İçeriğe Yönlendir

OGS Kaldırıldı

Aydın Sert

Recommended Posts

Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Tamer Topaç yazdı:

Para her zaman fakirden kazanılır. Sen de işi biliyorsun, ıstakoz da diyebilirdin.

ıstakoz yiyenden tahsilat yapılmaz, ıstakoz ısmarlanır, yiyen de ertesi hafta 1 kamyon hgs yi  bedelsiz yığar tükkana

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Çağlar Bayur yazdı:

ıstakoz yiyenden tahsilat yapılmaz, ıstakoz ısmarlanır, yiyen de ertesi hafta 1 kamyon hgs yi  bedelsiz yığar tükkana

Mavi ıstakoz varmış, daha lezzetliymiş.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Muhammet Ölmez yazdı:

Şanslısınız o zaman, sorunlar sadece bir iki kişinin yaşadığı şeyler değil konudan da anlaşılacağı üzere. Bana denk gelmediyse sistemde hiç problem yok mantığı yanlış. Okusa bile iki kere çekiyor bazen, ekran görüntüsü atmıştım daha önce. Düzeltmedi kameradan filan da bu arada, aynı şeyi 3. kez yaşıyorum.

jeo1mtp.jpg

Kuzey marmara, istanbul ankara arası, köprüler, istanbul edirne arası 2016’dan beri kullanıyorum hocam. Bir kere bile sorun yaşamadım. Fazla çektiği oldu. Ama 2-3 iş gününde rakamlar otomatik düzeltildi

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Böyle salak bi şey görmedim. Kimse sormuşlar da yapmışlar.

OGS'nin patenti bildiğim kadarıyla Aselsan'da. HGS ise yabancı firmada olmalı. Başkaları kazansın diye mi?

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Sani Gerşon yazdı:

Böyle salak bi şey görmedim. Kimse sormuşlar da yapmışlar.

OGS'nin patenti bildiğim kadarıyla Aselsan'da. HGS ise yabancı firmada olmalı. Başkaları kazansın diye mi?

Olabilir. Vaktiyle fetöcüler bank asyayı devreye sokarak aselsan ve iş bankasını es geçme için bunu yapmışlardı diye duyuldu. etme bulma dünyası.

Aselsan'ın izmirdeki operasyonu bunu yapıyor. Muhtemelen çıkmak istiyorlar bu işten.

plaka tanıma girişte okuyamadı çıkışta okudu diyelim. ne olacak? hep de öyle oluyor nedense tersi olmuyor :)

OGS de aynı şekilde. Girerken okumadığı çok oldu ama çıkarken hiç olmadı. Hep aynı yerde girerken okumamaya devam ediyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL
Etiketi yapıştırma.. 
Hgs de plaka değiştirmek mümkün.. 
Benim ruhsatin içinde duruyor HGS ancak sizler gibi devamlı giselerden geçmiyorum. Senede bir bazen iki... ondada gişede geçerken ruhsatı camın önüne koyuyorum şimdilik sıkıntı olmadı.

Vakifbanktan almistim ben ve her iki aracimda da aynı HGS yi kullandım.
Plaka değiştirmeye izin vardi
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Bir günde olumlu bir gelişme olsun,   Düzce organize sanayi İstanbul yönü otoyol girişi hgs aylardır çalışmıyor trafiğe kapalı. 17 Aralık 2007 den beri OGS kullanıyorum son iki yıldır pilide bitik ama sorunsuz geçiyorum. Daha dün İstanbul Anadolu yakasından girdim İzmit batıdan çıktım ilk defa hemen ücret yazdı şaşırdım.

Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

Ogs de plaka değişikligi  vs rahat oluyordu.!!

Her seferinde hgs parası vermek istemiyordum !!

Ogs parası nolcak şimdi?? 

Yorum bağlantısı
Bekir Çelik

Ben yıllardır HGS etiketi ya da kartı bulundurmuyorum araçta. Plaka maaş hesabıma tanımlı. Hiç ceza vs durumu olmadı.

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Tam gişeye girerken yaşanan hangisi neresiydi ikileminin ortadan kalkması adına olumlu buldum.

Geçmişte 2 can kaybına sebep olan kaza yaşanmıştı.

Teknolojik olarak mantıksız, hgsnin hiç düzgün çalıştığını görmedim. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fikri Keleş yazdı:

Ogs parası nolcak şimdi?? 

kullanmadığımız ödemeye alışıpız yahu sovuk su içeriz üstüne

Bekir Çelik yazdı:

yıllardır HGS etiketi ya da kartı bulundurmuyorum araçta.

bir süre sonra sms geliyor (gelmesi lazımdı) hgs etiketinizi yenileyin diye. mesela hgs atermik camdan okumuyor, sıkça alırız o mesajı

Yorum bağlantısı
Bekir Çelik
Çağlar Bayur yazdı:

kullanmadığımız ödemeye alışıpız yahu sovuk su içeriz üstüne

bir süre sonra sms geliyor (gelmesi lazımdı) hgs etiketinizi yenileyin diye. mesela hgs atermik camdan okumuyor, sıkça alırız o mesajı

Abi imzamda bulunan araçlardan hiçbirine etiket yapıştırmadım. Hatta CMax'te önceki sahibinin etiketi vardı, onu söktüm başka yapıştırmadım.

