İçeriğe Yönlendir

Corolla Hybrid 1.8 Kullanıcı Deneyimleri

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

İlkay Başaran
8.2 ye iniyor en fazla, yazılım atarsan bilmem ama, işim olmaz, hanıma bu bile çok, eco da kullandırıyorum, sanki gaz pedalı bile daha ağır geliyor bana bu halde, işin muhabbeti ayrı, cidden güzel kasa motor şanzıman kombini olmuş, tatminkar, bana basınca gidecek ama yakıtıda güzel olacak araç lazımdı bu cuk oldu, gönül isteki suv alayım ama malum piyasa nanay...
bu arada bende şuting oldum, mikseri hazırla geliyorum [emoji3]
Nasıl abi. Ayrıldın mı işten?
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
İlkay Başaran yazdı:
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Nasıl abi. Ayrıldın mı işten?

ayrıldırıldık, bakalım ne olacak, işler kötü zaten, adam kalmadı sanırım, açık şantiyelerde kapansın (2 tane zaten) onlarda herhalde gider, zaten anahtar personel dışında herkese kışın çıkış verirlerdi, bu sefre bizde gittik, merkez ekip kaldı bir, neyse ya alırız tazminatı yolumuza bakarız, hayırlısı olsun ne diyim...

dediğim gibi Hard Resete az kaldı memlekete, herşeye hazır olmak lazım...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
ayrıldırıldık, bakalım ne olacak, işler kötü zaten, adam kalmadı sanırım, açık şantiylerde kapansın onlarda herhalde gider, zaten anahtar personel dışında herkese kışın çıkış verirlerdi, bu sfere bizde gittik, merkez ekip kaldı bir, neyse ya alırız tazminatı yolumuza bakarız, hayırlısı olsun ne diyim...

Abi herşeyde vardır bir hayır. İnşallah daha iyi yere geçer oh be dersin.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

ayrıldırıldık, bakalım ne olacak, işler kötü zaten, adam kalmadı sanırım, açık şantiylerde kapansın onlarda herhalde gider, zaten anahtar personel dışında herkese kışın çıkış verirlerdi, bu sfere bizde gittik, merkez ekip kaldı bir, neyse ya alırız tazminatı yolumuza bakarız, hayırlısı olsun ne diyim...

İhaleler hep iptal olmuş 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
İhaleler hep iptal olmuş 

Bunların elinde 10 yıllık iş var. Zihniyet farklı. Mevcut işler devamdır bence.
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Kangoo olsa yiyemez zaten. Pasat sağ şerit aracı emoji378.png

130bg kilyo launch ile kalkınca 9sn.

lunch olmaz kilyoda, DCT bu, gaza bas uza, tork konvertörlümü sandın :tongue: gerçi konvertörlünün zaten şansı yokta...

İlkay Başaran yazdı:
Tansu Kalafatoğlu yazdı:
İhaleler hep iptal olmuş 

Bunların elinde 10 yıllık iş var. Zihniyet farklı. Mevcut işler devamdır bence.

mevcut sadece Edirne kaldı, 2. 3. etapları alamazlarsa çok sürmez, 10 yıl falan imkansız, fes eder yollar dsi, tabii ödenek sorunu olmazsa ki olacak gibi...

hayırlısı olsun, diyecek birşey yok...

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
mevcut sadece Edirne kaldı, 2. 3. etapları alamazlarsa çok sürmez, 10 yıl falan imkansız, fes eder yollar dsi, tabii ödenek sorunu olmazsa ki olacak gibi...
Haşmet 10 yıllık işimiz var demişti. Ondan dedim. Geliyor sürekli.
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

ayrıldırıldık,

Hayırlısı olsun inşallah daha iyi bir işe başlarsınız. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Servet Aydın yazdı:

Ali üzüldüm işten çıkarılmana. Kaç yıllık personelisin firmanın

sağolasın, 25 yıllık, bakalım neler olacak, kış geçsin helede...

Metin Uzunoğlu yazdı:

Hayırlısı olsun inşallah daha iyi bir işe başlarsınız. 

Amin, öyle olur inşallah, bir kapı kapanır başkası açılır derler..

İlkay Başaran yazdı:
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Haşmet 10 yıllık işimiz var demişti. Ondan dedim. Geliyor sürekli.

10 yıla tefe korlar adamı bence, dsi o kadar beklemez zaten, dur bakalım seneye ne olacak, sgk çıkışı benim için dert değil, prim yatmaması daha iyi, maaş düşüyor yattıkça, seneye sezon açılsın belli olur durum, daha oturup konuşmadıkta, kışın versinler çıkış dert değil, belkdei prim ödememek için verdiler ki dediğim gibi benim işime geliyor, gün kıdem falan zaten doldu, seneye ne olur Allah bilir artık...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Ali Cihangiroğlu yazdı:

sgk çıkışı benim için dert değil, prim yatmaması daha iyi, maaş düşüyor yattıkça

Hayırlısı olsun hocam, inşaallah daha güzel kapılar açılır. 

