İçeriğe Yönlendir

Opalescence Diş Macunu

Erhan Doruk

Recommended Posts

Doğan Arşiray
Önder Özcan yazdı:

Diş temizliği 400 ? Seansı o fiyat. 3-4 seans sürüyor

daha dandik araba ile git birdahaki sefer bence :)

dişler mağara gibi olduysa e tabi daha fazla seans gerekri. ben dremel 3000 ile önceden hazırlandığım için sorun olmadı. şaka değil bu arada. ama gerideki dişlere ulaşamadım. :D :D

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Hamit inan yazdı:

Bakın sayfanın altında ne yazıyor :)

Alıntı

Önce sürprizi bozalım: Diş macunlarındaki kutucukların içerdiği kimyasal maddeyle herhangi bir bağlantısı yok.

Ardından kutucukların, teknik terime dönersek göz işaretlerinin ne anlama geldiğini açıklayalım. 

Diş macunu tüpleri üretildikten sonra parçalara ayrılıyor ve bunların hangi ölçüde ayrılacağını anlatmak için bir işaret belirlenmesi gerekiyor. Göz işaretleri makine gözüyle tanımlanabilmesi için dikdörtgen bir iz ekleme gereksinimi sonucu ortaya çıkıyor.

Yani daha hiçbir diş macunu üreticisine gitmeden önce, tüpler üretilirken basılan kutucuklar bunlar.

İşleri hızlandırmak için kullanılan basit bir yöntemden başka bir şey değil. O halde neden tek renk değil?

Farklı sensörlerin algılayacağı renkler ve üreticilerin tercihleriyle şekilleniyor bu renkler. Burada da bir gizem yok.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Doğan Arşiray yazdı:

daha dandik araba ile git birdahaki sefer bence :)

dişler mağara gibi olduysa e tabi daha fazla seans gerekri. ben dremel 3000 ile önceden hazırlandığım için sorun olmadı. şaka değil bu arada. ama gerideki dişlere ulaşamadım. :D :D

teleskopik aparatı alacaktım diş temizliği ile aynı para olunca hanım da dedi ne yapıyorsun manyakmısın... ter içinde uyanmışım.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Doğan Arşiray yazdı:

macuna 115 tl verilirmi, delirdinizmi? özel klinikte üst alt çene diş temizliği 400 tl zaten. dandik yerlerde daha ucuz. kokoş hastanelerde daha pahalı.

Bizim berber 100 liraya hallediyor. Nal çakmayada 60 lira alıyor.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Sami Demirpaz yazdı:

Bizim berber 100 liraya hallediyor.

dremel ilemi? :D

Doğan Arşiray yazdı:

DR Emel

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Bence dişlerinize böyle şeyler sürüp öldürmeyin. Uzun vadede elektrik su olarak geri döner. Devamlı fırçalıyorsanız sorun olmaması lazım. Sarılıkda kalıyorsa bırakın kalsın. Hiç dişin olmamasındansa sarıda olsa dişlerin olması güzel birşey. Bunu en çok dişi olmayan anlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Sami Demirpaz yazdı:

Bizim berber 100 liraya hallediyor. Nal çakmayada 60 lira alıyor.

Sünnet kaç lira Sami? Çocuklar büyüyor herkesin.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Önder Özcan yazdı:

Sünnet kaç lira Sami? Çocuklar büyüyor herkesin.

Ona ihtiyaç yok diye sormadım, sorayım yarın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Önder Özcan yazdı:

Sünnet kaç lira ?

dremel ile 2 sn de hallederim. bizim köpeklerin tırnaklarını dremel ile kesebiliyorum. yeterli deneyimim var.

