İçeriğe Yönlendir

Başıma Gelen Can Sıkıcı Durum

Murat Sahın

Recommended Posts

Erkut Uysal

Murat hocam daha araba satılirken ki konunda demistim... Herseyin hayirlisi sagliktan onemlisi yok diye... Yine ayni şeyi söyluyorum... Vardir bir kismetin hocam kimse ne fazlasini ne eksigini yiyebiliyo hayatta... :)

İmam konusuna gelirsek

Cehennem 7 kattan oluşur derler

En alatta doktorlar

onun üstünde Avukatlar

Onunda üstünde Muhasebeciler 

sırayla gidermiş...

Sen sen ol bu üç meslek grubuna daha temkinli yaklaş bence... Yoksa imam falan bizim yanimizda melek kalir... :D

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Furkan Avcı yazdı:

Murat hocam belli ki yaşadığı hayal kırıklığından dolayı biraz içini dökmüş, dökmez olaymış dedirtmeyin :)
Vardır bir hayır hocam.

Bende emmiye katılıyorum, (bu konu için değil genel söylüyorum) evet bende bir imamın, özü sözü bir, yalan söylemeyen, dürüst olan, herkesin güveneceği biri olmasını beklerim.

Hani her namazda okuyor ya Allah'ın ayetlerini, ramazanda 30 gün vaaz veriyor ya, hep bize öğütlüyor ya o bakımdan.

Anektod aklımda yanlış kalmadıysa.
Hz. Ömer'e sormuş lar;

- Ya Ömer elbisem pis çamur oldu namaz kılabilir miyim?

- avucunun içinden daha büyük değilse mani değil kılabilirsin demiş.

Aradan zaman geçmiş, Hz. Ömer'in elbisesine 1-2 damla pis çamur sıçramış. Hz. Ömer elbiseyi değiştirip öyle namaza durmuş.
Sormuşlar;

- Ya Ömer avucun içi kadar değildi çamur, bir iki damlaydı, hani namaza engel değildi?

- Sizler fetva ehlisiniz ama benim takva ehli olmam luzüm eder, dolayısla şüpheye yer bırakamam demiş.

Yani biz kendimiz çok iyi müslüman olmayabiliriz ama bir imamdan en azından Hz. Ömer gibi olmaya çalışmasını bekleriz (bekliyoruz)

O yüzden kendi yaptığımız yanlışları bile onlarda görürsek çok büyük hayal kırıklığına uğruyoruz..

S i almadan önce çok düşündüm, mideme ağrılar girdi o derece, kararsız kalmıştım, ciddi borca girecektim. Tam kararımı verdim hayalini kurdum, adamı aradım yarın geleceğim dedim, adam 10.000 TL kapora gönder dedi. Dedim olmaz 10.000 TL göndermem.
Adam dedi abi bir telefon ettin diye arabayı Akyurt'tan Şaşmaz'a ekspere gönderdik sen yokken bile, biz sana güvenip 30 km yol götürdük getirdik sen mi bize güvenmiyorsun, şimdi burda 5.000.000 TL lik aracım var hepsi benim üstüme kayıtlı senin parana mı konacağız vs. müşterisi hazır zaten dedi. İyi dedim ver o zaman müşterisine sağlık olsun.

Nasıl hayal kırıklığına uğradım anlatamam, güvenip 10.000 TL göndermedim tabi.

5-6 saat sonra bir telefon, gelecek misin dedi, dedim saat 11 e kadar geleceğim, 11:01 geçe orda olmasan ver gitsin arabayı :)
Nasip oldu gittim aldım geldim. Hakikaten  adamın galeriye girdim hepsi kendine kayıtlı, S ler CLS ler GLK lar, dedim belmedik tabi :D
Ondan 7-8 sene öncede Ford Mondeo alacaktım (hanım razı değildi), yola çıktım otobüsle gidiyorum gece 12 de telefon geldi, biz vazgeçtik diye.

yolda otobüsten indim geri döndüm :) Sonra mis gibi 407 aldım :D

Vesile ile vardır bir hayır, imamında çok suçu yok bence bu durumda, olayı sözleşip kesinleştirmeden satmasaydınız iyiyidi arabayı vs, bu da bir tecrübe olmuştur.

S i otonomiden mi aldın hocam? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ev bulunduğuna göre. Kapatalım artık bu mevzuyu 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...