İçeriğe Yönlendir

OGS Kaldırıldı

Aydın Sert

Recommended Posts

Aydın Sert

OGS kaldırıldı ve resmi gazete yayınlandı.

Son gün 31 Mart.

OGS hesapları olan kullanıcıların bankalarından ücretsiz HGS etiketi değişimi olacak.

Kaynak: https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/son-dakika-otoyol-ve-kopru-gecislerinde-ogs-kaldirildi-42003659#:~:text=İş yükünün azaltılması ve verimliliğin,HGS) üzerinden tahsilatına devam edilecektir.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Murat Azalma

OGS Diye tutturdular yıllarca , cihaza para verdik. şimdi birde onu değişmeye git bankaya , arabayı satınca etikete tekrar para ver yeni etiket al. kart alsan kayboluyor kırılıyor vs.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Ne kadar aptalca bir sistem hgs yerine ogs yapsalardı ya. O kadar cihaz çöpmü oldu yani şimdi. Para verip aldık birde. kesin tepkiler üzerine geri çekilir bu. 

Murat Azalma yazdı:

OGS Diye tutturdular yıllarca , cihaza para verdik. şimdi birde onu değişmeye git bankaya , arabayı satınca etikete tekrar para ver yeni etiket al. kart alsan kayboluyor kırılıyor vs.. 

Bence öyle olmayacak. Etiket plakaya tanımlanır.  Etiket cama yapıştırma zorunlu olmaz ve plakadan okuyarak ücreti düşer. Cama etiket yapıştırmak nedir ya? Ben yıllar OGS yi evde bırakıp aracımla geçiş yaptım.  Düşüyordu ücretler. Takmıyordum cama. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Daha 2 senedir para olduğu halde cezalı duruma düştüğüm geçiş için başvurduğum iptali gerçekleştiremediler. Onunla nasıl başa çıkacaklar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ümit Türk yazdı:

..Takmıyordum cama. 

Taksan da okumuyor...sistem hızı yetişmiyor çok araç var.

Bu arada göstergeler ücret geçiş ekranları da nerdeyse 10-15 senedir bozuk. belki yeni yaklaşımla tamir ederler. Nasıl olsa online çalışmıyor bari hepsini kart yapalım dediler muhtemelen.

Karar doğru bence. ama bu kadar kısa sürede altından kalkılamaz..bankaya git.. he olur... hele bu pandemide..

Bu işin geçişi 6 ay olmalıdır.

Öyle akşamdan sabaha bu işler olmaz.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Azalma
Ümit Türk yazdı:

Bence öyle olmayacak. Etiket plakaya tanımlanır.  Etiket cama yapıştırma zorunlu olmaz ve plakadan okuyarak ücreti düşer. Cama etiket yapıştırmak nedir ya? Ben yıllar OGS yi evde bırakıp aracımla geçiş yaptım.  Düşüyordu ücretler. Takmıyordum cama. 

eğer böyle olursa etikete cihaza da gerek yok. her plakaya ait bir hesap olsun yine ama fiziksel bir cihaz veya etikete gerek olmasın. plakadan düşsün ödemeler. fakat burada önemli olan bağcıyı dövmek üzüm yemek değil. sürekli etiket ve cihaz sattılar yıllarca. ben taktığım halde kaçak geçiş cezası geldi 1 senedir iptal olmadı ceza.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Murat Azalma yazdı:

Etiketi yapıştırma.. 

Hgs de plaka değiştirmek mümkün.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Daha yeni almıştım OGS cihazını. 

Aldığımdan beri kafam rahattı, HGS geçişleri, takibi, hatalı ve cezalı geçişler usandırmıştı.

Şimdi hoop başa sardı.

Ben cihaza 120 TL ödedim, HGS etiketi 15 TL. Ayrıca benim HGS kartım da var. Aradaki mağduriyetim n' olacak?:angry:

Yorum bağlantısı
İsa Acar
Mehmet Ozyurek yazdı:

Etiketi yapıştırma.. 

Ben PTT' den almıştım HGS' yi, değiştirmiyorlar plakayı normalde, tekrar etiket ya da kart almak gerekiyormuş (kart olursa plaka değişikliği yapılabiliyormuş). Ama bi tanıdık vardı, o değiştirmişti benim plakamı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Azalma
Mehmet Ozyurek yazdı:

Etiketi yapıştırma.. 

etikette değişim bildiğim kadarıyla değil abi. tüm arabalarımda ptt hgs kullandım. son arabada garanti ogs aldım. plakamı hiç değişmediler yada 2 araba alım satım arasında boşluk vardı  , iptal etmek zorunda kalmıştım. zaten mesele de bu değil abi. etiket kart yada ogs cihazı hepsi kalksın. sadece plakaya bağlı geçiş hesapları olsun. zaten plakadan okuyor ve bağlı hesaptan düşüyor. hiç yapıştırmayacaksak arabaya , ne gerek var etikete .