Fatih Sarıkaya yazdı:

Bence dişlerinize böyle şeyler sürüp öldürmeyin. Uzun vadede elektrik su olarak geri döner. Devamlı fırçalıyorsanız sorun olmaması lazım. Sarılıkda kalıyorsa bırakın kalsın. Hiç dişin olmamasındansa sarıda olsa dişlerin olması güzel birşey. Bunu en çok dişi olmayan anlar.

diş taşının oluşumunu engellemiyor normal fırçalama teknikleri. bir de bazı bünyeler daha çok bakteri plağı üretiyormuş. bir araştırmaya göre bu plağa nedne olan bakterilerin olduğu bünyeler bağırsak ile ilişkili bazı sorunlara sahip olabilirlermiş. ayrıca bir başka görüş aynı bakteriler ile alzheimer hastalığının bağıntısı olduğu yönünde.

ağız sağlığı önemli.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Doğan Arşiray yazdı:

dremel ile 2 sn de hallederim. bizim köpeklerin tırnaklarını dremel ile kesebiliyorum. yeterli deneyimim var.

diş taşının oluşumunu engellemiyor normal fırçalama teknikleri. bir de bazı bünyeler daha çok bakteri plağı üretiyormuş. bir araştırmaya göre bu plağa nedne olan bakterilerin olduğu bünyeler bağırsak ile ilişkili bazı sorunlara sahip olabilirlermiş. ayrıca bir başka görüş aynı bakteriler ile alzheimer hastalığının bağıntısı olduğu yönünde.

ağız sağlığı önemli.

O zaman ben şu sonucu çıkartırım: Dişlerini temizletenler alzheimer riskini de bertaraf ederler?

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Doğan Arşiray yazdı:

ağız sağlığı önemli.

Florürde alzheimer neden oluyor diyorlar? 

Atalarımız bakteri pilağını nasıl önlüyormuş acaba. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Önder Özcan yazdı:

O zaman ben şu sonucu çıkartırım: Dişlerini temizletenler alzheimer riskini de bertaraf ederler?

bunu demek için yeterli veri yoktur bence. sadece beyinde oluşan plaklar ile diş üzerinde oluşan plaklarını müsebbiinin aynı bakteri familyası olduğunu bulmuşlar.

Fatih Sarıkaya yazdı:

Florürde alzheimer neden oluyor diyorlar? 

diş eti çekilip sonunda diş döküldüğü için plak da kalmıyordu belki.

flörürün diş minesini koruduğunu söyleyenler bir taraftan,  epifiz bezinin çalışmasını engellediğini söyeyenler bir taraftan.

ne kadar çok harici kimyasal girerse vücuda o kadar zararlı bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Fatih Sarıkaya yazdı:

...

Eti kemiğinden ısırarak, kemiği sıyırarak yedikleri içindir belki de. Mesela köpeklerin diş sağlıkları için ısıracakları oyuncaklara ihtiyaçları var. O sert plastikleri ısırıp kemirirken diştaşlarını da temizliyorlar :)  

Doğan Arşiray yazdı:

bunu demek için yeterli veri yoktur bence. sadece beyinde oluşan plaklar ile diş üzerinde oluşan plaklarını müsebbiinin aynı bakteri familyası olduğunu bulmuşlar.

..

:)  şaka yapmıştım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Önder Özcan yazdı:

Eti kemiğinden ısırarak, kemiği sıyırarak yedikleri içindir belki de. Mesela köpeklerin diş sağlıkları için ısıracakları oyuncaklara ihtiyaçları var. O sert plastikleri ısırıp kemirirken diştaşlarını da temizliyorlar :)  

:)  şaka yapmıştım

köpeklerdeki örnek kısmen doğru. bizim golden retrevierin dişleri sarardı. bildiğiniz diş taşı oldu. dremel ile temizlemem lazım :). çoban köpeği 2 yaş daha genç ama dişleri bembeyaz. yani bence salyanın etkisi de var burada. bir fark olmalı.

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Doğan Arşiray yazdı:

DR Emel

O Panter Emel değil miydi :biggrin:

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Doğan Arşiray yazdı:

köpeklerdeki örnek kısmen doğru. bizim golden retrevierin dişleri sarardı. bildiğiniz diş taşı oldu. dremel ile temizlemem lazım :). çoban köpeği 2 yaş daha genç ama dişleri bembeyaz. yani bence salyanın etkisi de var burada. bir fark olmalı.

