İçeriğe Yönlendir

ÖTV Muafiyetli 5 Model Arasında Kaldık Corolla, Focus, Megane, Elantra, Duster

Ahmet Ali Salih Kanneci

Recommended Posts

Ahmet Ali Salih Kanneci

Toyota üzerine yoğunlaşıyoruz, gerek babamın arabadan anlayan çevresi, gerekse forumlar Corolla'yı çok övüyor. Şimdi zamlar gelmeden almak lazım, Şubat'ı beklersek dream değil vision'a kalırız Corolla'da... Fakat hangi bayi'yi arasak elimizde araç yok diyor. Sizin bildiğiniz elinde Corolla olan bayi var mı?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ahmet Ali Salih Kanneci yazdı:

Toyota üzerine yoğunlaşıyoruz, gerek babamın arabadan anlayan çevresi, gerekse forumlar Corolla'yı çok övüyor. Şimdi zamlar gelmeden almak lazım, Şubat'ı beklersek dream değil vision'a kalırız Corolla'da... Fakat hangi bayi'yi arasak elimizde araç yok diyor. Sizin bildiğiniz elinde Corolla olan bayi var mı?

Corolla 2019+ facebook grubu var. Sorun hocam. Bayiye gidip satış temsilcisini yemeğe falan çıkarın. Sırayı satın almaya çalışın. Bir de 2021 var mı stokta diye sorun. 

bu arada bulursanız 2021 hybrid tavsiye ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bayiye gidip satış temsilcisini yemeğe falan çıkarın. Sırayı satın almaya çalışın

Maşallah maşallah 😂

konuya dönecek olursak Corolla iyi bir seçim.

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bayiye gidip satış temsilcisini yemeğe falan çıkarın.

muhallebicide? sütlaç +çay? göz göze de bakışlaım mı

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

muhallebicide? sütlaç +çay? göz göze de bakışlaım mı

Sütlaç çaya anca naylon sırası alırsınız 😂

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sütlaç çaya anca naylon sırası alırsınız 😂

hilton sütlaç ama

Yorum bağlantısı
Ali Uymaz

Mersin bayinde  yaklaşık 10 gün önce  vardı bir de gidebiliyorsaniz direk yüzyüze bayilere sorun ya da birini yollayın o şehirde oturduğunuzu söylemeniz de avantaj sağlayabilir bazı bayiler şehir dışına arac satmak istemeyebilir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Sütlaç çaya anca naylon sırası alırsınız [emoji23]
@ali cihangiroğlu öyle aldı demekki clioyu.
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

hilton sütlaç ama

Satış danışmanıyla, hilton’da sütlaç. Amaç araba almak mı orayı bi netleştirelim önce 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik
Ali Uymaz yazdı:

bazı bayiler şehir dışına arac satmak istemeyebilir

Ne sebeple hocam?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Bekir Çelik yazdı:

Ne sebeple hocam?

Bakıma kendisine gelmeyecek diye

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bakıma kendisine gelmeyecek diye

Vay arkadaş, bizden tüccar falan olmaz.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Bekir Çelik yazdı:

Vay arkadaş, bizden tüccar falan olmaz.

Olur da türkiye’de olmaz 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik
Ahmet Ali Salih Kanneci yazdı:

Arkadaşlar birkaç aydır ÖTV Muafiyetli araçlar alma niyetindeyiz fakat hukuksal süreci beklemek durumunda kaldık bu ay içinde hukuksal süreç kesin olarak tamamlanacak ve bu ay içinde araç alacağız kafamızda 5 model var bunlar arasında kararsız kaldık.

- Ford Focus 1.5 Ti-VCT Trend X

Ford baktınız mı hiç? 2022 miydi? Ne fiyat verdiler acaba? Bir de Trend X bile olsa arka cam kaldırma hâla manuel mi çok merak ettim. :) (2014 ya da 2015'te manueldi, sinir olmuştum.)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bekir Çelik yazdı:

2014 ya da 2015'te manueldi, sinir olmuştum.)

avrupa pazarı ilginç, mesela esp var sunrrof var, lakin arka camlar manuel, müşteri boşa para vermek gibi bakıyorsa pazarlama ekibi de ona göre donanım sipariş ediyor. keşke bize gelenlerde teyp bile olmasa da, 200 binlik tekniğe 650 bin ödemesek

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

amerikan piyasası da öyle. sadece gerekli şeyleri alıyorlar

klima radyo otomatik camlar. hepsi o standrt otomobillerde. bixenon, led vs de yok. halojen devam. büyük jant yok. deri koltuk hiç yok ama ısıtma var.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik
Çağlar Bayur yazdı:

avrupa pazarı ilginç, mesela esp var sunrrof var, lakin arka camlar manuel, müşteri boşa para vermek gibi bakıyorsa pazarlama ekibi de ona göre donanım sipariş ediyor. keşke bize gelenlerde teyp bile olmasa da, 200 binlik tekniğe 650 bin ödemesek

