İçeriğe Yönlendir

Hepsiburada Sitesindeki Yorumlar

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Çağlar Bayur

online sitelerde ürün seçerken ürün/satıcı yorumları bize yardımcı olmakta, daha önce ki alışverişlerden gelen bilgiler çok işe yarıyor. n11 de yorum yazınca ürün/satıcı sorunlu ise olsa bile site yayınlıyor, dolayısı ile satın alırken bize yardımcı oluyor.

hepsiburada da dikkatli olmalı zira kötü yorumları yayınlamıyorlar, dolayısı ile tüm iyi yorumlar harici bilgi olmayınca da yanılabiliyoruz, 24 saati geçti bir yorumum hala yayınlamdı takipteyim.

• Beğen 6
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

hepsiburada da dikkatli olmalı zira kötü yorumları yayınlamıyorlar

3 kez başıma geldi bu. Müşteri hizmetlerine bayağı cemkirdim. Sanırım firmalar silebiliyor yada sildiriyor. Benimkiler hiç yayınlanmadı

tarihinde Hamit inan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)

Bu arada Hepsiburada başıma gelen olay.

Firma ilan verdiğinden daha farklı bir ürün  mesala ilandaki  kaliteli bir el feneri yerine daha basit bir el feneri yolluyor. Birebir değişim hakkıda olmuyor. İade hakkı veriyor sadece. Yani en iyi ihtimalle firma ücret iadesi yapıyor fakat dolandırdigi vatandaşlar kar kalıyor.

460 TL ye bir ürün sparis etmiştim. Hepsi burada ile iletişime geçtim ücret iadesi yapalım diyor. Ürünün yeni fiyatı 560 TL neden yeniden sparis verirken 100 TL fark ödeyeceğim ilandaki sparis ettiğim ürünü istiyorum değişim yapsınlar yanlış yollandı ise diyorum. O hak yok diyor. Buda ayrı bir dolandırma yöntemi

• Beğen 7
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
Trendyol da olumsuz yorumların yayınlanmadığına denk geldim.
Trendyolda satıcı panelimiz vardı. daha doğrusu tanıdık bi girişimci arkadaşın trendyol panelini ayarlıyordum. Satıcı olarak yorum kaldırma gibi bi olay yoktu. Kötü mallarımıza çok kötü yorumlarda geldi ama bunlar 1 yıldız verilip beğenmedim, malı kötü gibi yorumlardı. Ürüne veya satıcıya hakaret vari bir şey olmadıkça yorumlar hep yayımlandı. Diğer siteleri bilemiyorum tabi.
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Ben hb de olumsuz birçok yorum okumuştum yakın zamana kadar baya üründe.

Yorum bağlantısı
Mücahit Erdem

Trendyolda ürün hakkında yaptığım olumsuz yorumlar yayınlanmamıştı. GittiGidiyorda 1 yıldız verip kötü yorum yaptığım mağaza tarafından arandım. Ürün hakkındaki şikayetlerimi dinlendiler ve mağduriyeti gidermek adına ücretsiz bir kaç küçük hediye gönderdiler ve olumsuz yorumu kaldırmamı istediler

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hepsiburadadan sahte kulaklık geldi.  
Olumsuz Yorumum yayınlanmadı.
Kulaklığı iade istediler.  Uğraşamam dedim. Gönderin kuryeyi alsın dedim. 
Parayı iade ettiler.   
Daha sonra satıcıyı ihraç ettiler ama yorum yine de yayınlanmadı.  
Belki de satıcı başka isimle devam ediyordur.  

İki defa yaşadım aynı olayı.  İkisinde de ürünü göndermedim. 
Sizin sahtekarlığınızın cezasını ben çekemem. Kargoya falan gidemem dedim.  Oluşturun iadeyi kargo gelsin alsın dedim.  Almadılar.  İade yaptılar.  

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Görkem Karakaş yazdı:
Koray Demir yazdı:
Trendyolda satıcı panelimiz vardı. daha doğrusu tanıdık bi girişimci arkadaşın trendyol panelini ayarlıyordum. Satıcı olarak yorum kaldırma gibi bi olay yoktu. Kötü mallarımıza çok kötü yorumlarda geldi ama bunlar 1 yıldız verilip beğenmedim, malı kötü gibi yorumlardı. Ürüne veya satıcıya hakaret vari bir şey olmadıkça yorumlar hep yayımlandı. Diğer siteleri bilemiyorum tabi.

