İçeriğe Yönlendir

Buğu Nasıl Engellenir?

Orhan Yıldırım

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Selçuk Bakış yazdı:

Piller arkadaydı dimi 😁

Ölecek miyim doktor bey?

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ölecek miyim doktor bey?

Önde hava kanalları olduğundan, arka daha çabuk buğu alıyor, pillerde bu işe çanak tutuyor muhtemelen. Ağır radyasyon altındasınız 😅

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Arabada kimse yokken buğu yok doğal olarak. Fakat dışarısı soğuksa ve içeride 1-2 kişi varsa bende neden ilk arka cam buğu oluyor? Diğer arabalara bakıyorum trafikte, kimsede yok. Benim arka cam çok hızlı buğulanıyor ama. 

benzer bir yazı disizine rastlamıştım, kaloriferi açmıyormuş meğerse? açarsam diyor buğu gidiyor, nasıl önleyebilirm açmadan... soru bu değil dimi

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selçuk Bakış yazdı:

Önde hava kanalları olduğundan, arka daha çabuk buğu alıyor, pillerde bu işe çanak tutuyor muhtemelen. Ağır radyasyon altındasınız 😅

Olsun olsun, sabah enerji veriyor kendime geliyorum :)

Çağlar Bayur yazdı:

benzer bir yazı disizine rastlamıştım, kaloriferi açmıyormuş meğerse? açarsam diyor buğu gidiyor, nasıl önleyebilirm açmadan... soru bu değil dimi

images?q=tbn:ANd9GcR9PpPWlsuFIPuxXebzvoj

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

Bir çorap içerisine kedi kumu doldurup ağzını bağlayıp şoför koltuğunun altına koyunuz. Kesinlikle işe yarıyor tecrübe ile test edildi.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Araçta 1 kişi varken buğu oluşuyorsa bir yerlerde sorun var demektir. Sorunu çözmek lazım.  

Araçta 3-4 kişi varken buğu oluşması normal, klima çalıştırmak gerekir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Araçta 1 kişi varken buğu oluşuyorsa bir yerlerde sorun var demektir. Sorunu çözmek lazım.  

Nemli yerde 1 kişi de yetiyor Emmi.
Hele bide paspaslar halı ise, şemsiye ile bindiysek araca, eline sağlık.
AC butonu görev başına.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Polen filtrenizi değiştirin,

Havalandırma iç sirkülasyonu kapatın,

Hava yönlendirmelerinizi camlara çevirin,

Araca biner binmez, buğulanma oluşmadan havalandırmayı çalıştırın,

Araç içi belli bir ısıya ulaştıktan sonra, havalandırma ısısını düşürün,

Araç içi çok kalabalık ve hava yağışlı ise A.C. tuşunu kullanın.

Bu yöntemlerle kolay kolay buğu oluşmaz.
Tüm bunlara rağmen hala buğu oluşuyor ise, kabin içine bir yerlerden su/nem giriyordur.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yağmurlu havada zaten fena. Ama bugün hava kuruydu. Dışarısı 4 derece. İçerisi 7-8 derece. 1,5 kişiydik. Bindikten 15dk sonra ufak arka camda buğu oldu. Kalorifer kapalı. Dur kalk gidiyoruz. Taze hava alımı açık olsa bile çok yavaş gittiğim için hava girmiyor galiba

ama araba kapalı haldeyken buğu yok. Olsa sorun var derdim bende 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Arabada kimse yokken buğu yok doğal olarak. Fakat dışarısı soğuksa ve içeride 1-2 kişi varsa bende neden ilk arka cam buğu oluyor? Diğer arabalara bakıyorum trafikte, kimsede yok. Benim arka cam çok hızlı buğulanıyor ama. 

elimizde çok güçlü bir silah var nefesimizi tutmamız. gazımızı da.

• Beğen 1
  • Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Ali Gök

fluance da çok olurdu buhu . başka arabada buhu olduğunu hatırlamıorum

he birde kj de kalorifer peteği patlamıştı cam yağ oluyordu resmen antfrizle karışık zehir gibi bişe :D 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Gök yazdı:

fluance da çok olurdu buhu . başka arabada buhu olduğunu hatırlamıorum

he birde kj de kalorifer peteği patlamıştı cam yağ oluyordu resmen antfrizle karışık zehir gibi bişe :D 

o şekerli bir koku yayar ama.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yağmurlu havada zaten fena. Ama bugün hava kuruydu. Dışarısı 4 derece. İçerisi 7-8 derece. 1,5 kişiydik. Bindikten 15dk sonra ufak arka camda buğu oldu. Kalorifer kapalı. Dur kalk gidiyoruz. Taze hava alımı açık olsa bile çok yavaş gittiğim için hava girmiyor galiba

ama araba kapalı haldeyken buğu yok. Olsa sorun var derdim bende 

araba dijital klimalıysa sistem kapalı olursa dışarıdan hava girişi de otomatik olarak kapalı olabilir. Mondeo da öyle, yaz kış kapatmam sadece sıcaklık ayarını değiştiririm. İç dolaşımda da Auto modu var içerisi çok soğuksa otomatik kapanıp çabuk ısınmayı sağlıyor ama yine de buğu yapmıyor araba.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

