İçeriğe Yönlendir

Focus Yazılım Sonrası Motor Arızası

Mehmet Akan

Recommended Posts

Mehmet Akan

Abi hayırlı aksamlar 2009 focus dizel 90 lik aracım var aracima Tuning yaptırdım pişman oldum abi yaptırdık arac motor ariza ışığını yaktı bir gün sonra yetkili serviste orjinal yazılımını attırdım ama motor ariza ışığı sönmüyor  sanayide bir kaç yere gösterdim anlayamadılar bende aracimi yetkili servise verdim yapılması için serviste hava akis metresi ve oradan valfe giden bir kablo var o arızalı olduğunu söylediler seni uzun zamandır takip ediyorum abi senin fikrini alabilirmiyjm 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mehmet Akan yazdı:

Abi hayırlı aksamlar 2009 focus dizel 90 lik aracım var aracima Tuning yaptırdım pişman oldum abi yaptırdık arac motor ariza ışığını yaktı bir gün sonra yetkili serviste orjinal yazılımını attırdım ama motor ariza ışığı sönmüyor  sanayide bir kaç yere gösterdim anlayamadılar bende aracimi yetkili servise verdim yapılması için serviste hava akis metresi ve oradan valfe giden bir kablo var o arızalı olduğunu söylediler seni uzun zamandır takip ediyorum abi senin fikrini alabilirmiyjm 

Mehmet bey, kime ithafen yazdınız bilmiyorum ama foruma konu olarak açılmış mesajınız.

Yazılım ile bahsettiğiniz arızanın çok alakalı olduğunu söyleyemem. Denk gelmiş diyelim. Yazılımlı 2009 focus tdci'yi arkadaşım (110luktu, sanırım 135 civarı şu an) yaklaşık 100 bin km'dir kullanıyor. Bir şikayeti yok. Yazılımı yapan yer de önemli. Yazılımı yapacak firmanın araştırılması gerekiyor. Geçmiş olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Akan yazdı:

motor ariza ışığı sönmüyor  sanayide bir kaç yere gösterdim anlayamadılar

arıza kodu nedir?

Mehmet Akan yazdı:

serviste hava akis metresi ve oradan valfe giden bir kablo var o arızalı olduğunu söylediler

tespiti yapılmış ise? sorun giderilmedimi

Yorum bağlantısı
Mehmet Akan

Abi serviste hava akis metresi ve ona bağlı kablo valfe giden onlar arızalı dediler

Arac servise goturdugumde yolda cekisten düşmüştü

Yorum bağlantısı
Mehmet Akan
Çağlar Bayur yazdı:

arıza kodu nedir?

tespiti yapılmış ise? sorun giderilmedimi

Hava akis metresi ve ona bağlı uzun bir kablo vardı abi valfe giden o arızalı dediler

Yorum bağlantısı
Mehmet Akan

Şaşırdım artık  ne yapacagimi

Serviste hava akis metresi arizasi gösteriyor bilgisayar

Aracin arizasini sildiriyorum araca yüklenince ariza ışığını yakiyor

Çağlar abi görüşün nedir

Yorum bağlantısı
Mehmet Akan
Çağlar Bayur yazdı:

yazılım yapanın kablo ile ilgili suçu ne ola ki?

Caglar abi görüşün nedir

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Akan yazdı:

parça arızalı demek ki? kablo arızalı olsa marşa basıldıktan hemen sonra yanar? veriler ışığındaki görüşüm, başka servise baktırın ve tüm bunların yazılım tuning ile ilgisi yok zaten şu anda o yazılım da yok beyinde.

Yorum bağlantısı
Mehmet Akan
Çağlar Bayur yazdı:

parça arızalı demek ki? kablo arızalı olsa marşa basıldıktan hemen sonra yanar? veriler ışığındaki görüşüm, başka servise baktırın ve tüm bunların yazılım tuning ile ilgisi yok zaten şu anda o yazılım da yok beyinde.

Anladım abi beyinde sıkıntı yoktur inş 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Mehmet Akan yazdı:

Şaşırdım artık  ne yapacagimi

Aracin arizasini sildiriyorum araca yüklenince ariza ışığını yakiyor

Çağlar abi görüşün nedir

Aracın arızasını sildiriyorsunuz; arıza tamir edilmiyor ki, unut bu arızayı diyorsunuz araca?

Söz konusu arıza ile yazılımın hiç bir alakası yoktur, denk gelmiş sadece.

