödevin kaynak kitaptan verilmesi. Kaynak kitapta olup ders kitabında olmayan ne var acaba? Seneye onu da koysunlar ders kitabına, o kitaptan devam edelim?

Abi sistem sınav üzerine kurulu olduğu icin ders kitabında çoktan seçmeli soru olmuyor. Biz de mecburen çocuklara çoktan seçmeli soruların olduğu kaynak kitap öneriyoruz. Ders kitabı sadece anlatım ve bir kaç etkinlik dışında bize bir yararı olmuyor. Sistem bizi buna mecbur ediyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Bence kitaplar seviye olarak daha hafif fakat merkezi sistem çoktan seçmeli sınavlarına  hazırlıkta görece olarak eksik görüldüğünden ek kaynak aldırılır. Aldırmayan öğretmen var ise tebrik etmek lazım . Her sene öğretmenlere kitap aldırmayın diye yazı gönderilir. Bir şekilde almayın denen kaynaklar  aldırılır.  Dayanışma denilen şey her ne ise halen bir çok okulda sınıfta  mevcuttur( ilkokul)

Yeri gelmişken sorayım Öğretmen arkadaşlar ek kaynak  olarak ne kullanıyor velileriniz diye sorayım? :)))

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Bence kitaplar seviye olarak daha hafif fakat merkezi sistem çoktan seçmeli sınavlarına  hazırlıkta görece olarak eksik görüldüğünden ek kaynak aldırılır. Aldırmayan öğretmen var ise tebrik etmek lazım . Her sene öğretmenlere kitap aldırmayın diye yazı gönderilir. Bir şekilde almayın denen kaynaklar  aldırılır.  Dayanışma denilen şey her ne ise halen bir çok okulda sınıfta  mevcuttur( ilkokul)
Yeri gelmişken sorayım Öğretmen arkadaşlar ek kaynak  olarak ne kullanıyor velileriniz diye sorayım? :)))
Fişlenmeyelim [emoji16]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Servet Aydın yazdı:

Kitap ücretsiz de okulların şu kırtasiyeden al dediği 300 500 tl olan kitaplar?

zamanında mesleki bilgisayar paket programlarını okula hibe olarak almaya çalışıyoruz, firma sahibi dedi ki "hocam bedava olunca kıymeti olmuyor sembolikte olsa değeri olsun demirbaş kaydı yapılsın hiç olmazsa atamazsınız saklamak durumunda kalırsınız". Gerçekten bedavanın kıymeti olmuyor kitapların hatta içecek şişelerinin depozitosu rast gele çöpe atılmaz. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

77-D2152-C-2777-4288-B7-FD-986316442-C10

bu sistem çok güzelmiş çocukların kamburu çıkıyor yazı yazarken

biz her yıl aldığımız kitapları sene başı kaplayıp kullanırız. sene sonu da okula geri götürüyoruz. bu yılda kitaplarımız geldiği gibi kaplandı.

bu yıl haftada 12 saat İngilizce görüyorlar sadece o dersin kitaplarını dışarıdan 1200 tl ödeme yaparak aldık. diğer derslerde ek kitaplar kullanıyoruz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Işık

bende veli olarak çok üzülüyorum o güzelim kitapların boşa basılıp dağıtılmasına. az çok bu basım yayım denen sektörün içindeyim. o kadar çok kitap basılıyor ki, ihaleyi alan kitabı basmaya yetiştiremiyor, başka firmaları dahil ediyor. dahil olan bile yetiştiremiyor, oda başkasını dahil ediyor. bura da amaç eğitim değil, ticari olmuş artık.

bu sadece devlet kitaplarında değil, kaynak kitaplar da çok fazla israfa yol açıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Cavit Çırakoğlu yazdı:

velileriniz diye sorayım

bizim öğretmen yayınevi reklama çıkmamışları öneriyor, içerikten anlamayız; kendisi kontrol edip mecbur değilsiniz diyerek tavsiyede bulunuyor, %50 ucuza alıyoruz reklamı çıkanlara göre.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
Metin Akbal yazdı:

Fişlenmeyelim

Velileriniz ne kullanıyor dedim :)))  Fiş zaten alışkın olduğumuz bir mevzu (nesne).