159 da buğu sensörü vardı. Otomatik anında gideriyordu. Nasıl yapmışsa İtalyan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bindikten 15dk sonra ufak arka camda buğu oldu. Kalorifer kapalı.

dejavu, bugün ikincisin :rofl: sen hiç değilse hemen yazmışsın, diğeri 80 fikir gelmiş sonra yazmıştı, ama kalorifer kapalı iken diye...

Mustafa Tüfekçi yazdı:

159 da buğu sensörü vardı. Otomatik anında gideriyordu. Nasıl yapmışsa İtalyan.

iklimlendirme sensörü olması o ?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Kalorifer kapalı iken nasıl buğu engellenir ki? Her zaman yapar, tek kişi ile bile. Sadece dış hava sıcaklığına göre daha erken ya da geç olur. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Serkan Toker yazdı:

araba dijital klimalıysa sistem kapalı olursa dışarıdan hava girişi de otomatik olarak kapalı olabilir. Mondeo da öyle, yaz kış kapatmam sadece sıcaklık ayarını değiştiririm. İç dolaşımda da Auto modu var içerisi çok soğuksa otomatik kapanıp çabuk ısınmayı sağlıyor ama yine de buğu yapmıyor araba.

Digital klima var ama iç döngü kapalıyken eski arabalar gibi hızlandıkça ızgaradan hava geliyor. En son hangi derece ayarlanmışsa o sıcaklıkta geliyor. Fan/klima kapalıyken yani

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

eski arabalar gibi hızlandıkça ızgaradan hava geliyor.

polen filtresi yok mu?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Digital klima var ama iç döngü kapalıyken eski arabalar gibi hızlandıkça ızgaradan hava geliyor. En son hangi derece ayarlanmışsa o sıcaklıkta geliyor. Fan/klima kapalıyken yani

Bu nasıl olur anlamıyorum ben. Daha önce de bahsedildi ama mantığını çözemedim.

Yolda hızım değiştikçe içeriye giren hava miktarı benim kontrolüm dışında hiç değişmedi. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

dejavu, bugün ikincisin :rofl: sen hiç değilse hemen yazmışsın, diğeri 80 fikir gelmiş sonra yazmıştı, ama kalorifer kapalı iken diye...

iklimlendirme sensörü olması o ?

Valla öyle bişi olsa her araçta olur. Cama hohlayinca buğu olmasi ile devreye girmesi birdi

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

polen filtresi yok mu?

Yok artık. O da mı yokmuş 😂😂

Mahmut Yıldız yazdı:

Bu nasıl olur anlamıyorum ben. Daha önce de bahsedildi ama mantığını çözemedim.

Yolda hızım değiştikçe içeriye giren hava miktarı benim kontrolüm dışında hiç değişmedi. 

abartı derecede değil. Ama hızlandıkça bir nebze hava geliyor. Fanın en düşük hızından daha az şekilde diyeyim. En son kapatılan derece  sıcaklığı ayarında oluyor. Mazda da böyleydi. 

Akşam bi daha bakayım. Video çekerim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Valla öyle bişi olsa her araçta olur. Cama hohlayinca buğu olmasi ile devreye girmesi birdi

senin ön cam rezistansı bozuk olup hep devrede kalıyor olmasın?

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Örnek, Ford’ da yok. Toyota böyle, Hyundai de böyle. Hız artıkça içeri giren hava miktarı da artıyor. En son bırakılan sıcaklıkta.
Tofaşk misali [emoji3]

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Tamer Topaç yazdı:

Örnek, Ford’ da yok. Toyota böyle, Hyundai de böyle. Hız artıkça içeri giren hava miktarı da artıyor. En son bırakılan sıcaklıkta.
Tofaşk misali emoji3.png

Taze hava işte. Daha ne istiyorsunuz. Hizmetse hizmet, havaysa hava civaysa

civa. Bol bol oksijeni ayağınıza getirdik. Mmm istemem diyorsunuz. Tdi dumanında kaybolun emi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...