İçeriğe Yönlendir

Motorin ve Benzinde Fiyat Değişimleri

Murat Öngür

Recommended Posts

Umut Taşlı

300 lt'nin üzerinde boşluğum vardı, pazar bildiğimden clio'nun boş depoyu doldurdum. bugün de uğramıştım, 307 vardı, 30 lt mazot falan da o aldı. gerisine lanet olsun dedim artık, göz göre göre sebep olana da sonu gelmeyen pişkinliklerine de, artık ne var ne yoksa lanet olsun. ne denir ki, yaş da yanıyor işte

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)

Her gün işyerin civarında otopark bulabilmek için en az yarım saat erken gelirdim. Yollar otoparklar kıyamet . Şimdi  bakıyorumda 5 dk erken geliyorum yine otopark boş. 

Yakıt zamları ciddi etkiledi. 

2 gün önce Pendikten Maltepe'ye 18 dk da gittim. Dönerken de mesai çıkış saatine denk geldiğim için 25 dk da geldim. 

Bazen böyle devam etsin demiyorum değil ama olan yine bana bize hepimize oluyor. 

Bu sabah 250 TL ye 17 litre alabildim. Bir kaç gün öncesine kadar 20-21 litre alabiliyordum. 

Ver mehteri. 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Gök yazdı:

Bu ara gene bi araba çoğaldı sanki 25 lira olsunda rahat edelim yahu ne o dur kalk flan

Avm çocuk oyun yerinde bi oyuncak var. Kafasını çıkaran canavara tokmakla vuruyorsun, iniyor. Reis trafiğe çıkmaya yeltenene aynı öyle yapıyor. 

Vesile ile istwnbul içinde 65 kuruş yakmaya başladım. Demekki tsi’lar 130 kuruş yakıyor. Vay bee

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Avm çocuk oyun yerinde bi oyuncak var. Kafasını çıkaran canavara tokmakla vuruyorsun, iniyor. Reis trafiğe çıkmaya yeltenene aynı öyle yapıyor. 

Vesile ile istwnbul içinde 65 kuruş yakmaya başladım. Demekki tsi’lar 130 kuruş yakıyor. Vay bee

sen 50 ile sabitleyerek hypermil vs ilemi 65 yakıyor araba . demek standart hbrd kullanıcısı 1 lira yakıyor

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Gök yazdı:

sen 50 ile sabitleyerek hypermil vs ilemi 65 yakıyor araba . demek standart hbrd kullanıcısı 1 lira yakıyor

Ben 50’ye çıkamıyorum ki istanbul içinde. herkes boş yolda gitmiyor ali bey. Balıkçıya uğruyorum. 500m sonra fırına uğruyorum. 300m sonra markete uğruyorum. başka var mıydı yav 😁

@Sami Demirpaz söylesin. O seri kullanıyor hibriti 

• Beğenme 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ben 50’ye çıkamıyorum ki istanbul içinde. herkes boş yolda gitmiyor ali bey. Balıkçıya uğruyorum. 500m sonra fırına uğruyorum. 300m sonra markete uğruyorum. başka var mıydı yav 😁

@Sami Demirpaz söylesin. O seri kullanıyor hibriti 

sen ona ne bakıyon v8 i redline da sürüyor o :D 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Gök yazdı:

sen ona ne bakıyon v8 i redline da sürüyor o :D 

Bakalım işte onun ortalaması kaç? En son 5 litre demişti

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Burada benzin 14.69, motorin 14.83~14.86... LPG'yi bilmiyorum. Ama benzini aynı fiyattan alamıyorum kesinlikle. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Burada benzin 14.69, motorin 14.83~14.86... LPG'yi bilmiyorum. Ama benzini aynı fiyattan alamıyorum kesinlikle. 

İstanbul’da 14,45. Fark fazla bana göre. Nakiye bedeli bu kadar değildir bence

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

İstanbul’da 14,45. Fark fazla bana göre. Nakiye bedeli bu kadar değildir bence

Rafinerilere uzağız. Burası hep pahalı olur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Son bir yıllık km başına yakıt tüketim maliyetim... Söylenecek söz yok. Grafikler her şeyi anlatıyor.

LPG Tüketim Maliyeti Grafiği

iiol4cf.jpg

Benzin Tüketim Maliyeti Grafiği

pkdus2b.jpg

12. ayda oluşan çukur ve tümsek neredeyse eşitlenen LPG ve benzin fiyatları yüzünden aracımı iki depo benzin ile kullandığım için oluştu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bakalım işte onun ortalaması kaç? En son 5 litre demişti

4.8-5 lt arası yakıyorum ben. Çalıştırdığım gibi sporta alıp gazlıyorum 1 dk da ısınıyor sonra normal sürüş moduna geçiyorum. Ara hızlanma bol sürüş tarzım. 

Sami Demirpaz yazdı:

4.8-5 lt arası yakıyorum ben. Çalıştırdığım gibi sporta alıp gazlıyorum 1 dk da ısınıyor sonra normal sürüş moduna geçiyorum. Ara hızlanma bol sürüş tarzım. 

Aynı kullanım tarzı ile 1.6 Focus ile 10.5-11 arası tüketim yapıyordum, şuan yarı yarıya düşmüş oldu. Hibrit candır :) 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sami Demirpaz yazdı:

Aynı kullanım tarzı ile 1.6 Focus ile 10.5-11 arası tüketim yapıyordum, şuan yarı yarıya düşmüş oldu. Hibrit candır :) 

Duyuyon mu ali beeeyyyyy :) 

@Ali Gök

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sami Demirpaz yazdı:

Aynı kullanım tarzı ile 1.6 Focus ile 10.5-11 arası tüketim yapıyordum

fcs satlık mı

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Çağlar Bayur yazdı:

fcs satlık mı

Onu birine verdiler şirketten ama 2 aydır görmedim. 

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mert Gülkokan yazdı:

fdizel pejo bile 6 yakıyor 

şehir içi tükemidir o , ali şehir dışı seyahat ediyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Gülkokan yazdı:

kaça dümesini bekliyorum 

benim fdizel pejo bile 6 yakıyor 

5 li rakamlar görmek istiyorum. Ama motor ısınması zaman alıyor. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

5 li rakamlar görmek istiyorum

reçetene tsi yazalım

tasarruf isteseydin tdci yazardık

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Araba alacağım zaman ekonomik olarak gücüm var ise 1,2 tdi bluemotion gillerden alabilirim. Ama para yok. Çok para olursa 1,4 egea cross. Daha çok para varsa 1,5 Corolla cvt. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

reçetene tsi yazalım

Yanlış tedavinin cezası çok büyük :) 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Cihangiroğlu yazdı:

2. el satışlarda durum nasıl ve fiyatlar ne alemde?

Düşük. Takip ettiğim bir kaç ilan var. 1 ay boyunca fiyatları indirmesine rağmen satamadılar.  Satanlarda makul fiyata verenler zaten. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...