İçeriğe Yönlendir

Tesla Türkiye Açılıyor.

Ali Darbaz
Çözüme git Evren Erakçora tarafından,

Recommended Posts

İlkay Başaran
Mehmet Göktürk yazdı:

Enjeksiyon var beyin var hego mego var

Silecek beyni yok. Fren tüpü yok.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Servet Aydın yazdı:

Pilli keyif arabası reno 9. Şimdi daaalın

Adres?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

hehe, Tesla elektrikli araba şarj... :D hayallere bak, sağ kalmaya bakalım bence...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

hehe, Tesla elektrikli araba şarj... :D hayallere bak, sağ kalmaya bakalım bence...

Bugün tekerden kara elektrik vererek eriterek gittim kardan. Nabeerrr :) 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Tır da ondan kaydı işte. Artı yüklü tır eksi yüklü bariyere doğru aktı. Lineanın başını sen yedin

Ali Cihangiroğlu yazdı:

Ali abi hollywood sinemasında sürekli ölecez diyen gözlüklü karakterler gibisin vallaha :D

• Beğen 2
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

akü bitti desene, kalorifer yok ama lastikler ısıtmalı, überr :)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

akü bitti desene, kalorifer yok ama lastikler ısıtmalı, überr :)

Aslında yeterli süre verilirse basınç altındaki kar ve buz eriyor. Tonaj iyidir.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
İlkay Başaran yazdı:

Ali abi hollywood sinemasında sürekli ölecez diyen gözlüklü karakterler gibisin vallaha :D

kardeş olacak bu kesin, ne zaman olur bilmem ama...

hollywood diyip geçme, 1961-62 de bond filmi çeken adamlar o filmi neyle montajladılar mesela, bilgisayar yokken, adobe programını bilirmisin, patent tarihine bak mesela, derin işler bunlar...

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

kardeş olacak bu kesin, ne zaman olur bilmem ama...

hollywood diyip geçme, 1961-62 de bond filmi çeken adamlar o filmi neyle montajladılar mesela, bilgisayar yokken, adobe programını bilirmisin, patent tarihine bak mesela, derin işler bunlar...

Facit hesap makinasıyla yapmış olamazlar abi. Kes yapıştır işte ne olacak. Aynı yıllarda bizim karamurat surdan ata atlıyordu. Hollywooddan öğrenecek değiliz montajı.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

o filmi neyle montajladılar mesela,

montaj yok, aston martin var

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
İlkay Başaran yazdı:

Facit hesap makinasıyla yapmış olamazlar abi. Kes yapıştır işte ne olacak. Aynı yıllarda bizim karamurat surdan ata atlıyordu. Hollywooddan öğrenecek değiliz montajı.

kes yapıştır filmi geri sar kara murat budur,  bizde ne aksiyon ne montaj ne teknoloji hiçbiri yoktu, 61 deki fil seviyesine geleli daha çok olmadı, alakası bile yok hatta, bizden boşa 100 sene ilerdeler denmiyor...

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

kes yapıştır filmi geri sar kara murat budur,  bizde ne aksiyon ne montaj ne teknoloji hiçbiri yoktu, 61 deki fil seviyesine geleli daha çok olmadı, alakası bile yok hatta, bizden boşa 100 sene ilerdeler denmiyor...

Ne varmış abi peki onlarda 62 de şuan bizde olmayan? 

Telif hakkına gelirsek şirketlerde de evrim var.

Lamborghini asıl işi traktörken ulen bende araba yaparım traktör yapan adam araba yapamaz mı diye girişmiş işe mesela.

Adobe de zarf üreticisiyken evrilmiş olabilir. Zarfı salladım. Zarf attım sana. :spiteful:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Zürafa sokak

benim ortaokul orada idi, st georg

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Servet Aydın yazdı:

Zürafa sokak

Numara 90 olmasın. Lütfen çünkü. Dinimiz amen.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
İlkay Başaran yazdı:

Ne varmış abi peki onlarda 62 de şuan bizde olmayan? 

Telif hakkına gelirsek şirketlerde de evrim var.

Lamborghini asıl işi traktörken ulen bende araba yaparım traktör yapan adam araba yapamaz mı diye girişmiş işe mesela.

