İçeriğe Yönlendir

Anahtar Pilini Değiştin Uyarısı

H.Cenk Bayrakçı
Çözüme git H.Cenk Bayrakçı tarafından,

Recommended Posts

Ahmet Türedi
Erdem Doğan yazdı:

Pil bitince dağ basinda kalmazsiniz. Kumandayi kontaga yakin tutup calistirabiliyorsunuz. 

Bunu bilmiyordum.Bir sonraki sefer deneyeceğim teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Ahmet Türedi yazdı:

Bunu bilmiyordum.Bir sonraki sefer deneyeceğim teşekkürler.

Hatırladığım kadarıyla F30 ve F20 kasa BMW'lerde kontağın olduğu yerde anahtar işareti var. Pil biterse o noktaya tutup aracı çalıştırabilmek için. Muhtemelen keyless olan araçlarda benzer durum vardır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL
Pil bitince dağ basinda kalmazsiniz. Kumandayi kontaga yakin tutup calistirabiliyorsunuz. 
Kapilari açıp kapayan ama anahtar algılanamadı uyarisini verecek kadar düşük pille denedim yemedi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Sabah oğlumu bıraktıktan sonra servise uğradım ve sordum. Kodlama ve tanıtma gibi bir şeye gerek var mı diye. Gerek yokmuş, doğrudan değiştirmek yetiyormuş. 25 TL'ye değiştirdiler. Gerçi çoğu arkadaş aynı şeyi söyledi, ama servisten de teyit edip, burada da yazarak arayanlara yardımcı olması açısından iyi oldu. Herkese teşekkürler. Bundan sonra kendim değiştiririm.  :)

bi tane cr2025 eksik olmuş oldu cepte. iki tanesi 20 küsur lira zaten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Barış AÇIL yazdı:
Erdem Doğan yazdı:

Kapilari açıp kapayan ama anahtar algılanamadı uyarisini verecek kadar düşük pille denedim yemedi

Anahtarı gerekli noktaya yakın tuttunuz mu? Kitapçıkta mutlaka bununla alakalı bilgi vardır.

Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Haklısınız, kitapçıkta okudum var öyle bir metin ve direksiyon arkasında da işareti var. Çalışmayınca ilk işim dediği şekilde yapmak oldu ama çalışmadı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Mehmet Göktürk yazdı:

bi tane cr2025 eksik olmuş oldu cepte. iki tanesi 20 küsur lira zaten.

Hocam farkındayım . Bilerek gittim, anahtarın neresinden açılacağını görmek ve varsa kodlama vb. yapılsın diye. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Hocam farkındayım . Bilerek gittim, anahtarın neresinden açılacağını görmek ve varsa kodlama vb. yapılsın diye. 

zaten ikinciyi kaybediyoruz. vakti gelince bi iki tane daha alıyoruz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Barış AÇIL yazdı:

Haklısınız, kitapçıkta okudum var öyle bir metin ve direksiyon arkasında da işareti var. Çalışmayınca ilk işim dediği şekilde yapmak oldu ama çalışmadı.

Akü bitmiş olmasın 😂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

😂 Demek ki tek benim başıma gelmemiş. Neyse forumda konusu oldu en azından. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

😂 Demek ki tek benim başıma gelmemiş. Neyse forumda konusu oldu en azından. 

Video cekiyordum. Birden belirdi.. Dedim cenk hoca tek kalmasın 😂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Alpay Sumer yazdı:

Video cekiyordum. Birden belirdi.. Dedim cenk hoca tek kalmasın 😂

Demek ki mevsim pil bitme mevsimi. 🤣😂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Demek ki mevsim pil bitme mevsimi. 🤣😂

Bitmemis pilleriniz öld... yok bu o değildi  😂 Hakkım saklı kalsın arabaya yazarum 😎

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Maden
Serkan Maden yazdı:

Pilini değiştirdim. 

lq9mEp.jpg

Bende buldum 😁

Alpay Sumer yazdı:

Hocam bak ne buldum 😂

IMG_20211226_173915.jpg

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Bu arada troc ve tigu izleme listemde diye bana özel mi bildirim geliyor.. googıl bilerek yapıyor galiba 😄

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL
Bu arada takılan pil CR 2025 idi. Yazmayı unutmuşum. 
Benim de anahtar maceram bitmedi gitti. Gecen hafta aldığım pil bitik çıktı.. Sonra bugun yeniden aldım passat a CR2025, aklımda öyle kalmış, birde sizin tiguan la aynıdır diye dusundum

Migrosta kodak 5 lisi vardı son kullanma tarihi 2031 olan. 5 ini 19 tl ye aldım.

Eve bir hevesle geldim, anahtarı açtım ve ne göreyim pil CR 2032 ...

Bu haftayı da bay çektim. Simdi bunları değiştirmem gerek oda haftaya artık
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Barış AÇIL yazdı:

Benim de anahtar maceram bitmedi gitti. Gecen hafta aldığım pil bitik çıktı.. Sonra bugun yeniden aldım passat a CR2025, aklımda öyle kalmış, birde sizin tiguan la aynıdır diye dusundum

Migrosta kodak 5 lisi vardı son kullanma tarihi 2031 olan. 5 ini 19 tl ye aldım.

Eve bir hevesle geldim, anahtarı açtım ve ne göreyim pil CR 2032 ...

Bu haftayı da bay çektim. Simdi bunları değiştirmem gerek oda haftaya artık

2025 pil 2032 ye takılır.. 2032 2025 e takılmaz. nedir fark? biri 2cm çap 3.2mm kalınlık, diğeri 2.5 mm kalınlık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Hocam biliyordum ama cesaret edemedim, ust plastik yeterince basar mi pile diye şüphe ettim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Barış AÇIL yazdı:

Hocam biliyordum ama cesaret edemedim, ust plastik yeterince basar mi pile diye şüphe ettim.

basar ya. olmadı bi teneke konur.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...