İçeriğe Yönlendir

F1 2022 Yeni Dönem yeni Araçlar

Aytac Sakal

Recommended Posts

Yurdaer Elay
Çağlar Bayur yazdı:

redbull kendi motorunu yapacak diyorlardı ?

Honda'nın motorunu devam ettirebilirler aslında.. Ekip de hazır zaten. Motorun üstünde Honda yazmaz da ne bileyim sponsor bir markanın ismi yazar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

redbull kendi motorunu yapacak diyorlardı ?

Red Bull Power Trains adıyla kendi motorumu üreteceğim diyordu ama bu kadar güçlü motor üreticisi ve yılların deneyimi Fabrika üreticileri varken RedBull bunu nasıl başarır benim ciddi şüphelerim var , en mantıklısı iyi bir motor üretecek köklü bir üretici ile anlaşmak.

Mc Laren kendi motorunu üretmeye en yakın takım düşüncesindeyim.

Yurdaer Elay yazdı:

onda'nın motorunu devam ettirebilirler aslında

2025 kadar yöntem bu görünüyor.

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Aytac Sakal yazdı:

en mantıklısı iyi bir motor üretecek köklü bir üretici ile anlaşmak.

yani... motor yani, haydi yapayım diye olmaz konu f1

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kapak neden ki ?

@Çağlar Bayurun focusunun altına girdiği zaman egsozu adamın façasını almasın diye....

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kapak neden ki ?

Amaç tekerlerin oluşturduğu türbülansı minimuma indirerek arkadan gelen araçların asgari düzeyde etkilenmelerini sağlamak. Ya da öyle olmasını umuyorlarmış diyeyim :)

Diğer yandan led ışıklarla istedikleri yazıyı falan yazabiliyorlar.. sosyal mesaj, reklam vs amaçlarla kullanırlar büyük ihtimal.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kapak neden ki ?

fakir abi bunlar, çelik jant opsiyonu bile alamamışlar...

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
(düzenlendi)

Red Bull bugün saat 19:00'da RB18'in lansmanını yapacak. Bakalım nasıl bir şey çıkacak ortaya :) 

tarihinde Yurdaer Elay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Uzunoğlu yazdı:

@Çağlar Bayurun focusunun altına girdiği zaman egsozu adamın façasını almasın diye....

yok lem sedici deydim,leylek mode on.

yollar kar felan diye fcs u çıkmaz sokağın dibine park ettim, ona da gelip orada çarptılar :rofl:

• Mutlu 1
  • Üzgün 2
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Yurdaer Elay yazdı:

Red Bull bugün saat 19:00'da RB18'in lansmanını yapacak. Bakalım nasıl bir şey çıkacak ortaya :) 

image.jpg

image.jpg

image.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)
Yurdaer Elay yazdı:

Burnu Indy Car benzemiş geleneksel Red Bull çizgilerinden farklı geldi bana.

Oracle Sponsor olmuş.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Aytac Sakal yazdı:

Burnu Indy Car benzemiş geleneksel Red Bull çizgilerinden farklı geldi bana.

Oracle Sponsor olmuş.

Lansman Oracle Red Bull Racing olarak gerçekleşti. Honda çekilince Oracle title partner olmuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

18 Martta Bahreyn ile başlıyoruz görünüyor bakalım ne kadar İptalle karşılaşacağız.
İstanbul Parkta olsa iyi olurdu.FBwBqUOWUAg9jWY.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

İstanbul Park'a gelse de geçen seneki rezillikten sonra gider miyim emin değilim. Vip davetiye bulursam ancak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Aytac Sakal yazdı:

18 Martta Bahreyn ile başlıyoruz görünüyor bakalım ne kadar İptalle karşılaşacağız.
İstanbul Parkta olsa iyi olurdu.FBwBqUOWUAg9jWY.jpg

ödedik mi katılım payımızı?

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

ödedik mi katılım payımızı?

Hayir 🙂.

Bizimkisi Temmenni işte bu yıl olacak gibi değil.

Bazı Ülkelerin 50 Milyon Dolar üzeri ödeme yaptıklarını okumuştum bizden 30 Milyon Dolar istemişler çok yüksek , getirisi ne olur ? biz bilemeyiz tabi.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Aytac Sakal yazdı:

Renk tonu hoşuma gitti.. Işıktan olsa gerek eskisi kırmızı-turuncu arası bir garip duruyordu.

Bu arada yarış direktörlüğünden alınan Massi'ye yeni bir görev teklif edileceği yazıyor F1 resmi sayfasında. Yeni kural gereği bundan sonra yarış direktörleri ile takım patronları arasında geçen konuşmalar canlı yayınlanmayacakmış. Baskı altında kalıp yanlış kararlar almasınlar diye bu kural getirilmiş. Ayrıca yarış direktörüne yardımcı olması amacıyla pist dışında konumlandırılacak VAR benzeri bir sanal yarış kontrol odası olacakmış. Güvenlik aracının arkasında tur bindirilen araçlarla ilgili prosedür de F1 sportif danışma komisyonu tarafından karara bağlanıp sezon başlamadan önce F1 komitesine bildirilecekmiş. Anlaşılan o ki son yarışın son turunda yaşanan olaylar bir daha tekrar etmesin diye çiçeği burnunda FIA başkanı Ben Sulayem elinden geleni yapmış :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...