İçeriğe Yönlendir

Anahtar Pilini Değiştin Uyarısı

H.Cenk Bayrakçı
Çözüme git H.Cenk Bayrakçı tarafından,

Recommended Posts

H.Cenk Bayrakçı

Sevgili Forumdaşlar,

Birkaç gündür fotoğraftaki mesajla karşılaşıyorum. İşlem basit aslında gidip pili yenisiyle değiştireceğim. Sadece araçta anahtarsız giriş olduğu için kodlama vb. yapılacak mı? Servise mi gideyim? Ne yapayım, fikrinizi almak istedim.

07e4e96687ac851faea72f0dc0e94a48.jpg

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Sanmıyorum, servislik bir durum olsa servise gidin derdi. Yedek anahtar yanınızda olsun her ihtimale karşı. Kapılarda açık olsun. Pil değişiminden sonra aracı çalıştırınca tanıması gerekir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

İki gün önce değiştirdim vw aracimin pilini.

Ayni sizin gibi uyarı veriyordu. Yeni pil taktım, kapıları açıp kapatıyor ancak araci çalıştırmak istediğimde anahtar bulunamadı uyarısı veriyordu. Meğer yeni taktığım pil daha da bitikmis, eskisini takınca düzeldi.

Eylül de yetkili serviste 13 tl ye degismislerdi diğer anahtarınkini muhtemelen 20 tl olmustur. İyi bir pil de yaklaşık o fiyatlarda...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Sevgili Forumdaşlar,

Birkaç gündür fotoğraftaki mesajla karşılaşıyorum. İşlem basit aslında gidip pili yenisiyle değiştireceğim. Sadece araçta anahtarsız giriş olduğu için kodlama vb. yapılacak mı? Servise mi gideyim? Ne yapayım, fikrinizi almak istedim.

07e4e96687ac851faea72f0dc0e94a48.jpg

be değiştirdim CR2025 bakkaldan al tak. anahtarı hiç aletsiz tırnağınla açabilirsin. youtube dan videoya bakarsan ne tarafı açılacak bilirsen zaten cep radyosu kapağı gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş

Cenk hocam sizin araç daha yeni değil miydi. Pil çok çabuk bitmiş sanki. Geçenlerde bende de aynı uyarı çıktı. Yanımda yedek pil bulunduruyordum ben. Değiştirdim. Sonra düğmeye bastım tık yok[emoji28] anahtarla düğmeye bastım, kilit tuşuna da basılı tuttum bu arada ya da açma tuşu, emin değilim. Tanıdı sonunda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Ne çabuk bitiyor bu vagların pilleri, kaç aracım oldu hiç pil değiştirdiğimi hatırlamıyorum. 

Bu arada anahtar pili bitmiş araçlarınız öldüm fiyatına ... 😁

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Selçuk Bakış yazdı:

kaç aracım oldu hiç pil değiştirdiğimi hatırlamıyorum. 

Anahtarsız çalıştırma var mıydı o araçlarda? Pili yiyen o diye biliyorum. 8 sene oldu Focus 2 anahtarını bir kere değiştirdim sanırım, değiştirmemiş de olabilirim emin olamadım :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Mondeo mk5 alıncaya kadar hiç bir aracımın kumanda pilini değitirmemiştim. Mondeo 2016 model 2017 trafiğe çıkışlı geçen ay iki kumandanın da pilini değiştir dedi değiştim. Fiesta 2016 halen kumanda pillerin de sıkıntı yok.

Zannedersem anahtarsız giriş ve çalıştırma pilleri çabuk bitiriyor. Mondeonun kumandasınında iki pil varmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Eski Tiguanımda değiştirmedim hiç. Bu anahtarsız çalıştırma ve giriş olunca erken yedi pili herhalde, gerçi yedek anahtarım var ama. Araç henüz bir buçuk senelik.  

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

2017'den beri bi kere benden önceki sahibi değiştirdi, bi kere de ben geçen ay değiştirdim. Anahtarsız giriş çok yiyor galiba ama eski Megane'ımda böyle değildi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Oktay Göktaş yazdı:

Cenk hocam sizin araç daha yeni değil miydi. Pil çok çabuk bitmiş sanki. Geçenlerde bende de aynı uyarı çıktı. Yanımda yedek pil bulunduruyordum ben. Değiştirdim. Sonra düğmeye bastım tık yokemoji28.png anahtarla düğmeye bastım, kilit tuşuna da basılı tuttum bu arada ya da açma tuşu, emin değilim. Tanıdı sonunda.

cepte sıkışıyor sanıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Mehmet Göktürk yazdı:

cepte sıkışıyor sanıyorum.

Cebimde taşımıyorum hocam, çantada duruyor genelde. Ama çantada sıkışıyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Ofisteki arkadaşımın aracında anahtarsız çalıştırma var pili zayıf diye uyarı veriyordu. Vakit bulup pil alamadı. Ben aldım verdim değişti. Kodak 2032 pil. 

Kodlama vs gibi sorunla karşılaşmadı. Pili değiştirsede sürekli uyarı verdiği için sistemden kapattı düzeltti devam ediyor. 