Maaş hesabıma plaka tanımlı. 30 TL yükleniyor. Geçişlerden sonra 20 TL'nin altına bakiye düşünce 30 TL'ye tamamlanıyor. Sadece geçiş yaptığımdan sebep kesilen ücretin bildirimi geliyor mobil bankacılık programına. Dediğiniz SMS, e-posta vs gelmiyor.

Hatta eskiden gişdeden geçerken önce kaçak geçiş diye alarm öterdi, 1-2 gün sonra hesaptan ücret düşerdi. Şimdi alarm da çalmıyor tahminim son 3-4 yıldır.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

şaşırtıcı lakin sevindirici , hgs etiketim eski camla gitmişti yenisine ihtiyacım yok muş demek

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
şaşırtıcı lakin sevindirici , hgs etiketim eski camla gitmişti yenisine ihtiyacım yok muş demek
Abi bizim kangooda da bikaç yıldır yapışık ama okuduğunu görmedim plakadan düşüyorlar.
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

hgs yi ben de sevmiyorum senelerdir şirket aracımda kullanıyorum çıkışta ne kesildi göremiyorsun okudumu okumadı mı belli değil.

Bi işimiz de düzgün olsa şaşardım zaten 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Tamamen saçma sapan bir uygulama , satarken 350 tl ogs Hgs 15 20 tl geri verdiğinde sadece takas , arada para kimin cebinde . Bir kerede halkın yararına bir iş yapın be bir kere dişimi kırıcam.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Fatih Keskin yazdı:

hgs yi ben de sevmiyorum senelerdir şirket aracımda kullanıyorum çıkışta ne kesildi göremiyorsun okudumu okumadı mı belli değil.

Bi işimiz de düzgün olsa şaşardım zaten 

Ogs de okumuyor. 20 senedir kurtköy gişesi bozuk gösterge kırık

Deli gibi para kesiliyor gösterge yok yapılmıyor. İyi niyet aramıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erol Güven

Tamamen saçmalık ötesi öğle sinirlendimki sormayın . Ya arkada hgs zaten okuyup okumadığı belli olmuyor anlık ceza durumuna düşmüşlüğüm var bu yüzden iptal edip ogs aldım bu güne kadar en ufak sorun olmadı. Bunlar hazır sistemi nasıl bozalım diye hesap yapıyorlar. Madem değişim yapıyorsunuz vatandaşların mağduriyetinin  karşılayın yazık günah ya acayip sinirlendim yine yazıkkkkkkkkk.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Ptt’den de plaka değişikliği yapılıyor, yaptırdım. Tanıdığımda yok. Herhangi bir ptt :)

Yorum bağlantısı
Ali Ünal
İsa Acar yazdı:

Ben PTT' den almıştım HGS' yi, değiştirmiyorlar plakayı normalde, tekrar etiket ya da kart almak gerekiyormuş (kart olursa plaka değişikliği yapılabiliyormuş). Ama bi tanıdık vardı, o değiştirmişti benim plakamı.

2017 den bu yana aynı hgs kartımı kullanıyorum. önceki arabam için almıştım 2020 de arabayı satınca plakayı sildirip yeni arabamı alınca tekrar plaka ekletme yaptım. ptt den almıştım hgs yi. ptt den 50 tl altına düşünce 30 tl kredi kartından alması yönünde talimat vermiştim sonra hgs mobil uygulamasına da aynı özelliği eklediler. ptt ye yorulmaya da gerek kalmadı kredi kartı değişikliği yapıldığında güncelleme yapmak için. 5 senelik kullanımda ceza yeme durumu olmadı ama 3-4 defa bedava geçiş durumu yaşadım 3-4 defa da akıncı-kaynaşlı gitmeme rağmen düzce-kaynaşlı yada çamlıca-akıncı gibi en kısa mesafelerde ücretlendirme yaptı. bu hatalı ücretlendirme için aradığımda sonradan müdahale edemeyeceklerini fazla tahsilat olursa itiraz kaydı alacaklarını ama sistemin okumadığı bir veriyi elle giremeyeceklerini ilettiler yani kısacası bedava geçişin ücretini ödemek istedim ama alamayacaklarını beyan ettiler. bu okumama durumuda sanırım 30 km hızla girdiğimde oluyor. 25 ve daha az hızla gişeden geçince okumama durumu yada hatalı okuma durumu yaşamadım hiç. bu arada kart ruhsatın içinde duruyor aldığımdan beri ruhsatta ya cebimde ya torpido da. plakadan okuyor sürekli ve otomatik düşüyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

iki ayrı geçiş sistemi olması saçma idi.. 

Teke düşmesi açışından olumlu buluyorum. 

Yorum bağlantısı
Bekir Çelik

Ben de artık gişeden geçerken 5 km/h hıza düşen arkadaşların arkasında fren yapmak zorunda kalmayacağıma seviniyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...