Yorum bağlantısı
Mehmet Akan
Cem Işık yazdı:

Aracın arızasını sildiriyorsunuz; arıza tamir edilmiyor ki, unut bu arızayı diyorsunuz araca?

Söz konusu arıza ile yazılımın hiç bir alakası yoktur, denk gelmiş sadece.

Hava akis metresinden yaparmı sizce o arızayı veriyor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bizce si bencesi yok, zaten arıza kodu okutulmuş? maf denmiş?  okunmuş koda yok mu denecek? anlamadım?

• Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

abi 1,6 ve daha alt motor gücü olan araçlara yaptırmayın şu yazılımları , yazık günah araçlarınıza 

bizim arkadaş daha öncede yazdım 2,0 lık araca yaptırdığı halde dünyanın arıza çıktı ( hemde piyasadaki en meşhur firmaya yaptırdı yazılımı ) 

sırası ile intercoler hortumu turbo hortumu termostad ve en sonunda da turbo gitti. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Akan
Murat Öngür yazdı:

abi 1,6 ve daha alt motor gücü olan araçlara yaptırmayın şu yazılımları , yazık günah araçlarınıza 

bizim arkadaş daha öncede yazdım 2,0 lık araca yaptırdığı halde dünyanın arıza çıktı ( hemde piyasadaki en meşhur firmaya yaptırdı yazılımı ) 

sırası ile intercoler hortumu turbo hortumu termostad ve en sonunda da turbo gitti. 

Valla okadar pişman oldumki gaflete geldim benim aractada 7.8 tane ariza veriyor valf arizasi egr arizasi hava akis metre arizasi napicami bilemiyorum 

Egr sini 8 ay önce değiştirdim bu yazilimdan oturu zarar vermiş olurmu 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Mehmet Akan yazdı:

Valla okadar pişman oldumki gaflete geldim benim aractada 7.8 tane ariza veriyor valf arizasi egr arizasi hava akis metre arizasi napicami bilemiyorum 

paranız boşa gitmiş olacak ama yazılımı yaptırdığınız yere sildirin , aracın sabit güncel yazılımını geri yüklesinler bu işlem ücretsiz olması lazım

Yorum bağlantısı
Mehmet Akan
Murat Öngür yazdı:

paranız boşa gitmiş olacak ama yazılımı yaptırdığınız yere sildirin , aracın sabit güncel yazılımını geri yüklesinler bu işlem ücretsiz olması lazım

Arac şuan yetkili serviste orjinal yazılımını yüklediler şuan dediğim gibi 7.8 tane ariza cikariyor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Öngür yazdı:

bu parçaların yazılım ile alakasıi o gün yediği lokanta ile aynı,

Mehmet Akan yazdı:

ilk iletide eksik veri yazdınız o zaman? nasıl bir fikir yütülmesini beklediniz? servise de eksik bilgi vermişseniz işiniz zor

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Çağlar Bayur yazdı:

ilk iletide eksik veri yazdınız o zaman? nasıl bir fikir yütülmesini beklediniz? servise de eksik bilgi vermişseniz işiniz zor

motor devri turbo devri artıyor abi araç da sene olarak eski ise hortumlar sırası ile iflas ediyor ve sonrasında turbo

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

devir mekanik bir oran yazılım ile hiçbir devir değişmez?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Akan
Çağlar Bayur yazdı:

Abi servise bütün olanları söyledim ve yetkili servis orjinal yazılımını attı arac ilk önce hava akis metresi arizasi veriyordu servis yoğun olduğu için 3 gün sonra bıraktım ve daha sonra tekrar cihaza bağlandığı zaman 7.8 ariza verdi ama 3 gün kullandığım sürede yetkili servis orjinal yazılımını atmıştı 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Akan
Mehmet Akan yazdı:

Abi servise bütün olanları söyledim ve yetkili servis orjinal yazılımını attı arac ilk önce hava akis metresi arizasi veriyordu servis yoğun olduğu için 3 gün sonra bıraktım ve daha sonra tekrar cihaza bağlandığı zaman 7.8 ariza verdi ama 3 gün kullandığım sürede yetkili servis orjinal yazılımını atmıştı 

Ben araçta ne yapıldığını yazdım abi siz değerli kişilerden bilgi almak için buradayım kim ister aracına malına zarar vermek ama yaptım bir cahillik bu saatten sonrada nasıl aracimi düzeltirim diye uğraşıyorum 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ard arda adetli arıza kodu tesisat sorununa işaret eder, çzelikle beyinden çıkan kontrol voltajına, yani o kadar parça aynı anda arızalanmaz,

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...