Araç 2016 Renault Clio HB GT Line. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Direk değiştirin hiç birşey olmaz.Ben geçen pazar alışverişi yaptım geldim eller poşet dolu.Bagaj otomatik ayak sallayınca açılıyor hesapta.Ayak ile arabanın altında yapmadığım hareket kalmadı bagaj açılsın diye ama yok nafile.Yanımdan geçenlerde bakıyor tip tip.Neyse baktım olacak gibi değil mecbur elimdekileri yere bıkartım kapıyı tuttum yok yine açılmıyor.Kumandayı çıkardım düğmeye bastım yok yine açılmadı.İçimden ve hafif dıştan biraz ağır şeyler söyledim sinir harbi. Meğer pil bitmiş ama öncesinde ne uyarı verdi ne birşey ,Ford ve Reno hemen uyarı verirdi.Allahtan hemen 20 metre ötede saatçi varmış gittim pil taktırdım yola devam ettim.Ama dağ başında veya pile hemen ulaşamıyacağım biryerde olsam hepten sıkıntılı bir durum.Kapıları kumandada bulunan anahtar ile açabiliyorsun ama çalıştırmak için içerde gizlenmiş kontak varmı hiç bakmadım.Yani diyeceğim o ki aslında yedek bir pil alıp uygun bir yerde taşımak lazım her an lazım olabiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Eşimin eski aracı olan bmw'de anahtar pilini değişin diye uyarı çıkmıştı 2 sene kadar önce. Hanım arayıp kosifler'den randevu almış, akşam da bana haber verdi, yarın müsaitsen götür de halletsinler diye.. Pil için yetkili servise gidilir mi, rakamı sordun mu diye sorunca, sormadığını öğrendim. Ben aradım kosifler'i. 275 TL gibi bir rakam söylediler. Hemen randevuyu iptal ettim. Migrosa gidip cr2032 model 5 li pil aldım 20-22 tl gibiydi. Kendim değiştim .. Kendi aracımda da gerektiğinde o 5 li pilden kullanıyorum hala 1-2 tanesi çantamda yedekte bekler :)

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Cebimde taşımıyorum hocam, çantada duruyor genelde. Ama çantada sıkışıyor olabilir.

Cenk Hocam dediğiniz gibi anahtarsız giriş ve çalıştırmada ortalama 2 yılda bir pil uyarısı çıkıyor. Ben normal anahtarcıda değiştirdim Arteon 'un pilini 7.5 TL ye 2 ay önce . Hiç bir işlem gerekmiyor merak etmeyin. Servis vs hiç gerek yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Kadjar'ı alınca değiştirmiştim, 3 yıl olacak. Bir tane de yedek almıştım. Onu da bir arkadaşa lazım oldu, ona verdim ama pil zayıf uyarısı aldığı halde kendi pilini değiştirmediği ceza olarak bir tane kendine bir tane de bana yedek pil aldırdım. :nargile:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bim veya A 101 e indirimli duracell gelmişti iki tane 3 lü aldım. Uyarı verdikçe değiştiriyorum. Yedek anahtarda kullanmadığım halde uyarı vermişti. Anahtarsız çalıştırma olunca o da sürekli sinyal gönderiyor galiba. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Çözüm
H.Cenk Bayrakçı
(düzenlendi)

Sabah oğlumu bıraktıktan sonra servise uğradım ve sordum. Kodlama ve tanıtma gibi bir şeye gerek var mı diye. Gerek yokmuş, doğrudan değiştirmek yetiyormuş. 25 TL'ye değiştirdiler. Gerçi çoğu arkadaş aynı şeyi söyledi, ama servisten de teyit edip, burada da yazarak arayanlara yardımcı olması açısından iyi oldu. Herkese teşekkürler. Bundan sonra kendim değiştiririm.  :)

tarihinde H.Cenk Bayrakçı tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Ahmet Türedi yazdı:

Direk değiştirin hiç birşey olmaz.Ben geçen pazar alışverişi yaptım geldim eller poşet dolu.Bagaj otomatik ayak sallayınca açılıyor hesapta.Ayak ile arabanın altında yapmadığım hareket kalmadı bagaj açılsın diye ama yok nafile.Yanımdan geçenlerde bakıyor tip tip.Neyse baktım olacak gibi değil mecbur elimdekileri yere bıkartım kapıyı tuttum yok yine açılmıyor.Kumandayı çıkardım düğmeye bastım yok yine açılmadı.İçimden ve hafif dıştan biraz ağır şeyler söyledim sinir harbi. Meğer pil bitmiş ama öncesinde ne uyarı verdi ne birşey ,Ford ve Reno hemen uyarı verirdi.Allahtan hemen 20 metre ötede saatçi varmış gittim pil taktırdım yola devam ettim.Ama dağ başında veya pile hemen ulaşamıyacağım biryerde olsam hepten sıkıntılı bir durum.Kapıları kumandada bulunan anahtar ile açabiliyorsun ama çalıştırmak için içerde gizlenmiş kontak varmı hiç bakmadım.Yani diyeceğim o ki aslında yedek bir pil alıp uygun bir yerde taşımak lazım her an lazım olabiliyor.

Pil bitince dağ basinda kalmazsiniz. Kumandayi kontaga yakin tutup calistirabiliyorsunuz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Anahtarsız giriş ve çalıştırma olan araçların, anahtar pilleri çabuk bitiyor. 1 defa anahtarın pilini ucuz bir pille değiştirdim 1 ay dayandı. Sonrasında Varta CR 2032 aldım 6 aydır bir sorun olmadı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...