İçeriğe Yönlendir

Modern Dönel Kavşak Nedir?

Evren Barış Özbek

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

Bilmeyen yırtıcı hıyarlar nedeniyle trafik yavaşlıyor kilitleniyor. Uyarı levhası ve yazı ile uyarı şart. Sanki egede daha fazla bunlar. Tüm dönerlerde aynıdır aslında.

Mahmut Yıldız yazdı:

Bizim buraya her kavşağı böyle yaptılar, bence çok güzel oldu. İlk başta yaptıklarına, kavşağa giriş yerine tümsek de koydular. 

1-Kavşağın kendisi (dönel kavşak olduğu için uyulması gereken kurallar)

2-Kavşağa girişte dur tabelası

3-Tabelanın altına yazı ile yol verilmesi gerektiğini gösteren tabela

4-Kavşağa girişe yapılan tümsek

Bütün bu engellemelere rağmen halen geçmeye çalışan mahluklar vardı, halen de varlar ama sayı azalıyor. İnsanlar bilmiyor, kavşağın içinde bekleyip kendine göre yol vermeye çalışanlar var. Kaç kere camı açıp elimle geç artık dediğim oldu. Ancak ben de arkamdan gelen çok hızlıysa bazen durmuyorum. Bunlar da genelde servisler falan olduğu için durmaya korkuyorum. Ama biz ne kadar durursak insanlar o kadar öğrenecekler. Bunun için iki şeridi ortalayıp durduğum bile oldu. Öğrenecekler, başka yolu yok. 

Dur tabelası konmaz

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

iki yanı boyalı araba ile çok iddalı olunabiliyor :D 

komple boyalıyım, o kavşak benim nihahahoğha

Muhammet Ali Deli yazdı:

Daha pazartesi sabahı servisçinin birini kovaladım pat diye önüme çıktı

geçen sene 130 luk arabaları 80 e sattılar, şimdi 80 lik arabaları borç ile 130 a aldılar, kovalmaak iyi fikir değil benden söylemesi

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Mehmet Göktürk yazdı:

Bilmeyen yırtıcı hıyarlar nedeniyle trafik yavaşlıyor kilitleniyor. Uyarı levhası ve yazı ile uyarı şart. Sanki egede daha fazla bunlar. Tüm dönerlerde aynıdır aslında.

Dur tabelası konmaz

Dur değil evet, ters üçgen var. 

Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Çağlar Bayur yazdı:

geçen sene 130 luk arabaları 80 e sattılar, şimdi 80 lik arabaları borç ile 130 a aldılar, kovalmaak iyi fikir değil benden söylemesi

Yok abi zaten sinirim geçince dedim ben napıyorum :) 

Hep sakin kalma çabasındayım buraya geldim geleli çoğunlukla da başarıyorum.

Ama bazıları çok arsız yahu..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Muhammet Ali Deli yazdı:

Ama bazıları çok arsız yahu..

2 sene servis çektirttim 5 tek atmazsa o gün şoföre yaklaşılmaz mal sahibi olarak :rofl:

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Yaya olarak karşıya geçmek istiyorum bana yol veren adama da kızıyorlar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Sivas kavşakları da öyle, hatta her kavşağın ayrı bir kuralı var

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Muhammet Ali Deli yazdı:

Adana'da bile daha saygılıydı insanlar birbirine trafikte.

Haha  😂 

Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Muhammet Ali Deli yazdı:

kornaya abandım korna çala çala söve söve düştüm peşine 01'i görünce heralde manyak bu dedi basa basa kaçtı ilk sağdan döndü..

01 i görünce misafirdir, uymayım demiştir. :)

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu kuralı öğretmek çok zor

Yeni ehliyet alanlar biliyor, birkaç nesil geçince kuralları biliyor oluruz ama nüfus ve araç sayısından yine uygulanmaz :) 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Şimdi kavşağa geldik. Yol hakkı kavşak içindekinin. Tamam güzel. İstanbul’dayız. Kavşağın içinde dönen araba bitmiyor. Ben nasıl gireceğim kavşağa?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Şimdi kavşağa geldik. Yol hakkı kavşak içindekinin. Tamam güzel. İstanbul’dayız. Kavşağın içinde dönen araba bitmiyor. Ben nasıl gireceğim kavşağa?

İstanbul trafiğinde gibi davranmazsan gece saat 24 e kadar giremezsin o kavşağa :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

İstanbul trafiğinde gibi davranmazsan gece saat 24 e kadar giremezsin o kavşağa :)

Şöyle bir güzelliği var ama. Akşam bi yerden çıkıp eve gideceğiz. Baktım yola 1,5 saat diyor. Gidip 1 saat kahve içiyorum. Kafeden kalkınca eve yarım saatte gidiyorum. Süper bişi 😁

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
(düzenlendi)

Geçende ben de aynı sebepten kaza yapıyordum. Bizim burada yani Isparta’da Migros kavşağı olarak anılan gerçek adıyla Miryokefalon kavşağı diye bir döner kavşak var. Kavşağa kontrolsüz bir şekilde dalıyorlar bekleme falan yok. Her gün oğlumu okula bırakırken buradan geçiyorum, her defasında birileri önüme dalıyor. Geçende içerde dönerken, yanımdaki aracın kavşağa girenlere yol vermesi yüzünden kafa kafaya çarpışıyordum biriyle.

tarihinde H.Cenk Bayrakçı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Ahmet İhsan Akşen

Yok arkadaş öğrenemeyeceğiz bu modern dönel kavşağı biz... Üniversite kampüsü de böyleyse...

• Beğen 1
  • Mutlu 4
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sağdan gelene yol ver kuralı zihinlere kazınınca, yol işaretlerine bakılmıyordur. zira ben nasılsa sağdan geliyorum diyen de işarete bakmayıp dalabilceği için , kavşaktaki ne olur ne olmaz diye beklemede kalmıştır :)

ezcümle: benim araba komple boyalı kavşakta hiç durmuom :f1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Balıkesir'de büyük oranda öğrendi insanlar, dönel kavşaktakine yol ver diye yazıyla yazmaları lazım ,faydası var o yazının. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Yok arkadaş öğrenemeyeceğiz bu modern dönel kavşağı biz... Üniversite kampüsü de böyleyse...

Abi bunu istanbul’da sakın yapma. Sondaki olayı yapma en azından. Aileni düşün yani

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Yav ne güzel herkes bekliyor işte. Hocam bir ara ben G.Antep Ünv.'de bir dönel kavşak var resmini çekeyim o zaman dua edersin buraya. 😊

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

İstemsizce güldüm ya :rofl:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Selim Gül
Evren Barış Özbek yazdı:

Bu kuralı bir çok sürücü bilmiyor. Kavşağın ortasına gelip duruyorlar ve sağdan gelene yol vermeye çalışıyorlar. Ya da kavşak içinde araç olup olmadığına aldırmadan ve kontrolsüz olarak kavşağa girenler oluyor.

Bu problemi özellikle Söke kavşağı ve Aydın'daki bir çok kavşakta yaşıyoruz.

Genel bilgi olarak burada da bulunsun.

Açıklamalı Video

👍

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...