İçeriğe Yönlendir

ÖTV Muafiyetli 5 Model Arasında Kaldık Corolla, Focus, Megane, Elantra, Duster

Ahmet Ali Salih Kanneci

Recommended Posts

Ahmet Ali Salih Kanneci

Arkadaşlar birkaç aydır ÖTV Muafiyetli araçlar alma niyetindeyiz fakat hukuksal süreci beklemek durumunda kaldık bu ay içinde hukuksal süreç kesin olarak tamamlanacak ve bu ay içinde araç alacağız kafamızda 5 model var bunlar arasında kararsız kaldık.

- Toyota Corolla 1.5 Dream

- Ford Focus 1.5 Ti-VCT Trend X

- Renault Megane 1.3 TCE Joy Comfort

- Hyundai Elantra 1.6 MPI Style Comfort

- Dacia Duster 1.3 TCE Comfort

Siz olsanız hangisini tercih edersiniz? Neden?

Not: Güzel görünüşlü olsun, Konforlu olsun, sürüş zevki güzel olsun isteriz, beklentimiz bu yönde.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ali Salih Kanneci
Engelli arkadaş nasıl engeli?
Ben duster derim
Babaannem yoğun bakımda, %99 engelli raporu mevcut, aracı vasisi olan babam kullanacak
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ahmet Ali Salih Kanneci yazdı:
Mehmet Göktürk yazdı:
Engelli arkadaş nasıl engeli?
Ben duster derim

Babaannem yoğun bakımda, %99 engelli raporu mevcut, aracı vasisi olan babam kullanacak

Of anladım geçmiş olsun salih hocam. Babaya otomatik bişey lazım o zaman toyota.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ali Salih Kanneci
Of anladım geçmiş olsun salih hocam. Babaya otomatik bişey lazım o zaman toyota.
Mehmet abi araçların hepsi otomatik, otomatik olması dışında neden Toyota'yı tercih ettiniz?
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mehmet Göktürk yazdı:

Mehmet abi araçların hepsi otomatik, otomatik olması dışında neden Toyota'yı tercih ettiniz?

Kullanması daha kolay yüzü daha modern oturaklı arka koltuk daha iyi ikinci el vs

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ali Salih Kanneci
Turbo olsa focus alırdım.
Bende focusu tercih ederdim fakat babam Elantra'yı beğendi dedemde Megane'dan yana...
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Allah uzun omur versin hocam arac babanenizin ustune mi oluyor yoksa babanizin mi bilgi edinmek icin soruyorumda
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ali Salih Kanneci
Allah uzun omur versin hocam arac babanenizin ustune mi oluyor yoksa babanizin mi bilgi edinmek icin soruyorumda
Amin, eyvAllah, babaannemin üzerine olacak araç.
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Allah korkusun vefat olursa arabayi tum kardeslere ortak gecirin abi yoksa bu otv yi sizden alirlar gecen bir yakinimin basina geldi vergi dairesinden ogrendim kesin bilgi olarak tum mirascilara arac gecmesse indirim suresi icinde (5) sizden otv yi aliyorlar aman dikkkat abicim
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ali Salih Kanneci
Allah korkusun vefat olursa arabayi tum kardeslere ortak gecirin abi yoksa bu otv yi sizden alirlar gecen bir yakinimin basina geldi vergi dairesinden ogrendim kesin bilgi olarak tum mirascilara arac gecmesse indirim suresi icinde (5) sizden otv yi aliyorlar aman dikkkat abicim
Çok sağolun bilgilendirdiğiniz için babamla konuştum bu konuyu o avukatı ile görüşmüş ÖTV'nin tamamını geri ödemiyormuşsuz 15-20 bin lira gibi ödüyormuşsuz avukatın söylediğine göre.
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Çok sağolun bilgilendirdiğiniz için babamla konuştum bu konuyu o avukatı ile görüşmüş ÖTV'nin tamamını geri ödemiyormuşsuz 15-20 bin lira gibi ödüyormuşsuz avukatın söylediğine göre.
Abicim avukatlar bu konuya tam hakim olmayabilir siz vergi dairesine gidip harclar servisinden bilgi alabilirsiniz yada bir mali müşavir den ben iki tarafada sordum arkadas icin tamami dendi ama yanlis olabilir. Boyle bir islem yapacak olsam ben yazili bilgi talebinde bulunurdum cevabida saklardim. Benim ogrendigim bilgi sozlu idi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Büyüyen ölçüleri ile ve yöne modern yüzü ile focus

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ali Salih Kanneci

Hocam Hyundai Elantra hakkında bilgisi olan var mı? Babamın çok hoşuna gitti iç ve dış tasarımı. Göründüğü kadar iyi bir araç mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Görgün teyzeye şifalar diliyoruz. Korona değil di mi?

Hocam Hyundai Elantra hakkında bilgisi olan var mı? Babamın çok hoşuna gitti iç ve dış tasarımı. Göründüğü kadar iyi bir araç mı?

Modeli değişince eski kasaları birden eski eski durmaya başlar onların.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

Arka süspansiyon bağımsız değil yol tutuşu sedan ve hatcback kardeşi i30 dan kötüdür. Test etmiştim.

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Uzunoğlu yazdı:

Arka süspansiyon bağımsız değil yol tutuşu sedan ve hatcback kardeşi i30 dan kötüdür. Test etmiştim.

Hocam üstteki araçlarda bağımsız süspansiyonu olan sadede toyota var. 

Sürüş zevkinden bahsedilmiş. Muhtemelen turbolu bir araç isteniyor. Megane iyi tercih olur. 

benim ötv mtv muafiyetim olsa hybrid alırdım. Bedava binilir neredeyse

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ali Salih Kanneci

Sürüş zevkinden bahsedilmiş. Muhtemelen turbolu bir araç isteniyor. Megane iyi tercih olur. 

Hibriti bizde çok isteriz malum benzin fiyatları ortada fakat sadece ÖTV muafiyetine benzinli olan modeli giriyor Corolla'nın maalesef...
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Olabilir ben sadece elantrayı elerdim. Seçecek olsam Düzce bayi ve servisleri açısından focus/corolla/megan olurdu sıralamam. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Focus 4 makyajlı çıktı ve yakında satış görecek ona yönelmek mantıklı olmaz. Listeya Octavia E-Tec giremiyor mu ki?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ali Salih Kanneci
Focus 4 makyajlı çıktı ve yakında satış görecek ona yönelmek mantıklı olmaz. Listeya Octavia E-Tec giremiyor mu ki?
Yok girmiyor Skoda Octavia, limit 450,500 TL en fazla 465,000'e kadar olan araçların bir kısmını sokuyorlar listeye...
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

5 yıl birlikte geçirilecek ise hangisinin garantisüresi en uzun ise onu alırdım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

5 yıl birlikte geçirilecek ise hangisinin garantisüresi en uzun ise onu alırdım

Toyota 5 sene sabit garantili. + 2 uzatılıyor. 

Hibriti bizde çok isteriz malum benzin fiyatları ortada fakat sadece ÖTV muafiyetine benzinli olan modeli giriyor Corolla'nın maalesef...

2021 var mı bayide? 450 altında belki bulabilirsiniz

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Toyota 5 sene sabit garantili. + 2 uzatılıyor. 

2021 var mı bayide? 450 altında belki bulabilirsiniz

şu hani stokta onbinler ce araba vardı ceza meza kesilmiş diye medya haber yapmıştı ama detayı yazmadan nerde onlar? daha kaç ay stoklayıp eski model diye sıfır satacaklar? bekliyoruz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...