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Serdar Göktaş yazdı:

Abi sistem sınav üzerine kurulu olduğu icin ders kitabında çoktan seçmeli soru olmuyor. Biz de mecburen çocuklara çoktan seçmeli soruların olduğu kaynak kitap öneriyoruz. Ders kitabı sadece anlatım ve bir kaç etkinlik dışında bize bir yararı olmuyor. Sistem bizi buna mecbur ediyor. 

Aslında anlatamamışım ben, durum senin dediğin gibi di mi, bu iş aşikar. Diğer arkadaşların da dediği gibi devlet vermesin kitap. Hiç bir işe yaramayan kitabı vermesin, onun yerine durumu uygun olanlar kaynak kitabı parayla alsın, durumu uygun olmayanlara devlet o kitapları(n parasını) versin. israfın %50 önüne geçilmez mi?

Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Bende Anadolu liselerinin 7 yıl olduğu zamanda okudum. Ilk sene tecrubesizligimizden sıfır kitap alıp ailenin bir maaşını oraya birakmistik. Sonraki senelerde hep üst sınıftan ikinci el olarak aldık, sonraki sene alt sınıflara sattık.

Bir keresinde aldığım kitabın her sayfasina onceki sahibi beynindekilerinin tamamını resmetmisti. Malum ergenlik çağları. O kitabı alt sınıfa satmaya utanmistim. Perte ayirmistim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

üni çerçevesinde açıklanan bu, yerinde incelemdim? aşım tam gidip incelesek mi çocukların adına

Kalmalı mı ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kalmalı mı ?

uluslarası hem de çok kalmalı

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

yunanistan 5-7500 avro ödüyor öğrenciye destek. amerika 15 bin dolardan başlar öğrenciden alır falan... belçika ile norveçe bakmayalım , başka dünyalar.

Ohoo Yunanistan’a girersek adamlar sırf gökçeada’da ikamet edip kiliseye geliyor diye hane başı 3000 euro veriyor dindaşına. O paranın kaynağı yunanistan değil tabi. Eğitimin kaynağı yunanistan olabilir :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kaynak önemsiz, dileyen kaynak ibanı mı kullanabilir hayır demem

Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

Meb kitaplarından konuşulurken sözlükte karşılaştığım başlık. 

Tuhaf olan bu doğruymuş.

Kitapta 10. sınıf din kültürü kitabı üstelik.

Sözlüğün linkini bırakıyorum ilk entryde her şey yazıyor. 

Bilen var mı öğretmenlerden bu kitapları kimler hazırlıyor? 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ödev siteleri var, çocukların kaynak olarak kulllandığı sen bir de oraları gör....

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

meslektaşlarımız kitap yazma komisyonlarında görev alıyor. yani kitapların büyük çoğunluğu öğretmenler tarafından yazılıyor. bu doğru bir uygulama değil.tamam öğretmen alanında uzmandır  ancak kitap yazmak öyle kolay bir iş değil.pedogoji,ölçme değerlendirme,yöntem ve teknikler açısından uzman kişiler tarafından hazırlanmalı.  talim terbiye hazırlardı eskiden. şimdi durum ilginç.( ve ilginç bir bilgi daha vereyim) bu komisyondaki çalışanlar hep aynı sendikadan. başka sorum yok....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Muhammet Ali Deli yazdı:

Meb kitaplarından konuşulurken sözlükte karşılaştığım başlık. 

Tuhaf olan bu doğruymuş.

Kitapta 10. sınıf din kültürü kitabı üstelik.

Sözlüğün linkini bırakıyorum ilk entryde her şey yazıyor. 

Bilen var mı öğretmenlerden bu kitapları kimler hazırlıyor? 

Basılı kitaptan link nasıl tıklanıyor.  Ben anlamadım.  

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Basılı kitaptan link nasıl tıklanıyor.  Ben anlamadım.  

kitaptaki kaynakçayı pc ye yazınca kötü kötü şeylr çıkıyor

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

kim çok zengin, kim fakir bilemem ama bir zenginlikten eminim: iktidarın bu işleri pasladığı yandaşlarının zenginliği.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...