İçeriğe Yönlendir

Otoclubturkiye Üretim Kooperatifi

Mehmet Göktürk

Katılma Anketi  

56 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Nihat Palolu

Alınacak yer ile ilgili seçim ve arkadan gelecek diğer işleri konuşmak şu an çok erken.

Zor görünen şeyler kolay, kolay görünen işler zor olabilir.

Önce bir araya gelelim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Bence de kesinlikle bu işe ciddi olarak bakan arkadaşların bir araya gelmesi . Yada en azından sayımızı bilmemiz şart.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
(düzenlendi)

Bence zentin bahçesi alalım. Herkes aynı meğlağı ödesin. Herkes eşit ortak olsun. Giderleride herkes ortak ödesin. Bu şekilde olursa ben girerim. 10 değil 20 de veririm. Zeytinlerin yağını alsak kar bize. Yağıda hepimize yeter.

Not: Tapuda tüm ortakların adı yazsın :) Alacağımız zaman vekalet verir kolay şekilde hallederiz.

tarihinde Fatih Sarıkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Gök yazdı:

çağlar abi espri vaabında bir durum iletti bende ona esprili yaklaşımla bir yanıt verdim.  

konu ile ilgili dikkat edilmesi gerekenleri uzunca yazdım zaten

tamam gördüm sorun yok

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Çok büyük arazi bulmak istanbulda çok zor. Kırklareli tarafına bakılabilir hatta  bir kaç koldan akan dereler var yakınlarında yer bulunabilir.

Hazır araziler bile var. Önce birlik olunup adım atılırsa yer bulmak kolay olacaktır.

https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-arsa-satilik-luleburgaz-ciftlikkoyde-8.562m2-icinde-agac-olan-kuponluk-arazi-950534129/detay

Benim bahçenin karşısından 6 dönüm hazır badem ağaçları dikili dere kenarı su sorunu olmayan bademlik satılıyordu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ahmet Hasan Şendağ yazdı:

İş ciddiye binince en fazla 3 kişi katılır. 

Üç kişi alırız, sıkıntı yok :)

Ahmet Hasan Şendağ yazdı:

Ortaklı hisseli işi kolay mı sanıyorsunuz? 

Tabi ki zordur ancak kardeş olmadığımız için bir yol bulur anlaşırız :)

Fatih Sarıkaya yazdı:

Bence zentin bahçesi alalım. Herkes aynı meğlağı ödesin. Herkes eşit ortak olsun. Giderleride herkes ortak ödesin. Bu şekilde olursa ben girerim. 10 değil 20 de veririm. Zeytinlerin yağını alsak kar bize. Yağıda hepimize yeter.

Not: Tapuda tüm ortakların adı yazsın :) Alacağımız zaman vekalet verir kolay şekilde hallederiz.

10 dönümden küçük alanlar hisseli olamıyor galiba.. onun için kooperatif önermiştim ben.. 

Hisseli alım yapılıp, gerektiğinde hisse satılabiliyorsa daha basit olur.. 

Erdoğan Temur yazdı:

Çok büyük arazi bulmak istanbulda çok zor. Kırklareli tarafına bakılabilir hatta  bir kaç koldan akan dereler var yakınlarında yer bulunabilir.

Hazır araziler bile var. Önce birlik olunup adım atılırsa yer bulmak kolay olacaktır.

https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-arsa-satilik-luleburgaz-ciftlikkoyde-8.562m2-icinde-agac-olan-kuponluk-arazi-950534129/detay

Benim bahçenin karşısından 6 dönüm hazır badem ağaçları dikili dere kenarı su sorunu olmayan bademlik satılıyordu.

Dere hep hayalimdir benim.. inşallah çok yaşlanmadan gerçekleştiririm.. 

Nerede gidip görelim :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Erdoğan Temur yazdı:

Emminin bug ını buldun :D

Sıfır toprak yerine ekili dikili arazi işlerinizi oldukça kolaylaştırır. Ben hazırıyla baş edemediğim için katılamayacağım :)

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Badem işi ilgi istiyor. Ve dönemine göre badem hasatı hiç olmayabiliyor. İş yerinde keşanlı bi amca vardı. 2019’da badem aldım. 2020’de olmadı bu sene dedi. 

