İçeriğe Yönlendir

Çözemediğim Su Eksiltme

Halit Demir

Recommended Posts

Ali Darbaz

Yağ kapaindaki tortunun resmini atın. Her köpürme suya yağ karıştırıyor anlamına gelmez. castrol yağlar köpürür demişlerdi. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Ali Darbaz yazdı:

Yağ kapaindaki tortunun resmini atın. Her köpürme suya yağ karıştırıyor anlamına gelmez. castrol yağlar köpürür demişlerdi. 

Kısa mesafe kulanıyorsa oluyor motulda özellikle

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

castrol yağlar köpürür demişlerdi. 

şeker katıyorlar içine ondandır :rofl: sosyal medya çok eğlenceli

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Halit Demir

Ust kapakta yag kaciroyordu zaten trigerde eski catlak cikti topluca hallet dedim ustaya

Sadece gozden kacabilek regulator contasindan sisteme gaz verebilir mis dun bilseydim gazi tanktan kapatip takip ederdim radyatorde kabarcik oluyor mu diye 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Regülatör bozuksa testi basit ama bana tehlikeli gelmişti yapılırken.

Araç çalışıp gaza gecince yedek su deposunu açıp çakmak çakip alevlenme var mı ona bakıyorlar. Varsa regülatör arızalı. 

Bu testten sonra ehil teknisyenle yedek su deposu kapağına bağlanan bi aparat var basınç testi yapıyor. El pompası ile. Basınç verip basınç kontrolü yapıyor. Zaten kaçak varsa basınç düşüyor  hortum kelepçe tarzı bi yerden sızma varsa belli ediyor. Yine sonradan antifriz koyuldu ise patlayan çatlayan yer de olabilir.  Üst kapak açmak son nokta olmalı. Çünkü kapak yapılıp yine sorun devam ederse can sıkıcı olur o maliyete

Plastik rekor boru gibi bağlantı yerleri ve borular da kılcal çatlak varsa oradan da hafif hafif kaçırıp ısı ile buharlaşma olabilir. W203 Mercedes de o da başıma geldi. Şu hortumunun  bloğa giren kısmında plastik parçalar çatlamis. Tespitini yapmam uzun sürdü ama bulup gidermistim

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
BurakAydın
Halit Demir yazdı:

Rolantide calisirken yumurta sarisi buyuklugunde radyator kapagindan 15 sn de bir kabarcik cikiyordu gosterdi . Bu hava kabarcigi normalde olmaz diye biliyorum ama dogru mu ?

Evet bildiğim ve araştırdığım kadarıyla en basit test bu. Kabarcık yapması normal değil. Problemi çözdünüz mü? Aynı sorunu yaşıyorum hiçbir belirti kabarcık vs. yok görünürde kaçak yok ancak eksiltiyor.

Problem nasıl çözüldü?

Yorum bağlantısı
Halit Demir

Conta degistim 2 ay eksiltmedi sonra tekrar basladi , radyator hortum kelepcesi gevsek gibiydi 2 tur sıktım takip ediyoruz daha distan bakilmadik yeri kalmadi ama sanki belli basincta kaciran igne deligi gibi bi kacak yer var gibi bulamadik

Radyator kapagini bastan degistirin derim

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Halit Demir

Su eksiltme artti 2 gune bir eksiltmeye basladi yine kacak bulunamadi teklemelerde artinca motor tekrar söküldü tekrar conta değişiyor malesef

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Halit Demir yazdı:

Su eksiltme artti 2 gune bir eksiltmeye basladi yine kacak bulunamadi teklemelerde artinca motor tekrar söküldü tekrar conta değişiyor malesef

Conta değişmek çözmüyor sanırım. Blokta sorun olabilir.

Yorum bağlantısı
Halit Demir
Sani Gerşon yazdı:

Conta değişmek çözmüyor sanırım. Blokta sorun olabilir.

1. 5 ay eksiltmedi tamirden sonra ama blok olsa devam etmez miydi kismet deyip guluyorum varya artik

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Halit Demir yazdı:

1. 5 ay eksiltmedi tamirden sonra ama blok olsa devam etmez miydi kismet deyip guluyorum varya artik

Conta iyice oturunca herhalde yine bırakmaya başladı diye düşünüyorum.

@Çağlar Bayur daha doğru tespit yapabilir belki.

Yorum bağlantısı
Halit Demir

Ilkinde taslamaci da ustada bloktaki hatayi kacirdi diyelim . Tekrar motor actiklarinda iyice incelerler dusunuyorum . Cunku duzelmezde tekrar kendini bulacagimi hissetmistir usta

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...