İçeriğe Yönlendir

W203 Silecek Konusu

Volkan Aydemir

Recommended Posts

Furkan Avcı

Çok geçmiş olsun, umarım bu şekilde atlatırsınız. 

Ben komple söktüğüm için direk ulaşmıştım ama size sadece EZS lazım, aslında çok zor olmaması lazım ama kablolar takılmış olabilir mi acaba? 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Videoda alt plastiği söküp elini içeri uzatmadan bir görüntü atlaması var, yani o kişi de bence bayağı uğraştı, alabileceği noktaya kadar getirdiği yerden montajladı, kolayca aldı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Yurdaer Elay yazdı:

Kontak sprey olan her marka olur sanırım. Würth, WD-40 vs.

Onlar kontak sprey değil. 

düzeltme:  kontak sprey yazmayanlar değil.

Yorum bağlantısı
Volkan Aydemir
(düzenlendi)

bu gun hava biraz iyiydi EZS cikardim ama tek basima video yapamadim sadece EZS cikardikdan sonra tv tamircisine giderken kisa video cektim birde EZS icinin birkac resmini cektim onlari paylasiyorum.

foto_1

foto_2

foto_3

foto_4

foto_5

foto_6

foto_7

foto_8

foto_9

foto_10

gorunen bir lehim hatasi falan goremedi bulamadi tv tamircisi ve haliyle bende tekrar topladim EZS yi guzelce kontak sprey ile temizledim, kuruladim hava ile ve araca taktim.

sokmesi zor degildi ama sadece sirt ustu yatip gaz pedali ve fren pedalinin oldugu yere uzandim elimi rahatca bosluga uzatttim ve EZS cikarttim :)

EZS iptal videosu

bu islemi yaptikdan sonra 4 saat bekledim ve tekrar araci test ettim malesef silecekler yine calisti ve 9 dakika sonra durdu..

tarihinde Volkan Aydemir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Volkan Aydemir yazdı:

bu gun hava biraz iyiydi EZS cikardim ama tek basima video yapamadim sadece EZS cikardikdan sonra tv tamircisine giderken kisa video cektim birde EZS icinin birkac resmini cektim onlari paylasiyorum.

foto_1

foto_2

foto_3

foto_4

foto_5

foto_6

foto_7

foto_8

foto_9

foto_10

gorunen bir lehim hatasi falan goremedi bulamadi tv tamircisi ve haliyle bende tekrar topladim EZS yi guzelce kontak sprey ile temizledim, kuruladim hava ile ve araca taktim.

sokmesi zor degildi ama sadece sirt ustu yatip gaz pedali ve fren pedalinin oldugu yere uzandim elimi rahatca bosluga uzatttim ve EZS cikarttim :)

EZS iptal videosu

bu islemi yaptikdan sonra 4 saat bekledim ve tekrar araci test ettim malesef silecekler yine calisti ve 9 dakika sonra durdu..

Elinize sağlık, ama şöyle düşünün lehimsel bir problem değilde, bir direnç, diyot veya entegre arızalı olabilir.

Emek elektronik sanırım onlarıda bulup değiştiriyor. Buraya geldiğinizde çözülecek gibi geliyor bana.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Aydemir
(düzenlendi)

havalarin  soguk olmadigi bir gunde  bu ekledigim linkdeki  CAN baglantilarini kontrol edecegim

Controller Area Network CAN

Yorum bağlantısı
Volkan Aydemir
(düzenlendi)

bugun webde dolasirken bir resim dikkatimi cekti EZS yi benimkiyle karsilastirdim sanki bu anakart uzerinde lehimsiz yerler var gibime geldi kirmizi  isaretledigim yerlerde lehim eksik gibimi yoksa normalmi elinde w203 EZS olan varsa kontrol edebilirmiydi acaba 

benim aracin ezs

webde buldugum ezs

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Volkan Aydemir

2-3 gundur havalar 13-14 derece oldugundan herhalde silecekler 3-4 gundur calismiyor hersey normal.. havalar soguyunca yine yapacak 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Volkan Aydemir
(düzenlendi)

Evet sonunda w203 ün silecek çalışma konusunda Ankara’daki Emekelektronik ( Mercedes beyin tamir servisi ) yardımcı oldu.

aracın EZS sindeki bir( kaç ) parçanın ömrünü tamamlaması nedeniyle yanlış komut göndermesiyle aracın silecekleri kontağı açar açmaz çalışıyormuş, araçdan sökülen sam modül ve EZS ( kontak anahtar yuvası ) deep freeze ( dondurularak ) arıza tesbiti edilmiştir. Şimdi herşey normal olması gerektiği gibi çalışıyor. 

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...