Ayrıca hisselerin eşit olması taraftarıyım ama biri satarken diğer ortak hisse alırsa doğal olarak hissesi artar. Bunun önüne geçilemez sanırım 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

10 dönümden küçük alanlar hisseli olamıyor galiba.. onun için kooperatif önermiştim ben.. 

Hisseli alım yapılıp, gerektiğinde hisse satılabiliyorsa daha basit olur.. 

koop dendi mi yer alınmaz, tapuya 50 isim de yazdırılmaz, koop var olan yeri kiralar, işletir eker biçer krediyi hibeyi alır, zaten önce hangi yörede hangi kredi hibe de hazır bütçe var o öğrenilir.

vesile ile ali nin yere yürüyelim nasılsa o tek, biz 50 yiz :)

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Mehmet Ozyurek yazdı:

Abi 20 dönüm olur 30 dönüm olur. Bahtımızda ne varsa. Şartlar pekişsin, değerlendirilir. Önerim egede zeytinlik alalım. Çanakkale mesela. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Mert Gülkokan yazdı:

Bana fazla hayalperest bir yaklaşım geldi ama tabiki forumun dedeleri daha iyi bilir benim yaşım genç emoji1787.png

İnsanoğlu hayal kurdu ve yaptı. Hayal kurmaya ve yapmaya devam edecek.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mert Gülkokan yazdı:

Bana fazla hayalperest bir yaklaşım geldi ama tabiki forumun dedeleri daha iyi bilir benim yaşım genç emoji1787.png

eskiden 20 yaşında iken kavak dikenler, çocuklarının düğünü için yatırım yapmış olurdu.. çinde de, toprağı sıkıştırır  tepe yaparlar, torunları çömlek yaparken kullansın diye.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Nihat Palolu yazdı:

İnsanoğlu hayal kurdu ve yaptı. Hayal kurmaya ve yapmaya devam edecek.

en net örnek ; geçende yardıma ihtiyacı olan kardeşlere yarım günde 2 tane dizüstü bilgisayar alınması 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Fatih Sarıkaya yazdı:

Abi 20 dönüm olur 30 dönüm olur. Bahtımızda ne varsa. Şartlar pekişsin, değerlendirilir. Önerim egede zeytinlik alalım. Çanakkale mesela. 

Balıkesir zeytini daha iyiymiş :) 

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Balıkesir zeytini daha iyiymiş :) 

Aslında en iyisi Mersin/Mut. Ben egeyi seviyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Dere hep hayalimdir benim.. inşallah çok yaşlanmadan gerçekleştiririm.. 

Nerede gidip görelim

Sana uzak abi :) Gelirim oralara yerleşirim dersen buluruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Işık

Çok güzel bir düşünce. Ben her zaman böyle birlikteliklere sıcak bakmışımdır. Hayata geçirilebilirse ne kapılar açılır ne fırsatlar ortaya çıkar. Donanımlı bir çok üye var bu forumda. Herkesin elinden dilinden fikrinden istifade edilebilir. Önemli olan samimi olmak ve olumlu düşünmek. Zaten bir iş her zaman olumlu yönden bakınca kemikleşir ve gelişir. Ben şahsen iş yerinde buna benzer bir çaba içerisindeyim. Çok Yol katedemedim. Ama vaz geçmiyorum da.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Çok güzel fikir ama şöyle olacak. Birilerimiz sadece ortak olup arkasına yaslanırken bazılarımız kağıt kürek işleri derken çok uğraşacak.

İçimizde bu enerji varsa buyrun girelim ama yakın zamanda sıkılır, yorulursak akıbet kötü olabilir..

İşbu enerjiyi içinde barındıran her kimse, yatırımı ona en yakın yerlerde yapmak elzemdir.

