İçeriğe Yönlendir

Tesla Türkiye Açılıyor.

Ali Darbaz
Çözüme git Evren Erakçora tarafından,

Recommended Posts

Metin Akbal

Tesla da dizel çıkarsın da oda gözümde bitsin. Porsche bitmişti mesela [emoji4]

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Ozyurek yazdı:

İkinci kademeye geçmeyen forumda kaç kişi vardır ki Ali ? 

Abi ikinci kademeyi geçse dahi , ilk 170 kw ilk kademeden , 170 kw sonrası ise ikinci kademeden geçtiği için maksimum rakam uçuş göstermez. 

Ama arabamız bir tesla model 2 ise benim gibi bir adam için hesplama şöyle. 

100 kmde 14 kw elektrik harcar araba. haftada 250 km, ayda 1000 km yok yapıyorum. 

%98 verimle arabayı evden şarj edersek benim tüketim 120 kw Ev + 140 Kw araba şeklinde olacak. 

260 kw elektrik tüketimine sebep olacak.  Buda bana 460 lira elektrik faturası geliceği anlamına geliyor. 

Tesla Model S sahibi olsaydım. Oda 20 kw elektrik tüketir. Aylık 200 kw araba elektrik çeker. 660 tl fatura gelirdi eve. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Buda bana 460 lira elektrik faturası geliceği anlamına geliyor. 

sunbeam32.1 satın alıp, marina ücretlerini hesap etmeye benzedi bu.... en ucuz tesla kaç tl?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

sunbeam32.1 satın alıp, marina ücretlerini hesap etmeye benzedi bu.... en ucuz tesla kaç tl?

Ozaman Dacia Spring alırsak , öyle hesaplıyalım. 

26 kw batarya ile soğuk havada 180 km menzili varmı. 

Buda model 3 ile aynı yakıyor. yani eve gelecek fatura 460 tl. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mehmet Göktürk yazdı:

Öğrencim sabahtan beri hocam 186 gün sürecek bu hızla napalım diyor algoritma.

Neyin algoritması hocam merak ettim. Kapsamlı herhalde baya ya da tasarımsal hatalı gereksiz işlemci mi yoruyor. Okulda tek bitlik değişkene integer atarlar boşu boşuna çöp bellek harcarlardı bizde.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Abi ikinci kademeyi geçse dahi , ilk 170 kw ilk kademeden , 170 kw sonrası ise ikinci kademeden geçtiği için maksimum rakam uçuş göstermez. 

Ama arabamız bir tesla model 2 ise benim gibi bir adam için hesplama şöyle. 

100 kmde 14 kw elektrik harcar araba. haftada 250 km, ayda 1000 km yok yapıyorum. 

%98 verimle arabayı evden şarj edersek benim tüketim 120 kw Ev + 140 Kw araba şeklinde olacak. 

260 kw elektrik tüketimine sebep olacak.  Buda bana 460 lira elektrik faturası geliceği anlamına geliyor. 

Tesla Model S sahibi olsaydım. Oda 20 kw elektrik tüketir. Aylık 200 kw araba elektrik çeker. 660 tl fatura gelirdi eve. 

Yanlış. Faturadaki sınır 170kwh değil. Günlük 5kwh. 

Her gün 50km yol yapıyorsun. Haftada 250km yapıyorsun.

Diyelim haftada 1 kere şarj yapıyorsun. O zaman sen ayda 4 kere 5kwh sınırını geçeceksin. 35kwh şarj etmen lazım. Bu da haftada sana vergilerle 85 lira (2,06x35+vergi) getirecek. 4 haftada sadece 340 lira tesla için ödeyeceksin. 200 lira (120x1,38+vergi) da eve ödersin. 540 eder. 

yahut, her gün kontrol edeceksin ve eğer o gün 5kwh sınırını geçmediysen arabanı şarj edeceksin. 5’i geçmeden bırakman lazım ama :) 

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Yine başa döndük...

Yıllarca "ince uçlu şarj aleti" arayıp durmuştuk, gene aynı noktaya getirdiler bizi be...

