İçeriğe Yönlendir

Fiat Egea - Kavraması Serviste Değişmiş Araç Alınır mı ?

Sedat Demircan

Recommended Posts

Sedat Demircan

Arkadaşlar aracı almayı düşünüyorum serviste bu şekilde faturası var 12 bin TL tutmuş bu yıl ocak ayında yapılmış, otomatik şanzıman baskı balata değişmiş ,120 bin kmde araç baskı balata değişmesi sanırım normal demi ? Serviste yapılan bu işlem benim için artı mı eksi mi siz olsanız alır mıydınız? 2016 model comfort donanım tek kapı boyalı sadece hasar yok değişen yok fiyat 158 bin TL? Bu arada araç galeride şahıstan almış ,şuan en ufak sorun yok vites geçişlerinde diyor ama gidip bakmadım henüz araç Giresun da . Birazdan fotoğraf ın linkini atmaya çalışcam arkadaşlar bilen varsa tecrübe eden lütfen yardımcı olsun kararsız kaldım gidip yine 120 bin kmde daha önce hiç kavraması değişmemiş bi egea alacaktım açıkçası ama karşıma bu çıkınca kararsız kaldım? 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Benim için + olurdu. Yapılmamışını alıp 10 bin km sonra gidip servise o parayı kendi cebimden verip bizzat yaptırmak avantaj sağlamaz :) 

Yorum bağlantısı
Sedat Demircan

Merhaba

https://www.hizliresim.com/gpwot36

link bu arkadaşlar cepten giriyorum bi türlü yükleme yapamadım resmi, linkten serviste şanzıman için yapılan işlemi görebilirsiniz

Çağlar Bayur yazdı:

hiç değişmemiş olan mesela kaç tl idi?

Çağlar abi aynı aracın 2017 sı boyası yine tek parça ve yine 125 bin kmde sahibinden uzman çavuş ta var bi tane hemde 4 lastik sıfır ve üstünde 2 bin TL değerinde ekran da var ve 160 bine en son bıraktı o da

Murat Sahın yazdı:

Benim için + olurdu. Yapılmamışını alıp 10 bin km sonra gidip servise o parayı kendi cebimden verip bizzat yaptırmak avantaj sağlamaz :) 

Bende aslında böyle düşündüm ama akıl akıldan dahası tecrübe akıldan üstündür diye sormak istedim

https://www.hizliresim.com/gpwot36

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Evren Erakçora yazdı:

Sıfırı ne kadar ki bunun?

otomatiği yok

Sedat Demircan yazdı:

Çağlar abi aynı aracın 2017 sı boyası yine tek parça ve yine 125 bin kmde sahibinden uzman çavuş ta var bi tane hemde 4 lastik sıfır ve üstünde 2 bin TL değerinde ekran da var ve 160 bine en son bıraktı o da

eli kulağında olabilir, bence bu rakamlara bakınca 150 ye falan inmesi lazım, piyasasını bilmem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sedat Demircan
Çağlar Bayur yazdı:

otomatiği yok

eli kulağında olabilir, bence bu rakamlara bakınca 150 ye falan inmesi lazım, piyasasını bilmem.

Eli kulağında olabilir derken anlayamadım abi ? Şuan 160 bin tlden aşağı egea otomatik comfort paket veren yok varda kazalı veya 125 bin kmnin üzerinde araçlar. Ben sadece bu sanzıman kavraması serviste değişen arac mı mantıklı yoksa hiç sanzıman ellenmemiş bi aracı aynı fiyata almak mı onu merak ediyorum çağlar abi sen bu işte çoğu kişiden çok daha doğru bilgin vardır aslında düşünceni merak ediyorum

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Sedat Demircan yazdı:

Eli kulağında olabilir derken anlayamadım abi ? Şuan 160 bin tlden aşağı egea otomatik comfort paket veren yok varda kazalı veya 125 bin kmnin üzerinde araçlar. Ben sadece bu sanzıman kavraması serviste değişen arac mı mantıklı yoksa hiç sanzıman ellenmemiş bi aracı aynı fiyata almak mı onu merak ediyorum çağlar abi sen bu işte çoğu kişiden çok daha doğru bilgin vardır aslında düşünceni merak ediyorum

Kavrama değişimi istemesi konusunda eli kulağında olabilir yani :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

120 binde bir araç için baskı balatanın serviste değişmesi güzel. Evet erken ama belki ses yaptı erken yıprandı, şehir içi ağırlıklı kullanıldı vs sonuçta değişmiş ve servis işçilik olsun parça olsun garanti verir...

Yorum bağlantısı
Sedat Demircan
Tayfun Aydın yazdı:

120 binde bir araç için baskı balatanın serviste değişmesi güzel. Evet erken ama belki ses yaptı erken yıprandı, şehir içi ağırlıklı kullanıldı vs sonuçta değişmiş ve servis işçilik olsun parça olsun garanti verir...

