İçeriğe Yönlendir

Ev Yapımı CafeLatte - Cappuccino

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Kahveciler çok pahalı arkadaşlar. Sizin için video çektim 

bu cappuccino. Latte için az şekerli süt köpüğü kremasını bardağın en altına koyup devamını kapiçino gibi yapıyoruz. Ben hepsini şekersiz yapıyorum

• Beğen 9
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Alpay Sumer yazdı:

Keyfe bak yahu 😨 Ben kalkıp su doldururken yoruluyorum 😂

Hibrit aldıktan sonra oldu bu. Hayatımız tasarruf :) gerçi seninki daha tasarruflu. Su da yok :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Artık kahvelerde çok pahalı :D Şahane paylaşım olmuş elinize sağlık. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

fiyat listesine bakmamıştım yıll olmuş, 18.50 TL dio yahu, ürünler marketten perakende maliyeti 1.85 TL bile değil.... güzel iş

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

fiyat listesine bakmamıştım yıll olmuş, 18.50 TL dio yahu, ürünler marketten perakende maliyeti 1.85 TL bile değil.... güzel iş

100gram çekirdek kahveyi 25 liraya alıyorum abi. 5-6 demleme espresso oluyor. Yani 10-12 cup bardak kahve diyelim. Cup başına sadece 2,5 liraya kahvesi. Sütü, ocağı, suyu derken en fazla 4 liraya geliyor. Aynısı 15-20 lira dışarıda en az. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

100gram çekirdek kahveyi

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Aynısı 15-20 lira dışarıda en az. 

o kalitenin aynısına 50 yaz.... bizim hesap market kavesi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

Öğütmeyle,süt kaynatmayla uğraşmamak için wmf 1000s makine aldım.Daha öncede gaggia brera kullanıyordum iki makinede enfes kahve yapıyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

Çok bilmişlik yapayım mı 😛 

süt kaynamdı dimi

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

süt kaynamdı dimi

Yok videoyu daha izlemedim de "caffe cappuccino" değil tek "cappuccino" diyerek başlayacaktım. :D 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Aslında böyle bir başlık açsak çok iyi olur.Evde neleri nasıl yapıyoruz..Mesela ben rakı , sucuk , çiğ köfte ,sigara yapıyorum..Eşim meyve kurusu ,reçel ,salça ,her türlü ot kuruları ,bir çok dondurulmuş ürün yapıyor..

Kahve manyağı birisi olarak bunu da deneyecem bakalım..

Hayat neler öğretiyor bize ya...

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

Yok videoyu daha izlemedim de "caffe cappuccino" değil tek "cappuccino" diyerek başlayacaktım. :D 

neyseki, 6 silindirli kahve makinenden bahsetmedin 😁

Çağlar Bayur yazdı:

süt kaynamdı dimi

süt 60-65 derece tam yağlı. 

aslında bu demliğin brikka modeli var. O daha basınçlı pişiriyor. Daha güzel. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

neyseki, 6 silindirli kahve makinenden bahsetmedin 😁

Çağlar Bayur yazdı:

Sorma, acayip duman atıyor kahve yaparken. :nargile:

Şaka bir yana uzun zamandır evde-ofiste taze çekirdekten kahve çekip yapıyorum, dışarıda zincir kahvecilerin kahvesini ancak mecburiyetten içiyorum artık. Hele Sbx resmen zift.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Metin Mankal yazdı:

Aslında böyle bir başlık açsak çok iyi olur.Evde neleri nasıl yapıyoruz..Mesela ben rakı , sucuk , çiğ köfte ,sigara yapıyorum..Eşim meyve kurusu ,reçel ,salça ,her türlü ot kuruları ,bir çok dondurulmuş ürün yapıyor..