• Beğen 3
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Yine zenginin malı züğürdün çeneyi yordu :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

yahut, her gün kontrol edeceksin ve eğer o gün 5kwh sınırını geçmediysen arabanı şarj edeceksin. 5’i geçmeden bırakman lazım ama

Öyle bir uygulama yok diye biliyorum. Günlük 5 kWh sınırı aylık alt limit sınırını bulmak için yani. 30 gün fatura döneminde 150, 34 gün fatura döneminde 170 kWh gibi.

Yani bütün ay kullanmayıp bir gün 145 kWh kullansanız bile o ay 145 kWh i düşük tarifeden ödersiniz.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Öyle bir uygulama yok diye biliyorum. Günlük 5 kWh sınırı aylık alt limit sınırını bulmak için yani. 30 gün fatura döneminde 150, 34 gün fatura döneminde 170 kWh gibi.

Yani bütün ay kullanmayıp bir gün 145 kWh kullansanız bile o ay 145 kWh i düşük tarifeden ödersiniz.

Böyle 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
Erkut Uysal yazdı:

Yine başa döndük...

Yıllarca "ince uçlu şarj aleti" arayıp durmuştuk, gene aynı noktaya getirdiler bizi be...

senin type c kablo ben de çok kaliteli geçen araba çektik bi şey olmadı

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Fatih Keskin yazdı:

senin type c kablo ben de çok kaliteli geçen araba çektik bi şey olmadı

Abi kabloya niye Maraş dondurma muamelesi yaptınız ki... :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Bu konuyu ben açacaktım.

Neyse hayırlı olsun.

Şimdi biri çıkıp TOGG un tekerine taş koymak için girdi diyecektir bekliyorum.

TOGG için piyasa oluştursun diye geliyor bence . Tesla dan biraz ucuz verecekler öyle satacak ...

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

En ucuz Tesla model 3 1.250.000 TL. Biraz ucuz TOGG. 1 milyon TL olsa kaç tane satar? Elektirik az da yakmıyor artık...

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

En ucuz Tesla model 3 1.250.000 TL. Biraz ucuz TOGG. 1 milyon TL olsa kaç tane satar? Elektirik az da yakmıyor artık...

Şu an bile her ay ortalama 20-30 adet Tesla satışı yapılıyor. E-garaj açıklama yaptı. Servisleri hizmete girdiğinden beri her ay düzenli 20-30 adet  paralel ithalat yöntemi ile Tesla satışı yapılıyor 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

1.25 ucuzmuş beklediğimden.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Şu an bile her ay ortalama 20-30 adet Tesla satışı yapılıyor

7-9 bin arası bir alıcı kitlesi vardır bizim pazarda.... ocakbaşı konusu

Evren Erakçora yazdı:

1.25 ucuzmuş beklediğimden.

yazıodum... skoda daha pahalı? kaç tl lem bi tesla?

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

tiguan olmuş 700 bin. bence güzel. ama parçası bulunur mu sanayide anlarlar mı? gebzede biri var diyolar teslacı..

Çağlar Bayur yazdı:

7-9 bin arası bir alıcı kitlesi vardır bizim pazarda.... ocakbaşı konusu

yazıodum... skoda daha pahalı? kaç tl lem bi tesla?

Bu tarafa hareket var mı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

Bu tarafa hareket var mı?

davet bekliyoruz, gelmez ise baskına gidilebilir....

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Tesla 10 ile şarj istasyonu açıcağını basına duyurdu. Buralara toplamda kaç tane kurar bilinmez. İstanbula 1 tane açılmaz. En az 2 tane açar. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Servet Aydın yazdı:

Göktürk hoca gelmezse gelmeyin

Akfırat mesire alanı ideal

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Tesla’nın çağı geçti. Aircar EASA’nın 70 saatlik uçuş testini geçmiş. 200 kere kalkış ve iniş yapmış. Seri üretime başlayacaklar slovakya’da. Bmw 1.6 motoruyla çalışıyor

images?q=tbn:ANd9GcSAQsR7tKQOH1a2Np8CDCy

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...