Eyvallah abi,servisi almadan önce arasam neden değiştiğini yada garantili olup olmadığını söyler mi acaba 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sedat Demircan yazdı:

sanzıman kavraması serviste değişen arac mı mantıklı yoksa hiç sanzıman ellenmemiş bi aracı aynı fiyata almak mı onu merak ediyorum

yeni kavramalısı makbul tabiki zaten değişsin diye konan parça. bir de değişmiş km lerce sürmüş sıkıntı da yok, malum bunları herkes sorunsuz şekilde değişemiyor

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Sedat Demircan yazdı:

Eyvallah abi,servisi almadan önce arasam neden değiştiğini yada garantili olup olmadığını söyler mi acaba 

Sedat hocam araç sahibi ile birlikte giderseniz ya da ruhsat ile söylerler onun dışında pek bilgi vermek istemiyorlar...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sedat Demircan yazdı:

neden derken? motor yağı değişince neden diye sormak gibi olur, bitmiştir vuruntu yapıyordur değişir. görevi o zaten, bitmek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sedat Demircan
Çağlar Bayur yazdı:

neden derken? motor yağı değişince neden diye sormak gibi olur, bitmiştir vuruntu yapıyordur değişir. görevi o zaten, bitmek

Abi ilk keze otomatik alcam pek bilgim yok da kusura bakma, haklısın evet manuel balata gibi bi ömrü varmış zaten onu öğrendim de yinede başka bi sıkıntı olabilir mi adam hazır yaptırmış neden satıyor diye aklıma geliyor ama aracı sürüp test edip expere sokmayı düşünüyorum , sanırım sıkıntı değil hatta değişmiş olması daha bi avantaj sağlar diyosun sende öyle mi abi

Tayfun Aydın yazdı:

Sedat hocam araç sahibi ile birlikte giderseniz ya da ruhsat ile söylerler onun dışında pek bilgi vermek istemiyorlar...

Bizde alırsak öyle sorarız hemde triger değişti mi diye sorcam o da önemli sanırım bunlarda zincirli değil triger

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Sedat Demircan yazdı:

Abi ilk keze otomatik alcam pek bilgim yok da kusura bakma, haklısın evet manuel balata gibi bi ömrü varmış zaten onu öğrendim de yinede başka bi sıkıntı olabilir mi adam hazır yaptırmış neden satıyor diye aklıma geliyor ama aracı sürüp test edip expere sokmayı düşünüyorum , sanırım sıkıntı değil hatta değişmiş olması daha bi avantaj sağlar diyosun sende öyle mi abi

Bizde alırsak öyle sorarız hemde triger değişti mi diye sorcam o da önemli sanırım bunlarda zincirli değil triger

Üstadım tabiki değişmesi avantajınıza. Bunun niyesi olmaz. Benim bir garaj var, çıkışında mecburen yarım debriyaj yapıyordum geri geri. Yolda kullandığımdan fazla yıpratıyordu kavramayı. Bir de fiat grubunun baskı balatası çok uzun ömürlü değil. Mesela sattığım linea'da 165 bin km'de değişmişti ki araç manueldi. 

Yorum bağlantısı
Sedat Demircan
Murat Sahın yazdı:

Üstadım tabiki değişmesi avantajınıza. Bunun niyesi olmaz. Benim bir garaj var, çıkışında mecburen yarım debriyaj yapıyordum geri geri. Yolda kullandığımdan fazla yıpratıyordu kavramayı. Bir de fiat grubunun baskı balatası çok uzun ömürlü değil. Mesela sattığım linea'da 165 bin km'de değişmişti ki araç manueldi. 

abi manuel her araç 165 binlerde balatası su koyvermez mi sence de:)

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Sedat Demircan yazdı:

abi manuel her araç 165 binlerde balatası su koyvermez mi sence de:)

Yari otomatik robotizeler de çok farklı değil işte. Birde mesela focus mk2 de 300 bini geçmişti araç ilk baskı balata değişiminde.

Yorum bağlantısı
Sedat Demircan
Murat Sahın yazdı:

Yari otomatik robotizeler de çok farklı değil işte. Birde mesela focus mk2 de 300 bini geçmişti araç ilk baskı balata değişiminde.

Hocam focus manuel ise olabilir belki 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bende de DDCT şanzıman var. Aracı almadan 2 gün evvel yetkili serviste debriyaj seti komple yenilendi. Bir artıdır. Keşke her aracımda böyle olsa :)

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Sarf malzemesidir, bitecektir; değişmişi makbuldür tabi. Değişmemişini alıp 5-10 bin km sonra siz 3-4 bin masraf yapmaktansa , hazır değişmişi tersih sebebidir. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

12binTL ;)

avro olarak yazmıştır

Sani Gerşon yazdı:

Bende de DDCT şanzıman var. Aracı almadan 2 gün evvel yetkili serviste debriyaj seti komple yenilendi. Bir artıdır. Keşke her aracımda böyle olsa :)

benim arabada da komple yeni motor vardı, almadan önce yenilenmiş keşke her aracımda böyle olsaydı

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Çağlar Bayur yazdı:

avro olarak yazmıştır

Tabi ki avro yahu, aksi düşünülemez :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Bana göre değişmiş olması olumlu bir durum. Yetkili serviste yapılması işin artısı 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...