İçeriğe Yönlendir

Wuling Elektrikli 4 Kişilik Mini Araç Menzil 270 hız 100km Ucuz ve Şık +Klimalı

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Servet Aydın
serçe yaşına gelince, bunlardan yolda yürüyebileni kalır mı?

Burada sdf&name AŞ devreye girecek
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Bunlar o yaşta altın üretimi için parçalanır

cıks her yeri plastik yahu, serçedeki hurda metal daha değerli

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Pedallardaki + ve - ye bayıldım

Yorum bağlantısı
Gencay Bengli

Buraya da yazayım. Yine yazlık beldelerde sağa sola gidersin. Güzel bir priz yaptırırsın bahçene. Takarsın şarj'a oooh mis. Arada gider bakarsın ne kadar doldu. Yıkarsın paklarsın. Bir iki sök-tak yapar mutlu olursun. 30 yaş ve üzeri hobi aracı, 30 yaş ve altı bakkala çakkala giden vs iyi bir hayat kolaylaştırıcı olur; ama ben bunu büyük şehirlerde işe gideyim, sabah çocuğu okula bırakayım, hafta sonu yakın bir kent ormanında hava alayım derseniz, o iş yaş.  Ezerler sizi! ( hem psikolojik hem fiziki anlamda :)

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bence bu tip araçlar olabilirse evin ikinci atacı olmaktan öteye gidemez. Coğrafya olarak Avrupaya göre çok daha uzak mesafeli yerleşime sahibiz. Anca martı gibi bırakırlar sokağa , anlık kullanılır, kuryeler veya park sorunu olmayan iş- ev arası kullanacaklar alabilir bunu. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Erhan Doruk yazdı:

Bence bu tip araçlar olabilirse evin ikinci atacı olmaktan öteye gidemez. Coğrafya olarak Avrupaya göre çok daha uzak mesafeli yerleşime sahibiz. 

ikinci araçta ne sıkıntı var ki amaç zaten öyle. yahut hiç aracın yoktur.

coğrafya olarak ise avrupaya göre daha şehirsel yaşama sahibiz. bence tam tersi. bi almanyayı düşünsenize. büyük şehir yok.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Mehmet Göktürk yazdı:

ikinci araçta ne sıkıntı var ki amaç zaten öyle. yahut hiç aracın yoktur.

coğrafya olarak ise avrupaya göre daha şehirsel yaşama sahibiz. bence tam tersi. bi almanyayı düşünsenize. büyük şehir yok.

Aslında anlatmak istediğim birçok kişi ailede tek araç ile hayatını sürdürmeye çalışıyor. Artan maliyetler ve pahalılık nedeniyle ya aracı daha az kullanıyor yada satıp daha ekonomik çözümler arıyor. Büyük coğrafya derken çoğumuz şehirli değiliz, memlekete gitme ihtiyacı doğacağı için bu araçla böylesi bir yolculuk imkansız, hem köyden gelecek erzak da sığmaz 😊

Gelir seviyesi belli bir düzeyin üzerine çıkınca da ekonomik araca zaten ihtiyaç duyulmuyor. Şu olur, şehirde sitede yada müstakil evde oturursun, şarj imkanı olur, park sorunu olmaz, işin de şehir içinde olur günlük gider gelirsin, şehir içindeki işlerini halledersin. Ancak uzak mesafeler için garajda yatan birde akaryakıtlı aracın olması lazım.  

Ancak avrupalı öyle değil, zaten şehirli ve şehirde yaşıyor, bizim gibi akraba ziyareti alışkanlıkları yok, ulaşım kolay ve kaliteli olduğu için uzak mesafelerde uçak-tren tercih ediyorlar. Şehir içinde ise kısa mesafe için bu tip elektrikliler tam onlara hitap ediyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Erhan Doruk yazdı:

Aslında anlatmak istediğim birçok kişi ailede tek araç ile hayatını sürdürmeye çalışıyor. Artan maliyetler ve pahalılık nedeniyle ya aracı daha az kullanıyor yada satıp daha ekonomik çözümler arıyor. Büyük coğrafya derken çoğumuz şehirli değiliz, memlekete gitme ihtiyacı doğacağı için bu araçla böylesi bir yolculuk imkansız, hem köyden gelecek erzak da sığmaz 😊

Gelir seviyesi belli bir düzeyin üzerine çıkınca da ekonomik araca zaten ihtiyaç duyulmuyor. Şu olur, şehirde sitede yada müstakil evde oturursun, şarj imkanı olur, park sorunu olmaz, işin de şehir içinde olur günlük gider gelirsin, şehir içindeki işlerini halledersin. Ancak uzak mesafeler için garajda yatan birde akaryakıtlı aracın olması lazım.  

Ancak avrupalı öyle değil, zaten şehirli ve şehirde yaşıyor, bizim gibi akraba ziyareti alışkanlıkları yok, ulaşım kolay ve kaliteli olduğu için uzak mesafelerde uçak-tren tercih ediyorlar. Şehir içinde ise kısa mesafe için bu tip elektrikliler tam onlara hitap ediyor. 

Baştan aşağı bence yanlış yargıların var ve yanlış bilgilere dayanıyorsun Erhancım. Tek tek yanıtlamayayım sen bir daha düşün derim.

Bu tür mikro araçlar hiç aracı olmayan normalde taksi kullanan şehirli hipsterlar, çanakkalede yaşayan emekli amcalar, banka memuru olup 3 km işe arabayla gitmek isteyenler ve evde zaten arabası olup kısa mesafede çok yakıt yandığı için (hele ki yakıt artacak daha) sorun yaşayanlar (bi tane linea sahibi var forumda mesela böyle, bisiklet dedi olmadı, scooter dedi olmadı, bu ona göre mesela) bu ikinci yahut üçüncü araç olacaktır. Araç sahiplik oranı ve sahip olunan aracın artması sorun değil. Gelişme göstergesidir. Aracın az kullanılması ise yine gelişmişlik göstergesidir.

Memlekete gitme meselesi için arkasında yazı olan doblo bulacaksın, bu tür elektrikli sahipleri ise kiralayacak. senede 10 gün için araba alınmaz.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Fiyatı ne kadar bunun? Erhan hocam ülkenin durumundan bahsetmiş, Göktürk hocam kitaba bağlı kalmış

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

çanakkalede yaşayan emekli amcalar

adalarda pilliler yasaklandı

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Köksal Yılmaz yazdı:

Fiyatı ne kadar bunun? Erhan hocam ülkenin durumundan bahsetmiş, Göktürk hocam kitaba bağlı kalmış

Satılmayacak ama muhtemelen 100bin eğer satılırsa

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Mehmet Göktürk yazdı:

Baştan aşağı bence yanlış yargıların var ve yanlış bilgilere dayanıyorsun Erhancım. Tek tek yanıtlamayayım sen bir daha düşün derim.

Bu tür mikro araçlar hiç aracı olmayan normalde taksi kullanan şehirli hipsterlar, çanakkalede yaşayan emekli amcalar, banka memuru olup 3 km işe arabayla gitmek isteyenler ve evde zaten arabası olup kısa mesafede çok yakıt yandığı için (hele ki yakıt artacak daha) sorun yaşayanlar (bi tane linea sahibi var forumda mesela böyle, bisiklet dedi olmadı, scooter dedi olmadı, bu ona göre mesela) bu ikinci yahut üçüncü araç olacaktır. Araç sahiplik oranı ve sahip olunan aracın artması sorun değil. Gelişme göstergesidir. Aracın az kullanılması ise yine gelişmişlik göstergesidir.

Memlekete gitme meselesi için arkasında yazı olan doblo bulacaksın, bu tür elektrikli sahipleri ise kiralayacak. senede 10 gün için araba alınmaz.

Benim yakın veya uzak çevremde bu tip bir araca para verip alabilecek potansiyelde kimse yok. Elektrikli kullanan var mı tabi ki, maden firması sahibi iki patronda da tesla var. Ekonomi için mi aldılar tabiki hayır,  başka bir arkadaşımda taycan var. O da havadan gelen bir para ile yatırım için aldı.