Vardı böyle bir konumuz.   Ama sen yine de bazılarını yazma :)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal
Mehmet Ozyurek yazdı:

Vardı böyle bir konumuz.   Ama sen yine de bazılarını yazma :)

Tamam..Sucukla çiğ köfteyi yazmıyorum..Diğerleriyle başlayabilirim..:biggrin:

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kahveciler çok pahalı arkadaşlar. Sizin için video çektim 

bu cappuccino. Latte için az şekerli süt köpüğü kremasını bardağın en altına koyup devamını kapiçino gibi yapıyoruz. Ben hepsini şekersiz yapıyorum

Her sabah fix saat 7:00 da büyük fincan moka pot ile sade espresso içiyorum aç karnı. Yok böyle bir zevk ve uyanış biçimi. Direkt insanı dinç yapıyor. Bu arada sende bialetti kullanıyorsun😉

https://www.instagram.com/reel/CY24qcEMEwJ8lvFiVH5Dkr7Ateo55QdRWoOlO80/?utm_medium=copy_link

Alpay Sumer yazdı:

Keyfe bak yahu 😨 Ben kalkıp su doldururken yoruluyorum 😂

Deme öyle ya bu farklı olay Türk kahvesinden falan farklı valla 😂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Mankal yazdı:

Dene abi pişman olmayacaksın bununla sade içebilirsin ben gibi ilk başlarda çok sert geliyor fakat sonra Türk kahvesinden farkı kalmıyor gibi oluyor 😂

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Arif Aykın yazdı:

Dene abi pişman olmayacaksın bununla sade içebilirsin ben gibi ilk başlarda çok sert geliyor fakat sonra Türk kahvesinden farkı kalmıyor gibi oluyor 😂

Damak tadına uygun çekirdek bulmak lazım. Fakat kahveler aşırı pahalı. Denemek bile zor. 

@Arif Aykın bialetti olmazsa olmaz :) ama kahveyi birkaç saat sonraya çek abi. Kortizol hormonu yüksekken içmek hem fayda sağlamıyor hem kafeine karşı direnci artırıyormuş  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

dışarıda zincir kahvecilerin kahvesini

out

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Metin Mankal yazdı:

Mesela ben rakı, sucuk, çiğ köfte, sigara yapıyorum. Eşim meyve kurusu, reçel, salça, her türlü ot kuruları, bir çok dondurulmuş ürün yapıyor.

Sucuk fermente mi? :nargile: 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Damak tadına uygun çekirdek bulmak lazım. Fakat kahveler aşırı pahalı. Denemek bile zor. 

@Arif Aykın bialetti olmazsa olmaz :) ama kahveyi birkaç saat sonraya çek abi. Kortizol hormonu yüksekken içmek hem fayda sağlamıyor hem kafeine karşı direnci artırıyormuş  

Ben normalde sabah içmiyordum diyete başlamıştım diyetisyene giderek. O süreçte kalkınca aç karnı önce su sonra kahve içmemi söyledi. Normalde de hemen hemen hergün içiyordum fakat gün içerisinde içiyordum. Ben kahveyi arkadaşımdan alıyorum. Bir çok kavrulma çeşidi ve kahve çekirdeği seçeneğini denedim en çok sevdiğim etiyopya oldu. 250 gr çekilmiş alıyorum 2 hafta civarı yetiyor 2 cup bendeki italyadan hediye gelmişti şu anda türkiye fiyatları uçuk vaziyette.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Kahveden bahsediyorlar. Ben çay vaktini geçireyim bütün gün migrenden fena baş ağrısı oluyor. En geç sabah 9'kadar içtim içtim yoksa naneyi yedim.

Ofise kahve makinası aldık. Herşey, yapıyor. Bir baktık bunun astarı yüzünden pahalı. Deterjanını bile euroyla satıyorlar. Sonra toptancı buldum 2400₺ verdim 2 koli kahve aldım. Kahvede çok kaliteliymiş. Metrodan ve starboxdan aldıklarımdan hallice. Evde filitre kahve yapıyorum, daha doğrusu yapmaya çalışıyorum. Bir makine aldım fakir marka haftasında bozuldu. Sağolsunlar iade aldılar. Sonra bu iş böyle olmayacak, dandik bir makine alayım dedim, oda rezil kahve yapıyor.

Memnun kalınmış küçük filitre kahve makinası öneriler varsa memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Çok güzel her türlü kahve içerim . Acil denemem lazım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...