İçeriğe Yönlendir

Kwh Canavarı Lambadere Led Modifikasyonu

Selçuk Keleş

Recommended Posts

Selçuk Keleş

Yıllar önce aldığım halojen ampullü bir lambaderim var. Dimlenebildiği için bana kullanışlı geliyordu ancak dim switchi bozuldu. 

Elektriğe gelen son zamlardan sonra artık bu halojen ampulden kurtulayım dedim ve 

149 liraya Osram'ın 12W 3000K 960 lm spot lambasını aldım. Sonra birden gaza gelip lambaya giriştim. Fotoğraflar biraz özensiz oldu idare edin :)

IMG-20220124-WA0015.jpg.4359bc478df61ab7ae79ecc3e7d70887.jpg

Ayrı bir açma kapama düğmesi almıştım ama sonra takmaktan vazgeçtim okuma lambasını iptal edip onun düğmesini kullandım.

IMG-20220124-WA0018.jpg.f96da81ce0adcf6e96e130275e209160.jpg

IMG-20220124-WA0016.jpg.a82f66fa54e94066beee4744690ae47f.jpg

Halojen ampul 300W gücünde, tam bir  kwh canavarı :)

IMG-20220124-WA0014.jpg.57993c718dcf3fff4d95546ab934c35d.jpg

Eski reflektörü spotu sabitlemek için kullandım.

IMG-20220124-WA0012.jpg.7b111de912ddb1aca54906b58c4958ad.jpg

IMG-20220124-WA0017.jpg.671d78ac8f42af3e8df51c9249de96b8.jpg

Güzel oldu. Tam bir tasarım harikası :) 

IMG-20220124-WA0009.jpg.f758acd7b571a158699ef1d206a85811.jpg

3000K yazıyordu ama beklediğim kadar sarı değil, yine de kolay alışılıyor.

IMG-20220124-WA0010.jpg.d56c1862db705476f2e7faa5fc98ecf0.jpg

Bu uygulamayla ayda yaklaşık 15 kwh tasarruf edeceğini tahmin ediyorum.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Halojen benim hayatımda sadece aranın ön sinyallerinde ve frenlerde kaldı.  
300 watt ampul ne ya. 
yapanı döveceksin. 

Güzel yapmışsın. Eline sağlık.  

• Beğen 5
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B08QW7SZCT/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o04_s02?ie=UTF8&psc=1 

Bu Osram RGB 9w Led Ampulden aldım. Işık beyaz istediğimde beyaza çeviriyorum, sarı gerekirse sarı :)  En güzel özelliği dim edilebiliyor. Acaba tasarruf ediyor muyuzdur dim ettiğimizde ? :) Led uzmanlarından görüş rica ediyorum :) 

Mehmet Ozyurek yazdı:

300 watt ampul ne ya. 
yapanı döveceksin. 

https://fardoktoru.com/led-sinyal-t20-ampul?search=sinyal&description=true&page=3

Emmi senin ilacın bu :) Ali'de aynı ürün daha uygun fiyat, diğer aracımıza 2 takım aldım. Yaz başından beri sıkıntısız kullanıyorum. Kendinden dirençli öyle bir şey bağlamaya falan gerek yok :) Tak çalıştır. Tek kusuru uzun süre yaktığın zaman ısınıp fasıla bozuluyor. Soğuyunca normale dönüyor. Kullandığım süre içinde 2 kez başıma geldi. Muazzam ışık veriyor aracın havası değişti. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B08QW7SZCT/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o04_s02?ie=UTF8&psc=1 

Bu Osram RGB 9w Led Ampulden aldım. Işık beyaz istediğimde beyaza çeviriyorum, sarı gerekirse sarı :)  En güzel özelliği dim edilebiliyor. Acaba tasarruf ediyor muyuzdur dim ettiğimizde ? :) Led uzmanlarından görüş rica ediyorum :) 

https://fardoktoru.com/led-sinyal-t20-ampul?search=sinyal&description=true&page=3

Emmi senin ilacın bu :) Ali'de aynı ürün daha uygun fiyat, diğer aracımıza 2 takım aldım. Yaz başından beri sıkıntısız kullanıyorum. Kendinden dirençli öyle bir şey bağlamaya falan gerek yok :) Tak çalıştır. Tek kusuru uzun süre yaktığın zaman ısınıp fasıla bozuluyor. Soğuyunca normale dönüyor. Kullandığım süre içinde 2 kez başıma geldi. Muazzam ışık veriyor aracın havası değişti. 

Benim arka sinyaller bundan.  İki yıldır kullanıyorum. Sıfır hata. Mükemmel renk ve ışık.  
ön sinyalim ampulü garip bişi.  Uğraşmadım. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Başlığı okuyunca ahanda kıyamet şimdi kopuyor diye abdest aldım
Gülmeyin olm kwh dedim kesin motörsiklet

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz
Servet Aydın yazdı:

Şu benim aldığım OSRAM Dim Edilebilir RGB ampul bana enerji tasarrufu sağlıyor mu :D  ? Net cevabı Servet bey'den bekliyorum 😛 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Şu benim aldığım OSRAM Dim Edilebilir RGB ampul bana enerji tasarrufu sağlıyor mu [emoji3]  ? Net cevabı Servet bey'den bekliyorum [emoji14] 

Kaç watt harcıyor kaç lümen. Bana bunlarla gel sana faturanı söyliyim [emoji16]
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Dimlenebilir halojen formatında led ışığı çok aradık. Bizim evde de 1 tane kaldı halojen. Ama şükür günde 15dk'dan fazla yanmaz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Kaç watt harcıyor kaç lümen. Bana bunlarla gel sana faturanı söyliyim emoji16.png

senin salondaki ampülden gelip ölçeyim mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
senin salondaki ampülden gelip ölçeyim mi?