Yok olay öyle değil yorumunu yazıyorsun, ancak trendyol yetkilisi onaylarsa yayınlanıyor satıcının muhtemelen olaydan haberi bile yoktur.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Hepsiburadadan sahte kulaklık geldi.  
Olumsuz Yorumum yayınlanmadı.
Kulaklığı iade istediler.  Uğraşamam dedim. Gönderin kuryeyi alsın dedim. 
Parayı iade ettiler.   
Daha sonra satıcıyı ihraç ettiler ama yorum yine de yayınlanmadı.  
Belki de satıcı başka isimle devam ediyordur.  
İki defa yaşadım aynı olayı.  İkisinde de ürünü göndermedim. 
Sizin sahtekarlığınızın cezasını ben çekemem. Kargoya falan gidemem dedim.  Oluşturun iadeyi kargo gelsin alsın dedim.  Almadılar.  İade yaptılar.  

Kulaklık da para da sende demi abi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Fatih Evcin yazdı:

Kulaklık da para da sende demi abi

Evet ama kulaklık çöp idi zaten. Kullanmamışızdır.  O kadar sahteydi yani.  

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hepsiburada ile yaşadığım, 2.5 ayda iade alamadığım, arızalı gelen bir ürün yüzünden madur olduğum bir süreci, bir üyemiz sayesinde çözüme kavuşturabildim. Herkes bu üyeyi tanımak zorunda değil. Hakkım olan için niye 2.5 ay süründürüldüm? Üyeyi tanımasam belki hala sürünüyor olabilirdim.

Burayı okuyorsa Allah ondan binlerce kez razı olsun valla.

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Kötü yorumları yayınlamamak yine iyi, sahte yorumlarla insanları yanıtmak da çok yapılıyor. Aynı ürüne ilk on onbeş kişi çok iyi yorum yaparken ürünü gerçekten alanların yaptığı yorumlar kandırıldıklarını gösteriyor. 

İnternette insanları kandırmak çok kolay. Bir arkadaşım arkadaşlık sitesi denemesi yapmıştı yıllar önce. Siteyi kurduktan sonra Onlarca sahte kadın profili oluşturup , yönetim panelinden gelen mesalara yanıt yazıyordu. Belli sayıda ücretsiz mesaj hakkı bitince vip üye olmak zorunda kalıyorlardı. Bir ara epey para kazanmıştı. 

• Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Çağlar abi, konu hakkında güzel hatıralarım var. Mobilya aldım, montaj aparatları eksik geldi, ürün 45 günde geldi, başka sıkıntılar da vardı, yayınlamadılar. 
Bebek küveti için file aldım, gelen file açıklamadaki ebatta değildi, yayınlamadılar :D 

Erhan Doruk yazdı:

Bir ara epey para kazanmıştı. 

Toplum sapık, bu gün kuralım aynını, yine para kazanırız. Bazı şeyler hiç değişmez.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Murat Sahın yazdı:

Toplum sapık, bu gün kuralım aynını, yine para kazanırız. Bazı şeyler hiç değişmez.

Aynı elemanlar yine düşer 😅

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)
Erhan Doruk yazdı:

sahte kadın profili oluşturup

İhtiyaçtan dolayı face'de sahte bir bayan profili açtım. Gerçekçi olsun diye yabancı giyim mağazalarından bir bayanın fotoğraflarını ekledim. Peşinden gruplar yorumlar falan derken iki günde 17 ile 70 yaş arasinda 300 kişi ekledi ve yürüdü. Ama ne yürüme akla ziyan. Bir zaman sonra elemanların eşlerinden bir hakaretler bir küfürler uffff :)

Bir hafta kadar hesabı açık tuttum akla ziyan şeyler oldu. Tam tokatlamalik bizim millet. İnsanın dolandırıcı olası geliyor :)

• Mutlu 8
  • Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Hamit inan yazdı:

İhtiyaçtan dolayı face'de sahte bir bayan profili açtım. Gerçekçi olsun diye yabancı giyim mağazalarından bir bayanın fotoğraflarını ekledim. Peşinden gruplar yorumlar falan derken iki günde 17 ile 70 yaş arasinda 300 kişi ekledi ve yürüdü. Ama ne yürüme akla ziyan. Bir zaman sonra elemanların eşlerinden bir hakaretler bir küfürler uffff :)

Bir hafta kadar hesabı açık tuttum akla ziyan şeyler oldu. Tam tokatlamalik bizim millet. İnsanın dolandırıcı olası geliyor :)

Bizim millet tarihi boyunca ne çektiyse uçkurundan çekti. Hala da çekiyor. 