Prim olayını anlamadım. İşten çıkınca maaş nasıl düşüyor? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Yurdaer Elay yazdı:

Hayırlısı olsun hocam, inşaallah daha güzel kapılar açılır. 

Prim olayını anlamadım. İşten çıkınca maaş nasıl düşüyor? 

kıdem ve prim günü dolduktan sonra ssk lı olarak çalışmaya devam edersen geçen her ay aylık bağlanma oranın düşüyor, gün dolduktan sonra ssk lı olmak iyi değil yani, işten çıkınca değil, çalışırken ssk lı olmak prim yatırmak düşürüyor, 99 önce 2008 sonrası vs olayları varya hani....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Ali Cihangiroğlu yazdı:

kıdem ve prim günü dolduktan sonra ssk lı olarak çalışmaya devam edersen geçen her ay aylık bağlanma oranın düşüyor, gün dolduktan sonra ssk lı olmak iyi değil yani, işten çıkınca değil, çalışırken ssk lı olmak prim yatırmak düşürüyor, 99 önce 2008 sonrası vs olayları varya hani....

Şimdi anladım. Benim sigorta başlangıcı 2000 yılından sonra. Prim ve gün dolmasına daha çok var. Senin durumunu idrak edemedim :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Şu işleri hiç anlamıyorum. bi firma 25 yıllık personelini çıkarıyorsa ciddi sorun var. O kadar tecrübeli çalışana her kapı açılır. Olmadı rusya’ya falan gidersin abi :) macar, çek orada da iş varmış epey :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Şu işleri hiç anlamıyorum. bi firma 25 yıllık personelini çıkarıyorsa ciddi sorun var. O kadar tecrübeli çalışana her kapı açılır. Olmadı rusya’ya falan gidersin abi :) macar, çek orada da iş varmış epey :) 

orası öyle tabi, evden uzak olmayı kabul edersen iş çok, şuan önümüzdeki sezon yurt içinde  iş buldum bile, şimdiden adam arıyorlar sen düşün, yoksa bulamıyorlar sezon başlayınca, dur bakalım havalar düzelsin helede, kışın zaten tatildeyiz hep...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

2022 mtv %25 zamlandı ama akaryakıt daha şimdiden %50 zamlandı. 2022 yılı içinde ne olur bilinmez. 

daha şimdiden 1-3 yaş içinde

- 1.3-1.6 için mtv farkı 165 litre benzin

- 1.3 altı için mtv farkı 270 litre benzin 

ediyor. En en en en az tasarruf yapan 100 km’de 3 litre tasarruf yapar. En fazla yapan 5-6 litre yapar. 15.000km kullanan ortalama 500-600 litre tasarruf yapar. 

hybrid bu sene avantajlı olacak. Hatta şu an diğer arabalara göre ucuz kaldı. Sıfırı galerilerde 475 yazıyor ilanlarda. Benzin zamlandıkça daha tercih edilen araba olacaktır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Benzin zamlandıkça daha tercih edilen araba olacaktır

30 yaşında serçe alırım daha iyi. telefonda bile 3 senede şişiyor piller

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

30 yaşında serçe alırım daha iyi. telefonda bile 3 senede şişiyor piller

Bozulan hücreyi değiş abi :) 10 sene garanti. 15 sene de ömrü olsa. O zamana kadar motor %50 çalışmasa. Diğer bakım arızalar az olsa. Püüü bedava sürüyoruz. Bi turbo patlasa bugün 10.000 direkt çıkarırsın. 

pil hücresi 68 dolarmış. Belki bağzı böyüklerimiz daha ucuza mâl eder bize :) 

https://a.aliexpress.com/_uJAQWS

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bozulan hücreyi değiş abi :) 10 sene garanti. 15 sene de ömrü olsa. O zamana kadar motor %50 çalışmasa. Diğer bakım arızalar az olsa. Püüü bedava sürüyoruz. Bi turbo patlasa bugün 10.000 direkt çıkarırsın. 

pil hücresi 68 dolarmış. 

https://a.aliexpress.com/_uJAQWS

sipariş etsene bir gelsin  gümrükten alırken selfie çekersin :rofl:

https://www.fiatparcacim.com/index.php?route=product/product&product_id=140

2800 tl lem...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

vardır getiren illaki. 

şu an çok zor :mamba:

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Perpa’daki pilcilerle

panasonic telsiz telefon mu la bu

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Şimdiden pil muhabbetlerine girilmiş demekki yakın zamanda sıkıntı olacak. 15 sene ömür biçilen bataryaları Türkiye şartlarında bizzat göreceğiz belki de bundan 20 yıl sonra Toyota’nın imajını çizen araç hybrid olacak.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...