Modelini tam hatırlamıyorum ama, Renault sanırım Symbol 2011'de hidrolik direksiyonu; sonraki yıllarda torpido ayınlatma ve ön yolcu tutamağını opsiyonel yapmıştı. Yine Toyota Auris'i çıkardığında yılın ilk yarısında kasayı makyajladı, motordaki (ya da şanzımandaki) sıkıntıdan onu da yeniledi, 2014/15 yılında sıfır Auris alanların elindeki araba oldu eski kasa. :) Onun da arka camlar manueldi, hiç unutmam.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Bekir Çelik yazdı:

Modelini tam hatırlamıyorum ama, Renault sanırım Symbol 2011'de hidrolik direksiyonu; sonraki yıllarda torpido ayınlatma ve ön yolcu tutamağını opsiyonel yapmıştı. Yine Toyota Auris'i çıkardığında yılın ilk yarısında kasayı makyajladı, motordaki (ya da şanzımandaki) sıkıntıdan onu da yeniledi, 2014/15 yılında sıfır Auris alanların elindeki araba oldu eski kasa. :) Onun da arka camlar manueldi, hiç unutmam.

hidrolik direksiyon 25 yıldır falan standart. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik
Evren Erakçora yazdı:

Doğrudur. :) Yanlış hatırlıyor olabilirim. 2014'te sıfır araba ararken aklımda kalan yarım yamalak bilgiler bunlar.

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Evren Erakçora yazdı:

Babamın 2004 lada da direksiyon kremayerdi. Sıfır aldı. Ama kolları diri tutuyor seviyordum ben.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Hidrolik direksiyon olmayan araçlar farklı kullanılır, ayrıca direksiyon kutuları ona göredir. Yıllarca hidrolik olmayan direksiyonlu araçlar kullanılmıştır sorun olmamıştır. Bugün de zaten artık elektrik asist geldi. Tabi bunlar gerek hidrolik gerek elektrik en ufak arızada binlerce lira.. unutulmamalı. 

Çağlar Bayur yazdı:

Araç suya gömülürken camdan kaçmak için manuel cam iyi tabi. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mehmet Göktürk yazdı:

Hidrolik direksiyon olmayan araçlar farklı kullanılır, ayrıca direksiyon kutuları ona göredir. Yıllarca hidrolik olmayan direksiyonlu araçlar kullanılmıştır sorun olmamıştır. Bugün de zaten artık elektrik asist geldi. Tabi bunlar gerek hidrolik gerek elektrik en ufak arızada binlerce lira.. unutulmamalı. 

Ayrıca ön lastikleri daha az aşınıyor hocam. Durduğu yerde tam sağ ya da sol yapamıyorsun yanaşırken. ileri ya da geri giderken manevraya zorladığı için lastik az aşınıyor böyle de artısı var :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Motoru arka olan küçük bir otomobilde gerekmezdi. Otomobiller üretilirken öncelikle kadınların istekleri göz önüne alındığı için standart olmuştur.  :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay Başaran yazdı:

Ayrıca ön lastikleri daha az aşınıyor hocam. Durduğu yerde tam sağ ya da sol yapamıyorsun yanaşırken. ileri ya da geri giderken manevraya zorladığı için lastik az aşınıyor böyle de artısı var :)

aydınlanma geldi bnaa, hep bu lastikçi lobisi yüzünden oluyor bunlar

Mehmet Göktürk yazdı:

Yıllarca hidrolik olmayan direksiyonlu araçlar kullanılmıştır sorun olmamıştır.

ilk dönüşteki dişli farklıdır daha yumuşaktır ama direksiyon turuna göre lastik daha yavaş dönerdi, yol hissi de daha iyi manuel sistemin, karting gibi, ben söktürür özel yaptırırdım, kazık gibi sert , virajda geri toplamayan ama direksiyon çevrilmeye başlar başlamaz yön veriridi lastiklere, sonra drift diye videolar çekildi , meğerse ismi o imiş

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
ilk dönüşteki dişli farklıdır daha yumuşaktır ama direksiyon turuna göre lastik daha yavaş dönerdi, yol hissi de daha iyi manuel sistemin, karting gibi, ben söktürür özel yaptırırdım, kazık gibi sert , virajda geri toplamayan ama direksiyon çevrilmeye başlar başlamaz yön veriridi lastiklere, sonra drift diye videolar çekildi , meğerse ismi o imiş
Bence fizyoterapist lobisinden. Hep insanlar rahata alışsın güçsüzleşsin fıtıklar skolyozlar coşsun ameliyat edelim platin satalım vb
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...