Adobe de zarf üreticisiyken evrilmiş olabilir. Zarfı salladım. Zarf attım sana. :spiteful:

61 de adamlarda Bilgisayar vardı montajı onla yapıyorlardı desem, 92 li yıllarda biz 486dx266 lara vay ve derken ki bu aletle film montajı falan 61 deki bond filmi mesela, imkansıza yakındı sen düşün artıkki Adobe daha ortada yoktu, o film bizim karamurattlardan kat be kat daha ileri düzeyde teknoloji ister, çekmeside işlemeside herşeyide, adamlarda Laptop vardı gizliden, inceden mesaj veriyorlardı kliplerde, Hollwood dediğin şey adamların derin gücü, tüm dünyada bu sektörle ayar çektiler halada çekiyorlar...

mesela 64 de bilgisayarlar böyleydi, görünürde böyleydi... resimdeki aletin kapasitesi hikaye bu arada... şimdi bu hesap makinasıyla Bond filmi montajla, kusursuz olacak, bizdeki gibi filmi kes yapıştır değil dikkat et, alakası bile yok...

timeline_computers_1964.cdc6600.jpg

görünen tarihe buradan bakarsın

https://www.computerhistory.org/timeline/1964/

98 de imac ler yeni çıkmıştı ve tırttı, bırak film montajını doğru dürüst yeni çalışmaya başlamıştı...

91 deki hale üstteki linkten bak, mac powerbook 100 ler daha yeniydi ama bırak film montajını daha oyuncaktı

Adobe 1991 de lisans aldı https://en.wikipedia.org/wiki/Adobe_Premiere

kısca fazla ileri program varken görünen bilgisayarlar acaip ilkel sayılırdı, 61 de nasıl yaptınız o filmleri, neyse araştır kendinde şaşıraracaksın, birşeyler dönüyorda ne dönüyor mesele bu....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

61 de adamlarda Bilgisayar vardı montajı onla yapıyorlardı desem, 90 yıllarda biz 486dx266 lara vay ve derken adamlarda Laptop vardı, inceden mesaj veriyorlardı kliplerde, Hollwood dediğin şey adamların derin gücü, tüm dünyada bu sektörle ayar çektiler halada çekiyorlar...

mesela 64 de bilgisayarlar böyleydi, görünürde böyleydi...

timeline_computers_1964.cdc6600.jpg

https://www.computerhistory.org/timeline/1964/

98 de imac ler yeni çıkmıştı ve tırttı, bırak film montajını doğru dürüst yeni çalışmaya başlamıştı

91 deki hale üstteki linkten bak, mac powerbook 100 ler daha yeniydi ama bırak film montajını daha oyuncaktı

Adobe 1991 de lisans aldı https://en.wikipedia.org/wiki/Adobe_Premiere

kısca fazla ileri program varken görünen bilgisayarlar acaip ilkel sayılırdı, 61 de nasıl yaptınız o filmleri, neyse araştır kendinde şaşıraracaksın, birşeyler dönüyorda ne dönüyor mesele bu....

61 de hangi derleyici hangi işletim sistemi vardı ki? 

İkili sistemle ya da lda str lerle film montajını hayal edemedim. Dijital veriye nasıl çevirmişler o zamanlarda kaşar tekerleği gibi filmi?

Mekik rotası hesaplamaya kullanmışlardır da film bilemedim. Bende araştırayım bakalım.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
İlkay Başaran yazdı:

61 de hangi derleyici hangi işletim sistemi vardı ki? 

İkili sistemle ya da lda str lerle film montajını hayal edemedim. Dijital veriye nasıl çevirmişler o zamanlarda kaşar tekerleği gibi filmi?

Mekik rotası hesaplamaya kullanmışlardır da film bilemedim. Bende araştırayım bakalım.

işte kafa kurcalayan kısım bu, 61 de nasıl yaptınız bunları, o film ilginçtir Bond filmi yani, mesela su altında balıkadamların savaş sahnesi, tamam havuzda çektiniz, iyide o görüntü nasıl bu kadar net, geçişler kamera açıları falan nasıl bu kadar hatasız,  adamlarda birşeyler var ama biz bilmiyoruz, sana şöyle uçuk örnek vereyim, şuan kullandığımız en baba laptoplar 90 yıllarda elerinde olmalı gibi düşün, mesela Adobe Premier Pro CC gibi programı şimdi bile adam gibi kullanmak mesele, aciap donanım ve sağlam eğitim istiyor ayrıca, bu yazlımı 91 de nasıl hangi bilgisayarda yazdınız, temelini yani, yahu daha doğru dürüst sistem yoktu, 91 de aha oyunlar böyleydi, ne montajı :) bir numara varda ne...

