İçeriğe Yönlendir

LPG Fiyatına 71 Krş Zam

Murat Azalma

Recommended Posts

Serhat Işık

Herkes bundurumdan muzdarip ve şikayetçi. Peki neden bir araya gelip tepki veremiyoruz? Hepimizi ideolojik olarak ayrıştırmışlar. Anlayışımız şu olmalı, nasıl ki terörle mücadele her fikir bir tarafa konup mücadele ediliyorsa(siyasileri kastetmiyorum) bizde fikir ayrılıklarını bir tarafa koymalı ve ortak tepki vermeliyiz. Tabi aramıza fitneci fesatçı provokasyoncuları sokmamak kaydıyla.

[emoji2186][emoji605][emoji605]

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
İlkay BAŞARAN yazdı:

Kilit nokta burası zaten :crazy:

Şimdi aytemizin sitesine girdim. Normalde lpg pompa fiyatı yazardı. Yazmıyor. Opetdede yazmıyor.

Serhat Işık yazdı:

provokasyoncuları sokmamak kaydıyla.

Bu mümkün değil. Mutlaka böyle fırsatları değerlendirip lehlerine kullanacaklardır.

Fatih Sarıkaya yazdı:

Şimdi aytemizin sitesine girdim. Normalde lpg pompa fiyatı yazardı. Yazmıyor. Opetdede yazmıyor.

GO yazmış 5,95-tl kendilerini tebrik ediyorum. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş
Serhat Işık yazdı:

Herkes bundurumdan muzdarip ve şikayetçi. Peki neden bir araya gelip tepki veremiyoruz? Hepimizi ideolojik olarak ayrıştırmışlar. Anlayışımız şu olmalı, nasıl ki terörle mücadele her fikir bir tarafa konup mücadele ediliyorsa(siyasileri kastetmiyorum) bizde fikir ayrılıklarını bir tarafa koymalı ve ortak tepki vermeliyiz. Tabi aramıza fitneci fesatçı provokasyoncuları sokmamak kaydıyla.

emoji2186.pngemoji605.pngemoji605.png

Şikayetçi olan tepki veren fatocu , ortak tepki veren organize fatocu, bu aralar Silivri soğuk diyorlar. Maçası yiyen öne çıksın. 😁😁😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Abdullah Dönmez

Arkadaşlar matematiği iyi olan biri yardımcı olabilir mi ? Parametreleri biliyorum; ama denklemde nereye yerleştireceğimi bilmiyorum. 
Shellde lpg 7.80’di hatırladığım kadarıyla. Benzin ise 10.04 gördüm. Aracın bilgisayarında ortalama tüketim 8.3 lt diyor Fiesta 1.6 motor. 150 kilometrelik şehir dışı yolculuğum için benzin mi mantıklı olur lpg mi ? Bu 150 km yolculuk birçok defa oluyor. Ona göre hareket edeyim :) 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Abdullah Dönmez yazdı:

Arkadaşlar matematiği iyi olan biri yardımcı olabilir mi ? Parametreleri biliyorum; ama denklemde nereye yerleştireceğimi bilmiyorum. 
Shellde lpg 7.80’di hatırladığım kadarıyla. Benzin ise 10.04 gördüm. Aracın bilgisayarında ortalama tüketim 8.3 lt diyor Fiesta 1.6 motor. 150 kilometrelik şehir dışı yolculuğum için benzin mi mantıklı olur lpg mi ? Bu 150 km yolculuk birçok defa oluyor. Ona göre hareket edeyim :) 

Yakıtta çok az bir şey tasarruf olur. Fakat lpg sistemini düşününce zarara bile girersiniz. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Abdullah Dönmez yazdı:

150 kilometrelik şehir dışı yolculuğum için

yakıt rakamı ne olursa olsun benzin avantajlı olur genel tabloda

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Abdullah Dönmez yazdı:

Benzin ile 90 km hızı geçmeden gidin, lastik havaları biraz yüksek olsun.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Yol bilgisayarı felan doğru referans değil. Eğer LPG kalibrasyonu düzgün ise zaten LPG de yakacagi değer benzinde yakacağının 1.2 katı kadar olması lazım. Ha ayar kısık olur 1.1 dir.

Şuandaki yakıt rakamları LPG ile benzin de ya kafa kafaya denk geliyor ya LPG bi tık az maliyetli. 

LPGli araçta LPG de ekonomi hep olacak km başına . Sorun uzun vadede motor yıpranması gibi ek maliyetleri tolere etmemesi

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Abdullah Dönmez

Çok değerli bilgiler. Teşekkür ederim :) benzinde araç çok daha atik zaten. Bugünkü yolculukta benzinle devam ettim. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Fedai Özoğlu

Son LPG zamları bana arabayı sattırdı. Bence artıl LPG ekonomik değil.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Zamanında hazinedeki parayı bitcoin yapmış olsalardı dış borcu belki de ödemiştik.

Artık zamlar alışkanlık yaptı, kimse şaşırmıyor. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Hiçbirşey yapmamış olsalar bile bu duruma gelmezdik bence. Sopa ile dolar ve enflasyon düşürmeye kalkınca ne oluru yaşıyoruz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Murat Azalma
İlkay Başaran yazdı:

Hiçbirşey yapmamış olsalar bile bu duruma gelmezdik bence. Sopa ile dolar ve enflasyon düşürmeye kalkınca ne oluru yaşıyoruz.

tanıdığım bir kaç arkadaşım önce benzine geçmişti. şimdi de çalıştırmaya soğuk bakıyorlar. artık kiraya vermekte zorlanıyorlarmış. kiraya alan yevmiyeci şoförü kurtarmıyormuş kazanç. 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

9 liradan lpg aldım dün :)

uğraştırıyolar insanı düz hesap 10 yapın şunu 

Yorum bağlantısı
Murat Azalma
Ümit Türk yazdı:

lpg kullanan taksiciler ne yapıyor acaba? 

Murat Azalma yazdı:

tanıdığım bir kaç arkadaşım önce benzine geçmişti. şimdi de çalıştırmaya soğuk bakıyorlar. artık kiraya vermekte zorlanıyorlarmış. kiraya alan yevmiyeci şoförü kurtarmıyormuş kazanç. 

az önce yanlış yere alıntı yapmışım :) 

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Fatih Evcin yazdı:

Biraz sabret az kaldı. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Fatih Evcin yazdı:

Bunu dolar icin dedigimizde 17 tl olmustu.

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Ali Darbaz yazdı:

Halen lpg düğmesi açık gezen varmı. 

LPG'de ortalama 11 LT benzinde 13 LT civarında yakıyorum. Niye benzinde gezeyim ki 😁

Köksal Yılmaz yazdı:
Ali Darbaz yazdı:

Hopp

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Lpg 9 lira

benzin 15,2

9 litre benzin yakan için 4-5bin lira bırakıyor 15.000km’de. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...