Sayı kaç olur bilmem, dediğiniz gibi 10.000₺ böyle bir yatırım için çok değil. Ayda 20-25 dolara tekabül eden bir aidat da sorun değil. İleride de getirisi olacaksa motivasyonu diri tutabilir..

Yani bize emekli ama genç birileri lazım 😅

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Emre Şimşek yazdı:

Çok güzel fikir ama şöyle olacak. Birilerimiz sadece ortak olup arkasına yaslanırken bazılarımız kağıt kürek işleri derken çok uğraşacak.

İçimizde bu enerji varsa buyrun girelim ama yakın zamanda sıkılır, yorulursak akıbet kötü olabilir..

İşbu enerjiyi içinde barındıran her kimse, yatırımı ona en yakın yerlerde yapmak elzemdir.

Sayı kaç olur bilmem, dediğiniz gibi 10.000₺ böyle bir yatırım için çok değil. Ayda 20-25 dolara tekabül eden bir aidat da sorun değil. İleride de getirisi olacaksa motivasyonu diri tutabilir..

Yorulmak ve sıkılmak yasak. Baştan öyle kurgularız kendimizi. Yorulmayan ve sıkılmayanlar hep kazançlı çıkmıştır, bizde çıkarız.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

eskiden 20 yaşında iken kavak dikenler, çocuklarının düğünü için yatırım yapmış olurdu.. çinde de, toprağı sıkıştırır  tepe yaparlar, torunları çömlek yaparken kullansın diye.

Benim amacımı sen biliyorsun. diğer arkadaşlarım da bilsin.. 

Bir ev almak benim ömrümden 10 yılı götürdü. Bir araba almak 5 yılımı götürdü.. Amacım çocuklarıma birer ev bırakmak ve ömürlerine 10'ar yıl katmak.. 

Güzel bir de yatırım bırakırsak bi 5 yıl daha katarız belki.

Bir zeytinlik alırız, yada alır zeytinlik yaparız.. Bu zor bir iş değil. Durduğu sürece zeytinini yağını değerlendiririz. bu da zor değil.

Bu gün 500 e alırız, 5 yıl sonra 2000 eder. 

Toprak üretilebilen bir nesne değil, dünya büyümüyor. Gıda da vaz geçilecek bir madde değil. Gıda kapsülleri yutup, tüplerde yaşamaya başlamadığımız sürece her gıdaya dünyanın ihtiyacı var. 

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Emre Şimşek yazdı:

Ne kadar kötü olabilir ki.. 

En fazla satarız, herkesin parasını dağıtırız. Yada birimiz, bir kaçımız alırız tüm hisseleri. 

Zaten herkes çalışacak diye bir şey yok. 

Zevk alan ilgilenir, ilgilenecek üye bulunamazsa iş ücreti ile ilgilenecek birine verilir. 

• Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Emre Şimşek yazdı:

10 bin lira vermiş adam aidat verecek yatsa ne olur yatmasa ne olur. Yatmayan zaten keyfini çıkaracak. Bu seninki süper motivasyon. Tebrik ederim Türk cehenneminde zebani yok. Varsın adam yatsın ne farkeder?

Mehmet Ozyurek yazdı:

Ne kadar kötü olabilir ki.. 

En fazla satarız, herkesin parasını dağıtırız. Yada birimiz, bir kaçımız alırız tüm hisseleri. 

Zaten herkes çalışacak diye bir şey yok. 

Zevk alan ilgilenir, ilgilenecek üye bulunamazsa iş ücreti ile ilgilenecek birine verilir. 

Aynen bu. Olaya sadece arazi diye de bakılabilir. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bana kalsa satışı 3 yıl altı olmamak kaydıyla arsa alıp satmak. Ciddi yatırım olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Servet Aydın yazdı:

Bana kalsa satışı 3 yıl altı olmamak kaydıyla arsa alıp satmak. Ciddi yatırım olur.

Ana amacımız üretim ama.. 

Kar amaçlı o da yapılabilir.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...