bu iş Anunakilere gidiyor haberin olsun :D  abd ye yeni atlantis derler mesela, ilginç....

s-e4fe9e68ba2db1815f740e595e47e69c99b3c0

https://tr.wikipedia.org/wiki/Yeni_Atlantis

şu 51. bölgeye dalmak şart aga, acaba ne işler dönüyor :D

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

işte kafa kurcalayan kısım bu, 61 de nasıl yaptınız bunları, o film ilginçtir Bond filmi yani, mesela su altında balıkadamların savaş sahnesi, tamam havuzda çektiniz, iyide o görüntü nasıl bu kadar net, geçişler kamera açıları falan nasıl bu kadar hatasız,  adamlarda birşeyler var ama biz bilmiyoruz, sana şöyle uçuk örnek vereyim, şuan kullandığımız en baba laptoplar 90 yıllarda elerinde olmalı gibi düşün, mesela Adobe Premier Pro CC gibi programı şimdi bile adam gibi kullanmak mesele, aciap donanım ve sağlam eğitim istiyor ayrıca, bu yazlımı 91 de nasıl hangi bilgisayarda yazdınız, temelini yani, yahu daha doğru dürüst sistem yoktu, 91 de aha oyunlar böyleydi, ne montajı :) bir numara varda ne...

bu iş Anunakilere gidiyor haberin olsun :D  abd ye yeni atlantis derler mesela, ilginç....

s-e4fe9e68ba2db1815f740e595e47e69c99b3c0

https://tr.wikipedia.org/wiki/Yeni_Atlantis

şu 51. bölgeye dalmak şart aga, acaba ne işler dönüyor :D

Dün okudum. Evrenin patlamadan bugğne simülasyonunu yapmışlar. Tüm veriler girilip. Süperbilgisayarlarla. İşlemcilerin gğcünü yazıyor ama ilk defa duyduğum terimler. Neyse 4 aya yakın sürmüş hesaplaması.

Şimdiki standart pc ile 2000 yıla yakın sürer diyor hesaplama. Aradaki işlem farkı akıl almıyor.

Düşüşsene 1999 yıl 11 ay 29 gün olmuş ve annen fişi çekiyor duvardan. Süpğrge yapacak. Ups yok :crazy:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
İlkay Başaran yazdı:

Dün okudum. Evrenin patlamadan bugğne simülasyonunu yapmışlar. Tüm veriler girilip. Süperbilgisayarlarla. İşlemcilerin gğcünü yazıyor ama ilk defa duyduğum terimler. Neyse 4 aya yakın sürmüş hesaplaması.

Şimdiki standart pc ile 2000 yıla yakın sürer diyor hesaplama. Aradaki işlem farkı akıl almıyor.

Düşüşsene 1999 yıl 11 ay 29 gün olmuş ve annen fişi çekiyor duvardan. Süpğrge yapacak. Ups yok :crazy:

:D direk system error, cpu malfunction and cızzt :D

şunları öğrenecek bir yol olsada öğrensek, yada çıksın ortaya şu uzaylılarmı yoksa neyse artık, anlatsınlar....

neyse biz piili araba alma gibi küçük ama imkansız hayallere geri dönelim, şimdi kombi takılacak eve, gaz bulabilecekmiyiz, bulsak alabilecekmiyiz esas mesele bu :D

alsak alsak anca bunu alırız biz :tongue:

tesla-cybertruck-by-hot-wheels.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

:D direk system error, cpu malfunction and cızzt :D

şunları öğrenecek bir yol olsada öğrensek, yada çıksın ortaya şu uzaylılarmı yoksa neyse artık, anlatsınlar....

neyse biz piili araba alma gibi küçük ama imkansız hayallere geri dönelim, şimdi kombi takılacak eve, gaz bulabilecekmiyiz, bulsak alabilecekmiyiz easa mesele bu :D

yok öğrenme hayata küsersin :fiuw: şafak 4

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Bende brodway varken sipring mi alırım.

n8sxo8v.png

Hey gidi be 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
İlkay Başaran yazdı:

Öğrencim sabahtan beri hocam 186 gün sürecek bu hızla napalım diyor algoritma.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ali Darbaz yazdı:

Varya devlet işini biliyor. Bilerek elektrik zammını iki kademeli yapmışlar. 

İkinci kademeye geçmeyen forumda kaç kişi vardır ki Ali ? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...