Ankara gibi sert bir iklimde elektrikli araç buzlu yokuşlarda ne performans gösterir tartışılır. Avrupadaki gibi bize nazaran küçük ve planlı ülkelerde yada çin,japonya gibi ülkelere iyi satış rakamları yakalar. 

Herşeyi bırakın apartman dairesinde yaşayan biri aracını nasıl şarj edecek ki. Evden uzatma kablosu mu uzatacak?  Kaç kişi müstakilde yaşıyor, rahatça şarj edebileceği ortama sahip. Bunlar için daha katedecek çok yolumuz var.  

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Hocam ülkenin genel durumuna bakarsak bu araca 100 bin verecek çıkmaz. Daha araçlarda son 2 yılki müthiş artışı yakalayamadık.
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Köksal Yılmaz yazdı:
Mehmet Göktürk yazdı:

Hocam ülkenin genel durumuna bakarsak bu araca 100 bin verecek çıkmaz. Daha araçlarda son 2 yılki müthiş artışı yakalayamadık.

neyi yakaladık ki? 5-6 sene böyle fakiriz en az.

Erhan Doruk yazdı:

.. Ekonomi için mi aldılar tabiki hayır,  başka bir arkadaşımda taycan var. O da havadan gelen bir para ile yatırım için aldı.

..

vergi düşüktü onlar alırken benzinlisinden çok daha ucuzdu. ÖTV yoktu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

ben de alırım valla.ama ( birim para hesabına göre)elin adamı üç kuruşa bu araca binecekken benim 100 bin birim para bayılmam canımı sıkar elbette. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Haluk Şentürk yazdı:

ben de alırım valla.ama ( birim para hesabına göre)elin adamı üç kuruşa bu araca binecekken benim 100 bin birim para bayılmam canımı sıkar elbette. 

Demek ki alamazsın abi :D

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Köksal Yılmaz yazdı:

Demek ki alamazsın abi :D

satılık astra g  varmı :D 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Ali Gök yazdı:

satılık astra g  varmı :D 

Satarız da alacak para yok :)

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Köksal Yılmaz yazdı:

Satarız da alacak para yok :)

markete selam versek 500 tutuyor nerden araba alacaz daha yağını değişirsek tamam dicez

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Evren Erakçora yazdı:

Çok güzel, çok satabilir. Klima ve havayastığı varmış. Bendeki soru işareti can güvenliği, euroncaptan 3 yıldız bile alabilse çok iyi, ama zor. 

bu sadece şehir içi kullanım için yalnız, 3 yıldız yeterde artar bile, ön hava yastığı olsun yeter aslında :)

hem bizde bunları kullanacak kültürde altyapıda yok....

buda lazım tabii çalınmazsa :D

10698878713906.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Haluk Şentürk yazdı:

adam olup onlar gibi tüm halk çalışıp üretir ve kazanan herkesten adil vergi alırsak israf etmezsek biz de ucuza alırız.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
ibrahim Tiryaki

Ben en başından beri TOOG'un en azından Türkiye pazarı için olabildiğince ucuz maliyetli araç üretmesini savunuyorum.

İçerisinde standart özellikler olan abs-klima vb. giriş seviye butik araç üretmeliler. Köyde, tarlada, bahçede, yazlıkta veya ufak lokasyonlarda, hatta büyükşehirde olup evi-işi yakın olan tayfa için bu menzil gayet yeterli olacaktır.

Wuling çok iyi bir işe imza atmış.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

beklediğimizden daha güvenli, çok zayıf rakipleri de var. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bu aracın 100 bin tlye kesinlikle alıcısı olur. Çevremde alacak bir kaç kişi var bildiğim tanıdığım.. Şahsen ben alırsam 1-2 km çarşıya gitmek için, 5 km işe gitmek için alırdım ama sadece bunlar için fazla. Bisiklet çok daha ucuz bir alternatif benim için:)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...