Yorum bağlantısı
Hasan Yıldız
etikette değişim bildiğim kadarıyla değil abi. tüm arabalarımda ptt hgs kullandım. son arabada garanti ogs aldım. plakamı hiç değişmediler yada 2 araba alım satım arasında boşluk vardı  , iptal etmek zorunda kalmıştım. zaten mesele de bu değil abi. etiket kart yada ogs cihazı hepsi kalksın. sadece plakaya bağlı geçiş hesapları olsun. zaten plakadan okuyor ve bağlı hesaptan düşüyor. hiç yapıştırmayacaksak arabaya , ne gerek var etikete .
Plaka okuma sistemi bir çok farklı etkene bağlı olarak her zaman doğru okumaz.Kart ve plaka 2 aşamalı bir doğrulama sistemi gibi düşünün.
Yapıştırma derken Mehmet Bey'in anlatmak istediği yanılmıyorsam resimdeki üründen alıp kullanmaktan kastediyor. Ben bunu kullanıyorum araç degistirdikce yeni araca taşıyorum.
c9f541112522a0501e46b6021b43f837.jpg
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Ben OGS'yi seviyordum.

Camda fazlalık sevmiyorum, OGS her şekilde okuyordu.

Kuzey Marmara'da filan sıkının oluyor plaka okuma ile, bariyer kalkmıyordu her zaman, çözdülerse bilmiyorum. 

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Selim Bilgin yazdı:

Ben OGS'yi seviyordum.

Camda fazlalık sevmiyorum, OGS her şekilde okuyordu.

Kuzey Marmara'da filan sıkının oluyor plaka okuma ile, bariyer kalkmıyordu her zaman, çözdülerse bilmiyorum. 

Kesinlikle, Kuzey Marmara ve Havalimanı güzergahında bir çok kere bariyer açmama sorunu yaşadım.

OGS aldım alalı hiç bir sorunum olmadı.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

2016’dan beri hgs kullanıyorum. 1 kere bile sıkıntıya düşmedim. Bazı gişelerde komple okuma kapalıydı. Mesela adapazarı. Plakadan okumuş ve sistem düzeltmiş. Yani hgs’de sıkıntı yok

camın şurasına yapıştırılırsa sorun yaşanmaz

6106-E48-C-4-F9-B-4919-940-D-0-EDA05-BE2

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

E bi forsumuz vardı OGS' den geçerken ya da, benim arabam OGS' li derken...

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Tamer Topaç yazdı:

E bi forsumuz vardı OGS' den geçerken ya da, benim arabam OGS' li derken...

Onuda aldilar elimizden... :D

Yorum bağlantısı
Muhammet  Ölmez

Şanslısınız o zaman, sorunlar sadece bir iki kişinin yaşadığı şeyler değil konudan da anlaşılacağı üzere. Bana denk gelmediyse sistemde hiç problem yok mantığı yanlış. Okusa bile iki kere çekiyor bazen, ekran görüntüsü atmıştım daha önce. Düzeltmedi kameradan filan da bu arada, aynı şeyi 3. kez yaşıyorum.

jeo1mtp.jpg

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

2016’dan beri hgs kullanıyorum. 1 kere bile sıkıntıya düşmedim. Bazı gişelerde komple okuma kapalıydı. Mesela adapazarı. Plakadan okumuş ve sistem düzeltmiş. Yani hgs’de sıkıntı yok

camın şurasına yapıştırılırsa sorun yaşanmaz

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Erkut Uysal yazdı:

Onuda aldilar elimizden... :D

Haddimizi bilelim dimi :mamba:

Zaten bu kadar dar boğazda, o kadar gişe değişimi de çok lazımdı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ben de lokantada çorbayı satan olsam, menüde/vitrinde/ekran  fiyat yazmasını istemez, kredi kartından hangi anda ne çektiğimin görünmesini isemezdim, unutan falan olursa misli ile tahsilat daha hoş olacak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Çağlar Bayur yazdı:

ben de lokantada çorbayı satan olsam, menüde/vitrinde/ekran  fiyat yazmasını istemez, kredi kartından hangi anda ne çektiğimin görünmesini isemezdim, unutan falan olursa misli ile tahsilat daha hoş olacak

Para her zaman fakirden kazanılır. Sen de işi biliyorsun, ıstakoz da diyebilirdin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
İsa Acar yazdı:

Ben PTT' den almıştım HGS' yi, değiştirmiyorlar plakayı normalde, tekrar etiket ya da kart almak gerekiyormuş (kart olursa plaka değişikliği yapılabiliyormuş). Ama bi tanıdık vardı, o değiştirmişti benim plakamı.

İş bankası değişime izin veriyor. 
evet ptt yapmıyor.  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...