Dimmer taktığım sinema odama gelip ölçüm yapmana gerek yok
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz
Servet Aydın yazdı:

Kaç watt harcıyor kaç lümen. Bana bunlarla gel sana faturanı söyliyim emoji16.png

Maximum parlaklıkta 9w :D  Ama baya dim edilip kısılabiliyor kumanda ile LED biraz karışık LED'i dim ettiğimizde çektiği enerji düşüyor mu ? aynı enerjiyi çekmeye devam mı ediyor :D 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

9watt ise iyi. Işık azaldıkca watt düşüyor. Önünü görecek kadar aç 💰

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Mehmet Ozyurek yazdı:

300 watt ampul ne ya. 
yapanı döveceksin. 

Tek ve güçlü ampulle ışık direkt tavana, tavandan duvarlara ve yere yansıyınca aydınlatması güzel oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Benim de dün banyodaki led panel yanmamaya başladı. Söktüm baktım trafosu açıkta, üzerinde hiç bi koruyucu plastik kapak filan yok. İlk bakışta sigorta olarak kullanılan direncin yanıp koptuğunu gördüm. Onun kopan tarafını biraz lehimledim. Denedim çalışmadı. 4 tane diyottan 3 tanesi patlamış. Uğraşmayım yenisini alayım dedim. Elektrikçilere gittim abi onu böyle bulamazsın satılmaz dediler. Panelin arkasında da sadece 24W yazıyor başka bir şey yok. Voltaj amper bilmiyoruz yani. 

Bunun aynısı.
10785162428466.jpg

Sonra internetten şunu buldum ama uyar mı olur mu tam bilemedim. https://urun.n11.com/projektor/yuled-25-36w-led-panel-driver-trafo-balans-power-led-surucu-P523243097 Bir de kargo ile 50 TL'ye denk geliyordu. 

Sonra yakında bir elektrikçi vardı. Bir de ona sorayım dedim. O da abi satılmaz o ayrı dedi. İstersen komple var 65 TL dedi. Bende ver o zaman dedim. Çerçevesi plastik biraz daha kalitesiz ama aynı ışığı veriyor. Çok güzel oldu. Ama aklım hala o sağlam led panelde. Acaba trafosunu değiştirsem mi diye düşündüm ama sonra vazgeçtim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Aspiratörün içindeki ampül hariç evdeki tüm ampüller led. Hanım sağolsun karanlığı hiç sevmez gündüz bile yanar lambalar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

150 TL ampule verince tasarruf etmek için kaç km yol yapmak lazım

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Cata marka olanını almıştım çocuğun odasına. Yaklaşık 1.5 senedir gündüz hariç full yanıyor. Fiyat performans olarak değerlendirilebilir. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Servet Aydın yazdı:

Mehmet Ozyurek yazdı:

300 watt ampul ne ya. 
yapanı döveceksin. 

Led denince akla ben gelirim daha çılgın projelerle geleceğim :) 

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Sani Gerşon yazdı:

Dimlenebilir halojen formatında led ışığı çok aradık. Bizim evde de 1 tane kaldı halojen. Ama şükür günde 15dk'dan fazla yanmaz.

o renkte bulunuyor. farkını anlamazsın.

Sylvania Retro PAR30  e27 duylu. dim edilemez. edilenide vardır belki.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Köksal Yılmaz yazdı:

150 TL ampule verince tasarruf etmek için kaç km yol yapmak lazım

Tahmini ayda 15 kwh tasarruf düşük tutalım 10 kwh tasarruf desek, düşük tarifeye göre 12 pahalıya göre 8 ay sonra amorti eder.

Sani Gerşon yazdı:

Çok kısık ışık bana da sıkça gerekiyor film izlerken falan. Led’de mümkün değil, tavan lambasına 1W led turuncu ampul takmak gibi bi çözüm düşüneceğim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Selçuk Keleş yazdı:

Tahmini ayda 15 kwh tasarruf düşük tutalım 10 kwh tasarruf desek, düşük tarifeye göre 12 pahalıya göre 8 ay sonra amorti eder.

Çok kısık ışık bana da sıkça gerekiyor film izlerken falan. Led’de mümkün değil, tavan lambasına 1W led turuncu ampul takmak gibi bi çözüm düşüneceğim.

osramı nın kendinden fotoselli minik sarı ledli gece lambalarından alsanıza?

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Doğan Arşiray yazdı:

osramı nın kendinden fotoselli minik sarı ledli gece lambalarından alsanıza?

Benzeri var ama onlar çok kısık. Bana loş romantik ışık lazım :) 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Normal 220v led ampülün içinde tadilat yapılarak dim özelliği yapılır. Ancak maliyetli olur biraz

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Selçuk Keleş yazdı:

Benzeri var ama onlar çok kısık. Bana loş romantik ışık lazım :) 

bunlar LEŞ romantik seviyesinde işte :D

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bir şey merak ediyorum. ben çocukken LAMBADER diye birşey yoktu. yada biz mi fakirdik?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...