Bizimkinin de diş taşları var. Oyuncak yetiştiremiyorum. aldığım gün yiyip bitiriyor. Onun dişine göre sert oyuncak bu la mı yo rum. Mısırçarşısında (çiçekpaZarı) bile yok, hep koparabileceği kadar sertleri var. İnternetten alınca zaten görmeden alıyorsun sonuç hep hüsran.

image.jpeg.8a7dfb00bb74b025034a35cc1b16d810.jpeg

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Önder Özcan yazdı:

Bizimkinin de diş taşları var. Oyuncak yetiştiremiyorum. aldığım gün yiyip bitiriyor. Onun dişine göre sert oyuncak bu la mı yo rum. Mısırçarşısında (çiçekpaZarı) bile yok, hep koparabileceği kadar sertleri var. İnternetten alınca zaten görmeden alıyorsun sonuç hep hüsran.

image.jpeg.8a7dfb00bb74b025034a35cc1b16d810.jpeg

Hırdavatçıcdan 50 lik yada daha büyük pprc boru kestirin et kalınlığı olan. çok uzun süre dayanır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Geveci

Diş macunları ile dişleriniz en fazla bir ton beyazlayacaktır, bu farkı da ayırt etmek zordur.

Aşındırıcı içeren diş macunları daha hızlı diş yüzeyi temizliği sağlayacaktır ancak diş yüzeyini aşındıracaktır.

Fırçalama ile sadece diş yüzeyini temizleyebilirsiniz , bleaching (diş beyazlatma ) ile kimyasal ajanlar kullanarak diş iç yapısında renk değişikliği mümkündür.

Diş beyazlatma işlemi ile istenilen renge bir kaç seansta ulaşılabilir.(diş taşı temizliği sonrasında)

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş
Mert Gülkokan yazdı:

Temzilikten kastınız nedir

Daha önce yaptırdım dişlere kimyasal madde sürüp lazer uyguluyorlarmış

Eski nesil mi desem böyle dişe aparatlarla girip yüzeyden malzeme kaldırmayı önermiyorlar

Aslında el aleti ile ince bir temizlik, sonrasında yumusak bi uç ile hafif polisaj. Aşınma olmasın diye çok sık yapmıyor. bol bol kızıyor bana sigarayı artık bırak diye.

Sizin dediğiniz ışıklı olan beyazlatma diye geçiyor. Onu hiç yapmadı. İlerki zamanlarda sıkıntı olur diye..

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tamer Geveci yazdı:

Diş macunları ile dişleriniz en fazla bir ton beyazlayacaktır, bu farkı da ayırt etmek zordur.

Aşındırıcı içeren diş macunları daha hızlı diş yüzeyi temizliği sağlayacaktır ancak diş yüzeyini aşındıracaktır.

Fırçalama ile sadece diş yüzeyini temizleyebilirsiniz , bleaching (diş beyazlatma ) ile kimyasal ajanlar kullanarak diş iç yapısında renk değişikliği mümkündür.

Diş beyazlatma işlemi ile istenilen renge bir kaç seansta ulaşılabilir.(diş taşı temizliği sonrasında)

dremel işine ne diyorsunuz hocam? :)  uç aynı ama alet biraz büyük tabi.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Tamer Geveci

Dikiş ipi ile dişlerinin arasını açan gördüm , akü suyunu kullanan gördüm.Dremeli de sizden görelim😃

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tamer Geveci yazdı:

Dikiş ipi ile dişlerinin arasını açan gördüm , akü suyunu kullanan gördüm.Dremeli de sizden görelim😃

diş hekimim çok iyi baktığımı söyledi. demekki bir kısmını doğru yapmışım :D

bu arada incecik diş arası fırçalarından aldım, işe yarıyormu sizce onlar?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Doğan Arşiray yazdı:

diş hekimim çok iyi baktığımı söyledi. demekki bir kısmını doğru yapmışım :D

bu arada incecik diş arası fırçalarından aldım, işe yarıyormu sizce onlar?

Ben onun yapacağı iş için ağız duşu kullanıyorum. Yıllar önce banggood'dan almıştım. Buna benziyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...