• Beğen 3
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erhan Doruk yazdı:

Aynı ürüne ilk on onbeş kişi çok iyi yorum yaparken ürünü gerçekten alanların yaptığı yorumlar kandırıldıklarını gösteriyor. 

satın almadan yorum yazılamıyor

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Bazen mesela motor yağının altında, oğluma aldım, bedeni çok güzel oldu, yıkayınca çekmedi filan yazıyor.

• Beğen 3
  • Mutlu 7
Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)
Selim Bilgin yazdı:

Bazen mesela motor yağının altında, oğluma aldım, bedeni çok güzel oldu, yıkayınca çekmedi filan yazıyor.

Oda farklı bir yol. Hit olan ürünün yerine başka bir ürün yerleştiriyorlar. Arattırmada ve yorumda üstte çıkıyor. 

Fakat yorum konusunda uyanık olmak lazım bir kaç video izledim bunla ilgili.

Çinliler çok yapıyor ve bizimkilerde öğrenmiş.

Aynı ürünü yada benzer ürünü satan satıcı ürünü sparis ediyor. Peşinden yakıp kırıp resmini çekiyor ve olumsuz yorum atıyor.  Hemen akabinde iade açıyor yada ucuz urunlerde bunu pes peşe tekrardan yapıp olumsuz yorumu arttiriyor

Yorum bağlantısı
Murat Gedik
Selim Bilgin yazdı:

Bence o sitedeki bir hatadan dolayı oluşuyor olabilir. Çünkü ben 4 5 yıl önceki aldığım bir ürüne siparişlerim sayfasından giriyorum. Ürüne tıklıyorum fiyatı kaç tl olmuş diye. Hop başka bir ürün çıkabiliyor. Bence ürün id'leri aynı olacak şekilde ürün satıştan kalkıyor aynı id ile başka bir ürün satışa konuluyor. Yorumlar da yeni ürüne transfer oluyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
(düzenlendi)

Bir de şöyle bir olay var HB'da. Atıyorum benim yağım HX8 5W40. Aratıyorsun o ürün hakkında ki tüm yorumları gösteriyor ama yorumlar içerisinde tüm satıcılar var. Kullanıcılar özellikle belirtmek zorunda kalıyor X mağaza için yorum yapıyorum diye. Veya orada mavi ve minicik yazan şu adamdan aldı bu ürünü ibaresine dikkat etmek gerekiyor. Her yorum ayrı satıcıya ait ve hepsi bir arada gösteriyor Ama bana göre TR'nin en iyi E-Ticaret sitesidir. Hiç pişman etmedi motor yağlarımı da oradan alırım 

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Yeni ev alınca ankastre set aldım.
Servis geldi ; farını kurdu, ocağı yapıştırdı , fazlalık bacayı kesti üst aspiratör mü ne onu da kurdu.
Ben evde yokum o esnada.
Eve geldim fırın kapağı çizik , içinde ışık yanmıyor . Aradım dedim böyle böyle , dedi ki hepsini sökün gönderin kontrol edelim. default_smile.png arkadaş servis gelsin baksın o adam açmadı mı kutuyu? Yok onun yetkisi o konuda tek biz karar verebiliriz falan. Ben baktım hepsiburada bu işi çözmeyecek , üreticiyi buldum aradım telefonda açtım ağzımı yumdum gözümü. Nasıl etki bıraktıysam eski fırını kargoya vermeden yenisini yolladılar. Ama hepsiburada hala diyor ki o 3 lü set bana 3 ünü göndermen lazım default_smile.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
(düzenlendi)

en son bi çift ucuz* hoparlör aldım yorumlarında ilginç değerlendirmeler görüp, en kötü kamyona vs takarım diye, 1 yıldızlık ''ses çok derinden geliyor, çok kötü.'' yorumumu yayınladılar. 

(*ucuz: lazım oldukça aldığım dengi pioneer çift 400 tl küsürken 150 tl olma durumu)

tarihinde Umut Taşlı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Amazon %100 kapasiteyle çalışsın. O zaman görürüm onları :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...